» »

Ukraden telefon

Ukraden telefon

Tic ::

Zivjo,

učeraj so meni in moji spremljevalki iz ruzaka ukradli dve nokiji. Ona je imela SN napisan, jaz pa ne. Torej če nesemo prijavit na policijo, se da izslediti telefon? Kaj pa če ma nov uporabnik mobi kartico in pač ni posredoval podatkov, a se ga da kako izsledit?

Upajmo na najboljse, Tic
persona civitas ;>
  • spremenil: Tic ()

Dr_M ::

da se ga izsledit samo po IMEI stevilki. to je pa od operaterja odvisno, ali ga bo poisku ali ne.
ponavad jih iscejo samo, ce si predhodno prijavu telefon pri operaterju oz ce si pri njih kupu telefon.

edit: sicer nevem kako je s tem pri nas, ampak nekateri operaterji dajejo IMEI stevilke na crno listo (ki jo delijo z drugimi operaterji) tako da ta se ta telefon ne more prijavit v omrezje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Tic ::

Saj IMEI sem mislil....

A lokacije ne morejo najdt? :|
persona civitas ;>

Sami ::

Telefona po vsej verjetnosti ne boš več videl, tudi IMEI se da spremeniti in naložiti nov software.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ganzi ::

Jep IMEI sploh ni problem spremenit, tako da je to bl kriza če ti telefon ukradejo.

BladE_ ::

ja men so sunl telefon pred 4 mi leti biu je en simens sm prjavu na polcijo je prsu kops na dom je popisu IMEI in sou !! nakar pridm dam enkrat z dopusta (to je blo po 8ih mescih) in pogledam postni nabiralnik in glej ga zlomka vabilo na sodisce :D in so unga izsledil pa mi je mogu nov tel kupt al bi pa sou mal zvizgat (smo se dogovoril na sodiscu da kup nov tel) !!
Akcija - Reakcija

Dr_M ::

sicer zdej nevem kero nokio mata, ampak tele tanove so bolj trdovratne za ksne take stvari (spremembe IMEI-a in podobno).
ne gre vec tako zlahka, kot vcasih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gzibret ::

Prijavi na policijo in ko bo tat vtaknil lastno sim kartico notri, ga bodo izsledili. Al pa ne. Splača pa se vseeno poskusit.
Vse je za neki dobr!

Tic ::

Bom prijavil.

Kaj pa lokacija? Je mozno izsledit? Na zuru je blo samo 50 ljudi, in ce je kak cudn kraj, se bo vedlo kdo je...
persona civitas ;>

gzibret ::

Lokacija se načeloma da pogruntat. Samo vprašanje je, kako zagnan bo policaj, ki bo prevzel primer.
Vse je za neki dobr!

Tic ::

Kolk natancno pa pride to? Mogoče do bajte >:D
persona civitas ;>

gzibret ::

Lokacijo določijo s triangulacijo. Vsaka bazna postaja lahko zazna oddaljenost telefona od nje. Če telefon lovita dve bazni postaji, potem imaš 2 možni lokaciji GSM aparata. Če telefon lovijo 3 bazne postaje, pa lahko lokacijo določiš tudi do bajte natančno.

Samo teh podatkov ti na policiji ne bodo dali.

Pa čim prej prijavi, ker operaterji dvomim, da hranijo takšne podatke dolgo časa, če jih sploh.
Vse je za neki dobr!

OZZY ::

imei se sicer lahko spremeni ampak dosti novih telefono imajo to zapisano na čipu, ki se lahko fleša samo 1x in takrat se zapiše imei-kot cdr varjanta.

Drugač pa sšproči ime operaterju in bo stvar onemogočil. če bo pa un hotel naprej telefonirat potem naj se pa potrudi.
Go with the flow.

neoto ::

Če imaš SIM od Mobitela, si poglej njihovo zavarovanje proti kraji. Namreč vsi naročniki so zavarovani.

perci ::

Ja, 10 jurjev popusta dobiš pri nakupu novega telefona - lahko tudi iz akcije. Moraš pa imeti zapisnik, da si zadevo prijavil na policiji. Midva s punco sva izkoristila to moznost, ko so nama letos na kamenjaku ukradli telefone.

mitja_i ::

Men so ukradli ericssona r600 pred pol leta, pa sem šel na policijo. Sem imel IMEI. So vzeli prijavo ampak je policistka že takoj rekla, da je največji problem, ker sodnik za prekrške ne da naloga za preiskavo osumljenca. Sem celo vključil sledenje na Mobitelu, so mi poslal dva dopisa, da se je uporabljal telefon v njihovem omrežju. Ko sem poslal te dopise na policijo pa mi sploh niso odgovorili. Ne ljubi se policajem ukvarjat s tem. Očitno pa potem še sodniki dajo svoje zraven. Torej jaz sem obupal nad tem, da še kdaj vidim svoj telefon. Še sreča, da so ravno takrat uvedli zavarovanje za ukradene telefone, sem dobil novega skoraj zastonj.

kenzus ::

če boš prjabvu na policijo bodo telefon našli. pr mojmu spočolcu so ga. sm ponavad tak telefon prodajo takoj po delih, tko da mislm da se d anekak na mobitelu zment da se nekak dobi mislm da 20 tisoč nazaj nekak sm nevem kako čist...

Tic ::

Moj prejšni je bil kupljen rabljen (garancija pri telerayu), notri pa je bila mobi sim kartica, tako da to odpade...
persona civitas ;>

perci ::

kje je bil telefon kupljen nima veze - vazno, da imas policijski zapisnik - ne vem pa ali je zadeva samo za naročnike al tudi za mobi uporabnike

SkIDiver ::

Samo naročniki imajo zavarovane mobilne aparate pr mobitelu. Za 100% pa poklič na najbližji mobitelov center.

KLIK

Če ob tem dobr razmislm bi se mi splačalo na policijo prijaviti moj GSM kot ukraden, ko bom kupoval novega. Bo več koristi kot če ga prodam:D
Na kakšni podlagi potem določijo za koliko ceneje dobiš drug GSM aparat pri njih? Starost aparata, vrednost?

perci ::

nič ne določajo - v vsakem primeru ti dajo 10 jurjev

Sicer pa, če boš šel na policijo prijavljat mobitel, ki ga imaš doma, je to kaznivo. Jst za 10 jurjev ne grem počet tega.

Tic ::

Sej ga prej u pubu pustiš :D

Dobr, jaz grem na policijo, ostali pa ne, (Ukradenih je blo 5 mobitelov), ker mislijo da brez vez ne bo nix.


Bok
persona civitas ;>

perci ::

Jao, pa zakaj ne grejo vsaj zato, da dobijo 10 jurjev popusta?

SkIDiver ::

perci bi prijavu svojo 3210, ki je pokojna že vrsto let. Sam prej morm številke iz SIM kartice prepisat, da se ne bom pol zjbavu:D

Dobr, da mam še papirje spravljene. Sem vedu, da bodo enkrat prov pršli:D

Čez 14 dni bom pa v slovenskih novicah na prvi strani in čez naslov rdeč trak z napisom ŠOKANTNO>:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Tic ::

Perci, noben nima narocnine.
persona civitas ;>

alum ::

Ce je bil mobitel ukraden, ga izsledijo neglede na to, ce uporabnik uporablja narocnino ali ne( ce je v bazi ali ni). Enostavno zbirajo informacije o stevilkah, ki so bile klicane s telefona in v primeru, da naletijo na nekoga, ki je v bazi, je ta kontaktiran s strani policije.

Mobitel ti, v primeru da je bil telefon ukraden, nudi brezplacno sledenje dva meseca od prijave, kar je navadno dovolj za izsleditev.

perci ::

Viš, sem mislu, da ni skor noben več na predplačniški varianti. Očitno sem se motil :).

SkIDiver ::

perci niso še vsi odkril čare naročnine:)

Tic ::

Tako lažje samega sebe kontroliram. Ampak to je ze offtopic.
persona civitas ;>

nokia6310 ::

Tic: Se strinjam s tabo ravno zato sem prešel iz naročnine na mobi.
Men so 2 telefona ukradl pa od nobenga ni blo nič. Sicer sem za prvega bil na sodišču kjer pa so mi rekli, da moram it v civilno tožbo, če hočem kaj dobit pa še to je verjetnost da osumljenec nima svojega premoženja in zato si nisem hotel delati dodatnih stroškov ker ni nikjer rečeno, da bi tožbo dejansko dobil tudi če je bil osumljenec spoznan za krivega.
Vglavnem telefone se očitno splača krast, ker so tatovi bol zaščiteni kot pošteni!
Policaji pa so itak nesposobni men je reku, da nemorejo kar v bajto pridt če nimajo naloga čeprav ne vem, zakaj ga ni pridobil.
Še en dokaz kako so nesposobni in neučinkoviti. Gotovo je nekaj takih ki kradejo telefone tudi med njimi.

nokia6310 ::

Še nekaj:
A ste vedl, da moraš po novem bit zaposlen, če hočeš sklenit naročniško razmerje na mobitelu?
Seveda za tiste, ki smo ga sklenili še predd to določbo ne velja velja pa za nove naročnike?
Dve možnosti sta ena da si študent in druga, da imaš nekoga ki jamči da boš plačeval račune se pravi poroka samo tako lahko nezaposleni pridejo do naročniškega razmerja po novem.

TheBoss ::

caw. jst sm slisu da je treba placat da tatovu sledijo ze takoj in to kar 100.000 sit! je to res? Sicer se mi pa zdi da ce je to res da se nekomu, ki je dal za gsm 10.000sit ne splaca dati toliko denarja in da na koncu ne dobi nazaj svojega gsm-ja nazaj saj sodnik ne izda naloga in cetudi gre na sodisce mu v primeru da je imetnik mobitela lastninsko brez vsega ne morajo vzeti nic! In seveda zaradi kraje enega mobitela ni sel se nihce v zapor...tako da se imajo tatovi gsmjev super saj jim nic ne morejo!8-) je tako?
LP

alum ::

nic ni treba placat!

Tody ::

Hey !
Glede sledenja meni so telefon celo vrnili ! Sem šel sam na mobitel in reku da bi pač zakleno zadevo da ne nabija kdo inpulze in tko čez 2 meseca me pokličejo iz policije da so "našli" moj telefon. Imel sem nokio 3510 i.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026269 (8182) nergac
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327231 (10635) Mare2
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115323 (13691) Mcsin
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629641 (27915) St235
»

izgubili telelfon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5710015 (7710) mazid

Več podobnih tem