» »

HEEELP ME -> GTS2 MX Prophet ali Winfast?

HEEELP ME -> GTS2 MX Prophet ali Winfast?

NiggerBob ::

Zaradi reklamacije so mi pri eni rač. firmi dolžni grafično kartico, (oziroma mam v dobrem 27 Ksit)

V mislih imam Propheta GTS 2 MX z 32 Mb ali Winfast GTS 2 MX 32 Mb. Srce je bolj na strani Propheta, mislim, da je bil tudi objavljen link na teste te grafikulje, ampak arhiv novic ne dela (LUNI!!!!;()

Torej, svetujte, kaj vzeti, predvsem pa, na kako hiter RAM lahko računam (5, 5.5 ali 6 ns) in na kaj paziti? Izkušnje s katero od kartic?
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"
  • spremenilo: NiggerBob ()

ABX ::

Winfast: reatail verzija ima Tv-out kateri dela na scart priključku in 166Mhz ram (nisem 100% ker se ne spomnim).
Prophet:retail verzija ima 183Mhz ram in je brez tv-out.
Ge-force 2 Mx-u pa zaradi konstrukcije je hitrost rama zelo pomembna.

yjj ::

winfast , nižja cena , enaka hitrost pri navijanju , vent.

alien-w ::

Prophet!

NiggerBob ::

Hmm, po testih sodeč je Prophet Retail verzija malenkost hitrejši (5.5 vs 6 ns RAM) od Winfasta, pa še cenejši. Enaka cena pa je pri OEM verzijah.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

luni ::

Ok bom tak reko: ce rabis TV-OUT Winfast, ce pa ne pa Prohpet :)
Artificial Intelligentia

NiggerBob ::

Ne, ne rabim TV Out. Sem že definitivno odločen, prerok je zmagal:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

hahaha ::

vse verzije prophetaMX imajo popolnoma enake rame, razlika je le v tovarniski nastavitvi frekvence. pac das gor ventilatorcek in navijes neglede na verzijo (luni: tudi to mi je povedal tisti prepametni znanec).
-
SADJE CAKA OBIRALCE. PRISTOPI!

luni ::

hahaha ne vem no... eni pravijo da so cipi fizicno od drugega proizvajalca in imajo visji dostopni cas... ampak tvoj znanec bo ze vedel
Artificial Intelligentia

hahaha ::

luni:
retail/bulk/oem -> vse tri verzije imajo Hyundaieve chipe. vsi chipi imajo popolnoma enake oznake.
znanec ve to 100%, ker je to videl z lastnimi ocmi in ni kopiral oziroma nekje slisal (lekcija st. 2). o vsem skupaj je pismeno dobil pojasnilo z strani Herculesa -pac tovarniske nastavitve zaradi tezav z oem izdelki z strani vgrajevalcev.

prosim da nehas dvomiti v moje izjave, ki so bazirane na SPROBANIH dejstvih.
sicer pa je bil to moj zadnji post.
kot mi je prej omenjeni znanec rekel: ljudem ki niso pripravljeni poslusat nima smisla govoriti.
-
SADJE CAKA OBIRALCE. PRISTOPI!

luni ::

hahaha saj nisem rekel, da ni res... samo se mi zdi to mega cudno... ni mi jasno zakaj bi proizvajalec namerno upocasnil RAM na kartici samo zato ker je OEM... ponavadi so na OEM karticah slabsi cipi zato, ker so OEM kartice cenejse in potem je tud RAM na njih cenejsih... saj ne pravim, da tvoj znanec nima prav, samo pravim da se mi to zdi cudno

pa BTW, noben te ne sili da pises sem gor... glede poslusanja pa sem vedno odprt, samo ti se mores naucit svoje misli predstavit na normalen, ne pa aroganten in zaljiv nacin... anyway, goodbye
Artificial Intelligentia

alien-w ::

eni pac nimajo zivcev. Sam fora je v tem, ker nisi nc tazga reku LUNI!ccc

ABX ::

Retail verzija ima 183Mhz ram OEM pa 166Mhz.
To da proizvajalci čarajo z izdelki je znano ( sem že videl voodoo 3 2000 z Tv-out). Možno je da na kaki OEM verziji je boljši ram ampak dvomim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171926 (1492) globoko grlo
»

G-force MX zajebava k satan

Oddelek: Pomoč in nasveti
161301 (980) Muflon1
»

Katero MX - gainward, guillemot, winfast... ?

Oddelek: Kaj kupiti
151562 (1303) Alec999
»

GeForce2 MX

Oddelek: Kaj kupiti
361670 (1242) Sirki
»

Georce 2 in RAM

Oddelek: Zvok in slika
101905 (1721) BlackAdder

Več podobnih tem