» »

V oknih sem deaktiviral graficno, ...sedaj pa posledicno nic ne vidim

V oknih sem deaktiviral graficno, ...sedaj pa posledicno nic ne vidim

Gorostan ::

Sem napravil eno kozlarijo. Ob odstranjevanju in namescanju gonilnikov sem deaktiviral grafo.

Monitor mi torej prikazuje sliko samo izven polken in ob njih nalaganju, ko pa v njih vstopi, pa je ekran crn.

Tole sem storil (ja, cimer je Svaba):


Na kaksen nacin naj grafo zopet aktiviram (oz. v kateri datoteki naj modificiram spremenljivke)? Vsem vnaprej hvala. ;)

dzinte kinte ::

Nemščina?

Gorostan ::

Cimer ima nemska okna in sem zato na njegovem abaku ponazoril, kaj sem storil in pripopal sliko le-tega (konec koncev na svojem racunalu nic ne vidim). Tisti, ki bi mi znali pomagati, bodo verjetno vedeli, kateri meni/zavihek je to. :'(

No, v angleskih polknih izgleda zavihek takole:


Jaz pa sem kliknil funkcijo "disable (device)".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gorostan ()

Law_Enforcer ::

Si že probal zagnati računalnik v "varnem načinu" (safe mode)?

Gorostan ::

Ja, sem - pa prav nic ne pomaga. Ko vstopi v okna, je zaslon crn. Sem ga ocitno orenk deaktiviral. ;)

Ziga Dolhar ::

Probi Last Known Good Configuration. (V F8 Meniju). Ali pa System Restore?
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Gorostan ::

Sem ze poskusil in nic ne pomaga. Nic. :(

vetta ::

Kaj naj ti rečem?? Pametno polde..., še kdaj drugič to naredi!! >:D hehe.., če ti stvar ne bo delala, format c: in še enkrat windowse gor! Če ti je pa škoda podatkov pa dej disk vn in si ga pri kolegu skopiraj!

Velik sreče!

LP Simon
http://purchase-pills.pro-vetta.com/

urkoman ::

Kr neki....
Lahko bi ti kdo svetoval kako pametno, kot naprimer, odpri kisto pa iztakn graficno, not rukn eno PCI grafo, ki jo bos dobil od sosedove 486-ke, pol pa zopet zamenji grafo pa instaliri prave soferje...
Vso sreco

lp Urko
Urko Žurko

Gorostan ::

Imam prenosnika. ;)

sash ::

Erd Commander, s katerim si narediš BootCD in nato s tega CD-ja zaženeš računalo. Noti imaš nato možnost enablanja/disablanja strojne opreme in gonilnikov
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

Gorostan ::

Slisi se dobro - ampak obstaja kaksna preizkusna razlicica tega oz. podobnega programa?

sash ::

Odvisno kolk si iznadliv. :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Gorostan ::

:D

Ze, vendar na tujih racunalih (se posebej na tem) ne morem svoji "iznajdljivosti" dati duska, zato bi kaksna preizkusna razlicica programa, ki zna, kar zmore Erd Commander, prisla prav in bila dovolj. ;)

RacMan007 ::

Tale PE builder ti simulira zagonski CD - kot xp-ji, le da je zastojn, pa preizkušeno dela - sam sem ga stestiral in bil z njim zelo zadovoljen. Poleg tega, da deluje kot zagonski CD, ti že pri izdelavi zagosnkega CD-ja omogoča en kup plug-inov.
Res luštna zadeva. Aja, skoraj bi ti povezavo pozabu dat:

PE Build

Se ti splača ga narediti, ker ti pride lahko prav tudi za kak drug primer. Meni so se sesuli XP-ji in nisem mogel dosotpat na HD. Tale sistemček prepozna obe verziji formatiranih diskov, tako da lahko preden formatiraš disk prekopiraš fajle kam drugam - no to je bil moj primer.
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

Gorostan ::

0:)

Najlepsa ti dala, Racman, ampak jaz nekako ne zelim resetirati sistema. A je mozna tudi samo modifikacija?

Zadeva je taka, da sem preprican, da je treba spremeniti le kak parameter ali dva in zato ne bi zelel znova namescati in optimizirati ravno nanovo namescenih in nabritih Oken.

RacMan007 ::

saj ni treba zato sformatirat diska. Važno je da prideš na sistem, pol pa lahko inštaliraš kar hočeš!!
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

Enron x86 ::

Jst sm tut mel en podoben problem - blo je pa neki narobe z matično (neki Matsonic...). V glavnem, ko sem namestil WinXP je blo na zaslonu ful enih črt, pa nobenga kurzorja pa to... Nič ni pomagalo, ne formatiranje, ne safe-mode...
Je pa ratal po tem, ko sm v unem meniju izbral VGA mode. Pršlo je do Win, pol sm pa tam nove driverje za grafo inštaliral in je delal.

Zgodovina sprememb…

dëych ::

Kaj pa "Repair"? Si probal? Hm..pa ma tist tvoj prenosnik kakšn TVout al pa da lahko priklopeš en drug zunanji monitor?

SeTAr ::

Mogoče je to longshot ampak probaš lahko vseeno:
tipkaš na slepo:

tab
tab
password
Winkey+e
alt+f
gor
gor
desno
gor
enter
desno
desno
tab
enter
tab
dol
dol
dol
desno
dol
una tipka med desnim ctrl in winkey
gor
enter
tab
gor
tab
enter
enter

pa naj še kdo poskusi če dela isto tudi pri njemu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SeTAr ()

ABX ::

Vklopi podporo za slepe :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

El Barto ::

Samo vprašanje, a si že probal uporabit opcijo Enable VGA mode v zagonskem meniju (F8)

LP El Barto
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

dmok ::

Če imaš Windows XP z vključenim Remote Desktop-om potem se poskusi povezati na svoj računalnik od drugod.

d.

BigWhale ::

Khm!

dmok ::

Khm!

???

|SNap| ::

Ampak ta Setarjev prdlog je cist zanimiv ;)
Jest morem edino 2x vec dol v Device managerju, da pridem do Display adapters.

Pa se nima SP2 je Device manager gumb (ce se ne motim) malo nizje.

Aja, sicer pa lahko itak prvih nekaj korakov preskoci z:
winkey+r
devmgmt.msc
enter

Gorostan ::

Hvala ;)

Sem sistem vseeno moral izbrisati in ga nalozizi iz enih drugih razlogov, sedaj pa smo prispeli do dejanskega problema. Okna mi nocejo namestiti gonilnikov za standardno VGA kartico, ki so predpogoj za namestitev gonilnikov za mojo grafo. Kje naj jih dobim in kaj mi je potem storiti? Hvala. 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus policija

Oddelek: Pomoč in nasveti
3311607 (9436) solatko
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27063094 (47027) HupChup
»

Win 7 bližnica za spremembo resolucije na tipkovnici

Oddelek: Pomoč in nasveti
121125 (951) amigo_no1
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
252971 (2706) Tea Time
»

[Linux] namestitev (črn ekran)

Oddelek: Operacijski sistemi
431829 (1283) Makkaba

Več podobnih tem