» »

Problem kopiranja podatkov iz neta v OO calc

Problem kopiranja podatkov iz neta v OO calc

Antua ::

Zdravo

Če kopiram neke podatke iz tabele na netu v Openoffice calc (ctrr + V) je vse ok edino nekatere številke mi avtomatsko pretvori v datum. Če želim, da se številke prenesejo kot text je potrebno celice v OO definirati kot text celice in namesto ctrl + V uporabiti paste special in izbrati unformated text. V tem primeru se pretvorbi v datum izognem vendar pa celice niso pravilno razporejene (ne ohranijo izvorne oblike nekate celice vmes so prazne ali pa se vsebina ene celice razbije na več celic).

Pozna kdo rešitev, da bi bili podatki pravilno v vsaki celici kot s ctrl + v ter, da številk ne bi spremenilo v datum.

hvala

Pogij ::

Probaj tako, da označiš vse celice (s klikom kvadratka goraj levo). Nato z desnim klikni v tabelo in izberi 'Format cells' in pod format izberi najbolj primerno obliko zapisa števila (naj ne bo 'standard'). Nato pa probaj ctrl-v kopirati v tabelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pogij ()

Antua ::

Saj to sem naredil, predhodno sem določil da so celice tipa text vendar pa mi to nastavitev upošteva samo če dam paste special (s ctrl + v mi kljub temu številko spremeni v datum) in izberem unformated tekst. Vendar pa mi v tem primeru podre "obliko" celic. Rešitev bi bila, da bi mi pri ctrl +v (ki ohrani obliko celic) avtomatsko upošteval "unformated text". Očitno ctrl + v vzame obliko, ki je definirana na netu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628959 (3288) omni-vor
»

Excel - seštevanje vrednosti brez upoštevanja besedila

Oddelek: Pomoč in nasveti
227609 (7254) arnecan1
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223750 (3473) Mobidick
»

turn off excel date autoformatting

Oddelek: Pomoč in nasveti
191827 (1530) Blade`
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314699 (4121) veteran

Več podobnih tem