» »

Kako naviti AMD 1600XP

Kako naviti AMD 1600XP

demag ::

Zdravo!

Morda ni več aktualno,vendar bi rad povečal frekvenco mojemu AMD1600XP,pa me zanima kaj bi bilo potrebno storiti za tak podvig?Slišal sem ,da ga je možno prignati na 2400XP.Sam z navijanjem,nimam izkušen ,sem pa štromar,tako da kakšno mostički ali poseg v hardver ne bi bil prevelik zalogaj.No zamenjal sem plato,ker sem imel probleme z baterijo ,sedaj pa bi povečal še malo obrate mojemu CPU.Še to,osnovna je sedaj ASUS A7V333-X,če kaj pomaga.
Za vsak odgovor se vnaprej zahvalim!

LP Zoki!

Sami ::

Zamenjal si plato, ker si imel probleme z baterijo???8-O Zakaj pa to? Kupil bi novo baterijo.

Zdej pa glede navijanja. Katere RAM-e pa imaš? Dobro bi bilo, da bi bili vsaj 333Mhz. AMD Athlon XP 1600+ ima verjetno palomino jedro in teče na frekvenci 1.4Ghz. Z njim verjetno ne boš dosegal super overclocka, ker se palominoti ne navijajo super, sicer pa je to odvisno tudi od posameznega procesorja. Največ boš pridobil, če mu boš v BIOS-u povišal FSB, zdej ti teče na 133Mhz, pojdi postopoma po 5Mhz gor. Pa poročaj o rezultatih...8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

demag ::

No plate nisem menjal,ker bi bila baterija samo enkrat fuč,ampak sem jo moral menjavat vsake dva meseca.
Glede FSB ,je takole da lahko spreminjam samo množilnik,ampak še to ne dela ker je najbrž CPU zaklenjen.
No rad bi vedel,kako se odklene in kakšni bi bili rezultati,mogoče bo bolje če grm po nov procesor?!

Strijc ::

Če bi jaz bil štromar bi raje tega sam odklenil pa ga navil... pa ko bi ga od navijanja skuril bi kupil novega... >:D :)) :D

js ::

js sem si nabavil novo plato abit nf7-s in bi rad iz enakega procesorja (xp1600) čim več spravu. en ram ma 266 enga pa 400. z obema se ni dalo nič navijat ko sem pa 266 odstranu pa sem prišel do 155 fsb. na 160 mi ni več uspelo brez višanja voltaže. sam zdaj pa ne vem do kolk bi se še dalo voltažo dvignit. sprobavat si pa kaj preveč ne upam.
a bi šlo z višjo voltažo še kaj več? do kolk jo sploh lahk dvignem?
hvala

dwinxp ::

Joj pa smo spet tam..... do kolk ga lahko dvignem :D :D :D to ti sam bog ne more povedat lahko da bo sel se 50mhz gor lahko pa sam 5mhz tko ku ga trkne, voltazo pa prvo poglej kolk mas trenutno temperaturo proca in ce ti kaze pod 50 pol ti kr dvigni mislm da mas privzeto na 1.65V no ti dvigni ga na 1,72 1, 73 mislm da bi bilo dovolj da bi se mu dalo se kej mhz pridobit :D :D :D Uzivaj

js ::

Dwinxp - nisem te prosil za komentarje, ampak za številke, do katerih lahko voltažo dvignem, zanima me namreč meja (napetosti). Prišel sem do 1.8V, temperatura je bla še pod 50.

Sami ::

demag: Pusti množilnik in se loti FSB-ja, probaj ga zvišati. Kakšne rame imaš?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

dwinxp ::

No ce si glih narobe interpretiral mojo 'kritiko' pol ti bom zdej mal drugace povedu..... Nekateri overclockarji jim uspe doseci tudi voltaze ki so nad 2V recimo videl sem pred kratkim 2,14V, sam za tako zadevo bi rabu ze zelo zmogljiv hladilni sistem v računalniku...no če ga mas lahko posegas po teh voltazah. Drugace kar se tice zracnih hlajenj pa je voltaza omejena do nekje 2V saj pol se temperature prevec dvignejo in je ze nevarno za prezivetje procesorja. Ampak kot sm ze zadnjic reku mogoce mas pa odlicen procesor in bo recimo na voltazi 2V prou lepo delu s temperaturo okoli 60 in s tem seveda na primerni frekvenci delovanja... To je vse skupi loterija, nobeden ti ne more natanko reci eko zdej je pa dovolj. Vse odvisno od vsega......od ramov, proca, maticne, napajalca od vsega... tko da upam da me zdej razumes....poigraj se in ko vidis da se zadeva prevec greje pac vec da si prisel na mejo.... upam da ti je tak odgovor boljsi kot uni zadnjic :\ :\ :D :D :D :D

ps. neki sm pozabu..... Die temperature procesorjev so na amd-ju dolocili kot 85 stopinj celzija....tko nekako mej ti sam pri sebi mejo 80 stopinj... ko jih bos dosegu ves da je rahlo prevec :D :D zato zmansaj voltazo 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dwinxp ()

demag ::

Ma saj sem probal z FSB,vendar moja plata ni ravno narejena za Owerclockarje.Lahko nastavim samo 266 ali 333.Moji rami so pc2100 ELIXIR 256 Mb dva kosa.V navodilih piše,da bo sistem postal zelo nestabilen ,če bom uporabljal ram za manjši FSB,kot sem nastavil.Ali lahko skurim ram?

Sami ::

V BIOS-u še malo bolj natančno poglej, moralo bi pisati System Performance in to nastavi na turbo ali na kaj drugega in mislim, da boš lahko postopoma zviševal FSB.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

fictionel ::

ker sem lenobaLena, ne bom odpiral nove teme...

tut sam se ze nekej časa neuspelo mučm z navijanjem.
sistem:
abit nf7-s
amd xp1700
2x256mb 2100 rama
temp. so še dokaj nizke

Ko poskušam povečevat FSB, mi comp neha delovati (piski pr prižiganju) - pomaga reset biosa. Ob dvigovanju množilnika pa se ne spremeni nič. Poskusil sem tudi ohranjati rame na 133MHz, a to nič ne pomaga.

Kaj bi naj naredil?

Pa zelo zanimiva se mi zdijo velika nihanja temperature: ob nedelovanju pade do cca 32°, ob hudih obremenitvah pa poskočijo do 60°C!!!
hladilnik je zalmanov 6000alcu, dost prevetreno je tut ohišje. A je možn kkšn slb nanos paste?

tnx za enkrt :8)

MEDENA ::

kateri amd xp1700+ imaš ?

če imaš palomino - starejši od 1 ga leta reci navijanju PAPA...

fictionel ::

a lahko zvem kako drgač kokr da ga uzamem vn?

k so mi ga enkrt na servisu zamenal (k sm mu še garancijo >:D)

zakaj se palomino ne navija? :'(

jest10 ::

Ravno tako se navija. Samo ne ravno dobro.

MEDENA ::

sej se samo več kakor 20% nad 1700+ ni šans da prideš....

imaš zdej 133*11 mar ne ?

probaj 140*11 al pa max 145*11...ne pretiravaj

drugače pa zveš z CPU-Z..........

fictionel ::

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA paaaaloooomiiinoooo ;(( :'( :(
ne no.. kva mam jz srečo...

a to je staro jedro?
em, kuko nj pa vem, kolk prenese memorija?
pa kva je fora s skakanjem temperatur? dokler sem mu en chip al hladilnik (prow bedn) je bla temp dokaj stalna (okoli 53°C), zdj pa tko noro skače

wot to do?

MEDENA ::

hehe sem si kar mislil...jaz sem tudi imel ta jajca |O

max 1900+ aka 140*11 ...ti povem če dosežeš 145*11 si na konju...to bi imel cca 2200+

Shark-357 ::

men je palomino delu na 2400+ ap še mal bi šlo sem mu pa odklenu množilnik aja bil je pa 2000+

RookY ::

Moj bivši palomino 1600+, se je lepo navil na 1750(166FSB) MHz stabilno, delal je tudi na več, vendar so bili potem že problematični 333MHz rami. Bil pa je AGOIA serija...
Juhu juhu spet bom bruhu

DimmniBurek ::

NO, jest ga mam trenutno na 166FSbja in dela BP! Tko da nevem, voltaža je default na 1.75V mam jo pa na 1.85V, za kej več morm dat vsaj na 2.05V, kar se pa kr greje, delu je na 180FSB, sam zaradi PCI previsoke frekvence se mi je disk sklopljavu!
There Is No Stronger Drug Than Reality

makonde ::

Jst mam pa Athlona 1600+ Xp z jedrom palomino fsb mam približn 115mhz pa 256 MB Kingston 333mhz rama pa me zanima kok ga lohk navijem pa kje zarad tega k mam qdi kudoz 7x plato pa se ne da lihk kej ful u biosu štelat saj pu moje:\

T(he) Boss ::

@shark357: Kako pa si imel mnozilnik in fsb? Pa kako voltazo? Ker jaz sem mojega 2000+ spravil najvec do tega kar je na sliki, pa se to je bilo uporabno samo za sliknje enkrana in nic nec ;(

x_men ::

6500 RPM-a8-O 8-O , WTF is that???8-O 8-O

T(he) Boss ::

Vulcano 7+ , ampak pri takih vrtljajih deluje samo ko se navija.>:D

Zgodovina sprememb…

x_men ::

A sploh kej slišiš okol sebe pr takih obratih, al maš čepke v ušesih???:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x_men ()

T(he) Boss ::

Meni se ne zdi tako hudo, sploh ce mi uspe malo visji OC >:D

demag ::

Zdravo!
Malo sem pogledal cene in ugotovil da je 2400+ 16Ksit in ga kupil.Sedaj nimam več problema z navijanjem,čeprav me še vedno zanima.Kupil bi tudi RAM za večji FSB ,vendar je kar dragin ga ne mislim menjat,ker ne pridobim dosti.1600XP pa še deluje,tako da imam sedaj dva računalnika,kar tudi ni slabo.Vseeno hvala vsem ,ki so mi poskušali pomagati!

Hux ::

Argh. Kaki faktor rabim da 2.5Ghz spravim na plato? Rabim neki zacasni procesor in ce je tak poceni 2.5 lepo.
11.5, 12, 13 ,14, 15 mam. To nepomeni nujno da gre hitrejsi procesor kot 1800 gor ne?
Pol pa mam to plato ne in slabo kaze ;(( http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=100

Torej je kaka sansa da pridem skoz magari z kakim pocasnejsim procesorjem ki ga navijem in se se da dobit seveda. In se negreje tak kot ta 1800 palomino ko je ze pri default 50C zaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

SSH ::

15*133 = 1995

Hux ::

Ja ze samo officialne podpore nima MSI zato plato tak da prvic nevem zakaj je tukaj. Verjetno da dobis 15*100=1500Mhz ven.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS M2N-E (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877316 (4240) planetparty
»

Intel pentium 4 Northwood 2.4 ghz

Oddelek: Navijanje
401951 (1312) fire_3
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703640 (2969) Pyr0Beast
»

ga-7n400l-FSB?

Oddelek: Navijanje
371487 (1178) killah bee
»

Navijanje AMD-ja

Oddelek: Navijanje
322112 (1383) Boky

Več podobnih tem