» »

xp - navidezni pomnilnik ?

xp - navidezni pomnilnik ?

dimi ::

Imam instalirane XP pro, pri ugašanju PCja se mi pojavi okno z naslednjim napisom

"Windows - Najmanjša možna velikost navideznega pomnilnika je prenizka
Vašemu sistemu primanjkuje navideznega pomnilnika. Program Windows povečuje velikost ostranjevalne datoteke navideznega pomnilnika. Med tem postopkom odo morda nekatere pomnilniške zahteve zavrnjene. Če želite več informacij, si oglejte pomoč"

Ima celerona 1200, 120 ram, disk razdeljen na 5 in 35 giga, gor imam samo windowse in nortona, zadevo mi služi kot server za ADSL, naj omenim da imam iste windowse na drugi maši in vse dela o.k.

Pri nastavitvah omenjene napake pa sem poskusil že vse mogoče, od istih vrednosti do različnih.. od 180 do 900 mb,
da si sistem najdi koliko potrebuje,….

Kaj še lahko storim ?


D.

BendeR ::

Pa maš max in minimum vrednost isto? BTW 128 Mb je malo za XPje sprejemljiv minimum je 256Mb.
:=)

dimi ::

Vrednost je ista. Res pa nisem pomislil da bi bilo premalo rama za windowse, bom zadevo jutri uredil in probal z 256 rama

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dimi ()

BendeR ::

Saj dela že z 128mb samo kak dela pa je drugo.
:=)

dimi ::

Dodal sem dodatni ram (256), žal pa ni nobene spremembe. Navidezni pomnilnik sem nastavil na 600 - oba spodnji in zgornji, (tudi druge varijante sem probal)

?????

Highlag ::

Verjetno se ti kak program ob izklopu sesuje in začne kuriti na veliko pomnilnik. Ko ga zmanjka okna pač uporabijo navidezni pomnilnik.

Poizkusi ročno ugasniti vse programe pred izklopom.

dimi ::

Zaenkrat imam instalirano samo windowse in nortona 2002 !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dimi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919800 (9885) bobi1992
»

Navidezni pomnilnik

Oddelek: Šola
133259 (2859) B & O
»

Odstranjevalna datoteka

Oddelek: Programska oprema
204385 (3963) Boomer1911
»

[ Windows XP ] Razširitev pomnilnika

Oddelek: Operacijski sistemi
262491 (1961) martinsm3
»

Diskovni prostor in win386.swp (Windows ME)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6700 (679) N-E-O

Več podobnih tem