» »

Apple tudi letos izgubil prototip iPhona

1
2
»

Keyser Soze ::

tomaz- je izjavil:

Ampak me pa res zanima, kaj in od koga ti je bilo "obljubljeno", pa ne deluje.. Ker takemu, ki bi mi to "obljubljal", jaz ponavadi zadevo vrnem.. Glede na tvoje občutke in "razočaranje" ne vem, zakaj tega nisi oz ne storiš.. Če pa si, se ti opravičujem. Si naredil prav!

Nimam razloga da ga vrnem. Ker je OK telefon. Me pa vseeno spravi občasno ob živce, kot vsi telefoni doslej.

Je pa razkorak med "superiornostjo" iPhonea in realnostjo malce večji pri njem kot pri drugih telefonih. Na račun hvalospevov, ki mu jih pojejo pristranski uporabniki.
OM, F, G!

floyd1 ::

Keyser Soze je izjavil:

tomaz- je izjavil:

Ampak me pa res zanima, kaj in od koga ti je bilo "obljubljeno", pa ne deluje.. Ker takemu, ki bi mi to "obljubljal", jaz ponavadi zadevo vrnem.. Glede na tvoje občutke in "razočaranje" ne vem, zakaj tega nisi oz ne storiš.. Če pa si, se ti opravičujem. Si naredil prav!

Nimam razloga da ga vrnem. Ker je OK telefon. Me pa vseeno spravi občasno ob živce, kot vsi telefoni doslej.

Je pa razkorak med "superiornostjo" iPhonea in realnostjo malce večji pri njem kot pri drugih telefonih. Na račun hvalospevov, ki mu jih pojejo pristranski uporabniki.

Se popolnoma strinjam. Se mi je pred leti zdelo, da sem edini uporabnik Toucha, ki se pritožuje. Dober player je, a ni edini in ni popoln (enako velja za konkurenco).

Elysium ::

HardFu je izjavil:

Ce pustimo prodajne deleze ob strani, pa ima kdo od tistih, ki ste tako nastrojeni proti iphonu dejansko vsaj kaksen mesec izkusenj z njim - in s tem tudi kaksno osebno informacijo/izkusnjo zakaj je Android tako superioren?

Imam izkušnje z iOS. Tudi aplikacije pišem zanj. Zato še posebej vem, kakšna katastrofa je iOS oz. Applove platforme nasploh, sploh development environment, še posebej Objective C, če primerjaš z neko resno platformo.

JayKay ::

če gre verjeti bolj kredibilnim govoricam (kolikor so govorice sploh lahko kredibilne) bo novi Iphone (aka 5) imel 4 palčni zaslon in edge to edge (oz malo bezela ob straneh in več spodaj/zgoraj). Low(er) budget verzija (manj placa) bo ostala zelo podobna 4.
Zdaj kaj so "izgubili" je vprašanje. Lahko, da je tudi drobovje od 5 v starem ohišju.

Če se dotaknem nekaterih komentarjev tukaj. Kljub temu, da je zaslon na 4 že več kot eno leto star je še vedno najboljši display. Višja resolucija kot večina (al vsi) android tel na trgu. Niti moj amoled zaslon ne pride blizu.
Glede softwera: touch občutek in interakcija je boljša kot na androidu, zadeva deluje tekoče, UI je intuitiven. Vseskupaj pripomore k dobri UX. Kar je enim pomembno. Seveda ne pozabit, da baterija zdrži dlje kot na večini androidov, ob isti uporabi.

Moj desire je dober, sgs tudi, sgs2 po specifikacijah tudi (touchwiza ne maram), ampak vseeno bi menjal kateregakoli od teh za iPhone.
Vprašanje, zakaj sem še vedno na androidu? Zato ker imam dobro gmail, maps in talk integracijo. Če nardijo nekaj boljšega za mape v IOS grem tja. No brainer.

Zdaj me bodo apple haterji in android fanboji raztrgali. F**k you. I`m just one man.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

tomaz- ::

Keyser Soze je izjavil:

tomaz- je izjavil:

Ampak me pa res zanima, kaj in od koga ti je bilo "obljubljeno", pa ne deluje.. Ker takemu, ki bi mi to "obljubljal", jaz ponavadi zadevo vrnem.. Glede na tvoje občutke in "razočaranje" ne vem, zakaj tega nisi oz ne storiš.. Če pa si, se ti opravičujem. Si naredil prav!

Nimam razloga da ga vrnem. Ker je OK telefon. Me pa vseeno spravi občasno ob živce, kot vsi telefoni doslej.

Je pa razkorak med "superiornostjo" iPhonea in realnostjo malce večji pri njem kot pri drugih telefonih. Na račun hvalospevov, ki mu jih pojejo pristranski uporabniki.


Viš, potem se pa niti ne razlikujeva tako zelo, kot si v postu napisal.. Edina razlika je, da so žal osebki, ki si jih ti "srečeval" oz. jih "srečuješ", nekako zbrani skupaj v tisto množico, ki jih tudi "normalni" iPhonovci ne marajo preveč.. In sicer umetni podaljševalci osebnih organov kočljive narave, hehe

Je pa res, da se očitno oba zavedava pomanjkljivosti in prednosti telefona..

eieieie1 ::

Jah kot da si nekateri tudi z SGS2 ne podaljšujejo organov lol... Same shit, ampak jih je pri iPhonu več, zato ker se iPhonov tudi veliko več proda.

Keyser Soze ::

JayKay je izjavil:

Kljub temu, da je zaslon na 4 že več kot eno leto star je še vedno najboljši display. Višja resolucija kot večina (al vsi) android tel na trgu. Niti moj amoled zaslon ne pride blizu.
DPI je boljši. Konstrast je pa vsekakor boljši pri amoledu. Barve so tam tam bi lahko rekli.

JayKay je izjavil:

Glede softwera: touch občutek in interakcija je boljša kot na androidu, zadeva deluje tekoče, UI je intuitiven. Vseskupaj pripomore k dobri UX.
Precej subjektivno področje, ampak bom vseeno pokomentiral. Touch je morda malenkost boljši, čeprav HTCji po moji izkušnji kar lepo delujejo oz. tako kot morajo. Tekoče delovanje iphonea se pa kdaj pa kdaj tudi rado zatakne oz. se kakšen app sesuje. Sploh če narediš par hitrih operacij na "nenovem" telefonu (out fo the box dela zelo tekoče). Čakanje na odpiranje tako dnevnika klicev, kot mailov in sms boxa ni nič nenavadnega in lahko traja tudi par sekund. Sploh pri SMSih.

JayKay je izjavil:

Seveda ne pozabit, da baterija zdrži dlje kot na večini androidov, ob isti uporabi.
Filam ga vsak dan, ker pride do kakšnih 30 procentov zvečer. Čez vikend zna zdržat dva do tri dni. Odvisno kako in kaj oz. če sem doma cel čas. Tako da prakitčno teh par % razlike nima efekta - če obstajajo.
OM, F, G!

trnvpeti ::

kit, pazi, da ce kupis iphone, da se ti apple ne bo zadopadil :)

roli ::

Elysium je izjavil:

HardFu je izjavil:

Ce pustimo prodajne deleze ob strani, pa ima kdo od tistih, ki ste tako nastrojeni proti iphonu dejansko vsaj kaksen mesec izkusenj z njim - in s tem tudi kaksno osebno informacijo/izkusnjo zakaj je Android tako superioren?

Imam izkušnje z iOS. Tudi aplikacije pišem zanj. Zato še posebej vem, kakšna katastrofa je iOS oz. Applove platforme nasploh, sploh development environment, še posebej Objective C, če primerjaš z neko resno platformo.

In objective C je zanič zakaj že? In kaka naj bi po tvojem mnenju bila dobra platforma? Delal sem z Javo, delal sem z Androidom nekaj malega in, ko se enkrat naučiš Objective C je odličen. Dokler ga nisem znal sem pa imel kar nekaj problemov. Sedaj pa bi rekel, da boljše platforme še nisem videl. Dokumentacija je odlična in odlično integrirana v Xcode, v iOS5 so končno dodali tudi garbage collector (kar sem sploh na začetku zelo pogrešal - danes sicer ne več), če rabiš kako stvar, ki ni implementirana (po defaultu) pa je ogromno različnih frameworkov, ki ti močno poenostavijo življenje. Xcode 4 je še malce lepši in bolj učinkovit saj so not integrirali tudi interface builder, čeprav tudi Xcode 3 ni bil zanič. Če si navajen kakega Visual studia, ti izgleda malenkost starinsko, ampak dejankso dela in ponuja vse kar od njega zahtevaš.

Torej hočem odgovor - Kaj je drugje toliko boljše?
http://www.r00li.com

blackbfm ::

DPI je boljši. Konstrast je pa vsekakor boljši pri amoledu. Barve so tam tam bi lahko rekli.


Tudi barve so bistveno boljše na amoledu..sam men osebno nikakor ne sede tisti prepikan displej.

axee ::

Samo moj prispevek k iPhone vs Android UI primerjavi.

Moja teta je vedno uporabljala cheap telefone, nasplošno je "antitalent" za tehnologijo, tudi na windows-ih ji kdaj uspe "izgubiti" okno. Imela je Nokie - šlo je počasi, imela je eden prvih Androidov, ki je tekel hitro - šlo je počasi. Potem pa ji stric (zaposlen kar visoko v Ciscotu, kjer brez iPhona ne prideš do svojega maila, za primer) nabavi iPhone. Morda je iPhone za geek-a počasen, meni se gabi switch-anje aplikacij, ampak casual userju to bolj sede. Niti enkrat me ni vprašala, kako karkoli narediti. Torej: iPhone je morda izredno omejena platforma, ampak dobro premišljena za večino uporabnikov.

Moje izkušnje: HTC Desire HD, SGS in SGS II. In pa iPhone (si malo sposojam). Ja, ko iPhone "napolneš" z raznimi aplikacijami ni nikoli več tako odziven, ampak še vedno BOLJ kot katerikoli Android telefon (zgoraj omenjeni naj bi bili high-end). Skoraj VSAK android uporabnik ima nek task killer. iPhone userji? Še pomislijo ne nanj. Kaj ti to lahko pove?

Drugače pa sem vključen v razne projekte za učenje starejših in neukih tehnologije. Iz prve roke lahko rečem, da če bo na zaslonu "konstantno 60FPS" bo uporabnik užival v uporabi. Takoj ko frami padejo (karikiram), in stvar malenkost zašteka se začne zmeda.

Sam nisem iPhone user, se mi na en način dopade, na drugi način pa mi para živce. Sedaj imam SGS, s katerim sem zadovoljen, vseeno pa se mi velikokrat zdi neodziven in počasen (iPhone se mi tu bolj dopade). iPhone kmalu postane dolgočasen, in preneha biti igrača (če izpostavim igre, ki jih nimam). Pri Androidu je zabave vedno veliko, vse od moddanja launcherjev, do ikonic, tem, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

techfreak :) ::

Skoraj VSAK android uporabnik ima nek task killer. iPhone userji? Še pomislijo ne nanj. Kaj ti to lahko pove?

Od katerega nimaš koristi. Kaj bi mi naj to povedalo?

axee ::

techfreak :) je izjavil:

Skoraj VSAK android uporabnik ima nek task killer. iPhone userji? Še pomislijo ne nanj. Kaj ti to lahko pove?

Od katerega nimaš koristi. Kaj bi mi naj to povedalo?


Seveda da imaš korist. Šele od froyo-ta naprej stvar še vedno ni tako potrebna, pa še vseeno, na kakšnih bolj švoh telefonih. V ozadju se lahko brez težav nabere malce preveč procesov, da bi (primer) Samsung Galaxy Ace deloval gladko. Govorim iz pravih izkušenj - telefone sem uporabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Lonsarg ::

Dj, če že kaj, vsaj ne širit informacij, da zajebeš druge ljudi. Tak killer ne da ni tako potreben. NAREDI OGEROMNO ŠKODO NA ANDOIDU. Glede baterije, odzivnosti itd. Da ne bi slučajno kdo to uporabljal, se občasno dogajajo čudne reči, kakor maš srečo.

techfreak :) ::

Da ne bi slučajno kdo to uporabljal, se občasno dogajajo čudne reči, kakor maš srečo.

Se strinjam. Meni je task killer na DHDju redno resetiral telefon.

axee ::

Lonsarg je izjavil:

Dj, če že kaj, vsaj ne širit informacij, da zajebeš druge ljudi. Tak killer ne da ni tako potreben. NAREDI OGEROMNO ŠKODO NA ANDOIDU. Glede baterije, odzivnosti itd. Da ne bi slučajno kdo to uporabljal, se občasno dogajajo čudne reči, kakor maš srečo.


Nisem nikoli zanikal, da je task killer samo sranje, ampak dejstvo je: kar nekaj telefonov z 1.6 ga potrebuje. Tam še ni bilo težav s tem, odkar naj bi Froyo (in naslednji) sami killal procese pa seveda, killer lahko samo škodi!

BigWhale ::

Keyser Soze je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Men je hecn to, da Appla ne maram, da nimam iphonea in da se mi telefon se zmeraj zdi vrhunski. :>

To je samo zato ker ga nimaš. Če bi ga imel, bi se pa sigurno vprašal, kam hudiča si dal svojega Androida. >:D


Sem z obema prezivel kar nekaj casa. Iphone/Iphone, Android pa mi je Android ljubsi. :)

Lonsarg ::

axee:
No, za 1.6 se strinjam. Ti si pa to označil kot prednost pri iPhone napravm Android. Kaj pa če bi šli pol iOS 1.0 primerjat z Android 2.3, če se gremo take fore?

Stvar je taka, Android in iOS sta si vedno manj različna. Včas sta oba imela nekaj ful bolje kot drugi. Zdaj pa popravljata, kar nimata dobro.
V grobem poenostavljeno lahko rečemo, iOS dobiva funkcije, ki jih je Android imel že na začetku, oziroma dosti prej. Android pa pridobiva na vmesniku, kjer pa iPhone skoraj stagnira, ker je vrhunec dosegel že z 1.0 verzijo, svaka mu čast.

avister ::

roli je izjavil:

Elysium je izjavil:

HardFu je izjavil:

Ce pustimo prodajne deleze ob strani, pa ima kdo od tistih, ki ste tako nastrojeni proti iphonu dejansko vsaj kaksen mesec izkusenj z njim - in s tem tudi kaksno osebno informacijo/izkusnjo zakaj je Android tako superioren?

Imam izkušnje z iOS. Tudi aplikacije pišem zanj. Zato še posebej vem, kakšna katastrofa je iOS oz. Applove platforme nasploh, sploh development environment, še posebej Objective C, če primerjaš z neko resno platformo.

In objective C je zanič zakaj že? In kaka naj bi po tvojem mnenju bila dobra platforma? Delal sem z Javo, delal sem z Androidom nekaj malega in, ko se enkrat naučiš Objective C je odličen. Dokler ga nisem znal sem pa imel kar nekaj problemov. Sedaj pa bi rekel, da boljše platforme še nisem videl. Dokumentacija je odlična in odlično integrirana v Xcode, v iOS5 so končno dodali tudi garbage collector (kar sem sploh na začetku zelo pogrešal - danes sicer ne več), če rabiš kako stvar, ki ni implementirana (po defaultu) pa je ogromno različnih frameworkov, ki ti močno poenostavijo življenje. Xcode 4 je še malce lepši in bolj učinkovit saj so not integrirali tudi interface builder, čeprav tudi Xcode 3 ni bil zanič. Če si navajen kakega Visual studia, ti izgleda malenkost starinsko, ampak dejankso dela in ponuja vse kar od njega zahtevaš.

Torej hočem odgovor - Kaj je drugje toliko boljše?



Hej se podpišem :)

axee ::

Lonsarg je izjavil:

axee:
No, za 1.6 se strinjam. Ti si pa to označil kot prednost pri iPhone napravm Android. Kaj pa če bi šli pol iOS 1.0 primerjat z Android 2.3, če se gremo take fore?


Hehe potem pa nesporazum. Da bolje objasnim: iOS je že od začetka "pavziral" background aplikacije. Kasneje (kot vem) so to ukinili, a se še vedno velik del procesa ustavi, da prihrani na resourcih.

Pri Androidu (do Froyo-ta) so se procesi zadaj nabirali in nabirali, zato je bil task killer nuja. Sedaj naj bi jih sistem sam ubijal po nekem času, vseeno pa opažam, da če killaš kakšne zahrevne aplikacije (FB, itd), se odzivnost vidno poveča. Seveda pa moraš pri kill-anju paziti, da to počneš samo z aplikacijami, ki si jih zlovdal z marketa.

gruntfürmich ::

tomaz- je izjavil:

Edina razlika je, da so žal osebki, ki si jih ti "srečeval" oz. jih "srečuješ", nekako zbrani skupaj v tisto množico, ki jih tudi "normalni" iPhonovci ne marajo preveč.. In sicer umetni podaljševalci osebnih organov kočljive narave, hehe


hehe, seveda. in tudi na splošno slovenci nič ne dajo na 'umeten' imidž. niso nori na avtomobile, ker jih kot take tudi potrebujejo; velike, močne in drage.
isto sranje, drugo pakovanje.
samo slepite se in sami sebi lažete, dragi hlapčki.

btw, koliko jih po vaših ocenah res potrebuje in s tem izkoristi sposobnosti pametnih telefonov?
jst menim da krepko pod 10% uporabnikov...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

techfreak :) ::

@axee: Aplikacije na Androidu tečejo samo takrat kadar so v ospredju, background servisi pa tečejo vedno.

axee ::

techfreak :) je izjavil:

@axee: Aplikacije na Androidu tečejo samo takrat kadar so v ospredju, background servisi pa tečejo vedno.


Si prepričan? Tudi sam sem bil v to prepričan, v teoriji naj bi tako bilo, potem pa enkrat prečekiram servise (kjer ni bilo nič takega), mi je pa v ozadju teklo ene par aplikacij, ki so mi kurile procesor. Očitno gre tu za slabo aplikacijo, ampak to sploh nima veze, problem ostaja.

nsignific ::

Smartphoni so največji dosežek marketinga v zgodovini, in hkrati največji poraz potrošnikov. V službi imam priložnost delat tako z dotičnimi napravami kot z njihovimi uporabniki, in sem globoko zadovoljen, da nisem padel v to luknjo.

Lonsarg ::

Pri smarthphonih plačujemo potrošniki hitri razvoj z hitrim kupovanjem novih vsake dve leti, tak je. Kapitalizem deluje tako, da če potrošnik ful gleda na denar, na tistem področju ni tako velikega tehnološkega napredka. Tako da z omejitvami kapitalizma smarthphoni delajo najboljše možno, konkurenca je trda, denarji so veliki.

axee ::

nsignific je izjavil:

Smartphoni so največji dosežek marketinga v zgodovini, in hkrati največji poraz potrošnikov. V službi imam priložnost delat tako z dotičnimi napravami kot z njihovimi uporabniki, in sem globoko zadovoljen, da nisem padel v to luknjo.


Tudi avto je dosežek marketinga, saj greš lahko peš.

tomaz- ::

Pa se marsikaj drugega bi se naslo kot "dosezek marketinga".. Eh, nas Nsignific tudi verjetno se je z leseno zlico, hodi pes, ima ene lanene hlace in ogrinjalo.. Saj kaj vec niti ne potrebujes, ker so kavbojke in kovinski pribor dosezek marketinga.. Verjetno so tudi tvoji sodelavci tako globoko zadovoljni..

Brias ::

tok o tem kok nemci cenijo apple .... to je namrec ponuda nemske firme, ki se ukvarja z reciklazo IT materiala ... se pravi se jih nekomu niti ni ljubilo prodajati, ampak je celo placal da se jih znebi :)


he he he
http://imageshack.us/photo/my-images/11...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

avister ::

Brias je izjavil:

tok o tem kok nemci cenijo apple .... to je namrec ponuda nemske firme, ki se ukvarja z reciklazo IT materiala ... se pravi se jih nekomu niti ni ljubilo prodajati, ampak je celo placal da se jih znebi :)


he he he
http://imageshack.us/photo/my-images/11...



Zanimiva firma za reciklažo ... Kadar pridejo k nam po staro robo, jo zmečejo na kamion kot krompir. Tile so pa celo ovrednotili stanje in preverili, katera verzija je naložena.

zee ::

Iphone 4S/5 ?

Mene to full spominja na Samsungov Galaxy S II ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gruntfürmich ::

axee je izjavil:

Tudi avto je dosežek marketinga, saj greš lahko peš.


tomaz- je izjavil:

Pa se marsikaj drugega bi se naslo kot "dosezek marketinga".. Eh, nas Nsignific tudi verjetno se je z leseno zlico, hodi pes, ima ene lanene hlace in ogrinjalo.. Saj kaj vec niti ne potrebujes, ker so kavbojke in kovinski pribor dosezek marketinga.. Verjetno so tudi tvoji sodelavci tako globoko zadovoljni..


vse je dosežek marketinga. ker v tvojih genih je zapisana samo 'reprodukcija' in nič drugega. kako daleč okoli tega pa te bo marketing peljal scat pa je samo od tebe odvisno.
pametni hitro postavimo meje ter jih samo po tehtnem premisleku dvignemo, dočim neumni pa jih nimajo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Brias ::

avister je izjavil:

Brias je izjavil:

tok o tem kok nemci cenijo apple .... to je namrec ponuda nemske firme, ki se ukvarja z reciklazo IT materiala ... se pravi se jih nekomu niti ni ljubilo prodajati, ampak je celo placal da se jih znebi :)


he he he
http://imageshack.us/photo/my-images/11...



Zanimiva firma za reciklažo ... Kadar pridejo k nam po staro robo, jo zmečejo na kamion kot krompir. Tile so pa celo ovrednotili stanje in preverili, katera verzija je naložena.


ta firma resnicno reciklira SAMO tisto kar ni nic vredno, pokvarjeno, ....... in verjemi da niti v nemciji niti v evropi ni edina ki tako dela ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

axee ::

gruntfürmich je izjavil:

axee je izjavil:

Tudi avto je dosežek marketinga, saj greš lahko peš.


tomaz- je izjavil:

Pa se marsikaj drugega bi se naslo kot "dosezek marketinga".. Eh, nas Nsignific tudi verjetno se je z leseno zlico, hodi pes, ima ene lanene hlace in ogrinjalo.. Saj kaj vec niti ne potrebujes, ker so kavbojke in kovinski pribor dosezek marketinga.. Verjetno so tudi tvoji sodelavci tako globoko zadovoljni..


vse je dosežek marketinga. ker v tvojih genih je zapisana samo 'reprodukcija' in nič drugega. kako daleč okoli tega pa te bo marketing peljal scat pa je samo od tebe odvisno.
pametni hitro postavimo meje ter jih samo po tehtnem premisleku dvignemo, dočim neumni pa jih nimajo...


Dobro veš, kaj je s tem mislil avtor izjave o marketingu. Očitno je človek, ki ne potrebuje pametnega telefona, potem pa se posmehuje ljudem, ki dejansko potrebujejo mail, zapiske(evernote) in ostale produktivne programe ves čas v žepu.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applov vodja varnosti odslovljen zaradi fiaska z izgubljenimi prototipi

Oddelek: Novice / Ostale najave
125011 (3045) kronik
»

Iskanje izgubljenega iPhona se nadaljuje

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
145809 (4027) roli
»

Hišna preiskava pri uredniku strani Gizmodo zaradi novega iPhona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8519382 (17385) Mehmed
»

Prihaja nov iPhone? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5110539 (8296) 823483

Več podobnih tem