» »

Povezava med dvema računalnikoma

Povezava med dvema računalnikoma

Bostyan007 ::

Zanima me kako povežem dva računalnika z LAN(Ethernet) crossover kablom direktno brez routerja... na enem so win XP na drugem Win 7 ne dobi drugega računalnika. Če so pa na obeh računalnikih win 7 pa dela normalno sem testiral doma samo kabel priklopim pa že dela. Zanima me zakaj ne dela, če so na mojem rač. Win 7 in na drugem rač. pa Win XP. Pogledal sem na hitro pri prijatelju in se ni povezalo ali se mora obvezno povezati tudi če so na drugem rač. Win XP ali je kaj drugače? Potrebujem samo za prenos podatkov. Iskal sem po temah ampak sem dobil samo za router ali pa "kupi router in ne boš imel problemov" :D to vem imam doma povezanih 5 računalnikov, ampak v tem primeru je samo crossover kabel.

Pa to me še zanima lih nekaj sem bral na tej strani pa bi vprašal za 1GB Mrežno kartico in za 30m kabla je kakšen drugačen kabel ali samo ta crossover?

In še to sedaj imam iz centrale kabel, ki pride do hiše (Linija) od tam podalšano 40m kabla do modema SiOL (v sobi) kakšen kabel bi bil dober za ta dva primera?

Sedaj imam ta kabel BELKIN CAT5E CROSSOVER v obeh primerih za 1GB mrežno in za podalšano glavno linijo, ki pa gre direktno v modem brez škatel, vtičnic... je v redu ta kabel ali ne?

fosil ::

Ročno moraš nastavit ip naslove na računalnikih pa bo šlo.
Pa najbolje da, ko poskušaš priti na drug računalnik, uporabiš ip naslov računalnika in ne njegovega imena.
Tako je!

Bostyan007 ::

eno št. več kot na svojem npr. na mojem

192.168.0.1
255.255.255.0
tukaj pustim prazno za router...?

potem na drugem
192.168.0.2
255.255.255.0
in za router ip ne napišem nič?

ivan01 ::

Meni v bistvu ni bilo treba pri crossover povezavi nikoli kakšnih ip-jev nastavljati - vse sta sama uredila med seboj (mrežne vse na samodejno pridobitev ip-jev). Na enem rač win7 na drugem winXP, Računalnika direktno povezana. Edino, kar sem nastavil, da sta v isti delovni skupini (workgroup) in mape sem dal v skupno rabo in nekaj nastavitev uredil na požarnem zidu. Računalnika sem imel povezana z 35m crossover kabla in je na drugugem preko prvega deloval tudi internet.

Lp

Bostyan007 ::

Bostyan007 je izjavil:


Pa to me še zanima lih nekaj sem bral na tej strani pa bi vprašal za 1GB Mrežno kartico in za 30m kabla je kakšen drugačen kabel ali samo ta crossover?

In še to sedaj imam iz centrale kabel, ki pride do hiše (Linija) od tam podalšano 40m kabla do modema SiOL (v sobi) kakšen kabel bi bil dober za ta dva primera?

Sedaj imam ta kabel BELKIN CAT5E CROSSOVER v obeh primerih za 1GB mrežno in za podalšano glavno linijo, ki pa gre direktno v modem brez škatel, vtičnic... je v redu ta kabel ali ne?


Obstaja kakšen bolši kabel kot je crossover ali je tudi ta dober v teh primerih oz. za podalšanje linije?


Za povezavo med računalnikoma bom že nekaj ustvaril :D, če pa ima kdo več iskušen pa naj napiše.

fosil ::

Kabel je v redu. Največkrat dela tudi že navaden kabel.
Tako je!

Bostyan007 ::

Ok tenx vsaj vem, da je vse v redu. In kakšen kabel je še bolši od crossover kabla za linijo samo vprašam, ker itak imam že vse povezano in uštimano...? Potrebujem pa vsaj 4 žilnega, 2 za linijo in 2 za telefon, ki gre iz moje sobe (od modema) nazaj v prvo nadstroplje, ker zdaj imam vse v enem kablu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5827897 (13626) denisbegood
»

Povezava 2 računalnikov in medsebojni prenos datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6516917 (15597) imagodei
»

Router in 15m mrežnega kabla???

Oddelek: Omrežja in internet
221996 (1771) Oven-2k
»

2 računalnika, hub & ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181692 (1410) 3M3
»

ADSL in HUB

Oddelek: Pomoč in nasveti
201792 (1489) cmocko

Več podobnih tem