» »

Ali lahko tožim...

Ali lahko tožim...

guest #44 ::

Shell, BP, Monsanto,... in zmagam?

Za potencialno škodo, ki jo lahko povzročijo ali za škodo, ki so jo...čeprav se je zgodilo zelo daleč od mene?

Kam ciljam?

Pravijo da v free market, liberalnem svetu bodo eni počeli kar se jim bo zljubilo. Ok, to ob upoštevanju, da nebi imeli vzpostavljenega sodnega sistema (pa še to bi se nekako pomojem dalo obidet).
Recimo, da bi sodni sistem delal kot podmazano.

Pol bi imel pravico tožit BP recimo, ker je zasvinjal del morja in zemljišča, katerega bi lahko potencialno obiskal ali imel opravka z.
Jaz mislim, da z nekaj dela se da dokazat da sem bil oškodovan pa čeprav sem tako daleč.

Če bi še upoštevali, da sm trenutno lih na liniji z celim internetom in se vsi zberemo za skupno tožbo potem bi ga BP dokaj najebal. Vsekakor bi v bodoče dvakrat premislil preden, bi se šel kakega podviga.


Trenutno seveda nismo v free marketu in nismo še vsi povezani med sebj, vsaj na slednjem pa se dela.

Kolektivisti stavijo na centralno avtoriteto, ki bi (povsej vrjetnosti) bila demokratično izvoljena. Well...zakaj ne skip the middleman?

Dokler ne bo popolnoma objektivne centralne avtoritete jo je boljše imeti čim manj IMO.
  • spremenilo: guest #44 ()

harvey ::

Tožiš vedno lahko, samo izid je negotov.:(
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Gandalfar ::

Kaj ce bi se najprej spravil na Luko Koper. Znotraj iste drzave ti je, pa se zakonodajo bos lazje razumel ;)

jype ::

jverne> Jaz mislim, da z nekaj dela se da dokazat da sem bil oškodovan pa čeprav sem tako daleč.

Ampak to bi pomenilo, da se ne da prosto razpolagat s svojo lastnino!

Aston_11 ::

Lahko - podlaga je OZ - vsako lahko zahteva, da se odstrani vir nevarnosti... itd.

St235 ::

V EU smo do t.i. what if tožb zelo zadržani. Odškodninski zahtevki v EU zakonodaji so povezani na direktno škodo, ki jo ti utrpiš, praktično nemogoče so pa tožbe tipa, če bi jaz nekoč hotel it na bah blah otoke, ki jih je zalila nafta in zaradi tega jih mogoče ne bom videl takšne kot so bili pred naftno katastrofo pa je no go.

To je podobno kot če bi se z avtom zaletel v drevo in bi te tožilo pol slovenije zato, ker bi lahko takrat bili pri drevesu in bi jih zadel, druga polovica bi te pa tožila zato, ker bi si mogoče nekoč želeli ogledat marjetico, ki je rasla pred drevesom in si jo zgazil.

guest #44 ::

Jah, zdej nekako imamo zakone, ki prepovedujejo da pohodiš tisto marjetico. Zagovarjat se kaj dosti nimaš. Če bi se ljudje obsodli, bi vsaj lahko se pomenil.

nevone ::

Če bi še upoštevali, da sm trenutno lih na liniji z celim internetom in se vsi zberemo za skupno tožbo potem bi ga BP dokaj najebal. Vsekakor bi v bodoče dvakrat premislil preden, bi se šel kakega podviga.


Problem je, ker se nesreče pač dogajajo. Če boš hotel vse preprečiti boš preprečil tudi razvoj. Seveda to ne pomeni, da v posameznih primerih ni treba poiskati vzroke za nesrečo, ampak človek oz. podjetje se težko izogne vsem možnim napakam. Treba je širše pogledat koliko je bilo koristi in koliko dejanske škode. Sicer ljudje ne bodo šli več v projekte, kjer se napake tako strogo sankcionirajo. Potem boš imel škodo na drugem koncu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Damiani ::

tožiš lahko, kaj boš dosegel je pa druga stvar. V svetu je veliko več deset letnih pravdan proti naftni industriji, v kateri so tožniki resno oškodovani. Npr.: zaradi izlitij nafte in drugega onesneževanja. Naftni lobi je pač premočan.

Drugač pa bom raje tiho, da ne boš mene tožil zaradi onesneževanja. (na šiht se prišel z avtom). Verjetno boš kej prej dosegel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skupinske tožbe zoper Facebook v EU ne bo

Oddelek: Novice / Zasebnost
115590 (4071) njyngs
»

avtomobilsko zavarovanje

Oddelek: Na cesti
434772 (2142) St235
»

Prometna nesreča-pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7817491 (13645) fikus_
»

Vandalizem na avtomobilu

Oddelek: Na cesti
473047 (1531) Go-ahead
»

Avtomobilska nesreča -> zavarovanje

Oddelek: Na cesti
301911 (1581) kuglvinkl

Več podobnih tem