» »

RPG/MMORPG - a je kej hudga na sceni?

RPG/MMORPG - a je kej hudga na sceni?

1
2
»

IvoJan ::

Wiki lahko pise vsak ki ima 5 min cajta. Se mtosev contributea ffs :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

PARTyZAN ::

Trda glava.

Zadovoljen? Instanciran svet z glorified server browserjem pač ni MMORPG.

Vajenc ::

Vajenc: to kar si ti rekel je čisti bulšit. Kopira se gameplay in ne grafike, like in zgodbe.

Kopira se like, zgodbo in grafiko, posnema pa gameplay. Primerjaj Lineage2 in Rappelz, če ne zastopiš.

Also L2 je lepši od WoW kljub temu, da je igra starejša.

Stvar okusa. Meni so liki v L2 gejasti, kot bi igrali sami bloodelfi iz WoWa. Orki ne zgledajo tupasto, kot bi morali biti, ostale rase razen škratov, pa se vizualno skoraj ne razlikujejo.

In še dobro, da kljub temu da Blizzard nateguje z plačljivi expansioni tega niso pobrali še ostali razvijalci.

Blizzard si zaradi odlične igre to lahko uspešno privošči že 7 let, za razliko drugim, ki prodajajo ingame kostime za realmoney, da kaj zaslužijo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

nuclear ::

GW 2 in SWTOR bo na sceni kmalu.. čeprav SWTOR mi je isto po gameplayu sodeč kot Wow.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

PARTyZAN ::

ahac: Zakaj točno je bil moj post brisan? Se moram spustit na njegov nivo in rečt, da men WoW izgleda gay?

Gremo še enkrat:

Kopira se like, zgodbo in grafiko, posnema pa gameplay. Primerjaj Lineage2 in Rappelz, če ne zastopiš.


L2: 6 ras, 4 od teh lahko igra katerokoli klaso ki se med rasami razlikuje po malenkostih. Izjema so dwarfi, ki so money-makerji in wall-busterji na siegih ... in Kamaeli ki so razred zase.
Rappelz, 3 rase ki večinoma nimajo ekvivalentnih klas.

Grafika in gameplay:



Grafika je drugačna, ker igri uporabljata drug engine. Artistično pa je večina korejskih MMOjev podobnih, ker pač imajo svoj stil (ki je vsaj zame) superioren ameriškemu v vsakem pogledu. Sicer pa ja, stvar okusa. Also, gameplay je bližje Aionu kot L2. Skill chaini in vizualno damage, ki leti iz moba.

Ampak vsi fantasy MMORPGji so si v marsičem podobni, to ti je jasno, ne?

Zgodba:
http://rappelz-wiki.gpotato.com/index.p...
http://www.lineage2.com/background/lege...

(Se nikjer ne ujema)

Blizzard si zaradi odlične igre to lahko uspešno privošči že 7 let, za razliko drugim, ki prodajajo ingame kostime za realmoney, da kaj zaslužijo.


Ker vemo, da se v WoWu ne prodaja itemov za pravi denar, ne? (kreh) Peti in verjetno še kaj drugega. F2P MMOji pač morajo nekje zaslužit, zato se tam prodajajo tudi stvari, ki ti prinašajo prednost pred igralci, ki niso kupili ničesar. Plačljivi imajo pa ponavadi enako politiko, da so te stvari non game-breaking. Preberi si več o "mikrotransakcijah" v gamingu.

In ja, Blizzard nateguje že 7 let, ker lahko. Sem rekel da me skrbi samo, da jih bodo še ostali začeli kopirat.

In za konec še: Nekateri ne vidite dlje od WoWa. Tudi moderatorji na tem oddelku žal niso izjema.

Rotaidal ::

Dovolj bo. Mislim, da je avtor teme že dobil željene odgovore, pa tudi tema za iskanje iger obstaja - Iščem igro (RPG, MMORPG, FPS, RTS, ...)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre ki lahko zrušijo vladavino World of Warcrafta

Oddelek: Igre
416004 (2154) Dpool
»

Rift: Planes of Telara

Oddelek: Igre
487136 (4584) Denis6
»

MMORPG

Oddelek: Igre
333654 (3094) bdoxx
»

Age of Conan (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
849344 (4646) Buggy

Iščem kvalitetne RPG-jke z dobrimi zgodbami

Oddelek: Igre
423003 (1602) Matej_K

Več podobnih tem