» »

[Windows] sesutje

[Windows] sesutje

PoPon2 ::

Pozdravljeni,

Ne spoznam se najbolj na to tematiko, zato prosim za potrplenje, če česa ne bom razumel.
Kupil sem nov računalnik HP ProBook 4530s. Vanj so naložili linux (nevem točno kateri) slika s kameleonom.
Polek njega sem hotel naložiti še OS Windows 7. Ko sem bil v procesu namestitve Windows-ov se mi je prikazalo 5particij. 1-system20Gb, 2,3-primary(neki malega mb), 4-logical(neki malega mb), 5-logical(530Gb). 5particijo sem najprej izbrisal in nato iz nje naredil dva dela. Mislil sem, da je linux na particiji system. Na enega izmed delov 5te particije sem nato naložil Windows 7. Ko se je med inštalacijo računalnik ponovno zagnal, je na ekran napisalo DISK ERROR. Samo to... in nisem še nič popravil do sedaj. Mi lahko kdo prosim pomaga? Kaj je lahko narobe? Sem uničil disk??
LP

5er--> ::

Nič nisi uničil, le malo zmedo si naredil s particijami.
Na particiji "system" je verjetno le skrita "system restore" particija. Če te prav razumem si prenosnik dobil z naloženim linuksom, ki pa te ne zanima in bi si želel Windows 7?
Ponovno zaženi namestitev Windows 7 (boot iz CD-ja), le da tokrat v procesu namestitve izbriši vse particije in ponovno namesti operacijski sistem.

Če si boš kasneje kljub vsemu zaželel kaj novega, ti priporočam da si preneseš in namestiš (lahko tudi iz windowsev, kot da bi bili le en dodaten program) Ubuntu.
Za lažji začetek si poglej še tole.

PoPon2 ::

aha potem ni nič narobe če izbrišem res vse particije: system, primary in logical? Ja Ubuntu poznam in mislim, da si ga bom res naložil. Hvala 5er--> za odgovor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BOOTMGR is missing - inštalacija WIN 7

Oddelek: Operacijski sistemi
101935 (1756) d4vid
»

Windows 8 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
181281 (1047) boris22
»

Dualboot Debian/Windows 7 in GPT

Oddelek: Operacijski sistemi
241597 (1209) MrStein
»

Software raid 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5710776 (9918) uporabniik
»

clon diska

Oddelek: Operacijski sistemi
151421 (1255) xabre

Več podobnih tem