» »

Srbija - avtocesta - kolesarji (nasprotna smer)

Srbija - avtocesta - kolesarji (nasprotna smer)

Mare3 ::

No to je bilo posneto pred kakšnim tednom dni med vožnjo na poti v Srbijo. Sem imel ravno telefon pri roki in sem na hitro posnel ker tega ne vidiš vsak dan, sploh pa ne v Sloveniji ;)

Freezy ::

Kje je zdej to blo? V Sloveniji al Srbiji?

Dr_M ::

Par mesecev nazaj sem skoraj enga temnega snel na izvozu Moste-Polje, ko se je peljal po kalncu navzdol, seveda meni nasproti :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Venomus ::

Ne vem, zakaj te to čudi. To je Srbija :D


P.s.: Je to tvoja glasba ali lokalni radio v avtu?

dzinks63 ::

Pyr0Beast ::

>No to je bilo posneto pred kakšnim tednom dni med vožnjo na poti v Srbijo. Sem imel ravno telefon pri roki in sem na hitro posnel ker tega ne vidiš vsak dan, sploh pa ne v Sloveniji ;)


Ker je to v bistvu edina dobra cesta ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

black ice ::

@dzinks63: To je bila samo šala.

bluefish ::

Ravno včeraj ali dva dni nazaj je bila zjutraj po radiu objava, da nekdo s kolesom vozi po obvoznici.

glistovje ::

jst sploh ne morm prebavit tega ko vidim kolesarja na cesti keri je omejitev +90kmh. mislim da mi gre pritisk na 180 in najrajš bi ga porinu s ceste ali pa še kaj več. da ne govorimo o motorjih . mogoče 5% motoristov zna vozit motor lepo, ne da bi ves čas izsiljeval, norel.... v taki situaciji bi najraje ustavu avto in mu noge polomu ;) mah sj bi kolesarju tud! :D

$%&/() ::

Včasih ne gre drugače, kot pa da greš na hitro cesto (90 km/h), jebiga. Tudi sam se ne počutim najbolje, ko mimo mene drvijo 30 tonski šleparji :)

jype ::



Jaz bi pa za menjanje pasu ali zavijanje desno brez preverjanja, da imate prosto pot, voznike motornih vozil kaznoval s ponovitvijo manevra - le da bi pot zaprli tovornemu vlaku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mare3 ::

To je bilo v srbiji, in lokalni radio ;) No ja se vidu tudi drugje to samo tam je bilo tega še več ni blo samo teh par pred tem jih je bilo še kakšnih 10 samo nisem posnel :)

Dr_M ::

Danes sem se peljal iz bovca, skozi tolmin, idrijo in logatec. Avto + prikolica, na prikolici pa ATV. Pa ce bi bil malo zleh, bi na prikolici pripeljal se ene 10 kolesarjev.
Kdor se je ze peljal po tej cesti, ve kako je nevarna, potem pa se tisti kolesarji serjejo tam. Jebiga, skuril kaksen liter dizla vec zaradi njih, da sem jih malo zakadil :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mare3 ::

Haha ja jim je treba malo pokazat da niso edini na cesti in po mojem bi se mogli kolesarji prilagajati drugim ne pa vsi drugi kolesarjem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

galu ::

Lanuhi eni... Skrbijo za svoje telo, ne onesnažujejo okolice, ne zavzemajo placa za parking... Vi pa jih dimite??
Mislim da vi vam mogli mal možgane prefudat...

Ne pravim, da so kolesarji 'dobrodošli' na avtocestah, ampak na lokalnih cestah pa imajo vso pravico biti kjerkoli/kdajkoli.
Tako to gre.

gendale ::

tuki je bolj problem, da so lokalne ceste v veliko primerih v obupnem stanju (luknjaste, preozke, nepregledne, ..) in kolesarji nimajo druge izbire kot vozit bolj proti sredini pasu

aky ::

V glavi imam 120+ kilske geeke, ki so fouš kolesarjem, da sploh znajo gonit bicikl in motoristom, saj jim mame tega ne pustijo. Potem pa svoje frustracije na tak primitiven način sproščajo.

Sem večkrat na cesti z biciklom in z motorjem in vidim veliko takih idiotov.

Če hočete imeti drakonske kazni, jih imejmo obojestransko.

A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aky ()

Dr_M ::

galu je izjavil:

Lanuhi eni... Skrbijo za svoje telo, ne onesnažujejo okolice, ne zavzemajo placa za parking... Vi pa jih dimite??
Mislim da vi vam mogli mal možgane prefudat...

Ne pravim, da so kolesarji 'dobrodošli' na avtocestah, ampak na lokalnih cestah pa imajo vso pravico biti kjerkoli/kdajkoli.


Jebiga, clovk more nekak pridt domov. :) Bi sel raje po AC, ampak je ni.
Ce je pa cela cesta siroka 4m, ovinki taki, da ne vidis 15m naprej, kaj drugega ti se ostane? Gas in mimo, dizli pa itak zmagajo. :))


V glavi imam 120+ kilske geeke, ki so fouš kolesarjem, da sploh znajo gonit bicikl in motoristom, saj jim mame tega ne pustijo.


Se pravi, ko sebe vidis v ogledalu? :)
Kje smo pa potem vozniki ATVjev? Ko nas motoristi na vsak nacin prehitevajo kot kamikaze? In na vsakem kriziscu nas avtomobili lovijo s haubo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

jype ::

Dr_M> Kje smo pa potem vozniki ATVjev?

Spizdite s ceste, ker nimate kaj iskat na njej.

Dr_M ::

jype je izjavil:

Dr_M> Kje smo pa potem vozniki ATVjev?

Spizdite s ceste, ker nimate kaj iskat na njej.



Jaz imam vsaj registrirano vozilo s prometnim dovoljenjem. Zdej naj si pa tista tvoja mozganska celica to razlaga po svoje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fosil ::

V Srbiji vidiš na avtocestah marsikaj, sploh južno od Beograda.
Sprehajalci, avtobusi, ki folk pobirajo kar na avtocesti, skupinsko ustavljanje na odstavnem pasu in nato debatni krožek in podobno so pogosti pojavi.
Tako je!

LuiIII ::

Na cesti, kjer ni prepovedano seveda, se lahko vozim tudi s konjsko vprego, če mi paše. Avto pač ni edino prevozno sredstvo. Kolo na regionalni cesti pa tudi ni problem. Seveda pa se bom večkrat umaknil, če vidim da se za mano nabira kolona.

LeQuack ::

Da ne boste samo o Srbiji, tudi v ZDA se da voziti s kolesom po avtocesti, seveda ne po čisto vseh, ampak dejstvo je, da je to tudi tam ponekod dovoljeno.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Bananovec ::

Za vraga, po AC se lahko voziš tudi s traktorjem. Res pa je, da razni bicikli in ostali polži ne spadajo na AC
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Dr_M ::

LuiIII je izjavil:

Na cesti, kjer ni prepovedano seveda, se lahko vozim tudi s konjsko vprego, če mi paše. Avto pač ni edino prevozno sredstvo. Kolo na regionalni cesti pa tudi ni problem. Seveda pa se bom večkrat umaknil, če vidim da se za mano nabira kolona.



Ce je cesta ok in dovolj siroka, kolesarji niso problem.
Jaz sem tocno napisal za specificno cesto, ampak butast folk tega ne dojame, zarad tega, ker dejansko so butasti ali namenoma spregledajo in potem mlatijo prazno slamo.
Mimogrede, tudi konjsko vprego sem srecal vceraj nekje pri idriji, ampak se je lepo umaknil :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Dr_M> Jaz sem tocno napisal za specificno cesto

Jaz pa za vse ceste. ATV nima kaj iskat na cesti, ker če se jaz ne vozim z njim, se ni treba nikomur! Sem mislil, da je to logično, pa eni zgleda ne razumete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Matako ::

glistovje je izjavil:

jst sploh ne morm prebavit tega ko vidim kolesarja na cesti keri je omejitev +90kmh. mislim da mi gre pritisk na 180 in najrajš bi ga porinu s ceste ali pa še kaj več. da ne govorimo o motorjih . mogoče 5% motoristov zna vozit motor lepo, ne da bi ves čas izsiljeval, norel.... v taki situaciji bi najraje ustavu avto in mu noge polomu ;) mah sj bi kolesarju tud! :D


No no, moto-Breivik... pomiri se.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

AndrejS ::

V Srbiji sem tudi videl da avtomobili po odstavnem pasu vozijo v nasprotno smer po AC.

SkIDiver ::

Dr_M je izjavil:

Danes sem se peljal iz bovca, skozi tolmin, idrijo in logatec. Avto + prikolica, na prikolici pa ATV. Pa ce bi bil malo zleh, bi na prikolici pripeljal se ene 10 kolesarjev.
Kdor se je ze peljal po tej cesti, ve kako je nevarna, potem pa se tisti kolesarji serjejo tam. Jebiga, skuril kaksen liter dizla vec zaradi njih, da sem jih malo zakadil :)):))


Nedvomno je cesta nevarna zaradi kolesarjev kajne?:)

Isotropic ::

Mare3 je izjavil:

No to je bilo posneto pred kakšnim tednom dni med vožnjo na poti v Srbijo. Sem imel ravno telefon pri roki in sem na hitro posnel ker tega ne vidiš vsak dan, sploh pa ne v Sloveniji ;)


vklopi brisalce pa gremo carmageddon

Spock83 ::

glistovje je izjavil:

jst sploh ne morm prebavit tega ko vidim kolesarja na cesti keri je omejitev +90kmh. mislim da mi gre pritisk na 180 in najrajš bi ga porinu s ceste ali pa še kaj več. da ne govorimo o motorjih . mogoče 5% motoristov zna vozit motor lepo, ne da bi ves čas izsiljeval, norel.... v taki situaciji bi najraje ustavu avto in mu noge polomu ;) mah sj bi kolesarju tud! :D


Se mi zdi na avtocesti bolj varno kot na kakšni lokalni vijugasti za kolesarja.

Isotropic ::

glistovje je izjavil:

jst sploh ne morm prebavit tega ko vidim kolesarja na cesti keri je omejitev +90kmh. mislim da mi gre pritisk na 180 in najrajš bi ga porinu s ceste ali pa še kaj več. da ne govorimo o motorjih . mogoče 5% motoristov zna vozit motor lepo, ne da bi ves čas izsiljeval, norel.... v taki situaciji bi najraje ustavu avto in mu noge polomu ;) mah sj bi kolesarju tud! :D

meni pa, ko vidim lj-cane in celjane na kaksni cesti, k peljejo 60-70 namesto 90.
drgac pa ma kolesar itak en meter garantiran, pa sibkejsi je v prometu, tko da avtomatsko najebes, tko da raje po pameti.:)
ever thought of that?

Dr_M ::

jype je izjavil:

Dr_M> Jaz sem tocno napisal za specificno cesto

Jaz pa za vse ceste. ATV nima kaj iskat na cesti, ker če se jaz ne vozim z njim, se ni treba nikomur! Sem mislil, da je to logično, pa eni zgleda ne razumete.


Dobro, ti si itak poseben primer :)
Ce se po tvoji logiki ne sme ATV vozit po cesti, potem se tudi ostala motorna vozila nebi smela. :)


SkIDiver je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Danes sem se peljal iz bovca, skozi tolmin, idrijo in logatec. Avto + prikolica, na prikolici pa ATV. Pa ce bi bil malo zleh, bi na prikolici pripeljal se ene 10 kolesarjev.
Kdor se je ze peljal po tej cesti, ve kako je nevarna, potem pa se tisti kolesarji serjejo tam. Jebiga, skuril kaksen liter dizla vec zaradi njih, da sem jih malo zakadil :)):))


Nedvomno je cesta nevarna zaradi kolesarjev kajne?:)


Kje si pa ti tole najdu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SkIDiver ::

Dr_M je izjavil:


Kdor se je ze peljal po tej cesti, ve kako je nevarna, potem pa se tisti kolesarji serjejo tam.


Tukaj sem našel;)

Dr_M ::

Da ti razlozim. Cesta je ze sama po sebi zelo nevarna, brez kolesarjev in NE zaradi njih. Ce so pa se oni tam, je pa res se bolj nevarno. Bo dovolj razumljivo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SkIDiver ::

Razumem, da je cesta nevarna. Vendar jo vseeno še bolj nevarno delamo mi kot udeleženci na njej. Z nekaj strpnosti in fleksibilnosti vseh skupaj pa verjetno vseeno ne bi bila tako nevarna za kolesarje?

PS: Razumljivo, da misliš sicer dobronamerno in v prid varnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

jype ::

Dr_M> Ce se po tvoji logiki ne sme ATV vozit po cesti, potem se tudi ostala motorna vozila nebi smela.

Ja, po tej logiki (ni moja - tvoja je!), se smejo po cestah vozit samo tisti, ki jih jaz nikoli ne bom srečal.

Pithlit ::

Dr_M je izjavil:

Da ti razlozim. Cesta je ze sama po sebi zelo nevarna, brez kolesarjev in NE zaradi njih. Ce so pa se oni tam, je pa res se bolj nevarno. Bo dovolj razumljivo?

Sej razumem da ti grejo nekateri udeleženci v prometu na jetra (meni recimo tisti ki se non stop vozijo 60-70, ne gledo na to ali peljejo skozi naselje ali ne) ampak... lej..

Lokalcev ki se po tej cesti vozimo dnevno... dotični udeleženci sploh ne motijo. Tvoj problem je ta, da misliš da je cesta tvoja. Ali pa se preprosto ne znaš prilagoditi razmeram. Po domače... si turist. Ane?

Cesta sama je 'nevarna' samo zaradi nekaj norcev na njej. Sama po sebi je ta dotična cesta izredno lepa. Vključno s kolesarji.

Med Slapom ob Irdijci in Stražo pa zna biti nevarno zaradi Kakšnih šleparjev ki vozijo po sredini ceste ter raznega kamenja (da ne rečem kar konkretnih skal - sama sem uničila gumo in feltno ko sem povozila 18cm visoko 'skalo' z 80km/h, pač... ravnina z blagim ovinkom... skala je bila pa strateško postavljena ravno tako da je bila skrita za ograjo in je nisem opazila dokler ni bilo prepozno) na cestišču.
Life is as complicated as we make it...

energetik ::

Dr_M je izjavil:

Da ti razlozim. Cesta je ze sama po sebi zelo nevarna, brez kolesarjev in NE zaradi njih. Ce so pa se oni tam, je pa res se bolj nevarno. Bo dovolj razumljivo?
Ta cesta ni prav nič nevarna. Nevarna je izključno zaradi neprilagojenih voznikov (avtov in tovornjakov) na njej. In če ti zaradi kolesarjev, ki se imajo vso pravico vozit tam, ne moreš pridt 5min prej do doma, se obrni na odgovorne inštitucije, zakaj ne naredijo ceste bolj pretočne oz. zakaj ne zgradijo medkrajevnih, fizično ločenih kolesarskih stez. Do takrat pa se prosim prilagajaj razmeram na cesti.
Seveda so druga zgodba tovornjakarji in avtobusarji na dotični cesti, ki vozijo povprečno 30km/h in se kljub vsaj 10 primernim mestom nočejo ustaviti in spustiti kolone naprej, čeprav vozijo z manj kot 50% omejitve hitrosti.

b ::

Pithlit je izjavil:


Med Slapom ob Irdijci in Stražo pa zna biti nevarno zaradi Kakšnih šleparjev ki vozijo po sredini ceste ter raznega kamenja


Ne rabi bit šlepar - zadnjič sem skoraj zapeljal čez enega Ferrarija, ki je prišel okoli ovinka vsaj pol metra po moji strani :) Jebiga, turist :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Odprto pismo neznanim kolesarjem in kolesarki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22633757 (27955) bluefish
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549312 (42601) BigWhale

Več podobnih tem