» »

Problem z usb IR sprejemnikom - račun. se ne zažene

Problem z usb IR sprejemnikom - račun. se ne zažene

floyd1 ::

Imam malo hecen problem, pa nimam več pojma, kaj bi naredil. Na računalnik z mini ITX osnovno ploščo sem priklopil usb IR sprejemnik za Win MCE daljinca. Stvar dela (ob prvem zagonu), ampak ko reštartam računalnik noče več bootat, samo piska v nedogled. Potem odklopim z USB-ja ta sprejemnik in vse dela normalno. Finta je v tem, da ga potem, ko so windovsi že zagnani (oz. že prej, samo da gre skozi (bios) štartno proceduro) lahko spet priklopim in stvar dela. Do naslenjega ponovnega zagona. Na drugih dveh "velikih" računalnikih, kjer sem še probal ta IR sprejemnik, ni delal nobenih problemov, zaženeta se OK, kolikokrat hočeš.
Najprej sem mislil, da sem kaj zabluzil, ker sem dva dni nazaj odrezal zunanji USB konektor na tem IR sprejemniku in prilotal notranjega - za na plato, kjer je sedaj tudi priklopljen, ampak to po vsej verjetnosti ni krivo, če dela na drugih dveh mašinah OK? Je lahko to kak IRQ spor? Vsak predlog je dobrodošel. Na zunanjem USB-ju sem ga imel priklopljenega le 1x, da sem probal, če sploh še dela, potem sem ga takoj predelal (saj vem, če bi vedel, da bo zajebavalo...:() in zato ne vem, kako je delal prej - kot sem že rekel, tudi zdaj se računalnik prvič zboota OK, težave nastopijo potem...
Plata je drugače Sapphire pure fusion mini (torej integrirana grafika, zvok, bluetooth, mreža, USB2&3), v ohišju je še čitalec za SDHC (tudi če ga odklopim je isto sranje), gor je 4 GB DDR3 SODIMM, v škatli pa je še "tamali" HDD, na USBju zadaj še xtreamerjeva WL "antena". Napaja ga 60W zunanji napajalnik (brick), poraba sistema pa ne preseže 34W pri full HD materialu (merjeno s Conrad merilcem).

Duhec ::

Zakoplji se v Cmos nastavitve Biosa in morebiten zagon USB naprave prestavi iz prvega na zadnje mesto.

floyd1 ::

Hvala za odgovor, a to sem že probal.
Sem zdaj nabavil drugi IR sprejemnik, predelal in ta dela. Pred tem sem še enkrat prelotal starega in identična zgodba, na drugih PC-jih dela, na "tamalem" pa ne. Svašta...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

digitalni sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
328982 (6527) 6151
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127615 (10859) eVro
»

Daljinec za pc?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71804 (1442) techfreak :)
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325815 (4388) kulSMS
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517099 (6066) sidd

Več podobnih tem