» »

Menjava diode v stikalu monitorja - kaka LED dioda?

Menjava diode v stikalu monitorja - kaka LED dioda?

aambro ::

V monitorju (Syncmaster 900P monitor) sem se lotil zamenjave diode z modro. Originalna ima dve nozici in se je obnasala takole: Ko je bil racunalnik ugasnjen je zmigala oranzna barva, ko pa je bil vzgan, je gorela zelena. Zdaj sem dal not modro diodo, ki zmiga le ko je racunalnik ugasnjen.

Zakaj?

Ali je mozno, da je originalna dioda narejena tako, da ko tece tok v eno smer, sveti oranzno, v drugo smer pa sveti zeleno? V tem primeru najbolje, da na isti kontakt vezem dve modri diodi eno v eno, drugo v drugo stran... ?

Originalna dioda je medlo blede barve in ima v glavi dve sirsi ploscici - kolikor je videt sploh skozi.

Hvala za odgovore!

Brane2 ::

Če je original LEDica imela le dve žici, je tako kot praviš

msmiha ::

Ja če nočeš da ti bo dioda otripalo ko je ogasnjen monitor jo sam obrni pa ti bo gorela ko je monitor prižgan drugače pa ne bo svetla.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

aambro ::

Jaz HOČEM, da utripa, ko je ugasnjen in da neprekinjeno gori, ko je prižgan. bom poskusil zdele dat dve gor obrnjeni.

aambro ::

Sem stestiral in je res original dioda taka, kot sem predvideval. Temu primerno sem na eno mocnejso pricinil se eno majhno sibko diodo ravno obratno. Vseskupaj sem dal na PCB in voila :)

Ko je racunalnik ugasnjen utripa sibka vijolicna LEDica, ko pa je prizgan, sveti mocneje modra :) Tako sem danes predelal opticno mis, sprejemnik opticne miske, volume adjust knob od zvocnikov, monitor in tipkovnico. It really does look nice.

Pa se to: V HTE so danes dobili 2 candenske LED in mi sele zdaj dela miska normalno na vseh podlagah. Prej sem mel not navadno, pa je delalo le na belem listu papirja.

BojlerTM ::

men se zdi da bi z enim graetzovim mostickom (tist s stirimi diodami) naredu, da ti nebi blo treba 2 ledic.. in pol bi ti tud lepo svetil, ker bi bla ena ledica na svojmu mestu. ce ne znas narest graetzovga moticka povej.
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

aambro ::

Je plastika dovolj zmatirana, tako da ni opazit, da ne bi ble ledice na mestu. Sploh pa sem danes ze dvakrat odpiral monitor in zdaj deluje OK. Se pa priporocam za naslednjic... bom zihr se kdaj spreseval.

Hvala!

the_unborn ::

a obstaja dvobarvna dioda nekaj v kombinaciji z modro, recimo modra/rdeca?

alien-w ::

Kakor vem, ostaja modra/vijolicna.

Aambro: boš videl, da bos po kakšnem mesecu začel povsod ciniti zraven upore, ker bo preveč svetilo in ne bos imel več kurbish razsvetljave, temveč ne boš več potreboval pravih luči, ker bodo ledice tolk svetile. To se je namreč zgodilo tudi pri meni. :D

Zoidberg ::

Toseprav ti si v opticno misko dal 2cd ledico modro in dobr deluje ker tocno to hocem jest nardit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED vs varčne vs navadne žarnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8035217 (25318) Malajlo
»

Knight rider led (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
17615435 (10226) T0RN4D0
»

Modra LEDica, meritve, kakšen upor za v avto

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92501 (2384) Daniel
»

LED dioda, ki stalno sveti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223735 (3453) Microsoft
»

modra dioda na miski

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201580 (1143) pro2c

Več podobnih tem