» »

Slovenski startup Azumio dobil 2.5 mio financiranja

Slovenski startup Azumio dobil 2.5 mio financiranja

Boštjančič in Kuhar

Slo-Tech - Slovenski startup Azumio Inc., ki sta ga lani januarja v kalifornijskem Palo Altu ustanovila Bojan Bernard Boštjančič in Peter Kuhar, si je uspel zagotoviti 2.5 milijona dolarjev tveganega kapitala od skladov Founders Fund, Accel Partners in Felicis Ventures. Azumio je dobro znan po svoji iPhone aplikaciji za merjenje srčnega utripa Instant Heart Rate, ki meritev opravi kar s pomočjo vgrajene kamere (nanjo je treba za kakih 10 sekund nasloniti kazalec). Deležna je bila že 8 milijonov prenosov, s čimer je trenutno najbolj popularna aplikacija v svojem razredu, na voljo pa je tudi v Android različici.


Azumio namerava denar porabiti za razširitev palete izdelkov. Trenutno imajo v igri še dve iPhone aplikaciji, Stress Check in Stress Doctor.



98 komentarjev

«
1
2

terryww ::

čestitke!
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

nocutius ::

Čestitke, kar lepo slišat tako novico.

gruntfürmich ::

carji!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mtosev ::

Mucho dineros:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Seljak ::

Svetovna aplikacija,čestitke:)

babylon9 ::

čestitke še z moje strani, lepo slišat.
If you love someone you say it.

jype ::

Tudi odlična aplikacija tehnologije, predvsem čestitam za kombinacijo dobre ideje in dobre implementacije.

Mr.G. ::

Sam, zakaj mi, ko dam prst stran še vedno kaže srčni utrip ??? :O

ales85 ::

Zadnji povprečni? :)

hojnikb ::

Fina aplikacija ;)
Čeprav men na desireju kaže ene 10-20bpm premal ;(
#brezpodpisa

ThinMan ::

Čestitke fanta.

Nimam ne Iphona ne možnost aplikacije preizkusit. Že številka 8 mio pomeni, da sta dosegla več kot prepoznavnost.
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

s1m0n ::

Zelo dobra ideja! Čestitke!

win64 ::

Me pa zanima, kako izgleda slika če držiš prst na kameri, najbrž lučka osveti?

WhiteAngel ::

Bravo! Zakon sta!

BALAST ::

Za tak denar bi indijci spisali že nov OS.

TribesMan ::

Ideja je dobra, izvedba pa ni nevemkaj...

Da bi si kdo na tak način meril pulz med rekreacijo je čista utopija. Še v mirovanju moraš met zelo mirno roko da se algoritmu za merjenje ne zmeša...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

krop ::

Bravo ;)

čuhalev ::

Naj mi nekdo razloži, kako merjenje deluje. ;((

mtosev ::

Mene tudi zanima, ampak to je verjetno trade secret.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Cofko Cof ::

Ob utripu srca se rahlo spremeni barva slike. Daj telefon na snemanje videa/slik, pritisni gor prst in boš videl zelo majhne spremembe v barvi.
Ars longa,vita brevis.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Tudi običajni merilniki nasičenosti s kisikom za na prst delujejo po istem principu, le da ne uporabljajo "generičnega" CCD.

korenje3 ::

nej pobegneta nazaj v slovenijo z vsem denarjem :p

blackbfm ::

Pomoje je stvar taka. Tvegan kapital sta dobila za razvoj (kot je že omenjeno) in forsiranje/marketing teh na novo narejenih aplikacij že obstoječim uporabnikom (ki pa jih ni tako malo).

Ker roko na srce, tale aplikacija ni nič posebnega in je bolj sama sebi namen.

LeQuack ::

korenje3 je izjavil:

nej pobegneta nazaj v slovenijo z vsem denarjem :p


Po plačanih davkih bosta imela ravno za burek.
Quack !

TeraSonic++ ::

Bravo!!! :)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Bananovec ::

Nikoli nisem vedel, da je to plod slovenskega uma. No, zdaj vem!
Verjetno vam ni ne vem kako uporabno, ampak verjetno je nekomu, ki si mora dnevno meriti srčni utrip, ta aplikacija več kot uporabna. Pa tudi če je samo približno, it's enough for me.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

r0ker ::

debiln app. pa še en dolar plačajo za to? *KROHOT*
only possible with apple users. svaka čast fantoma

Matrin ::

Haha, predstavi se lahko kot Peter Cook. :D

FireSnake ::

blackbfm je izjavil:

Pomoje je stvar taka. Tvegan kapital sta dobila za razvoj (kot je že omenjeno) in forsiranje/marketing teh na novo narejenih aplikacij že obstoječim uporabnikom (ki pa jih ni tako malo).

Ker roko na srce, tale aplikacija ni nič posebnega in je bolj sama sebi namen.


Ti si pa v življenju dosegel ... kaj že?
Aha, nič? Še vedno te mama fojtra?
Torej raje molči, da boš ostal pameten!

Ker zadnje čase ni veliko dobrih novic, mi je tale res polepšala jutro.
Vse dobro še za naprej!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

JanezekNovak ::

Čestitke.

Ponosen sem na vsakega Slovenca, ki uspe na globalnem trgu!
http://www.euroairsoft.com/

pkuhar ::

Na sliki je napacen title. Levo na sliki ni Bojan Bostjancic. Je Kieth Siilats, ki se nam je pridruzil pred kratkim.

Hvala vsem za cestitke.

ps.: Investicija ni bila za Instant Heart Rate. Instant Heart Rate je bolj "foot in the door".
pps.: Iscemo sposobne ljudi za razvoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pkuhar ()

blackbfm ::

Ti si pa v življenju dosegel ... kaj že?
Aha, nič? Še vedno te mama fojtra?
Torej raje molči, da boš ostal pameten!


Kaj si pa ti nasikan? Sigurno je dosezek da dobis par miljonov uporabnikov v zelo kratkem casu. Ce jim bo to uspelo se z drugimi aplikacijami pa se tok boljse.

Ne smes pozabit da je zadaj tvegan kapital..ni vse kar je "startup" avtomatsko dobro, obstaja tveganje in spekulacije..vse bo pokazal cas. Vrjamem pa tudi da ne dobis 2m$ kar tko na blef.Je pa lep zacetek ja.

Kar se pa tice programcka, kot sem rekel meni se ta app ne zdi vreden pretirane pozornosti, se manj da bi placal karkoli, sem si ga nalozu ker je bil slucajno na spisku to je pa to. Zdj je pa vprasanje koliko % je takih kot sem jz.

blaz1 ::

lepo // upam da cimprej naredite podobno zadevo se za saturacijo kisika oz. za izpis vrednosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blaz1 ()

Vajenc ::

Vzpodbudna novica. Bravo Azumio :)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Matheeew ::

Super novica!

@pkuhar: Lahko mogoče kakšen stavek na temo kako v taki situaciji priti do upravljavcev tveganega kapitala in jih prepričati? Verjetno niso kar sami potrkali na vrata :) Vem, da uspe le redkim.
Seveda, če to ni zaupno...

BALAST ::

Če ti ni jasno je ta razširjenost ameriškega tveganega kapitala močno povezana z utajo davkov teh angelov, torej če imaš preveč dobička si bolj obdavčen, če pa investiraš v startup funde, ti pa ta dobiček odbijejo, ampak ker bo ta startup močno povezan z nabavo stvari prek angelskega sponzorja, ter mogoče še kakšno modro kuverto. Je win/win situacija za oba.

poweroff ::

Odlična novica. Še več takih.

Čestitke, pa kar tujine se držita. ;)
sudo poweroff

deyani ::

Iskrene čestitke še iz moje strani! Bravo!

kronik ::

Se strinjam s predhodnikom! Lahko je srati po tujem delu, če sam še vrstice kode nisi spisal v življenju.

Pozivam vas, da pokažete svoje programe, ki so očitno vredni svojega denarja (> 1 USD) !

Čestitke avtorjem.

thramos ::

Dobr no ... napisal so da je aplikacija neuporabna, ne pa žaljivke o starših. Menda aplikacija ne more biti všeč in super uporabna vsem?

On topic, kako da je na Androidu aplikacija zastonj, drugje pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

c3p0 ::

Uporabljam aplikacijo, nisem vedel da so naši avtorji. Je pa res neuporabna med/po treningu, oz. ko nisi povsem miren.

gendale ::

to aplikacijo sem prvič preizkusil nekaj časa nazaj in je kazala čisto napačen srčni utrip

danes sem jo probal še enkrat in moram rečt, da je trenutna verzija dokaj natančna :)

aja

ne bi pa njunemu podjetju rekel slovenski startup, ker nima sedeža v sloveniji

blackbfm ::

Prav imaš, nasikan sem na folk, ki v življenju nu dosegel nič, zapovrh pa ima jajca govorit, da je aplikacija, ki je požela uspehe (citiram) "sama sebi namen".


Nisem ti jaz kriv če te motijo neke kritike, ki se te sploh ne tičejo. Tak da stfu.

Se strinjam s predhodnikom! Lahko je srati po tujem delu, če sam še vrstice kode nisi spisal v življenju.


Pa kdo serje po tujem delu? Jaz jim privoščim, čestitam za začetek, ampak stvar je treba spustit na realna tla! Ker eni govorite kot da so že osvojili cel svet..daleč od tega..bo treba še kaj več pokazat kot to kar imajo zdaj.

RockyS ::

pkuhar je izjavil:

Na sliki je napacen title. Levo na sliki ni Bojan Bostjancic. Je Kieth Siilats, ki se nam je pridruzil pred kratkim.

Hvala vsem za cestitke.

ps.: Investicija ni bila za Instant Heart Rate. Instant Heart Rate je bolj "foot in the door".
pps.: Iscemo sposobne ljudi za razvoj.


V Sloveniji ali abroad ?

Vajenc ::

Ker kreten si pa gre merit srčni utrip z mobitelom? Pa sam srčni utrip ti še ne pomeni nič.

Jaz jo imam, da pokažem znancem z "neumnimi" telefoni, kako kul je imet tak telefon, ki ti lahko še srčni utrip izmeri ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

#000000 ::

Brez veze se je obremenjevat, je software dober ali slab oz. samemu sebi namen. Zadeva je popularna za 4 slovenije in očitno je amerikancem njuno delo všeč za 2.5 mio zelencev. To je najbolj važno, če bi ostala pri nas s tem progičem neb mela za burek, tko da lahko rečemo samo COOL.

RockyS: pomojem kjerkoli

techfreak :) ::

thramos je izjavil:

On topic, kako da je na Androidu aplikacija zastonj, drugje pa ne?

Sem že večkrat videl, očitno pri Androidu bolj služijo z oglasi.

Looooooka ::

Zihr bl neumno izpades ce se usedes in zacnes strmet v tri krasne med tem ko se drzis za zapestje in si probas "na roko" izmerit utrip.Plus...recimo, da si ga MORAS merit(pac mas neko cudno zdravstveno stanje)...zdej ti ni treba merilca vlacit okol(zadeva je ze zaradi traku okoli roke...velika).In navsezadnje...nekdo je sel s kamero merit srcni utrip.That's just fscking cool.Bravo :)
Iz cistga firbca grem probat na windows phonu prst snemat :D(ce je res fora v barvi that is).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

blackbfm ::

STFU someone else.

Še vedno čakamo, da nam pokažeš kaj si pa ti razvil, ko že tolk pljuvaš.


Sigurno kaj bolj naprednega, kot pa foto merilec utripa. Res pa da nisem imel 8 miljonov uporabnikov, tu pa nič ne rečem.

V SLO te že v štartu popljuvajo! Tu je zdaj nekaj nevoščljivih riti, ki jim intelekt ne seže tako daleč, da bi skapirali, da se nekomu to zdi vredno vložka dveh milijonov in pol ;)


Eni kao "pljuvamo", drugi pa kujete stvar v zvezde. Resnica je pa nekje vmes. Sploh pa 2.5m $ ni veliko za (potencialnih) nekaj 10 miljonov strank. Čeprav je, še enkrat poudarjam, aplikacija sama sebi namen:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne glede na nastavitve iPhone 11 pozna lokacijo

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4410065 (7211) tardusm
»

V končni verziji iOS 7 najdeni že dve luknji

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2312680 (8963) driver_x
»

Backdoori v iPhonu, iPadu

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
55325 (4389) jype
»

Android tudi za iPhone 3G

Oddelek: Novice / Android
226553 (5625) PrimozR
»

Tapulous služi $1 milijon mesečno

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
73926 (2944) opeter

Več podobnih tem