» »

Win 7 bližnica za spremembo resolucije na tipkovnici

Win 7 bližnica za spremembo resolucije na tipkovnici

xxurban ::

Kako naj v win 7 spremenim resolucijo ekrana z bliznjicami na tipkovnici ? Po pomoti sem nastavi lpreveliko resolucijo in zdaj mi pise na ekranu out of range. prosim za pomoc, ker je to moj edini računalnik. privzeta resolucija je 1440 900

fosil ::

Pritisni gumb za ugašanje računalnik in počakaj da se ugasne.
Nato ga ponovno prižgi in med zaganjanjem pritiskaj F8 in izberi VGA mode.
Tako je!

xxurban ::

A med zaganjanjem windowsov ?
Med zaganjanjem računalnika se še vse vidi, tudi v safe modu se vidi na ekranu, ko pa se windows naloži do konca pa se napiše out of range.
Sedaj uporabljam ubuntu 10.10 :D

Nextor ::

Pojdi v safemode in odstrani gonilnike za grafično, reboot in ponovno namesti gonilnike...

xxurban ::

good idea. Bom ampak ne takoj, ker se mi prenašajo posodobitve za ubuntu. Ko bom, sporočim.

Hvala

xxurban ::

Ja, v safe modu sem odstranil gonilnike v device managerju, a ko v normalnem windowsu naložim driverje za grafo, se mi avtomatsko nastavi na prejšnjo resolucijo, ki je prevelika.
Ali moram v safe modu še kaj odstraniti ali narediti ?
Grafična je integrirana ati hd3300.

xxurban ::

Rešil sem !!!
Nevem ampak v windows 7, ko pritisnem f8 se ne vidi nikjer vga mode.
Zato sem izbral ˝enable low resolution video˝ Ko sem prišel v windows je bila resolucija zelooo mala in potem sem jo nastavil v ati control center (al neki tazga) na 1440x900. Zdaj je vse tako kot bi moralo biti :D

Hvala za pomoč

darkolord ::

To je to, ja. V XP se je opcija klicala "VGA mode" v sedmici pa je "low resolution video", je pa to isto.

Cold1 ::

Tole se drugače da urediti "na slepo" tudi v normalnem načinu v Oknih, in sicer tako:

Pritisnete tipko Windows na tipkovnici (odpre se meni Start, ki ima privzeto označeno polje za iskanje), vtipkate "ločljivost" in pritisnete na tipko Enter.

Odpre se okno "Ločljivost zaslona" (v nadzorni plošči).

Dvakrat pritisnete na tipko Tab - v oknu se označi polje "Ločljivost", nato Enter - odpre se podmeni z seznamom izbir, nato držite tipko Puščica Navzdol (izbor se premakne na najnižjo vrednost), nato ponovno pritisnete na Enter (s čimer se potrdi izbira), za konec pa sedemkrat pritisnete na tipko Tab - izbor se premakne na gumb "Uporabi" - ter pritisnete na Enter.

Ločljivost se bo spremenila na najnižjo možno (800x600), slika bo zopet prikazana, Okno z nastavitvami pa bo ostalo odprto tako, da boste lahko izbrali normalno ločljivost.

amigo_no1 ::

Velja ob predpostavki da ima slovensko verzijo oken.

win+r, desk.cpl (enter), (ctrl+shift+tab), (2x tab) in držiš par sekund levo smerno tipko (da vrže na 800x600), (enter) za ok, pokaže se okence, kjer se slika že vidi, potrdiš (tab, nato enter)in to je to.

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

Amigo, tvoj postopek velja za Okna XP; pri čemer pa po koraku (CTRL-Shift-TAB) ni potrebno še dvakrat pritisniti TAB, ker je polje za menjavo ločljivosti že označeno.

Pozabil si dopisati, da govoriš o drugi verziji Oken (in tvoj postopek ne deluje na XP-jih, ki jih imam v virtualcu - korak (2xTAB) je odveč).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Sale_One0 ::

In ti Cold1 si pozabil dopisat da za anglesko verzijo samo napises "resolution" namesto "ločljivost" :D ostalo je enako. Win7 seveda.
Si vis pacem, para bellum.

amigo_no1 ::

Če imaš monitor, ki ima 2 vhoda, potem moraš 2x tab-niti, saj moraš označiti, za katerega spreminjaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585057 (4662) 2009cero
»

Črn ekran in nato ''lost conection'' pri zagonu/login-om v WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
82643 (2508) Pimii
»

Windows Vista zmrzne ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
151221 (1061) Duhec
»

Ubuntu 10 live USB problem

Oddelek: Operacijski sistemi
211820 (1427) hokuto
»

V oknih sem deaktiviral graficno, ...sedaj pa posledicno nic ne vidim

Oddelek: Pomoč in nasveti
261364 (956) Gorostan

Več podobnih tem