» »

Router, katerega?

Router, katerega?

venson ::

Zdravo, ker je en priključek na modemu premalo, kupujem router, da bom imel prikljopljena 2 računalnika. Zdaj pa nekako nevem katerega kupiti, morda ve kdo za kakšnega poceni in dobrega?
Lep pozdrav.

Ganon ::

Kaj, ko bi uporabil iskanje? :)

Že tisočkrat omenjen: TP-Link TL-WR1043ND

venson ::

Zdravo, a ne bi šlo z žičnim kar, ker nekako nočem iti na brezžičnega. Hvala.

lopov ::

venson je izjavil:

Zdravo, a ne bi šlo z žičnim kar, ker nekako nočem iti na brezžičnega. Hvala.


Torej želiš "switch", čeprav ta nima DHCP.

IMO je Ganon dal dober predlog -- če ne želiš uporabljati brezžičnega dela pač izklopiš in ti še vedno ostane samo žični del. Za to ceno dobra ponudba (Gb porti, USB, WiFi-n).

Če uporabljaš p2p programe moraš nastavit porte kar ti navaden switch ne omogoča.

blackbfm ::

Ni nujno da želi switch..odvisno kok ipjev dovoli ponudnik.

Če uporabljaš p2p programe moraš nastavit porte kar ti navaden switch ne omogoča.

Mešaš pojme, switch in porti nimajo nobene veze.

Mene bolj zanima zakaj op noče imet brezžičnega routerja:P

lopov ::

blackbfm je izjavil:

Ni nujno da želi switch..odvisno kok ipjev dovoli ponudnik.

Če uporabljaš p2p programe moraš nastavit porte kar ti navaden switch ne omogoča.

Mešaš pojme, switch in porti nimajo nobene veze.

Mene bolj zanima zakaj op noče imet brezžičnega routerja:P


Na switchu ne more nastaviti portov, na ruterju lahko.

blackbfm ::

Saj ti pravim da mešaš pojme. Porte se nastavlja na računalniku.

V primeru routerja (kot posrednika) pa na routerju+računalniku.

lopov ::

blackbfm je izjavil:

Saj ti pravim da mešaš pojme. Porte se nastavlja na računalniku.

V primeru routerja (kot posrednika) pa na routerju+računalniku.


Še vedno ne vidim problema v zapisanem + tvoj drugi stavek potrjuje mojo navedbo.

blackbfm ::

ti si trdil da p2p ne gre uporabljat preko switcha..ja?

lopov ::

ne, zapisal sem [citat] "Če uporabljaš p2p programe moraš nastavit porte kar ti navaden switch ne omogoča."

glej korak naprej -- kaj je takoj nato naslednje vprašanje? ponavadi "zakaj mi vleče samo 20kb ko mam pa 10Mb linijo" ... Ima 2 računalnika, kaj, če dobi še kakšnega, pride kdo na obisk, bo mel lanparty ... :)

OP, vzami switch. Tudi če ne boš nastavljal vseh zadev se v prihodnosti ogneš (morebitnim) težavam. Recimo, T2 na kablu omogoča le 2 napravi hkrati preko modema (ki ima sicer 4 porte), če želiš na modem priklopiti 3 napravo na bo šlo, ker ne bo pridobila IP naslova. Preko USB priklopiš tiskalnik ali zunanji disk in ne rabiš imeti pognan računalnik da tiskaš in/ali dostopaš do fajlov z drugih naprav. Pa še pa še :)

blackbfm ::

glej korak naprej -- kaj je takoj nato naslednje vprašanje? ponavadi "zakaj mi vleče samo 20kb ko mam pa 10Mb linijo" ... Ima 2 računalnika, kaj, če dobi še kakšnega, pride kdo na obisk, bo mel lanparty ... :)


Z vklopljenim upnpjem ni treba nič nastavljat. Res pa da se varnost malenkost zmanjša. Ni pa nič manj varna kot direktni priklop oz. preko switcha

lopov ::

blackbfm je izjavil:

glej korak naprej -- kaj je takoj nato naslednje vprašanje? ponavadi "zakaj mi vleče samo 20kb ko mam pa 10Mb linijo" ... Ima 2 računalnika, kaj, če dobi še kakšnega, pride kdo na obisk, bo mel lanparty ... :)


Z vklopljenim upnpjem ni treba nič nastavljat. Res pa da se varnost malenkost zmanjša. Ni pa nič manj varna kot direktni priklop oz. preko switcha


Okej, druga varianta -- doma ima pognana oba računalnika in želi preko RDP dostopati do obeh hkrati + brez da šari po registru ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

blackbfm ::

No ja, takemu uporabniku potem verjetno ni težko tut nastavit kaj dodatnega. Sicer pa zgoraj omenjen router omogoča da mu nastaviš ti. "service" ter "internal" port..tako da imaš lahko 2 pcja na standardnem portu..ne rabiš nič po registru:P

venson ::

Zdravo, torej bom vzel kar zgoraj omenjenega, brezžičnega nočem predvsem zaradi možnih prekinitev in hekanje v mojo omrežje...
Nimam dobrih izkušenj z brezžičnim, pa tudi se mi na star komp ne da priklapljat mrežne kartice :)
Lep pozdrav in hvala!

gslo ::

rad bi videl mulca, ki ti bo pohekal wlan z wpa2 zaščito, seveda če boš imel primerno zapleteno geslo (kakšen specialen znakec, pa brez besed iz slovarjev). poleg tega lahk na 99% routerjih vklopiš "hidden ESSID" funkcijo, da tvojega wlana ne prikazuje ostalim med skeniranjem za wlan omrežji..

v glavnem, za varnost se ravno ne bi bal na tvojem mestu. vse se da, ampak upoštevanje zgornjih 2 nasvetov odstrani 99.999% slovenskih wartraktoristov. :P

prekinitve? en pošten linksys z dd-wrt firmwareom in po lastnih izkušnjah niti online gaming ni več problem. jst se ne bi otepal wireless routerja. če je problem wireless kartica v stacionarni mašini, pač prključ na kabel. sej ma router tut lan porte. fo real! :P

SavoKovac ::

venson je izjavil:

Zdravo, torej bom vzel kar zgoraj omenjenega, brezžičnega nočem predvsem zaradi možnih prekinitev in hekanje v mojo omrežje...
Nimam dobrih izkušenj z brezžičnim, pa tudi se mi na star komp ne da priklapljat mrežne kartice :)
Lep pozdrav in hvala!


Brez slabe vesti lahko vzameš klasični router, ki je žični in brezžični hkrati. Star komp lahko priključiš preko kabla, brez skrbi. Brezžična funkcionalnost je zelo uporabna za prenosnike, sodobne telefone, pade, konzolice (PSP Vita)..., zate in za druščino. Nekaj let naprej je v redu pomislit.

jest10 ::

venson je izjavil:

Zdravo, torej bom vzel kar zgoraj omenjenega, brezžičnega nočem predvsem zaradi možnih prekinitev in hekanje v mojo omrežje...
Nimam dobrih izkušenj z brezžičnim, pa tudi se mi na star komp ne da priklapljat mrežne kartice :)
Lep pozdrav in hvala!

Brezžične funkcije lahko kadarkoli izklopiš

Ganon ::

Še nikoli nisem izklopil brezžične funkcije, pa ravnokar gledam in tega nikjer v nastavitvah ne najdem. Imam pa TP-Link TL-WR1043ND. Bi prosil, če mi nekdo pove, kje točno se izklopi, očitno sem slep.

blackbfm ::

wireless > wireless settings > odznačiš enable Wireless Router Radio

save & reboot..to je to

Ganon ::

Hvala. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DATA in TV po enem UTP kablu (siol)

Oddelek: Omrežja in internet
214238 (3290) r0b3rt
»

Zamenjava diska v Siol boxu z večjim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
235154 (2123) kozorog
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813943 (12532) styled
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
345085 (4176) SeMiNeSanja
»

Ethernet bridge

Oddelek: Omrežja in internet
9912 (688) Invictus

Več podobnih tem