» »

Multi-nakupovalni centri

Multi-nakupovalni centri

DavidJ ::

Dan!

Kaj si mislite o tem? Ne živim v Celju, hodim pa tja v šolo. In zdej je čedalje bolj dolgčas, ko grem čez mestno jedro v šolo. Vse se zapira, čedalje bolj je jedro mrtvo, razen šolarjev vidim čedalje manj ljudi.

Npr. Celje - zgradili so Interspar, Planet Tuš, Merkur napovedujeta pa se še Eleclerc in Mercator.

Pa pravijo, da zaradi racionalizacije nakupov - yeah right! Vedno ko gre mama ali fotr tja po špicerijo, se vrne z vozičkom nekej pod 30 tisoč - pa ne, da sta zdej neka shopping fanatika, samo takšna je večina. Greš, da kupiš 5 stvari, pa kupiš še 10 zraven, ker jih vidiš v akciji in ceneje kot bodo takrat, ko jih boš rabil.

Govori se, da bodo standardna kina (v Celju) zaprli in bodo le ona v Planet Tuš odprta - super, boš dal za film in prevoz še dodatnega jurja, da te taxi z železniške do kina pripelje.. skratka - beda.

Vaša mnenja?
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Mlchk ::

Foter pravi temu: Potrošniške katedrale :D

ali3n ::

Tudi center Ljubljane postaja "mesto duhov". Nedolgo nazaj so zaprli Metalko, prostori SlovenijaŠporta so prazni že nekaj let (pa taka ekskluzivna lokacija!) kavarna Evropa tud ne živi, najemniki prostorov v Stari Ljubljani jambrajo o slabem prometu,... vse se seli na obrobje: Rudnik, BTC,... še ena "zgodba o uspehu"?

Vike ni več, morda se bo obrnilo na bolje (čeprav ne verjamem).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Mercier ::

Kolikor razumem, bi naj Metropol ostal kot kinoteka. Najboljše filme sem v Celju itak gledal v Malem unionu (kosti mi niso hvaležne). Union bo dobil drugo vlogo (in bo ostal v centru :D ). Gledališče je v centru (OK, če se grejo Veroniko, te sprehodijo v planine...).

ahac ::

če grem v BTC ali na Rudnik.. se vsedem v avto.. grem direkt na avtocesto.. in sem čez par minut tam.. kjer mi ni treba iskat parkirišča..

kaj pa če bi šel v center?

€lectronic ::

tudi meni so osebno bolj vsec vecji kompleksi, ker se mi ni treba mucit in ob zivce spravlat ko iscem parkirni prostor! da o lisicah in odvozih s pajki ne govorim! pa se vse kar rabis imas na kupu, ne pa da pol celja prehodm da pridem v neko trgovino, kjer me potem posljejo v drugo, ker jim je robe enostavn zmankal;(( ! je pa res da so mestna jedra bolj prazna, pa saj hocejo starcki imeti mir!
SONY MOBILE!!! SONY AUDIO!!! SONY VIDEO!!! SONY EVERYTHING!!!

Zgodovina sprememb…

undefined ::

davids wrote:
"Kaj si mislite o tem?

Npr. Celje - zgradili so Interspar, Planet Tuš, Merkur napovedujeta pa se še Eleclerc in Mercator."


Napredek! Čedalje več trgovin, jaz pravim. Le tako imam bolj svobodno izbiro med večimi artikli. In tako mi ni potrebno hodit nekam daleč kupiti neko majhno (ali večjo) stvar. Kot npr. v daljnem času YU, si po boljše stvari moral it v Ljubljano, ali celo preko državne meje v Au in It. Tega kmalu ne bo potrebno več, če bodo pri nas gradili čimveč kvalitetnih prodajalnih centrov.
Kar se pa tiče propapadanja starih trgovin pa... KONKURENCA! To je zdrava stvar. Propadajo namreč ravno zaradi boljše ponudbe novih centrov; cenejših artiklov. A tebi niso všeč nižje cene? Raje plačaš več, samo da ostane tvoja priljubljena stara trgovina v centru mesta?

"Vedno ko gre mama ali fotr tja po špicerijo, se vrne z vozičkom nekej pod 30 tisoč - pa ne, da sta zdej neka shopping fanatika, samo takšna je večina. Greš, da kupiš 5 stvari, pa kupiš še 10 zraven, ker jih vidiš v akciji in ceneje kot bodo takrat, ko jih boš rabil."

Neumna mama in fotr potem? Mislim, če ne znajo reči akcijam "NE" (podobno kot drogam), potem je to povsem njihov problem, če toliko zapravijo. V večjih trgovskih centrih lahko kupiš ravno tako malo in celo za nižjo ceno, kot si prej kupil v majhnih pajzlih velikosti ene večje trafike.

"Govori se, da bodo standardna kina (v Celju) zaprli in bodo le ona v Planet Tuš odprta - super, boš dal za film in prevoz še dodatnega jurja, da te taxi z železniške do kina pripelje.. skratka - beda."

Kakšen prevoz neki? A kje piše, da se moraš peljati s taxijem? Hja, če si premožen, se le pelji. Ampak za svojo izbiro ne krivit kina.
Kot bi šel jaz se peljat z avionom v NYC in nazaj, potem pa bi za to krivil kelnarco v gostilni, ker sem ob njej pozabil, da ne delam tam. :D

:)

Sims ::

Če hočete živahnješa mesta, se more na področju kulture kaj spremenit. Malo več raznoraznih zanimivosti. Trgovina naj ne bi bila edini povod za sprehod skozi mesto.

€lectronic ::

sims se strinjam s tabo!
SONY MOBILE!!! SONY AUDIO!!! SONY VIDEO!!! SONY EVERYTHING!!!

Thrivial ::

Mlchk: pametnega fotra imas... ;)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

R0K ::

Men je beda k je Hudinja (Planet Tuš, BigBang) tolk dal od moje šole (Lava), tk da ni cajta po šoli it po kake cdje alpa kej pogledat.

K grem pa u kino mi je kr gut. Se lepo sprehodiš do tja (shit je edin tisto naselje od romov umes :D )..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

DavidJ ::

IceMan, o kakšnem propadanju trgovin govorim?

Na vsaki bivši trgovini zdej pišepreselili smo se v Planet Tuš, Interspar, Hudinjo ali se kej podobnega.

In to, da moja mama in fotr nakupita preveč, ni osamljen primer. Pravzaprav tako ugotavljajo študije FDVja in na koncu celo sklepajo (malce prehitro imo), da bodo to ljudje kmalu spredvideli in se bo življenje vrnilo v centre.

Vidi se, da Celja ne poznaš dobr in ti tudi ne morem tega zamerit. :)
Za nas, commuterje so tile centri zelo oddaljeni. Itak, da se nobenemu ne da hodit - sploh s polno vrečko - 3 do 4 km od ž. postaje do prvega izmed teh centrov, ostali pa so še dlje.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

DavidJ ::

No, obstaja tudi dobra stran. Zdej nej bi v enem takšnem zapuščenem lokalu odpri nov kafič.

Teh ni nikol premalo. >:D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

abcde7 ::

Nasvet za tiste ki kupujete kaj u supermarketih:

Glejte, supermarketi so že zdizajnirani zato,d a bi čimveč potrošili v njih.

Že kruh npr. je čisto v zgornjem kotu, da se je treba po to nujno dobrino sprehodit cez celo trgovino. In da vmes opazimo vse druge zadeve...

Potem v trgovino ne smemo nikoli lačni, ker boste nakupili več kot bi rabili....

:\

Kupujte samo tisto kar rabite in imate na seznamu! Ogromno se privarčuje...:)

R0K ::

Pr men pomaga, da vedno pustim doma ves dnar pa bančno kartico. Ponavad pol nč ne kupim :P :D ... sam se pa slinim celo pot do doma, k mi en smrkuc pred nosom kupuje P4 2.8GHz. Porkaflik :D

undefined ::

davids wrote:
"In to, da moja mama in fotr nakupita preveč, ni osamljen primer."

Je pač preveč ljudi naivnih, al kako bi jih malo manj žaljivo poimenoval? Če ne vedo po kaj so prišli in kupujejo "Akcije", potem res ne vem več kaj naj si mislim o takih ljudeh. Vsekakor pa ne moreš kriviti trgovce za njihovo ponudbo, ker se ljudje sami odločijo za brezumne nakupe.
Poglej, jaz sem že dosti hodil po teh centrih in vsakič petič me kaka gospodična ustavi in mi vsa navdušena začne predstavljati svojo akcijo... jaz poslušam do konca, nakar rečem "ne bi, hvala". Najbolj pa se mi zdi čudno, ko se jim prav na faci vidi kako so po tem odgovoru šokirani. Po tem je logično sklepati, da jih zelo zelo malo pride na dan s takim odgovorom in jih je več tipa tvoje mame in očeta. Hja, kdor ima preveč denarja, ga pač ima, ane. Jaz ga nimam.

"Pravzaprav tako ugotavljajo študije FDVja in na koncu celo sklepajo (malce prehitro imo), da bodo to ljudje kmalu spredvideli in se bo življenje vrnilo v centre."

Mogoče se bo pa res, če bodo nakupovalni centri postali mobilni. Drugače pa nikakor ne, ker jim dobiček tam bolj priteka, kjer prihaja dnevno več kupcev.

:)

DavidJ ::

Sej ne bodo šli tja trgovci, temveč ljudje. Kar bo shopping v centrih postal 2much (money). :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thrivial ::

IceMan: konkurenca? Ne vem, ne vem. Takole na pamet in malo spekulativno ter predvsem populisticno bi lahko mirne duse rekel, da je pol Merkurja zgrajeno na pol legalnih goljufijah.

Izumiranje mestnih jeder je pa zelo resen urbanisticen problem, s katerim bi se morali vec ukvarjati. Celo po goli racionalisticni logiki: manj ljudi >> manj denarja. Mall je isti po celem svetu, stara mestna jedra pa imajo car in vzdusje, ki ga hodijo uzivat turisti. In zapravljat. Za nakupovalne centre se jim gladko jebe... jih imajo doma prevec.

Recimo. Zgolj en vidik tega. Sociolosko gledano pa mrtvo mestno jedro ne deluje prav pozitivno na pocutje ljudi, ne?

Jaz pravim, da se bodo v relativno kratkem casu zacele namenjati velike kolicine denarja za ozivitev mestnih jeder.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Lucifer Tanatos ::

Jah to s centri je resen problem. Mam nekaj izkusenj s tem. Se nc ne recem nakupovalni centri prnesejo dost dobrih stvari, sam se vedn je treba poskrbet za tiste manjse, ki si NE MOREJO privoscit prodaje po tako majhnih cenah. Ce ma lahko en leklerk en artikel 300 sit nabavna cena je pa 280, si takih cen ena manjsa trgovina niti ne more prvoscit, ponavadi imajo manjse trgovine nakupno ceno recimo 300(to je sam en simple primer). Torej ni sans da bi lahko konkuriral. Sam pravim da je ql ce imas enega ali 2 multi centra v mestu, vse kar je vec od tega pa ti unici tiste male trgovine ki so tut pomembne. Tle ne govorim sam o trafikah ampak nasploh. Drogerije, trgovine s cunjami, trgovine s hrano itd. vse to propada zaradi teh centrov, ker NE morejo konkurirat. Kar je logicno, en leclerk ima tok nizko nabavno ceno ravno zaradi tega ker kolicinsko kupi ogromno blaga in se mu tut nizje cene potem poznajo na koncu. Ena majhna trgovinica k kup 30000x mn tega pac ne more nardit.
Se to glede metalke, zaprl so sam trgovino v pritlicju, je pa ista stecuna zdej v kleti tko da... Metalka je se ziva, tista "smrt" je sam pametna poslovna poteza gosp. Gajška
:)
Les yeux sans visage

ahac ::

se bodo pa tamali trgovci skupi združl pa skupaj kupoval...

če nek s.p kupuje v diskontu pa potem naprej prodaja v svoji trgovini pač ne mora bit konkurenčen.

Lucifer Tanatos ::

jah lahko bi se zdruzl samo po vsej verjetnosti bodo prej "pocrkal". Pa tut med njimi se bije konkurenca ter nasprotja, zamere tko da to nebi delovalo tako dobro. Ravno zato jih bodo multi centri poteptal. Kruto a resnicno:\
Les yeux sans visage


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tedensko parkiranje v celju

Oddelek: Loža
52807 (2556) DimmniBurek
»

Kam v petek zvečer ven v Celju?

Oddelek: Loža
53219 (2991) sash69
»

Izgubljeni dokumenti

Oddelek: Loža
73458 (3262) SkIDiver
»

Mercator vs Spar (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1209276 (7613) Tear_DR0P

Več podobnih tem