» »

ukraden telefon

ukraden telefon

biasko ::

Živjo!

Ukradli so mi telefon!

Policija pravi, da ga ne more izslediti!?

Kako je s tem? Kdo pozna koga ki to lahko naredi ? ;)

Telefon ni bil poceni.

Hvala!

;-) ::

Zelo prav bi prišlo da poveš kak je telefon, če je Android in si imel kako pametno aplikacijo za "tracking" pa je tat kmet ga lahko mogoče dobiš to je prvo, drugo pa je da bomo drugi pozorni ko kupujemo telefone da ne naletimo na tvojega preko bolhe.

Kolikor vem pa se policija ne ukvarja z "izsleditvijo" telefonov z tem naj bi se ukvarjal operater.

ViperR ::

sam sem tudi izgubil telefon, šel na policijo in so mi povedali da bi za izsleditev telefona rabil sodni nalog..

biasko ::

No torej smo tam kjer ni muh? Kako dobiti sodni nalog? ;)

lp

AndrejS ::

Če poznaš katarinco ni problema.. če pa si navaden smrtnik pa pozabi na telefon

kmetek ::

pozab, odjavi telefonsko itd...pa malo več pozornosti.

;-) ::

biasko je izjavil:

No torej smo tam kjer ni muh? Kako dobiti sodni nalog? ;)

lp


Zdaj pa mi samo povej kako so ti "ukradli" telefon ? So te trije ali štirje ustavli na ulici te prijeli pa ti vzeli telefon ? Si sedel v gostilni ga imel na mizi pa je en mimo priletel pa ga pihno ?

Al si ga roko na srce pustil nekje vstran od sebe pa ga pač ni več bilo ... ? Ne vrjamem da ti kdo lahko ukrade telefon.

St235 ::

Bedarija da glava peče, a denarnice ti tudi ne morejo ukrast brez da jo pustiš na mizi ali te naskočijo trije sto kilaši?

biasko ::

Bil sem na plaži pri slovenskem jezeru, telefon pa imel poleg glave ter zadremal za 10 minut. Telefon definitivno ni bil izgubljen.

St235 ::

Tisti, ki vejo kaj delajo ti iz eritne luknje potegnejo denarnico brez da opaziš.

Drugače pa biasko zahtevaj, od operaterja, da ti posreduje kje se telefon nahaja. Lokacija telefona je namreč osebni podatek, kiso ti ga na zahtevo dolžni posredovat. Pa tudi na policiji zateži naj preko toižilca zahtevajo, da operater sledi telefonu in jih opozori, ko bo priklopljen v omrežje. Bluerunner se je s tem že enkrat zafrkaval, tako da ti bo on lahko več povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

biasko ::

Kateremu operaterju moram zatežit za lokacijo? Če sem pri Mobitelu in da tat Simobilovo kartico notri?

St235 ::

ti lahko težiš samo svojemu operaterju. Za sedenje drugemu (druga sim) pa bo morala zahtevat policija.

moat ::

Pozdravljen!

Če ti je bil telefon, kot tudi sam praviš, dejansko odtujen, na policiji podaj predlog za pregon kaznivega dejanja tatvine. V tem primeru bo postalo kazivo dejanje uradno pregonljivo in bo policija morala ukreniti vse potrebno, da bo izsledila storilca k.d., telefon pa zasegla. Policija bo preko tožilstva in sodišča pridobila sodni nalog za izsleditev "neupravičenega uporabnika" telefona; konkretno pa ga lahko izsledi operater preko IMEI številke.

Izgovor: "Policija pravi, da ga ne more izslediti!?" je sicer dejansko pravilen, saj telefon izsledi operater (IMEI). Je pa bolj izgovor v tej smeri, da se dotičnemu policistu ni dalo pojasniti, kaj lahko kot oškodovanec storiš, kar bi bili od njega sicer korektno.

Tudi če si telefon nekje pozabil in ga potem nisi več našel na tem kraju, so podani znaki kaznivega dejanja zatajitve (neupravičeno je do njega prišel in si ga protipravno prilastil storilec). Počakaš nekaj dni in če telefon nisi dobil nazaj, podaš predlog za pregon kaznivega dejanja in tudi to kaznivo dejanje tako postane uradno pregonljivo in so policisti dolžni ukreniti vse potrebno, da izsledijo storilca...

LP!

biasko ::

hvala za utemeljen odgovor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327200 (10604) Mare2
»

izgubljen mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
276001 (5018) toplakd
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115288 (13656) Mcsin
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629606 (27880) St235
»

Ukraden telefon

Oddelek: Loža
336438 (5553) Tody

Več podobnih tem