» »

Iščem kvalitetne RPG-jke z dobrimi zgodbami

Iščem kvalitetne RPG-jke z dobrimi zgodbami

muzičar ::

Iščem igre na stil GW in WoW. Imam vse TES in vse dele Gothic-a (kmalu G3) ampak sem jih že preigral. Igral sem tudi Vampire the Masquerade (zelo dobra igra) vendar ni to to. Tako da sedaj iščem igre na stil GW, WoW, Gothic in TES. Pozna kdo kakšno? Pa imeti morajo vsaj soliden grafični pogon. Torej characterji ne smejo biti leseni. Spet ne sme biti preveč stara. Zaželjeno je če je novejša.

Hvala, LP
  • zaklenil: Rotaidal ()

Good Guy ::

titan quest
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

muzičar ::

Ne ne na stil Diablo. To mi všeč pa čeprav ima zgodbo. Mora biti na že omenjen stil.

Rotaidal ::

Fable?

muzičar ::

Danke Tinček. Samo povej mi koliko Fabel-ov je in kako si sledijo po vrsti tako da bom šel čez celo zgodbo.

Hvala, LP

Aja pa kar naprej še dajite predloge.

Rotaidal ::

Mislim, da je to prvi del.... dvojka prihaja počasi...

Še ena igra Mistmare:D :D :D

bluefish ::

Dungeon Siege prvi del

Mavrik ::

Tile predlogi so tako mimo da me vse glava boli.

Če hočeš novo igro, potem je edina dobra izbira
Star Wars: Knights of the Old Republic in njegovo nadaljevanje, čeprav moraš enko najprej preigrat.

Če pa hočeš res kvalitetno zgodbo, potem pa ti drugega ne preostane kot Planescape: Torment. Sicer je zadeva precej stara, zato pa vseeno ne obstaja FRPjka z boljšo zgodbo. Če bo tole prestaro, potem pa maš še itak najboljši RPG špil vseh časov: Baldur's Gate II: Shadows of Amn in dodatek Throne of Bhaal.
The truth is rarely pure and never simple.

Alpheus ::

če ti je pomembna zgodba, pa nič ni če ni RPG, probaj Dreamfall.
VI VERI VENIVERSUM VIVUS VICI.

muzičar ::

Okej nehite s temi ala Diablo igrami. Mora biti prvo osebno oz. ne sme bit pogled iz višine. Sem že igral Star wars pa me ni impresioniral.

edit: tale Dreamfall zgleda tudi zanimiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

mojsterleo ::

wizardry 8

Mavrik ::

Mora biti prvo osebno oz. ne sme bit pogled iz višine.


Pri tej omejitvi... ogromno sreče. Ker boš je našel ne. Morda Jade Empire na Xbox, čeprav je nisem igral.
The truth is rarely pure and never simple.

Type-R ::

The Bards Tale,
Fable: The Lost Chapters
Serija The Elden Scrolls

Če hočes pa res zelo dobro zgodbo (ena najbolših za mene), pa probaj Serijo Legacy of Kain, sledijo pa si takole:
Legacy of Kain: Blood Omen
Legacy of Kain: Soul Reaver
Legacy of Kain: Blood Omen 2
Legacy of Kain:Soul Reaver 2
Legacy of Kain: Deviance

muzičar ::

Wizardy 8 mi ne privalči niti malo, prav tako The Bards Tale, TES sem preigral še pa još vse dele.
Legacy of Kain sem igral pa samo Blood Omen tako da bom zdaj pobrskal še za ostalimi deli. Aja Fabel dobim pa zdaj enkrat in moram rečt da sem po screenshot-ih zelo impresioniran in komaj čakam da jo sprobam.

Noja če pa ne bo drugega pa Morrowind ali pa kak G1 mogoče celo Daggerfall 8-)

krneki0001 ::

Fallout
Fallout 2
Fallout tactics
fallout - view iz prve osebe zadeva - samo je nisem nikoli sprobal, ker mi to ni zanimivo.

Firebat ::

Vsekakor The Elder Scolls serija.
Novejša dela sta The Elder Scrolls III: Morrowind (2002)
in The Elder Scrolls IV: Oblivion (2006)
Oba dela ponujata preko 200h užitka za vse ljubitelje RPG.

EDIT:
@muzičar sm čist spregledal tvoj post :)
Za ostale ljubitelje iger, pa TES res ponuja najboljši single player RPG

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Firebat ()

muzičar ::

@Firebat sicer hvala za nasvet ampak če bi prebral temo bi opazil da sem TES-e preigral že neštetokrat in imam tudi vse Collector's Edition. Dokler ne dobim Fable se bom zadovoljiv s ponovnim igranjem Oblivon-a.

Fallout je sicer klasika ampak živ obup. Spet na stil Diablo, DS ipd.

destiny ::

Primerjava Diabla z Fallout serijo, BG in SW:kotor je neumesna. Razen pogleda iz ptičje perspektive nimajo veliko skupnega.

BigWhale ::

Reci, ki se dogajajo v Forgotten Realms so precej dobre.

Baldurs Gate
Baldurs Gate 2
Icewind Dale
Icewind Dale 2
Never Winter Nights

Plus za vsako se expansion packi.

Primerjava vseh teh iger z Diablom, da Dungeon Siege pocarije spoh ne omenjamo, je naravnost smesna, kot je ze nekdo pred mano povedal. Vse te igre se precej dobro igrajo v Co-op mode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

Ah ja, pa to, da je igra stara in njen graficni pogon zastarel nima nobene vloge.

Baldurs Gate 2 prakticno nobena novodobnica ne poseka v igralnosti. :) Mogoce Neverwinter Nights, pa se to vprasljivo.

Firebat ::

Mogoce ti bo pa Deus Ex vsec, FPS z elementi RPG in dobro zgodbo.

Mavrik ::

Baldurs Gate 2 prakticno nobena novodobnica ne poseka v igralnosti. :) Mogoce Neverwinter Nights, pa se to vprasljivo.


Blasphemy!
Drugače pa res, po igralnosti ni boljše FRPjke kot je Baldur's Gate 2. Edino po zgodbi kot sem že omenil ga prehiti Planescape:Torment, saj ima veliko bolj izvirno in tudi zanimivo zgodbo. Edino kar PS:T tepe je starost, saj za razliko od BG2 se je ne da prepričat da bi tekla v višji ločljivosti, čeprav prav tako uporablja Infinity pogon.

Kar se pa Neverwinter Nights tiče... zgodba originala je solidna, zgodba dodatka Shadows of the Undrentide smrdi do neba, medtem ko zadnji dodatek, Hordes of the Underdark spet pokaže da Biowarovci znajo delati RPG špile, saj se lahko primerja z Baldurjem. Kar še govori v prid NWNju je tudi dejstvo, da ima najboljšo implementacijo D&D 3.x pravil v igrah, saj imaš veliko raznolikosti, brez da bi bile zadeve brezveze zakomplicirane in nerazumljive za začetnike.

Primerjava teh biserov z Dungeon Siege in Diablom pa je žalitev za razvijalce.
The truth is rarely pure and never simple.

muzičar ::

Fantje moje primerjavo so izključno samo glede pogleda. Grafika me ne moti (namreč če ne bo nič pa metnega bom najbrž pruleku ven Daggerfall), važna je zgodba in pogled torej v stilu Gothic in TES (The Elder Scrolls serija eg. Morrowind, Oblivion etc.).

mojsterleo ::

might&magic serija ?

BigWhale ::

> Planescape:Torment

Ja, ta je pa hilarious! :)

Muzicar,

Castle Ravenloft! To spilaj. In ce ti uspe premagati Strahda si car! :P Standarden SSI prvoosebni pogled. Ce ti pa se to ni dovolj, pa se loti Eye Of The Beholder.

Vse skupaj najbrz na tri diskete spakiras. ;)

muzičar ::

Heroes of Might&Magic sem prešilal vse dele mnogokrat. Pa mogoče bom celo to pograbil kako 4 ali pa 3.

BW tiste Castle of Ravenloft ne najdem, si sto posto da si prav napisal?

Eye of The Beholder sem igral trojko in sem bil zelo razočaran. Sem pa slišal da naj bi III bila the downfall v Behold triologiji. Tako da bom probal I in II.

Tr0n ::

Kar se tice zgodbe, le redko katera igra doseze The Longest Journey (Fahrenheit se mogoce). Sicer ne RPG, ampak RPGjev z res odlicno zgodbo je bore malo.

Orbit89 ::

Če ti je bolj pri srcu FPS, probaj zgoraj omejen Deus EX ali meni naj ljubši :8) System Shock 2.

LP

bluefish ::

iz RPG smo prišli v FPS :D. Tukaj pa je veliko izbire (ali pa malo).

Orbit89 ::

Čuj PlavaRiba (da ne rečem modra), tuka lahko omenim vsak špil, ki ima kaj v sebi od RPG-a (razen Titan Quest in Diablota, ker muzičar-ju tak pristop mu ne tekne.) in seveda dobro zgodbo.
Ta ko da mu priporočam kar GTA:SA (se da bildat lik in dobra zgodba je):D .

LP

Mavrik ::

V bistvi sta Deus Ex (1, ne zanič drugi del) in System Shock 2 odlični igri, ki sta vsaj toliko RPGja kot sta FPSa.
Verjetno sta ti igri ravno tisto kar iščeš... razen če boš zdaj omenjal da hočeš le in samo fantazijsko okolje.
The truth is rarely pure and never simple.

Orbit89 ::

Točno tako Mavrik!

Zaradi mešanja teh elementov sem se takoj zalubil v te dve igre.

LP

PS:Probaj še NeoCron, je podobna zgornim igram in igraš z drugimi ljudmi preko NETa.
Dobiš jo zastonj (relativo) TUKAJ:D .

SpIcA ::

Kaj pa kaka igrca ala final fantasty al pa grandia. Sploh obstaja še kaka podobna spodobna špila tem?
Trenutno igram FF8 sam sem si jo že malo naveličal ker sem jo že 6x obrnu.:)
P4 RULZZZ!

BigWhale ::

Pri pravem RPGju je poudarek na zgodbi in na dogajanju, ne na killingu. Stvar se hitro spremeni v Hack'n'Slash zadevo.

koyotee ::

Everquest ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

muzičar ::

H3h Mavrik z izjemo Mafia (e pa sem se spomnil sam ene) sem bolj za fantazijske. Deus Ex in System Shock sta mi preveč slaughter igri.

@koyotee Najlepša hvala. Zgleda zelo dober. Pa je? Ima zgodbo? Pa je velik svet? Lahko "zbiraš" katero pot boš ubral?

Good Guy ::

maš dnar pa kartico da pačuješ vsak mesec:\ :\
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

PaX_MaN ::

Definitivno Baldur's Gate 2 : Shadows Of Amn + dodatek Throne Of Bhaal, če si zajeban po naravi pa še neoficielni dodatek The Darkest Day. Ta špil :ava: :ava: (sam sem ga špilal celo leto :D - pa ne zato ker bi bil n00b, ampak ker sem vtaknil miško v vsako špranjico). Zgodba vleče na polno, delaš lahko kar češ, zelo nelinearen je, pa lahko si največji mafijc v mestu, če se ti zahoče >:D. Samo potem boš tepen vsakih 6 sekund, LOL.

Mavrik ::

Najlepša hvala. Zgleda zelo dober. Pa je? Ima zgodbo? Pa je velik svet? Lahko "zbiraš" katero pot boš ubral?


Everquest je MMORPG... torej on-line only RPGjka, za katero plačuješ mesečno naročnino. Gotovo ima velik svet in tudi kolikor tolikor lahko izbiraš po keri poti boš šel. Edino glede zgodbe je malo vprašljivo.
The truth is rarely pure and never simple.

muzičar ::

Aaaa. Ja MMORPG-ji so znani po tem da nimajo oz. imajo preprosto zgodbo, prej namen oz. cilj. Jah če je MMORPG potem raje GW ali pa WoW.

SpIcA ::

Kaj pa kaka igrca ala final fantasty al pa grandia. Sploh obstaja še kaka podobna spodobna špila tem?
P4 RULZZZ!

5pellfire ::

Kot so že omenili prej:

če se ti gre za zgodbo obvezno Planescape: Torment ...grafika je še dandanes zelo zelo dobra, je
pa res da se ne da nastavljati ločljivosti).

drugače pa so zelo dobre igre:

Baldur's Gate + Tales of the Sword Coast + The Dark Side of the Sword Coast
Baldur's Gate 2 + Throne of Bhaal + The Darkest Day

Icewind Dale + Heart of Winter + Trials of the Luremaster

Icewind Dale 2 (nobenega dodatka ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( )
Neverwinter Nights + oba dodatka...predvsem Hordes of the Underdark

Ti dve igri že uporabljata AD&D verz. 3 ki je dosti bolje razdelan in logičen kot pri Baldur's Gate in
Icewind Dale 1.

Ostalo pa kaj vem Wizards & Warriors ...kr dobra zadeva ...potem Dungeon Lords ...no ja ....meni
zelo dobra je tudi Dungeon Siege 2 (kljub malo čudnemu sistemu...Diablo 2 sistem je boljši).

Matej_K ::

Mgoče malo offtopic in zelo staro(točno eno leto stara tema) ampak na mobilcu sem zadnji teden igral Orcs and elves, in ker mi je ta stil igre postal všeč bi si rad nekaj zrihtal tudi za računalnik..zdj pa kater špil se še najbolj približa temu, pa ne mislim po grafiki ampak po zahtevnosti in igralnosti...???

Najlepša hvala
... .. .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Top singleplayer.

Oddelek: Igre
456540 (3418) TheBlueOne
»

Baldurs Gate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
17532039 (22729) opeter
»

[FRP] Co-op play

Oddelek: Igre
91219 (1106) BigWhale
»

Najboljše PC in konzolne RPG enoigralske igre

Oddelek: Igre
83022 (2877) BigWhale
»

Iščem dobro FRPjko

Oddelek: Igre
402217 (1456) destiny

Več podobnih tem