» »

RPG/MMORPG - a je kej hudga na sceni?

RPG/MMORPG - a je kej hudga na sceni?

«
1
2

Meizu ::

Dokler nestrpno čakam na GW2...

A obstaja kšn hud RPG/MMORPG za nabijat? Pa prosim, brez future sci-fi fint, ker jih sovražim. Old school medieval SF je to kar iščem. Magija pa take fore :)
  • zaklenil: Rotaidal ()

sajmonmofo ::

trenutno igram tq immortal throne + underlord mod, kompletno prenovljena igra, novi skill tree, itemi ter svašta...

http://www.moddb.com/mods/underlord

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

A res... Hudo. Sicer sem tq že obrnu, ampak ta mod sem pa očitno spregledal. I'll give it a go.

Medtem pa predlagajte še kaj drugega, če vam pade na pamet, mislim, da bi tokrat raje igral kakšen RPG, ki ima dobro zgodbo, tako epic, da noter padeš. :)

def0r ::

Torchlight?:) Ce ze gremo na action rpg listo.

JC Denton ::

Maš enih par zanimivih free 2 play na netu.

Torchlight je kar kul ja, samo je nekako skoz enako v temnicah, se lahk hitr naveličaš, vsaj jaz sem se.

Meizu ::

Torchlight sm že obrnu enkrat.

Mogoče še kakšna ideja? Preferiram bolj 3rd person view ne tlorisni. Tlorisnih se zdaj izogibam karseda čimbolj, da mi bo Diablo III, ko ga bom poskusil, čimbolj teknil hehe...

Ne bojte se predlagat tudi kakšnega MMORPGja, je pa res, da sem MMORPGje več al manj že vse prevohal...

RPG pa MMORPG sta namreč edina žanra, ki ju sploh kdaj igram. Ok, če pride mimo kakšna dobra dirkačina ampak... To je pa vse. :)

def0r ::

Witcher 2?:)

Meizu ::

Heh, sem že preigral :P

IvoJan ::

Witcher 2 ima 16 koncev, dvomim da si ze vse videl :) meni jih je zaenkrat ratalo samo 9 :(
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Mipe ::

Ja, in? V World of Tanks nabiraš experience. Sicer pa se vdam, moji komentarji se sproti brišejo. Dvigam roke od vas brezupnih primerov.

IvoJan ::

A obstaja kšn hud RPG/MMORPG za nabijat? Pa prosim, brez future sci-fi fint, ker jih sovražim. Old school medieval SF je to kar iščem. Magija pa take fore :)

zdej si to preberi se 10x dokler ne bos dojel kaj clovek zeli.

Meizu je izjavil:

Dokler nestrpno čakam na GW2...

A obstaja kšn hud RPG/MMORPG za nabijat? Pa prosim, brez future sci-fi fint, ker jih sovražim. Old school medieval SF je to kar iščem. Magija pa take fore :)

arcania: Gothic 4
Risen
Two Worlds 2

te trije so dokaj solidni za preigrat :)
zgodbe so dobre, grafika tudi, gameplay je prebavljiv :D
arcania in risen se opirata na isti svet in storyline
risen je tezek ko prasica na visjih tezavnostih, medtem ko sem arcanio preigral na gothic tezavnosti v 2h dneh.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Mipe ::

Ne vem, kaj na tankih iz druge svetovne je "future sci-fi finta", ampak ok, če tako praviš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

IvoJan ::

kateri del od "Old school medieval SF je to kar iščem." nisi razumel?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Meizu ::

Burek, hvala za predloge :)

Am, Gothic 4 sem že preigral, ni mi bil neki posebnega...

Risen sem preigral že tisočkrat, ker je epic do amena. :)

Two worlds 2 je pa še bolj epic kot risen :P Sem ga tudi že preigral... :P

Počasi se bojim, da sem preigral že vse, kar se je preigrat dalo, kar se teh žanrov tiče... In ja btw iščem medieval finto, kot so zgoraj našteti naslovi od Bureka, WWII sovražim totalno.

technolog ::

Sem slišal, da je HON f2p:

http://www.heroesofnewerth.com/f2p_spla...

Meizu ::

Mah ja, sam teh scen, varianta LoL, HoN, Dota, tega pa ne prebavim. Jst hočem špil, kjer mam karakterja, mu izberem poklic, ga lvlam skozi igro, farmam boljša orožja, oklep in take fore. Pač tipičen RPG, MMORPG. Pa da je "medieval" looking - sam pod to mislim tip recimo Aion, WoW, RoM, Cabal, Risen, Gothic4, Two Worlds itd itd. Tko, da boste imeli malce boljšo sliko.

technolog ::

Dungeon Siege si že prešpilal?

def0r ::

technolog je izjavil:

Dungeon Siege si že prešpilal?


Upam da ne mislil zadnjega:P Zadnji dungeon siege je samo dungeon siege po imenu gameplay drugacen oz. zelo malo podobnih stvar:)

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Alamar ::

Kaj, če bi ti najprej naštel, kaj si že prešpilal, ker to je brezveze. Karkoli ti svetujejo, si že preigral.;((

Bananovec ::

Sam še nisem igral dobrega MMORPGja. Noben nima neke globoke zgodbe v sebi. Če pa že ima, pa je ta nategnjena z dolgočasnimi dialogi, s posiljevanjem pošasti z metki , ponavljajočimi se nalogami. Glavni junak je že od samega začetka heroj kot en 100 lvl nabitež, čeprav nam igra vedno znova hoče pokazati nasprotno. V nalogah si vedno znova in pričakovano rešitelj. V glavnem nič na nivoju štorije+igrabilnosti+fun faktorja. Opažam pa, da nekateri radi delijo MMORPGje na:
-tiste slabe, ki so WoW kloni
-tiste slabe, ki imajo kak "svež" element in niso WoW kloni.

Kar se pa tiče RPG ti lahko predlagam Mass Effect enico in dvojko. Sicer ko po 10-15 urah preigraš se ti zdi vse skupaj smešno, saj ugotoviš kako kratka je zgodba. Dvojka je pa hkrati upgrade in downgrade enice in še vedno zelo igrabilna.

Edit: Se oproščam, sem pozabil, da ne iščeš SCI-FI. Lahko vseeno probaš zaradi zgodbe.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Tip noče sci-fi, zato naj najprej našteje, kaj je že preigral.

def0r ::

Raje reci noce futursticnih.
sci fi je vse :) ali je to dragon age ali je to mass effect :)

Potem pa pojdimo do older titlov, pojdi se 1x preigrati baldurs gate.

Meizu ::

Prešpilal sem že ogromno stvari in verjetno se sploh spomnil nebi vseh naslovov kar bi blo spet brezveze. Ampak evo nekaj kar se jih spomnim sedaj iz glave:

Divinity II: Eco Dragonis
Gothic 3, 4
Oblivion
Morrowind
Two worlds 2
Witcher 2
Risen
Titan Quest
Diablo 2
Fable
Baldurs Gate
Neverwinter nights 2

Trenutno se ne spomnem več nič, ampak sem tisoč % ziher, da sem nekaj pozabil.

Sem tudi že sam brskal po netu, pa nisem nič pametnega našel. Zato sm tudi odprl to temo, da mi mogoče kdo predlaga kakšno rpgjko, ki sem jo spregledal.

Edit: Pozabu sem še povedat, da mi tile starejši rpgji kot je baldurs gate ne dišijo trenutno kaj preveč ker so pač... stari hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Bolf3nk ::

Preigral si gothic 3 in 4, ki sta sta zanič, prva dva dela pa ne? lol...

Arx Fatalis!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Meizu ::

Ubistvu sem preigral vse. Ampak sem pač napisal sam ta novejše dele, da ne nafilam lite brezveze. Konec koncev sem spodaj dopisal, da nočem ravno starejših naslovov.

Bolf3nk ::

zaradi grafike? v rpg igri? :S

novega pametnega pa ni. Na žalost. tistih nekaj naslovov pa si napisal da si igral

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Meizu ::

Nisem ravno nek grafik frik, ampak tistih kockastih karakterjev pa že ne bom gledal.

Master Chief ::

Age Of Conan (Unchained - free varianta)

Meizu ::

Ooooja, to bom pa poskusu :) Kakšne so kaj razlike od pay2play verzije?

IvoJan ::

Age of conan je crap. Sem igral placljivo verzijo nekaj casa. Drugace pa ima gw odlicno zgodbo, in ce se ne motim si igral samo pvp :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Meizu ::

Ja guild wars sem igral sam pvp, ampak raje počakam na gw2, ker mi je odfuk do amena.

Tale Age of Conan bi sprobal, ampak tale f2p verzija je tolko zlimitirana da sploh ne vem, če bi užival tam noter...

IvoJan ::

Preigraj gw storyline ker ti bo manjkalo za dvojko!
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

JC Denton ::

Sprobaj Sacred 2, meni je bil kar zanimiv. Sicer je star kakšne 3 leta a vseeno.

Meizu ::

Kako je pa kaj s to igro Rift, a je za kaj? Kaj pravi folk? Mogoče bi pa celo subscribal...

Sacred2 bom mogoče sprobal, JC Denton hvala za predlog :)

tKBurek, ja mogoče se spravim še GW content obrnt, sam odvisno od tega, če bom mel čas.

ahac ::

Rift je WoW klon. Oz, ne! Rift je klon WoW klonov.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

koyotee ::

icewind dale II
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sajko33 ::

No glede na to, da nisi preigral Dragon Age ti ga toplo priporočam, sploh prvi del ( drugi je bolj tko tko).
Potem obvezno Witcher 1. Kakšen Drakensang tudi ne more biti slab.

IvoJan ::

Meizu je izjavil:

Kako je pa kaj s to igro Rift, a je za kaj? Kaj pravi folk? Mogoče bi pa celo subscribal...

Sacred2 bom mogoče sprobal, JC Denton hvala za predlog :)

tKBurek, ja mogoče se spravim še GW content obrnt, sam odvisno od tega, če bom mel čas.

Lahko se danes spraviva igrat :) enkrat po 3ji uri mam cajt. Se igras na mojem secondary accountu?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

bdoxx ::

IvoJan je izjavil:

Meizu je izjavil:

Kako je pa kaj s to igro Rift, a je za kaj? Kaj pravi folk? Mogoče bi pa celo subscribal...

Sacred2 bom mogoče sprobal, JC Denton hvala za predlog :)

tKBurek, ja mogoče se spravim še GW content obrnt, sam odvisno od tega, če bom mel čas.

Lahko se danes spraviva igrat :) enkrat po 3ji uri mam cajt. Se igras na mojem secondary accountu?


pridem še jaz zraun :D

IvoJan ::

Ok :) na zs mi napisi svoj ign
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

mikimisek ::

Poskusi se Atlantica Online. Sicer je nekoliko drugacna kot klasicni mmorpgji vendar se navadis.
Je f2p z in game dodatki ki jih placas z $ ali pa kupis v igri (se da prezivet brez tega)

Vajenc ::

Pred časom sem iskal kak MMORPG, ki bi bil boljši od WoW-a. Igral sem GuildWars, Silkroad, Rappelz, LotRO in na hitro poskusil še par drugih klonov Lineage 2. Na koncu sem ugotovil, da je WoW še najbolj dovršena igra te sorte.

Sicer pa raje delaj kaj koristnega ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

def0r ::

Zakaj vsi govorijo da je nekaj klon drugega :P

Vajenc ::

def0r je izjavil:

Zakaj vsi govorijo da je nekaj klon drugega :P

Ker uporabljajo Unreal engine in jih zato večina zgleda kot 8 let star Lineage 2, od najuspešnejšega MMORPGja-WoW pa kopirajo like in zgodbo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

IvoJan ::

in kaj je pri GW skopirano iz ostalih MMOjev? cisto nic. Imaja svoj graficni pogon, svojo ZELO kvalitetno zgodbo, svoje like, svoje klase, izsla pa je isto leto kot wow. ni grindanja, questi so raznoliki in se ne ponavljajo, pa se najpomembnejsa stvar: NI HACKERJEV!
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

def0r ::

Jah v mmorpgjih ni ponavadi potrebno skrbeti glede hackerjev oz. online rpgjev.
Lineage 2 lahko primerjas z GW samo s tem da je naredila ista firma, tam se pa podobnost konca:D

PARTyZAN ::

L2 in GW ni delala ista firma. Skupen jima je samo publisher (NCsoft). GW sploh ni čistokrven MMORPG.

Vajenc: to kar si ti rekel je čisti bulšit. Kopira se gameplay in ne grafike, like in zgodbe. Also L2 je lepši od WoW kljub temu, da je igra starejša. In še dobro, da kljub temu da Blizzard nateguje z plačljivi expansioni tega niso pobrali še ostali razvijalci.

IvoJan ::

PARTyZAN je izjavil:

L2 in GW ni delala ista firma. Skupen jima je samo publisher (NCsoft). GW sploh ni čistokrven MMORPG.

Vajenc: to kar si ti rekel je čisti bulšit. Kopira se gameplay in ne grafike, like in zgodbe. Also L2 je lepši od WoW kljub temu, da je igra starejša. In še dobro, da kljub temu da Blizzard nateguje z plačljivi expansioni tega niso pobrali še ostali razvijalci.

Kaj pa ni polnokrvnega glede gwja? Zadeva je prinesla svezino v spile kar je kasneje pobral tudi wow. Pvp je zbalansiran, ni OP gearanega folka, weaponi so si konkurencni.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

PARTyZAN ::

Guild Wars @ Wikipedia

Prvi odstavek.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre ki lahko zrušijo vladavino World of Warcrafta

Oddelek: Igre
416018 (2168) Dpool
»

Rift: Planes of Telara

Oddelek: Igre
487149 (4597) Denis6
»

MMORPG

Oddelek: Igre
333668 (3108) bdoxx
»

Age of Conan (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
849358 (4660) Buggy

Iščem kvalitetne RPG-jke z dobrimi zgodbami

Oddelek: Igre
423007 (1606) Matej_K

Več podobnih tem