» »

OC sistema ABIT+TBird800

OC sistema ABIT+TBird800

Pizzicato ::

No, končno sem si porihtal novo platko ABIT KT7a z TBirdom 800MHz. In nato sem včeraj poizkušal še z OCjanjem. Odločil sem se za OC z višanjem FSBja. Najvče kar mi je uspelo je bil 115 MHzFSB kar znese 115*8=920MHz. Voltažo sem imel na 1,775V. V kišti pa imam 100MHz RAM. Zanima me, če je to bil moj maximum pri teh RAMih, al pa to sploh nima veze? Sem pa tud probal z FSB 100MHz (default) in sem nastavil še opcijo plus npr 17MHz, pa zadevo isto ni delovala (ko bi se morali začet nalagat WINsi mi PC zašteka).


Na koncu sem si prilopil na USB še Microsoftov Sidewinder Force feedback wheel in naložil gonilnike (priložene). In poglej ga zlomka, PC se mi je začel kr resetirat. Ko pa sem gonilnike odstranil, pa je PC spet delal normalno. Čudno a ne, še posebej, ker sem isto napravo z istimi gonilniki že imel na prejšnjem sistemu (Celeron 500) in je vse lepo delovalo. Mogoče pa je treba kaj v BIOSu nastavit drugače...?


Aja, temp. procesorja imam cca 52 stopinjC, sistema pa 35MHz. Na Tbirdu pa imam Titan hladilnik (mislim da je thermaltekov), na kišti pa FAN, ki spodaj piha noter.



Nasveti so dorodošli,



Bogo8-)

VASkO ::

ce hoces procesor bolj navit, moras vsekakor se malo dvigniti napetost, probaj kar na maksimum 1,85 volta in potem bos ugotovil mejo procesorja. Ce pa hoces probat RAM, pa znizaj mnozilnik in dvigni FSB, s tem ne bos navijal procesora, ugotovil pa bos mejo, pri kateri deluje tvoj pomnilnik.

Pizzicato ::

Ja sej množilnika itak ne spreminjam, ker ima TBird še zaklenjen. Višal sem samo FSB in prišel do meje 115MHz, kljub temu da sem dal voltažo na max....


Bogo

kuntek ::

TBird ima je mogoče res zaklenjen, vendar se ga da s čisto navadnim svinčnikom odkleniti. Prečitaj stare poste in vse ti bo jasno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za navijanje rama

Oddelek: Navijanje
271489 (1328) mtosev
»

Kako naviti AMD 1600XP

Oddelek: Navijanje
301891 (1426) Hux
»

AGP na plati je 3.3V, grafična pa rabi le 1.5V !!!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
544055 (3354) TribesMan
»

Athlon XP + Abit KT7 .... bi šlo ali ne

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251511 (1339) Vesoljc
»

tb 1000 na 133

Oddelek: Navijanje
221692 (1549) VASkO

Več podobnih tem