» »

Steve Jobs odstopil z mesta generalnega direktorja Appla

Steve Jobs odstopil z mesta generalnega direktorja Appla

Steve Jobs odhaja

Slo-Tech - Po tem ko je bil Steve Jobs na bolniškem dopustu od 17. januarja, je danes (in veljavno takoj) odstopil z mesta generalnega direktorja Appla. Njegovo mesto je prevzel Tim Cook, ki je že vodil Apple, medtem ko je bil Jobs na prejšnjem bolniškem dopustu med zdravljenjem raka. V svojem pismu direktorskega odboru je Apple prosil, da bi ostal kot predsednik direktorskega odbora, kar so mu tudi že odobrili.

Nazadnje ko je odšel na bolniški dopust, je Applova delnica kratkoročno strmoglavila. Kaj se bo dogajalo tokrat, bomo videli ob treh popoldan po našem času, ko se odpre newyorška borza.

119 komentarjev

«
1
2 3

Spc ::

To pa nisem pričakoval
 

Tilen ::

Zaslužen pokoj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PacificBlue ::

Effective unemployment 15+%, the Fed is borrowing like no tomorrow to keep paying bank dividends, Obummer has given up the presidency to become a semi-professional golfer, the Dollar is AA+ but Congress is DDD--, the stock market bounces like a rock down a slope, and just when we really really need it, the space shuttle won't be there.

And Steve Jobs retires.


komentar iz theatlantic.com

KoMar- ::

Pravijo, da se splača odit na vrhuncu... vsekakor zaslužen pokoj.

Rauby ::

Ko je Steve prvič šel so pri Applu potrebovali dobrih 10 let, da so prišli do roba bankrota. Koliko časa bodo zdržali sedaj? :)

Tilen ::

Steve Jobs, the mind behind the iPhone, iPad and other devices that turned Apple Inc. into one of the world's most powerful companies, resigned as the company's CEO Wednesday, saying he can no longer handle the job.


AAPL jutri -10 %.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

para! ::

Glede na izdelke, ki jih imajo na trgu, priljubljenost le-teh ipd, dvomim da jim bo hudega brez njega :)

Stock market pa očitno ni relevanten, vsaj dokler so nihanja odraz povprečenežev, ki kupujejo delnice in za to ne potrebujejo ničesar drugega kot denar.

lp
Death before dishonor!

Phantomeye ::

Rauby je izjavil:

Ko je Steve prvič šel so pri Applu potrebovali dobrih 10 let, da so prišli do roba bankrota. Koliko časa bodo zdržali sedaj? :)


Misliš reč, ko so ga vrgli ven?

PrimozR ::

Tilen je izjavil:

Steve Jobs, the mind behind the iPhone, iPad and other devices that turned Apple Inc. into one of the world's most powerful companies, resigned as the company's CEO Wednesday, saying he can no longer handle the job.


AAPL jutri -10 %.

Optimistično, če je že v after hours trejdingu padel za 5% :)

Tilen ::

Precej optimistično, se strinjam! Jutri se bo bliskalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ganon ::

iResign. Končno.

Pyr0Beast ::

Čakaj. Model je bil na bolniški 7 mesecev ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zee ::

Ja. Sumarno verjetno se dlje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

eieieie1 ::

Ojoj, bo zanimivo gledanje za kolko odstotkov bodo padle delnice in kolko dni bo trajalo da se poberejo...

-15% //1 teden :D

gendale ::

zaradi takih reči je tržna kapitalizacija slaba mera velikosti podjetja

je pa pomoje odstop povezan z njegovo boleznijo..

KaRkY ::

Pyr0Beast je izjavil:

Čakaj. Model je bil na bolniški 7 mesecev ?


Nevem kaj je to čudnega jaz poznam kar nekaj ljudi ko so bili po 1-2 leti na bolniški.

Res nepričakovana poteza me tudi zanima kako dolgo bo japka zdržala.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

trnvpeti ::

Perfect time
Vrhunsko izpeljano

opeter ::

Saj bo v ozadju še vedno kontroliral zadeve ... kot nekateri naši politiki in drugi gospodarski veljaki.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zee ::

rant=on

Od njegove kontrole bo nedvomno se kaksna korist, od kontrole nasih politikantov in gospodarskih "veljakov" pa ni prav nobene koristi. Zgolj skoda.

rant=off
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Phoebus ::

Tip "je imel" raka trebušne slinavke... tako da če mene vprašate, ta odstop ni vezan na "stanje trga", ampak na kaj drugega.

FireSnake ::

Si ne lastim nič, kar bi imelo na sebi obgriženo jabolko, ampak tip je vseeno legenda!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DarkSite ::

Tip se še vedno bori z rakom, tako da pravijo, da ima nekaj tednov/mesecev še pred sabo.

In jst definitivno ne bi preživel moje zadnje trenutke v podjetju, tako da se je prav odločil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

trnvpeti ::

Tip je naredil to podjetje,najvecjo podjetje na svetu.
Podjetje z verjetno najvecimi privrženci in haterji.
In je dost sposoben, da je kljub svoji bolezni se vozil podjetje hkrati z svojo borbo.
In vozil je tako, da je izbral idealen trenutek za podjetje, tako, da bo njegov odstop pretrpel najmanjse izgube.
Vecini bi se jebal za firmo ob taki bolezni.

Spalatum ::

Steve ne gre v pokoj, samo CEO ne bo več.

http://techcrunch.com/2011/08/24/steve-...

AtaStrumf ::

Tip je legenda. Bo zanimivo videt ce bo sel Apple po isti poti kot ko jih je prvic zapustil. Na zalost ocitno se vedno mimamo zdravila za hujse oblike raka, ker ce se tudi taki tajkuji ne morejo ozdraviti potem se nihce ne more, pa naj pisejo po razno raznih internetnih straneh kar hocejo. Ceprav se Steve dobro drzi, glede na to, da je ta vrsta raka (trebusne slinavke) vzela ze kar nekaj slavnih in bogatih ljudi bistveno hitreje.

JesusChrist ::

In kaj je razlika med navadnimi in ljudmi in kvazi "nekaj več" slavnimi in bogatimi? Raku dol visi za to.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

AtaStrumf ::

Zdravniki, vraci, posegi, zdravila in informacije, ki si jih lahko privoscijo, sploh v ZDA.

Good Guy ::

ja in?

McMallar ::

Money! Za eksperimentalna oz. za zelo draga zdravila.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

eieieie1 ::

JesusChrist je izjavil:

In kaj je razlika med navadnimi in ljudmi in kvazi "nekaj več" slavnimi in bogatimi? Raku dol visi za to.


Eni spreminjajo svet in uživajo v denarju, drugi, kot si ti pa ležijo na kavču in jamrajo. To je razlika. ;)

JesusChrist ::

lol kero nevmesno, dejansko sedim in služim. Uživa v denarju? A ti bi užival če bi umiral? Itak je ta firma edina stvar ki jo ma v lajfu ... zato pa se zamoti s tem. In tisti zdravniki in vrači in čak norris ... mu nebodo nič pomagali.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

redo ::

JesusChrist je izjavil:

In kaj je razlika med navadnimi in ljudmi in kvazi "nekaj več" slavnimi in bogatimi? Raku dol visi za to.

Raku morda že, dohtarjem pa ziher ne.

USS Liberty ::

želim mu predvsem veliko zdravja...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

JesusChrist ::

Redo dohtarjem ne, ampak rak je tisti, ki mu škoduje, se ti ne zdi?

Škoda ga je, ampak kaj češ, vsi smo navadni ljudje.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

eieieie1 ::

JesusChrist je izjavil:

lol kero nevmesno, dejansko sedim in služim. Uživa v denarju? A ti bi užival če bi umiral? Itak je ta firma edina stvar ki jo ma v lajfu ... zato pa se zamoti s tem. In tisti zdravniki in vrači in čak norris ... mu nebodo nič pomagali.


Jah eni pač nažalost umrejo prej kot drugi... Ampak lahko vseeno uživa in naredi mnogo več kot tisti ki živijo 2x dlje. Kaj pa ti veš kaj ima on v lajfu lol. Misliš da on ne uživa v tej službi, misliš da on sedi za tekočim trakom? Nekateri uživajo v svojih službah in hodijo v službo dokonca življenja, saj imajo tam dobre prijatelje s katerimi se družijo.

In ti si zdaj srečen, da bogati ljudje nemorejo premagati nekaterih bolezni in umrejo prej kot ti? Pathetic

JesusChrist ::

Kdo pa nebi užival v taki službi? ;) Srečen? kaj ti neznaš prebrati, da ga je škoda, ali še nisi končal OŠ?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

eieieie1 ::

Kaj pa potem hočeš povedat s takimi "modrimi" misli v smislu rak pobere "kvazi več" ljudi in navadne ljudi.
- svojo izredno modrost hočeš deliti s to skupnostjo
ALI
- si srečen da bolezni poberejo tudi bogate ljudi in so nekateri kljub denarju na slabšem kot si ti

Daj nehaj jamrat, saj si očitno tipičen nevoščljiv Slovenec. Kometarji kot so pljuvanje po Applu, ki ga sploh še nisi preizkusil in take blodnje pa to le potrdijo.

Keyser Soze ::

Nov fajmošter bo prišel in karavana bo šla dalje. Sej je Kuhar dobil žegen od Štefana. Beliverji ga sedaj morajo vzet za svojega.>:D

Kar se tiče pa delnic oz. vrednosti firme. R&D in vodstvo bo ostalo praktično isto. Samo PR frontman bo drugi. Fikcija pa vmes divje deluje po umih borznih tržnikov. Brezveze IMO. Ne verjamem, da je Štefan v zadnjem času kaj veliko pripomogel k razvoju podjetja v smislu inovacij oz. razvoja, glede na svoje zdravstveno stanje. Ne verjamem, da se je šel vpletat v sam razvoj izdelkov do te mere, da je vlekel odločilne poteze. Apple je ratal prevelika firma. Propad ali uspeh te firme že dolgo ni več odvisen od Štefana.

Je pa veliko beliverjem tam zunaj. To pa. In večina teh zmešancev tega nikoli ne bo priznala.
OM, F, G!

JesusChrist ::

eieieie1 nevoščljiv čemu? a da ga nisem preizkusil? :DDDDDDDDDDD ti boš že vedel otrok ;) neda se mi ubadati s fanatiki, ki jim itak ne moreš nič dopovedati.

Keyser Soze ... itak da ni nič pripomogel ... on je samo GUI podjetja. Še iPada ni znal predstaviti ...
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

redo ::

JesusChrist je izjavil:

Redo dohtarjem ne, ampak rak je tisti, ki mu škoduje, se ti ne zdi?

Škoduje mu že rak, zdravijo in lajšajo muke pa dohtarji. Ne vem, česa točno tukaj ni za razumet. Bogataši si pač v povprečju lahko kupijo več časa (kupi boljšo storitev, boljša zdravila, ... kar v povprečju vse pripomore k "več časa"). Razlika med Steve Jobs, milijonar in Steve Jobs, brez ficka, ki oba zbolita za rakom je meni precej očitna. Škoduje pa rak obema, se ne strinjaš?

JesusChrist ::

Rak škoduje obema, ampak je pa logično, da mu lahko podaljšajo muke za recimo 1 leto. Nikomur ne privoščim, da se muči še dlje... in tudi zdravila za lajšanje več ne primerjo po recimo 1-2 mesecih ker se telo na redno dobavo le teh privadi in je bolečina pozneje ista kot brez njih. Na žalost še ni zdravila za rada (vsaj uradno), ampak sem pol leta nazaj bral da bo v roku 5 let na trgu, saj naj bi našli snov, ki razšira le rakaste celice.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

eieieie1 ::

Glej, jaz sem vsaj android preizkusil (imel sem SGS) in tudi iPhone 4, medtem ko nimam nič drugega od Appla in najverjetneje nebom imel. Tak da ja, velik fanatik sem :D
Poleg tega pa priznam da je SGS2 vredu, čeprav bi trenutno še vseeno rajši vzel iPhone 4. Ti pa si najbolj pameten, čeprav še iOS nisi sprobal lol

Nevoščljiv si ljudem, ki imajo več denarja kot ti in si privoščijo več kot ti. O tem sploh ni debate, saj se to da izbrati iz tvojih postov.

Tudi sam nimam denarja za nek super športen avto, ampak vseeno ne hodim pod novice o nekem boljšem ali podobnemu avtu od mojega trosit blodnje, da je ta firma/avto za en k**** in da je moj itak boljši ROFL

In ti boš govoril da sem otrok? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

jype ::

Spc> To pa nisem pričakoval

_Tega_!

Všeč mi je, da delnica ni šla bistveno dol.

No, eni paničarijo, ampak drugi kupujejo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Keyser Soze ::

jype je izjavil:

No, eni paničarijo, ampak drugi kupujejo :)

Jah, vse je za neki dobr.
OM, F, G!

uros_m ::

Ni odstopil iz mesta, saj ni bil v mestu generalnega deirektorja ampak na mestu generalnega direktorja, tako da je lahko odstopil le z mesta generalnega direktorja.

Maxtor2000 ::

Eno tko zanimivo stvar bom povedal. A veste, da je na območju vojn (Bosna xx90ta)... izredno malo oz. nič bolanih?
Takrat namreč želja po preživetju "premaga" bolezen in dostikrat pišejo o nenavadnih ozdravitvah. Mogoče pa bi moral
iti Štefan mal na obisk v Libijo... Če ne drugega bi potem Aple ponujal iOil.. 8-)

Drugače pa s pravilnim ravnanjem lahko pozdraviš še tako "zajebanega" raka. Sodelavcu, ki je imel raka na trebušni slinavki in na črevesju se je le ta v roku 1 leta odkar je delal "po navodilih" le ta kompletno pozdravil (v Celju, da se razume).

s1m0n ::

Konec cerkvenih napovedi novi napravic ? :)

JesusChrist ::

eieieie1 je izjavil:

Glej, jaz sem vsaj android preizkusil (imel sem SGS) in tudi iPhone 4, medtem ko nimam nič drugega od Appla in najverjetneje nebom imel. Tak da ja, velik fanatik sem :D
Poleg tega pa priznam da je SGS2 vredu, čeprav bi trenutno še vseeno rajši vzel iPhone 4. Ti pa si najbolj pameten, čeprav še iOS nisi sprobal lol

Nevoščljiv si ljudem, ki imajo več denarja kot ti in si privoščijo več kot ti. O tem sploh ni debate, saj se to da izbrati iz tvojih postov.

Tudi sam nimam denarja za nek super športen avto, ampak vseeno ne hodim pod novice o nekem boljšem ali podobnemu avtu od mojega trosit blodnje, da je ta firma/avto za en k**** in da je moj itak boljši ROFL

In ti boš govoril da sem otrok? :))


1. preizkusil sem vse apple naprave, razen novega iPad2
2. Verjemi, da mam več v žepu kot ti, ampak denarja ne zapravljam za bedarije ala apple.
3. ne pravim da je apple za kurac, ampak kradejo, druge pa obtožujejo. če bi dejansko poznal ves background bi vedel, da je apple obrike naprav in te clean poteze pokradel od azijcev.
4. ne trdim, da je moj telefon boljši, ne trdim da je slabši. očitno maš težave z vidom
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Nad applom že vsaj dve leti krožijo jastrebi in čakajo, da steva pobere. Kaj bo apple po steveu je težko ugibati. Eno je gotovo - ne bo to kar je sedaj.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

raba bolniške? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910824 (8892) damirj79
»

Statistični podatki Slovenija/EU za seminarsko

Oddelek: Loža
5896 (805) Lozinka
»

Umrl je Steve Jobs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13832002 (21315) nekikr
»

Zettabyte File System (ZFS) tudi v operacijskih sistemih za široko rabo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
264977 (3361) Brane2
»

Bill Gates in Steve Jobs ponovno skupaj na odru

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
446476 (3214) poweroff

Več podobnih tem