» »

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj?

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj?

1
2
»

Gandalfar ::

iOS tudi ;)

Lonsarg ::

Proti pametnim tatovom to žal ne pomaga:) Jaz imam za android DroidWatch, ki ima veliko več funkcij kot vgrajeni varnostni od Samsunga preko nastavitev. Recimo če sm ga izbuil 30 sekund nazaj lahko aktiviram preko SMS kričanje mobitela, da se sliši, kje je, če je še v bližini. Pa še par ukazov SMS ima, ki jih je treba memorizirat za take primere:)

;-) ::

Pametnemu uporabniku pa nemorejo telefona spizdit- po domače.

pharaon ::

Mislim, da večino teh "ukradenih" telefonov tu, so lastniki sami izgubili in se zdej ven vlečejo pred nam in operaterji ter policijo, da so jim ga ukradli ipd...krivi so si pa sami s svojo nepazljivostjo :)

A danes še sploh kdo krade mobitele?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pharaon ()

St235 ::

Vse te pametne fore delajo, če ti ga ukrade cigo, ker ti jegledal ven iz žepa. Vsak ki je vživljenju ukradel dva andorid telefona pa ve da te stvari obtajajo in preprosto naredi hard reset. Telefoni, sploh smart phoni pa se veselo kradejo, ker gre za cegle vredne 200-300€ kar je več kot dobiš če večini ukradeš denarnico.

Glede ukaradenga telefon: Ko lastnik telefona imaš pravico zahtevat od operaterja, da mu sledi. Enako mora narediti operater na podlagi zahtevka sodišča. Tako, da ti zahtevaj od policije da naredi zapisnik in vodi postopek, potem pa zahtevaj od operaterja, da ti pove kje je tvoj telefon, če imajo to informacijo. Namreč keje je telefon priklopljen v omrežje je osebni podatek in do vpogleda v osebne podatke ima vsak zakonsko pravico. Mislim, da ti Bluerunner lahko več pove o tem ,ker kot vem se je s tem enkrat že zajebvaval.

DuleKrtola ::

Glede teh aplikacij, ki ob kraji pošljejo msg ali mail z GPS lokacijo ... To sploh kaj pomaga pri policiji? Lahko tak "dokaz" sploh upoštevajo in naredijo kaj glede tega?

St235 ::

lokacija je bolj tako tako, ker ne bodo pilicaji zaradi enega telefona zaprlo radius 1km in pregledali vse prisotne. Več koristi imaš če ti sporoči telefonsko številko novesim kartice.

darkolord ::

Vsak ki je vživljenju ukradel dva andorid telefona pa ve da te stvari obtajajo in preprosto naredi hard reset.
Tudi to je rešljivo na vseh telefonih, ki podpirajo custom ROMe - enostavno že v ROM zbuildaš to aplikacijo s hardcodanimi nastavitvami, potem pa lahko model dela hard reset kolikokrat hoče in bo tvoja aplikacija še zmeraj gor.

Lonsarg ::

Ljudi, ki grejo custom ROM samo zase narest je zelo veliko ja:)(ali da sploh znajo, bundlat aplikacijo ni dovolj, celo nastavitve te aplikacije je treba bundlat, po defultu so na data particiji, ki gre v maloro z hard resetom)

darkolord ::

Ja ok, ni tako enostavno. :) Ampak možno je in na tem forumu je kar nekaj takih, ki imajo dovolj časa, da bi se tega naučili.

Če bi bilo tako enostavno, da bi to vsi imeli, bi pa tudi nepridipravi vedeli za to in potem spet ne bi imelo smisla...

Galaxy ::

Neverjetno, ampak sem dobil telefon nazaj - v petek zjutraj sedim ob ljubljanici na kavi in me kliče kolega, da so mi našli telefon. Nekdo ga je nastavil na očitno mesto, na stopnico - v bližini prvotne kraje. Kdo je bil, nimam pojma.

Men se zdi, da je telefon vrnil samo zaradi tega, ker so mojo kolegico obiskali policaji na domu in so jo spraševali vprašanja o marihuani, ker je blo tam nekaj kadilcev. Vrjetno je nekdo stisnil pičko in ga vrnil, da ne bi bilo več nepotrebnih vprašanj s strani policije.

amigo_no1 ::

Prvič slišim, da bi policaji (kriminalisti) koga "obiskali" na domu in tam kaj spraševali.
Razen če misliš pod "obisk na domu" hišno preiskavo ?
Če gre za kaj resnega dobiš vabilo na informativni pogovor na pp oz te "pridejo iskat".

Galaxy ::

amigo_no1 je izjavil:

Prvič slišim, da bi policaji (kriminalisti) koga "obiskali" na domu in tam kaj spraševali.
Razen če misliš pod "obisk na domu" hišno preiskavo ?
Če gre za kaj resnega dobiš vabilo na informativni pogovor na pp oz te "pridejo iskat".

Jaz nevem zakaj, ampak dal sem jim cifro od "organizatorja" - to je moje kolegice, ki je mela 18ko s še enim kolegom. In so dejansko prišli k njej na dom.

Kakorkoli že, volk sit in koza cela :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

alexa-lol ::

Galaxy je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Prvič slišim, da bi policaji (kriminalisti) koga "obiskali" na domu in tam kaj spraševali.
Razen če misliš pod "obisk na domu" hišno preiskavo ?
Če gre za kaj resnega dobiš vabilo na informativni pogovor na pp oz te "pridejo iskat".

Jaz nevem zakaj, ampak dal sem jim cifro od "organizatorja" - to je moje kolegice, ki je mela 18ko s še enim kolegom. In so dejansko prišli k njej na dom.

Kakorkoli že, volk sit in koza cela :)


Kaj ti to pove.. da ti je en iz tam sunu telefon, da so za to vsi vedeli a ti niso hotli povedat. In pol ko je organizatorka zatezila je vrnil telefon, ce ne ti ga pa ne bi.

darkolord ::

A telefon je bil hard-resetiran?

Galaxy ::

alexa-lol: nihče izmed "naših" mi ga ni vzel in ni vedel, kdo ga je ukradel. Bili so tam 4 modeli, ki jih nisem tak poznal; kasneje sem zvedel da so že v policijskem zapisniku bili večkrat omenjeni.

darkolord: da, hard-reset in brez sim kartice.

blackwing ::

ja kaj pa če naprimer nekdo ukrade telefon in ima prižganega pač brez sim kartice ? :) torej ga sloh ne morejo najti ...

darkolord ::

In ga uporablja kot podstavek za pivo?

blackwing ::

ja ne lahko gre na WLAN npr in čaka da bodo nehali iskat telefon, če so ga sploh začeli iskat ? :)

RazzorX ::

Telefon brez SIM kartice je še zmeraj delujoč telefon in IMEI se pri ponudniku pojavi kot aktiven. Kako pa mislite, da je brez SIM kartice omogočeno klicanje nujnih številk?

St235 ::

Ker, ko se povežeš na wlan ti tako kot v GTA napiše ali te išče policija in zraven odšteva kdaj bodo nehal iskat telefon?

blackwing ::

Pa je možno na nokio n97 spremeniti IMEI ? Ker je kolega zgubil nokio n97... pa še zdaj je niso našli... :)
@Lakotnik29... ne samo vrjetno ne bojo iskali telefon 1 leto in bo pač potem ga začel normalno uporabljati ali kaj podobnega, nikoli neveš kaj bo kdo naredil z njim ;)

darkolord ::

Ne vem zakaj bi ga sploh "nehali iskat" - verjetno (upam) ne gledajo ročno vsak dan seznama IMEI številk če se je že pojavil, ampak nastavijo v sistemu in ko se prijavi, dobijo opozorilo.

Lonsarg ::

IMEI pride v blacklisto in je nikdar, razen na poziv policije ne zapusti. Blaskliste se pa shareajo med operaterji in državami. Spreminjat IMEI je ilegalno in se na večini aparatov ne da drugače, kot celotno matično ploščo telefona zamenat(kar je cenovno potem vseeno, če kar novega kupiš celega), nekateri so pa izjema, sa ponavad folk ne piše takih informacij veselo na forum, ker spreminjat greš IMEI samo v primeru kraje, drugega razloga ni.

gendale ::

Lonsarg je izjavil:

IMEI pride v blacklisto in je nikdar, razen na poziv policije ne zapusti. Blaskliste se pa shareajo med operaterji in državami. Spreminjat IMEI je ilegalno in se na večini aparatov ne da drugače, kot celotno matično ploščo telefona zamenat(kar je cenovno potem vseeno, če kar novega kupiš celega), nekateri so pa izjema, sa ponavad folk ne piše takih informacij veselo na forum, ker spreminjat greš IMEI samo v primeru kraje, drugega razloga ni.

so tud drugi razlogi, ampak te tudi niso ravno legalni :)

pharaon ::

Lonsarg je izjavil:

...se na večini aparatov ne da drugače, kot celotno matično ploščo telefona zamenat...


Kaj si siguren glede tega? Namreč telefon imam na servisu, kjer mu morajo menjat matično, torej bo potem imel drug IMEI? Gre se za HTC Desire.

keitai ::

Moj x10 je dobil nov imei, ko so mu menjal matično na servisu.

St235 ::

phanon, moj desire je nazaj prišel z istim IMEI.

srajkol ::

v nedeljo sem na rogli zgubil note 8 po parih minutah sem zacel z iskanjem toda zaman poklical policijo in so mi isto rekl sel danes na operaterja telemach pa so rekl da oni tega za sledenje v celju nimajo da naj sam pisem jim na mail pa do zdej še niso nič odgovril ve gdo kok bi še drugače isledil telefon al gdo pozna kakiga ko to dela hvala

jb_j ::

mogoče se uporablja tovarniški reset.
izsleditev preko IMEI ne vem, če dobijo lastniki izven slo telefon nazaj, ali ima EU skupno imei izsleditev, pa mogoče balkanske države ali pa mogoče vsi operaterji.

v tem primeru, bi lahko ukraden telefon uporabil le z rootom in spreminjanjem imei, pa še na nekaterih telefonih, ne deluje spremenjen imei.
vrže ven wrong imei, to sem imel na starem tel. ko sem uporabil nek x rom.

če je hardware strogo določen z uporabo imei-a, bi najbrž skoraj vse telefone dobili nazaj.

samo se ne spoznam v heking, najbrž bi bila možna spremenitev imei-a. vendar zelo majhna, če proizvajalci dobro skrbijo za to.

Assass1n ::

Jaz sem telefon izgubil, sem šel na policijo če ga kdo slučajno prinese ( yea right :) ) da bodo vedli da je moj. Naročeno mi je bilo naj dam na vse operaterje sledenje po imei, to sem oddal na pošti pismo kako pa kaj. Po 10 mesecih sem prejel pismo od telemach, da je bil moj telefon izgubljen 21.1. prižgan v omrežju 25.1.... to sem dobil tam oktobra-nov :D
Ta list sem nesel na policijo, od tega je dve leti telefona pa nisem dobil nazaj.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

jb_j ::

tako kot včasih, ko je bil program SmartSMS, ki je uporabljal centralo nekje na severu evrope.

lahko si napisal željeno številko telefonskega uporabnika. (recimo, da imam št. šefa in delavca v podjetju)
lahko bi v imenu nekega delavca poslal SMS šefu: dam odpoved ali kaj podobnega in delavec sploh ne bi vedel nič o tem

ne vem, če je to še mogoče, ampak najbrž je. samo ta dejavnost ni več omogočena za vsakdanjega uporabnika.

najbrž tudi imei manipulacija ni tako težka, samo kot sem že napisal, se ne spoznam toliko na te stvari

flyby ::

Mare2 ::

V mojem primeru, zgodovinsko gledano v času Mobireglje sem pisno sporočil Moblnim operaterjem z imei itd. Našli so storilca, ki je vtaknil svojo sIM-ko, telefonirat itak ni mogel, ker je bil tel. blokiran.

Policaji so zoper storilca celo vložili kazensko ovadbo. Seveda telefona nisem dobil. Čez čas so mi sporočili, da lahko sam nadaljujem postopek, ker gre za stvar majhne vrednosti. Itak je šlo res za majhno vrednost, se ni splačalo niti pet besed napisat.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026263 (8176) nergac
»

izgubljen mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
276009 (5026) toplakd
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115321 (13689) Mcsin
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629638 (27912) St235
»

ukradeni telefoni

Oddelek: Mobilne tehnologije
337244 (7244) Hammer123

Več podobnih tem