» »

Ali je crknu disk???

Ali je crknu disk???

kljukec ::

Včeraj prižgem računalnik in mi napiše da ni sistema, da naj vstavim zagonsko disketo....
Vstavim zagonsko disketo od Win98 (čeprav uporabljam WinXP), da pridem v DOS. In tam me čaka presenečenje.;(( Nobene particije ni več, nič. Probam z fdisku, napiše na tem računalniku ni trdih pogonov!!! Probam z recsue disketami od partition magica; z ukazom ptedit ne dela, z partition info ne dela, hočem zatem naložit partition magic iz dosa, ne dela;(( .
V glavnem ne morem niti formatirati, ker v računalniku "naj ne bi bilo diska".
Sam v biosu je prisoten, tudi na začetku mi ga tudi pokaže, prvi screen, potem ga pa ni "več".
Imam Maxtorja 40GB.
Ali lahki kaj naredim???
LP
Iztok

MCSE ::

Disk je mrtev... Edino kar lahko narediš je, da ga greš zamenjat, če je v garanciji...

kljukec ::

Je ja. Star je eno leto (3 tedne čez). Ampak garancije ima 3 leta. Imam tu originalen garancijski list, kajti kupljen je bil naknadno!
Podatki pa šli ne?;(

cekr ::

Odpri škatlo pa malo porukaj kable(ven pa not), pa tudi zamenjava kablov ti lahko pride v poštev. Poizkusi še na drugemu IDE priključku. Na crknjen disk, pomisli nazadnje, ker je lahko zraven še mnogo drugih dejavnikov.

kljukec ::

Ne pomaga. Sem dal disk v drug comp.
Isto kot na mojem.
Nič;((
V biosu se sploh ne more prestaviti na enable, je namreč na disable.

sinko999 ::

kljukec za mene je trdi disk mrtev šele tedaj ko ga bios ne zazna več oz. če ti ga napiše v POSTu. Najprej si dol potegni z maxtorjeve strani orodje za testiranje diskov, pa probaj če ti ga bo zaznalo. Če ti ga ne bo potem pa ga nesi zamenjati.
Progam je powermax kratek opis maš na strani.

LP
Ni? ni ve?no !

kljukec ::

Potrgnu dol
Sam file je dolg 2,4MB
Kako ga naj spravim na disk, ki ga ni?;((
Drug računalnik pa ga ne zazna?

sinko999 ::

Instalira se na disketo, upam da imaš disketnik
Ni? ni ve?no !

kljukec ::

Aha sem opazil>:D, bom posnel.
Bom videl kaj bo, ko pridem domov

sinko999 ::

Vso sreče , aja če si ga kupil npr v avstriji boš čakal več kot 1mesec da ti ga popravijo ker ga pošljejo na nizozemsko pa nazaj , to vem ker že čakam 1 mes. 10 dni.

LP
Ni? ni ve?no !

alf__ ::

sm mel podobne probleme ze parkrat...
dal disk u skrino za par ur pa pol vn pa pustis da se osusi da ni kondenza pa prklops pa dela ;)

sinko999 ::

Sem probal fantje not sem ga imel 3 ure na -25 pa sem ga potem priklopil pa ni hotel delati. Tak da to ne pomaga vedno.

LP
Ni? ni ve?no !

kljukec ::

Sem kupu v LJ.
Sam tt powermax, če dam low lever format
! WARNING !: All data will be lost when the "Write Disk Pack (low level format)" test is???
A se da videti če ga bom "stestiral" z low level format; mi bodo priznali garancijo in ali ne bom s tem disk še bolj poškodoval???

sinko999 ::

Če ti bo low level format skozi prišel potem boš lahko disk normalno formatiral in spet uporabljal. Garancije ti ne bodo priznali ker ti disk spet dela. Če pa ne bo šel skozi pa če se prekine pa uveljavljat garancijo.

LP
Ni? ni ve?no !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353714 (2613) k4vz0024
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201850 (1526) sirotka
»

Kako popolnoma izbrisati trdi disk?

Oddelek: Strojna oprema
184965 (4586) roscha
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443040 (2278) xpozed
»

Diski crkujejo kot za stavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
191670 (1173) dexter

Več podobnih tem