» »

Samsung lcd LE40 c750 r2w uporabne aplikacije

Samsung lcd LE40 c750 r2w uporabne aplikacije

umexteacher ::

LP,

Imam par vprašanj:
1.naredil sem upgrade firmweara (ali je to napaka,ker sem bral da z novim tudi kaj zaklenejo)
2.ali se da predvajat listo t2 direktno s tvja (ker ima lan kabel vhod)
3.je možno prenašati sliko namizja preko lan kabla (push) ker filme z diska pc mi že predvaja (pull)
4.mogoče še kaj uporabnega?

(twonky ipd. sem sprobal, pa vse dela dokaj nezanesljivo) mogoče kak nasvet, preden doktoriram :)

Klemen

pierch ::

umexteacher je izjavil:


2.ali se da predvajat listo t2 direktno s tvja (ker ima lan kabel vhod)

Sicer ni direkt iz tv-ja ampak zelo blizu(navodila), ce pa kdo pozna kako drugo varianto, bi se zelo priporocal.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

umexteacher ::

Torej dela iz ps3, če prov razumem. Mene bol zanima direkt varianta, torej šeenkrat :) :

1.naredil sem upgrade firmweara (ali je to napaka,ker sem bral da z novim tudi kaj zaklenejo)
2.ali se da predvajat listo t2 direktno s tvja (ker ima lan kabel vhod)
3.je možno prenašati sliko namizja preko lan kabla (push) ker filme z diska pc mi že predvaja (pull)
4.mogoče še kaj uporabnega za te Tv-je?

umexteacher ::

Še nekaj iz alter foruma (sam imam belkin g, apple n router, in win xp) citiram PIERCH:

Glede gledanja IPTV direktno na TV-ju brez STB-ja sem pa nasel eno alternativo.
Na router(lahko tudi na dedicated linux masino, jaz sem testiral na Ubuntu 11.04), ki podpira linux firmware (OpenWrt, DDWRT,...) namestimo udpxy in pshare (navodila http://ps3muxer.org/pshare.html).
Naredimo v bistvu udp proxy in nad njim se UPnP server, kateri nam servira m3u playlisto s programi. Vecina TV-jev ki podpira DLNA, bi morala podpirati tudi UPnP source.

pierch ::

Ja to sem tudi jaz :)

Ne dela samo na PS3, dela tudi za druge UPnP kliente, kot sem zgoraj na drugem forumu napisal sem testiral na ubuntu-ju serverju, kot UPnP klient-a pa sem imel XBMC na windowsih.

Edina omejitev pri tem je, da za HD kanale baje starejsi routerji oz. routerji s pocasnejsim procesorjem, niso zmozni tekoce forwardirat HD kanale. Jaz tega problema nisem imel, ker sem testiral na Ubuntu z Intel E8400.

Ce pa slucajno ugotovis kaksno lepso in enostavnejso resitev pa bi se priporocal :)
Pierch

umexteacher ::

Samo odklenil bi rad TV maksimalno, da pač vse datoteke sprejme. Me veseli, da deliš svoje znanje. Tweekat/hekat routerjev žal ne znam, tud linuxa nimam. Samygo berem na wikipediji, ima 20 uporabnih programčkov, kar pač samsung bremza (avtorske pravice ipd) ampak po branem na AVforumu ga zadnji firmware blokira. Nikol več ne bom posodabljal firmware !!! Imam win xp & apple express N ter belkin mimo g wireless router.

No pa še dva linka o "dodajanju" aplikacij:
http://wiki.samygo.tv/index.php5/The_C_...
http://forum.samygo.tv/viewforum.php?f=...

Zgodovina sprememb…

tomko030 ::

Žal zadnji Samsungov FW blokira tudi PVR (snemanje) digitalnih programov na disk. Je pa fora, da tisti, ki je že prej "odklenil" PVR in je dal zadnji FW gor mu le-ta še zmeraj dela. Jaz sem se pa te zadeve lotil zadnjič z zadnjim FW seveda in PVR ni več deloval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomko030 ()

umexteacher ::

Jp, tud to sem prebral, groza :) firmware je bil nekoč za izboljšanje delovanja naprave, ne pa obratno. Zdej bom pa najbol vesel, če dobim verzijo 1 , tanajbl nezaklenjeno , hehe

umexteacher ::

Ali se ŽE da predvajat listo t2 direktno s tvja (ki ima lan kabel vhod) samsung ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MikroTik, UPnP, port forwarding, Amis, kamere...

Oddelek: Omrežja in internet
164064 (3591) Daniel
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227857 (95529) telexdell
»

UPnP klienti na Windows Server ne delujejo?

Oddelek: Omrežja in internet
5794 (704) andrej02
»

Security flaws in UPnP

Oddelek: Informacijska varnost
353545 (2974) ABX
»

uPnp vprasanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
91041 (906) xandros

Več podobnih tem