» »

avtomobilsko zavarovanje

avtomobilsko zavarovanje

MrBrdo ::

lp

Zanima me kako je pri avtomobilskem zavarovanju, če imaš zavarovanje za mlade voznike, ali če nimaš, kakšni so stroški (npr. koliko dodatno doplačaš pri zavarovanju, in čemu se izogneš pri nesreči - npr koliko manj ti krije zavarovalnica v primeru da nimaš dodatno za mlade voznike). Konkretno me pa zanima za Triglav, če kdo ve.
Hvala
MrBrdo

Steinkauz ::

Ako se ne motim je 20% al 25%, kar pri kakšnem dragem avtu ali telesnih poškodbah lahko pride precej velik ...

MadMax ::

Doplačaš razliko izplačane odškodnine v razmerju med plačano premijo in tisto ki bi vsebovala še dodatno zavarovanje.

V grobem nekako tako:
Če si pri zavarovanju hotel prišparati 100€ (torej si plačal 300 namest 400€) boš v primeru, da oškodovanec od zavarovalnice dobi 3000€ nadalnjih 1000 primaknil iz svojega žepa ti.

Zneski so lahko seveda primerno večji, pa tudi število oškodovancev je lahko večje od 1.

Zamisli se torej, če boš naredil pizda**jo in izrinil s ceste avto v katerem bodo 4 osebe, vsaka bo dobila izplačano od zavarovalnice 5000€ za telesne poškodbe in ostalo + materialna škoda (recimo 10000€ za totalno uničen malce dražji avto), pa dodaj še kakšno podrto ograjo oziroma odbit vogal hiše....


Se splača šparat?

(saj meni se kaj takega ne more zgodit, torej bom 100€ raje zapil s prjatli za šankom) :\
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Loki ::

predstavljaj si, da se poknes v porscheja :\
(mislim pa, da je max kolicina, ki jo moras placati ti, 2 mio sit, oz. nekaj podobnega sedaj).
I left my wallet in El Segundo

MadMax ::

mislim pa, da je max kolicina, ki jo moras placati ti, 2 mio sit, oz. nekaj podobnega sedaj

Drži, ampak če odškodnine krepko presežejo ta (okvirni) znesek, gre ponavadi posledično za hujšo nemarnost, ki pa se dodatno kaznuje z zaporom...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Avby ::

Tu pri dodatnem zavarovanju za mlade voznike se ni kaj za igrat pomoje. Če hoče tak voznik avto vozit ga vsekakor prriporočam.

Loki ::

torej, ce se res poknes v porscheja (nobenemu, tudi tebi nic) ali ce so se poskodovani, podrt vogal hise....
je to zapisano v zakonu ali se smatra kot kaksna malomarnost... (e.g. s sto v krizisce)?
I left my wallet in El Segundo

MadMax ::

Vse je zapisano v zakonih, odvisno je le kako je katera stran na sodišču prepričljiva in kako si razlaga paragrafe :D

Če ni nikomur nič in se oškodovani strinja, je najmanj boleče do povzročitelja uredit zadevo mimo roke zakona (policije), direktno z euro zapisnikom, kupončkom in posredovanjem na zavarovalnici, saj se povzročitelj tako izogne stroškom postopka in kaznim za kršitve predpisov, katerih neupoštevanje je posledično privedlo do nezgode.

Je pa spet odvisno do kakega zneska zavarovalnica ne komplicira s policijskimi zapisniki, zato dvomim da boš razbitega poršeja (če seveda ne gre za neko staro ničvredno podrtijo) odpikal le s kupončkom, brez policije...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

#000000 ::

Kero vrsto zavarovanja pol imajo recimo strojanovi, ker verjetno mimo policajev ne vozijo brez registracije ?

Avby ::

Kero vrsto zavarovanja pol imajo recimo strojanovi, ker verjetno mimo policajev ne vozijo brez registracije ?


Kazen + tožba. To vrsto registracije.

Loki ::

pozabil si, da so strojani. nic tozbe, ker nimas od kje iztozit. sicer pa so se vozili kar lepo brez zavarovanja (saj se spomnis afere in zaskrbljenih sovascanov).
I left my wallet in El Segundo

Avby ::

sicer pa so se vozili kar lepo brez zavarovanja


Da saj ti pravim:

-kazen (po zakonu) zaradi vožnje z neregistriranim voziolom in brez vozniškega izpita
-zasebna tožba tebe kot oškodovanega za stroške, ki ti jih je taka oseba povzročila (v primeru da je krivda na njeni strani in v primeru da se ne sporazumeš)

Avtomobilsko zavarovanje nima s tem popolnoma nič.

Če pa nekdo ki ga tožiš nima premoženja in zmagaš se pač to odvije naprej kot predvideva zakon. Slej ali prej se neko premoženje vzame. Vrjetno je v igri tudi zapor in pa nevem recimo dediščina v prihodnosti in druge stvari... To je zapletena stvar. Zagotovo ne črno bela.

Edit:

Lahko pa ti z zavarovanjem zbiješ Strojana v neregistriranem vozilu in brez izpita da vozi, pa boš seveda če boš kriv škodo poravnal ti.

Če pa tudi ti neboš zavarovan bo pa on ki ni zavarovan tožil tebe ki nisi zavarovan za odškodnino.

Torej vidiš kaj hočem povedati?

Zavarovanje tukaj nima nič. Je le en sistem, kjer plačaš pavšal in si do neke mere "varen" da v primeru nezgode ne plačaš "n X več".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

MadMax ::

Zapor ni več zamenjava za denarno kazen/nadomestilo, le pomoč pri izterjavi.

V vsakem primeru pa pripetljaji z dvakrat pečenimi ne delujejo blagodejno na naše zdravje in finančno stanje, saj so zaščiteni bolj kot kočevski medvedi, žal...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Loki ::

samo kako ti bo placal, ce nima prihodkov (kako se otroske dodatke ipd. nanese, ne vem, ampak dvomim). pa itak je bilo misljeno, ce se on zabije vate. namignit sem hotel na problematiko, ki jo je omenil madmax v postu nad tem (2x solarij).
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

T0RN4D0 ::

na kratko-ne sme se zaletet v tebe, umakn se mu iz ceste če kej takšnega srečaš ker ne boš dobil nič.

Kar se tiče pa zavarovanja za voznike začetnike pa mislim da pride 15 al 25% dodatno, se pa definitvno ni za igrat, sploh če gre samo za 1 avto... če gre za več avtomobilov, naj bo vsaj tisti ki ga bo začetnik uporablu največ zavarovan, vsaj pr nas je tako- fotrov avto zavarovan in 95% se vozim z njim, če ga pa ni doma pa morm v trgovino/na vikend pa ne kompliciram in vzamem tud kerga druzga, pa pač še mal ekstra ahtaš da ne nardiš kakšne bedarije.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

MrBrdo ::

torej če prav razumem, če dodatno zavaruješ tako plačaš še 20% več, če pa tega nimaš, potem če ima voznik začetnik nesrečo s takim avtom moraš 20% od tistega, kar izplača zavarovalnica, krit iz svojega žepa? torej, plačaš npr zavarovanje 320€ namest 400€, in potem se zaletiš in maš stroške recimo 4000€, zavarovalnica pa ti krije od tega 3200€?

lp
MrBrdo

Chessman ::

točno tako

v primeru neplačila katerikoli povečanega rizika dobiš izplačan samo sorazmerni delež (kateri je pač nižji za enak procent kot bi bilo doplačilo za povečan rizik)

fosil ::

Tako je ja, čeprav mislim da je to doplačilo samo za obvezno zavarovanje, torej za škodo, ki jo ti povzročiš drugim. Tako da v praksi gre zadeva tako, da zavarovalnica tvoji žrtvi izplača cel znesek, torej 4000, od tebe pa potem terja razliko 800.
Za kasko (torej zavarovanje tvojega avtomobila) pa ne vem ali je tudi treba doplačat ali ne. V tem primeru pa seveda dobiš toliko manj, če nimaš.
Tako je!

kekz ::

Paziti je treba še, da je kar dosti cest (več kot si mislimo), kjer zavarovanje ne velja nič in gre vse iz žepa.
Nekatere (ampak le nekatere) so označene z "vozite na lastno odgovornost".

Vikking ::

Samo za info: Če ti odvzamejo vozniško dovoljenje in ga moraš ponovno opravljati, se to smatra kot da si voznik brez izkušenj. In moraš spet 3 leta plačevati dodatnih 20% zavarovalnine, če nočeš da ob prometni nezgodi gre 20% iz lastnega žepa.

fosil ::

O čem ti to kekz? Če ima cesta tako tablo, to še ne pomeni da ne velja zavarovanje.
Tako je!

Zheegec ::

Vozite na lastno odgovornost pomeni, da ne moreš nikogar tožiti, če ni neko nevarno mesto zavarovano z ograjo (ali pa kljub nevarnosti padanja kamenja ni zaščite), ali pa če je cesta neprimerna za ne-terensko vozilo. Navadno zavarovanje v primeru nesreče z drugim vozilom bi moralo še vedno enako veljati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kekz ::

Zna biti, da to velja le za kasko, ko ti npr. z brega na taki cesti prileti kamenje na avto ali kaj podobnega.
Vem, da mi je nokoč en pravil, da je imel s tem podobne probleme nekje na Pokljuki in mu ni zavarovalnica hotela plačati.

fosil ::

Ne, tud kasko velja na vseh cestah, razen če bi naredil kakšno hudo malomarnost (mogoče če bi peljal po taki cesti in bi nasedel, ker potem je jasno da je bila cesta neprimerna za tvoj avto).
Ker kasko je u bistvu zavarovanje pred lastno neumnostjo :D oziroma škodo, ki si jo sam seb povzročil na svojem avto.
Je pa res da, če ti kamen pade na avto, imaš franšizo, kar pomen da del škode sam plačaš in se potem pogosto sploh ne splača uveljavljat, če je recimo samo kakšna razbita šipa. Nima pa cesta tukaj nobene veze. Lahko se tud na domačem vrtu v hruško zabiješ.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Sc0ut ::

Ali pa ti ob močnem vetru pade kovinska kanta na avto.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Mare2 ::

Tako je. Oziroma malo drugače. Zavarovalnica plača oškodovancu 100 % oz. v tvojem primeru 4.000 EUR. 20% regresira od povzročitelja, ki je voznik z do 3 leta izkušenj in nima doplačila za to.

Informacija dobljena pri zastopniku.

To doplačilo sicer ni obvezno, sklenejo ga pa vsi njihovi zavarovanci, tudi če je lastnik npr. oče, sin pa le občasno vozi avto.

igor37 ::

MadMax,
jaz delam z vsemi zavarovalnicami in ti najdem najbolj ugodno (zate!) varianto.
Plus tega imam pooblastilo, da kdaj še na vse popuste dodam še 10% izjemnega popusta (velja samo za forumaše:) ).
p.s. Ali si že kdaj plačal preveč za hitro vožnjo???

koyotee ::

igor37, takih ki dajo 50% pri prvem zavarovanju ni malo, saj si vsi hočejo pridobiti stranke... če pa ne dajo, greš pa drugam, nekje bojo zihr ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

igor37 ::

koyotee,
jaz sem ponudil na vse popuste še dodatno...
Ni treba da verjameš.

koyotee ::

vem za take popuste, tudi jaz sem dobil extra 10%, na dotedaj 30%, pa nisem nič povezan z nobenim agentom.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Aljosa.k ::

Sam se imel nesrečo z avtom od staršev, kateri ni bil zavarovan za voznika začetnika. Bil sem začetnik (trenutno sem še zmeraj) in sam nisem povzročil prometne nesreče, ker mi je nekdo drug izsiljeval čez moj pas. Avto je bil poškodovan na meji s totalko, vendar pa sem z zavarovalnice dobil povrnjeno škodo, ker pač nisem bil kriv. Zdaj imam svoj avto za katerega plačujem + 10% več zavarovanja, ker sem še mladi voznik. Ko pa ne bom več, ti pa mora zavarovalnica ob naslednji sklenitvi zavarovanja, povrniti tistih 10% nazaj. Seveda to velja takrt, ko sam med tem časom, nisi povzročil nobene nesreče.
No to je moja izkušnja.

Mare2 ::

igor37, a delaš pri SCT? Oni so tudi dajali popuste. :)

Utk ::

Kaj če bi enkrat z zakonom prepovedali razne popuste agentov na lepe oči? Ko pridete v mercator, se tudi ne pogajate za ceno banan. Naj bo cena za vse enaka pod enakimi pogoji, objavljenimi na internetu. Pa naj dajo tam popust, če imaš pri njih še zavarovano hišo in ne vem kaj, samo naj to jasno piše. Ne pa da boš okoli agente lovil, kdo ti kaj da. Ker, prvič, nazadnje te itak vsak agent lahko nategne in polovi tiste tvoje popuste, da plačaš več, kot bi kje drugje po redni ceni, in drugič, pogoji morajo bit za vse enaki, drugače je to ena mafija vse skup. No, pa sej je res. Prijatelji, žlahta, nove stranke, stare penzionere pa nategnejo kolk morjo. Če je za štruco kruha, ki stane en evro, pogoj nakupa čisto jasen, bi lahko bilo jasno tudi kakšna je cena zavarovanja, ki stane tisočkrat več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

T0RN4D0 ::

Ja tud v trgovinah se lahko za kakšno stvar pogajaš, ne boš verjel. Sej okvirne cene so za vse jasne, če si pa izboriš nižjo ceno pa toliko bolje. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Utk ::

Če si nekdo izbori nižjo ceno, dobi zato nekdo višjo. Smešno, da se vsako leto zavarovanje podraža za 5-8 procentov, ker je to menda sama izguba, a skoz dajajo neke dodatne popuste. Posebej tistim, ki sm jih naštel.

T0RN4D0 ::

Ja maš prav, gremo na komunizem. Vsak samo eno opcijo za eno ceno in to je to.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Utk ::

Oprosti, ampak komunizem imamo zdaj, ko tisti pri koritu dobijo poceni, po cenah izpred petih let, raja pa plačuje diktirane (dogovorjene) cene, ki so vsako leto višje, ker je to zavarovanje itak sama izguba.
Po kakšni logiki je najdražje, če zavarovanje skleneš prek interneta direktno pri zavarovalnici? Ko je pa ja najmanj stroškov pri tem. Ampak ne, bolj se splača lovit 5 različnih agentov in s vsakim posebej se pogajat za ceno, kot da živimo sredi največjega pomanjkanja zavarovanj in kruha. In kot da ljudje nimajo bolj pametnega dela.
Zavarovalnice naj konkurirajo, ampak pregledno lepo prosim.

fosil ::

Oprosti, ampak komunizem imamo zdaj, ko tisti pri koritu dobijo poceni, po cenah izpred petih let, raja pa plačuje diktirane (dogovorjene) cene, ki so vsako leto višje, ker je to zavarovanje itak sama izguba.

Ne ne, to ni komunizem. To je kapitalizem, prosta trgovina, konkurenca...

V komunizmu je bilo preprosto. Imel si eno (državno) zavarovalnico, cene so bile določene z zakonom, popustov ni bilo, ker niti niso bili potrebni, saj ni bilo konkurence.

Torej dobrodošel v kapitalizmu :D
Tako je!

Utk ::

Kakšna konkurenca je pa zdaj? Konkurenca je samo med posredniki, ki itak niso potrebni, pa še oni nimajo nikjer objavljenega cenika. Jaz hočem samo cenik, ne pa da imajo vsi iste cene, če hočeš kaj več dobit, se moraš pa pogajat.
Zavarovalnice imajo itak vse praktično iste premije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

anzetky ::

mene pa nekaj zanima, če kdo ve..
krambol mladega voznika, (zavarovanje je polni kasko a brez dopl. za mladega voznika) no in nekdo se ti prpele po tvojem pasu ti se ga izogneš a nato te obrne in v ograjo.. voznik ki se je prpeljal po tvojem pasu, pobegne. kdeo bo zdaj kriv in če bo treba kaj doplačat za poškodovano ograjo?

BlueRunner ::

Zavarovalnica, ki je zavarovala vozilo, ki je povzročilo škodo, bo škodo pokrila. Nato pa bo ustreznim odgovornim izočila ustrezne račune za njej povzročene stroške, če je to možno.

gazibo ::

BUMP


Zanima me ali lahko imam nase registrirana 2 avtomobila pri dveh razlicnih zavarovanjih ? Trenutno imam 1 avto registriran nase, vendar ta avto trenutno uporablja oce in je v tujini. Ker se mi ne da cakati da se on vrne iz tujine ine naredimo prepis nanj, bi rad ze vmes vzel drug avto preko wiz.si

Problem ?

ToniT ::

Pri drugem avtu plačaš 100% zavarovalnino.

St235 ::

gazibo je izjavil:

BUMP


Zanima me ali lahko imam nase registrirana 2 avtomobila pri dveh razlicnih zavarovanjih ? Trenutno imam 1 avto registriran nase, vendar ta avto trenutno uporablja oce in je v tujini. Ker se mi ne da cakati da se on vrne iz tujine ine naredimo prepis nanj, bi rad ze vmes vzel drug avto preko wiz.si

Problem ?


ne, samo za novo vozilo boš ponovno začel v 14 premijskem razredu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanje mladega voznika

Oddelek: Loža
407492 (6427) DamijanD
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012396 (7572) BCSman
»

zavarovanje za mladega voznika

Oddelek: Loža
2915317 (13900) Bor H
»

Zavarovanje avtomobila mladega voznika

Oddelek: Problemi človeštva
2910199 (9645) flipflop
»

Zavarovanje avta in voznik začetnik

Oddelek: Loža
358240 (7593) Thrivial

Več podobnih tem