» »

hreščanje pri predvajanju cd-jev

hreščanje pri predvajanju cd-jev

seemonchek ::

Pozdravljeni,

imam en precej čuden problem. Uporabljam HP probook 4720s, vse dela perfektno, razen ko želim predvajati določene avdio CD-je (original). Takrat je namreč kvaliteta zvoka porazna (hreščanje). Poskušal sem z različnimi predvajalniki (vlc, windows media, winamp...), a brez uspeha.

Ima kdo kako idejo?

Lp,

Simon :)

Han ::

V kolikor so plošče brezhibne (ne hreščijo v drugem predvajalniku), je problem pri procesiranju zvoka. Ali je defekten gonilnik (driver) ali celo "zvočni čip"...

Si poskusil skopirati CD na disk (za to predlagam program Exact Audio Copy) in potem predvajati WAV datoteko?

seemonchek ::

Hmmm, finta je v tem, ker se mi to dogaja samo pri dveh ploščkih, ostali delujejo brezhibno.

CD sem skopiral na disk z Win media playerjem, a je vseeno hreščalo. Bom poskusil še z Exact Audio Copy. Hvala :)

Lp,

Simon

Han ::

Potem sta plošči skoraj zagotovo rahlo defektni. V probook vgrajena CD/DVD enota teh mikro defektov očitno ne zmore "popraviti", zato slišiš hreščanje. Ni nujno, da je površina plošča spraskana, lahko je poškodovana ali nepravilno odtisnjena plast s podatki... Exact Audio Copy bo v tvojem primeru skoraj zagotovo zaznal napake pri kopiranju.

Boljši samostojni CD predvajalniki imajo precej kompleksne algoritme za korekcijo napak in so sposobni "brezhibnega" predvajanja tudi zelo spraskanih ali drugače poškodovanih plošč...

seemonchek ::

Hvala za pomoč :)

Se mi je zdelo, da bo kaj takega - cd sem poskusil namreč predvajati z zunanjo CD/DVD enoto in vse je delovalo brezhibno.

Sem pa potemtakem nekoliko razočaran nad kvaliteto vgrajenega predvajalnika - konec koncev je to HP O___O No ja, če hujšega ne bo ;)

Lp,

Simon

Han ::

Računalniške CD/DVD enote so danes potrošna roba. Za 5 Eur, kolikor za enoto dobi proizvajalec, ne moreš pričakovati vrhunske kvalitete... Žal so enote v prenosnikih še bolj občutljive na defekte kot tiste v "klasičnih" računalnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopiranje CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
213178 (2816) joze28
»

Original glasbeni CD ne dela

Oddelek: Programska oprema
171865 (1480) vine
»

cd ni za računalnik oz. kopiranje zaščitenega cdja

Oddelek: Zvok in slika
161974 (1616) Pyr0Beast
»

Nov test - DVD sukalniki

Oddelek: Novice / Nova vsebina
112368 (2368) AtaStrumf
»

A glasbeni CDji se ne dajo presneti??

Oddelek: Zvok in slika
71701 (1483) Wox

Več podobnih tem