» »

Katero MX - gainward, guillemot, winfast... ?

Katero MX - gainward, guillemot, winfast... ?

BlackAdder ::

Lep pozdrav vsem skupaj.
Pomagajte mi pri izbiri grafične kartice. Kot vidite, so cene skoraj enake:
gainward cardexpert geforce 2 mx gold sample 32 mb 28.170 SIT (iskra računalniki)
guillemot 3d prophet II mx 32 retail 28.560 SIT (mlacom)
winfast geforce 2 mx 32mb oem 27.588 SIT (jae)
ali pa morda kaj tretjega.

Vaša pro in contra mnenja so dobrodošla, kakšna informacija o nižji ceni pa tudi.
BlackAdder stroke again!

Tzar ::

Mama Cardexperta od Gainwarda s TV outom k je ista cen akot brez njega.Dela brezhibno pa se TV out je fu dobr.
>:D
Življenje je lepo!

NiggerBob ::

Gainward cardexpert gold sample ima 5.5 ns ram, Prophet retail ima gor 5.5 ns ram, winfast oem ima 6 ns ram.
Izbiraj torej samo med cardexpertom in prophetom retail.
Moj prophet retail gre OC na 220 Mhz (memorija), za gainwarda pa pravijo, da gre OC do 250 (memorija) in je "kralj" med MX karticami.
Odločitev je tvoja, vse tri kartice pa imajo podobno 2D in 3D kvaliteto slike. Jaz osebno bi se odločil za gainwarda in ga navil na 250 ali več:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

pramarko ::

Glede tretje moznosti:
Jz mam Elso Gladiac II MX 32 SDR (moj model nima TV out), ki sem jo takoj ko je ven prisla kupu za 26 cukov pri PCXu. Mislim, da je cena sla ze mal gor, sam najbrz ne kej velik. Onih preostalih kartic ne poznam (na njih se nisem delal), sam jez sm z Elso zlo zadovoljen! Navito mam na 220 (proc) in 210 (ram). Po moje ni velike razlike med vsemi temi karticami, tudi ce OCjas.

Ej, Tzar pa CrnecBob a sta za kak primerjalni benchmark? Stestirajta svoji, jez Elso, kdo drug se kako drugo MX, pol pa porocamo o rezultatih. Ce sta za mi povejta katere teste bota zalaufala. Seveda vse OCjane:)

NiggerBob ::

lol:D Rezultati bi bili precej različni, saj bi testirali v različnih compih, z različnimi gonilniki,...in potemtakem neverodostojni.
Samo za primerjavo: idi v 3Dmark2000, poženi test fillrate in poglej rezultat. Ko boš dosegel 1.1 Gtexel fillrate na 1024x768 16-bit, pošlji post:D
Aja, proc je cel 433, non OC.:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Kaiser ::

Ej, Tzar kako pa kartice deluje ce hoces gledat TV in monitor. A mas lahko sliko istocasno na obeh al je lahko slika samo na enem izhodu? Kaj pa osvezevanje na obeh?

Tzar ::

To da bi probal dati na oba nisem se probal (si ne upam>:D), ker je en kolega tko skuru TV (v bsitvu sam varovalko). Pa ne me vprašat kako,ker ne bi znau razložit.
S programčkom TV CC 2000 se pa da izbrati da na oba hkrati gledaš,sam mora monitor neki podpirat (kao frekvence osveževanja in pa to in isto na TV).
Če se pa bom opogumu pa valjda bom kj napisal.
PRAMARKO --> povej kaksen test imas v mislih in ga bom opravu, mam pa Bx MAsster,850 Celerona in 256 RAM-a, pa Cardexperta s TV outom (6ns RAM).
8-)
Življenje je lepo!

Matek ::

Ja nekatere podpirajo, da istočasno maš prižgan monitor in TV, recimo Hercules GF2 MX, ampak moraš vedet, da se FPS razpolovi.:P

Brody ::

če gledaš dost na ceno (za navijat je itak najbolj Herculesov model)
ti jst priporočam Inno3D Retail za 25.500 sit! ma pa 6 ns rame gor (torej okol 200 mhz bi znesl)

uros ::

Jest sem pred kratkim nabavu winfast geforce 2 mx 32mb retail s tv-outom pa moram rečt, da sem kr zadovoln. Zadevca dela brez problemov na 210/200 Mhz.
Sem tud mau gledu na netu teste predem sem jo nabavu pa se je ker dobr odrezala, čeprav ni med vsemi temi karticami kakšne blazne razlike.

>:D>:D>:D

kuntek ::

Jaz mam Prophet MX2 (retail) TV out in sem full zadovoljen. priporočal bi ti to kartico, vendar kupi raje BOX verzijo, ker ma hitrejši gor RAM.

BlackAdder ::

Brody, kolikor sem zasledil na netu, naj bi se najbolje navijal Cardexpert MX.

Kuntek, retail Hercules MX naj bi imel najhitrejši (5,5 ns) ram.

A kdo ve, kakšno je predvideno gibanje cen MX kartic v bližnji prihodnosti?

BlackAdder stroke again!

Brody ::

Cardexpert MX je po specifikacijah identična Herculesovemu modelu.
Torej se navijata dokaj podobno, edin če ima Cardexpert MX rame od drugega proizvajalca in se rami boljse navijajo !?

NiggerBob ::

Prophet retail ima gor Hyundai ram, na Cardexpert Golden S. pa je Elite MT (Micron???), oba sta 5.5 ns.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

pramarko ::

Cene so itak vezane na Dolar, pa ponavadi je, da s staranjem modela cena ne raste (OK, do starosti muzejskega primerka). Ce hoces torej reskirati in (morebiti) max. profitirati, pol cakaj da bota Dolar in ameriska cena padla na tebi ustrezno ceno. Ce pa bi rad nizjo ceno, vendar te skrbi Dollllar, pol je logicno da danes kupis dosti Dolarjev in mirno pocakas kaj se bo dogajalo s slovensko ceno (ce bo sla gor, bo to zaradi rasti Dolarja). Se druga moznost BAJE prijazna za zep pa je Krpanova pot. Le da bi ti nosil graficno in ne soli>:D>:D

Alec999 ::

jst bi med temi tremi izbrov tole >> guillemot 3d prophet II mx 32 mb

ker se zelo dobro navija ...in zdrzi visoke frkvence navitega racunalnika.





Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kera grafična je bolš?

Oddelek: Kaj kupiti
462644 (2038) _Mortal_
»

GUILLEMOT 3D PROPHET II MX 32 DUALDISPLAY OEM vs LEADTEK GEFORCE2 MX32MB OEM

Oddelek: Zvok in slika
61040 (880) ferjan
»

GeForce2 MX

Oddelek: Kaj kupiti
361673 (1245) Sirki
»

Georce 2 in RAM

Oddelek: Zvok in slika
101911 (1727) BlackAdder
»

HEEELP ME -> GTS2 MX Prophet ali Winfast?

Oddelek: Kaj kupiti
121608 (1441) ABX

Več podobnih tem