» »

Računalnik zamrzuje

Računalnik zamrzuje

comp007 ::

Zdravo,

rabil bi kak nasvet ali idejo. Računalnik mi zamrzuje ko prenašam/kopiram slike (npr. iz ene particije na drugo, ko jih pošiljam na foto tabor...); in sicer miško še vedno lahko premikam in iz winampa se še vedno predvaja glasba vse drugo pa ne dela, če kaj klikam z miško pa čisto zamrzne (se tudi ura ustavi). V obeh primerih se povrne v normalno stanje samo z resetiranjem (pri kopiranju drugih datotek - filmov - ni težav). Logi v system information pišejo da je kriv hardware in isto zamrzne tudi v linuxu. Izključil sem že vse razen matične in napajalnika, tudi temperatura je vredu. Matično sem preveril s programom Hot CPU tester pro, ki (po 1 uri) ne najde nobenih napak.
Program hardware monitor piše naslednje napetosti napajalnika na +12V:
value 12.80V,
min. 12.48V,
max. 13.06V.

Je treba menjat napajalnik (je noname 420W)? Še je kak boljši program za diagnozo?

hvala

Pyr0Beast ::

menjaj napajalnik, ni pa nujno da bo to odpravilo težavo. Ponavadi je kakšen kabel slabo priključen, npr. sata na disku. Poglej v event viewer, kaj se dogaja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

comp007 ::

No sata kabel zgleda da ni kriv, sem ga menjal in preveril če je kateri slabo priključen, pa ni spremembe. V event viewerju ni nič uporabnega, piše le da je bil računalnik nepričakovano ustavljen (ker sem ga resetiral). Bom čez nekaj časa menjal napajalnik, do takrat pač ne bom slik prenašal :(.
Hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi...

Oddelek: Pomoč in nasveti
152127 (1457) Cifix63
»

Računalnik se naključno resetira

Oddelek: Strojna oprema
9673 (547) Sami
»

Računalnik zmrzne in bi rad ugotovil kje se zalomi.

Oddelek: Pomoč in nasveti
242596 (2324) Mitch
»

Katastrofalne Težave z High-End Računalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6013747 (10911) tilen006
»

Tagan vprasanje

Oddelek: Strojna oprema
101222 (913) PrimozR

Več podobnih tem