» »

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih

««
7 / 12
»»

Ramon dekers ::

mas v gradbenike, pecarje, krovce...kateri obrtnik pa istavi racun. Itak stranka rece, brez racuna da bo cnej. Po drugi strani si pa reces, saj je ok tudi jankovicevi jih ne placujejo. Sicer pa diploma ali ne, nikjer se ne cedi med in mleko. Lahko pa se prekvalificiras v natakarja.

darkolord ::

A ni to bol stvar v gradbenistvu pa to?
Ne. Vsepovsod.

furion ::

Kaj pa z ljudmi nesposobnimi za delo? So primerki, ko niso sposobni niti osnovnih stvari naredit prav, taki itaq ne morejo dobit sluzbe nikol.

Vikking ::

furion je izjavil:

Kaj pa z ljudmi nesposobnimi za delo? So primerki, ko niso sposobni niti osnovnih stvari naredit prav, taki itaq ne morejo dobit sluzbe nikol.


Ti ponavadi sedijo v parlamentu in se ti smejijo.

jype ::

jan1024188> Kaj pa z ljudmi nesposobnimi za delo? So primerki, ko niso sposobni niti osnovnih stvari naredit prav, taki itaq ne morejo dobit sluzbe nikol.

Tem tako ali drugače plačujemo nek minimalni standard (kar je prav, ker si kot družba to zlahka privoščimo, glede na vse ostale ekscese).

furion ::

jype je izjavil:

jan1024188> Kaj pa z ljudmi nesposobnimi za delo? So primerki, ko niso sposobni niti osnovnih stvari naredit prav, taki itaq ne morejo dobit sluzbe nikol.

Tem tako ali drugače plačujemo nek minimalni standard (kar je prav, ker si kot družba to zlahka privoščimo, glede na vse ostale ekscese).

Ko sm bil v Canadi sm zvedu da je minimalna placa $1400 tam. Tu v Slo pa okoli $700 al neki, kar je 2x manj. Pa tam je cena benza 2x nizja, hrana pa malenkost drazja, se posebej meso, cene nepremicnin pa so bolane (2-3x drazje kot v Slo). Me zanima, ce ima kdo kako predstavo o tem ali so nasi standardi prenizki glede na cene?

jype ::

jan1024188> Ko sm bil v Canadi sm zvedu da je minimalna placa $1400 tam. Tu v Slo pa okoli $700 al neki, kar je 2x manj. Pa tam je cena benza 2x nizja, hrana pa malenkost drazja, se posebej meso, cene nepremicnin pa so bolane (2-3x drazje kot v Slo). Me zanima, ce ima kdo kako predstavo o tem ali so nasi standardi prenizki glede na cene?

Standard je daleč najbolj odvisen od razmerja med produktivnostjo in zadolževanjem. Zadolževanje seveda ne more bit neomejeno, produktivnost je pa lahko.

Karaya 52 ::

Upam da to se ni bilo na forumu. This is why I don't give you a job

jype ::

Uh, ene desetkrat v zadnjih 10 dneh. Ampak to je post iz leta 2008. Graf veliko pove o tem, kako davčno draga je dejansko Slovenija (ni).

Da je zbirokratizirana do amena (čeprav jaz vem, da bi lahko bilo še huje, ker je že bilo in morda še bo) pa niti Stanovnik ne oporeka.

Invictus ::

V tujini lahko živiš v precejšnjem sranju če ne zaslužiš dobro. Slaba soseska, slabe šole za otroke. Tako da primerjava s kanadsko minimalno plačo ni ravno na mestu.

V Sloveniji imamo pa še vedno uravnilovko. Če so lahko oni (kot sosednja šola npr. ..) zanič, bomo pa še mi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Karaya 52 ::

Potrebno je iti v drobovje, kdaj dosezes dolocen dohodninski razred. Na grafu so najvisji razredi, v Nemciji moras zasluziti preko 250.000€ za najvisji razred (45%). V Sloveniji te z 41% udarijo mnogo prej.

jype ::

Karaya 52> Potrebno je iti v drobovje, kdaj dosezes dolocen dohodninski razred. Na grafu so najvisji razredi, v Nemciji moras zasluziti preko 250.000€ za najvisji razred (45%). V Sloveniji te z 41% udarijo mnogo prej.

Tisti graf kaže obremenitev tiste plače, o kateri govori post. To sicer ni plača za programerja v EU, je pa plača, s katero lahko človek normalno živi na Madžarskem.

furion ::

Karaya 52 je izjavil:

Upam da to se ni bilo na forumu. This is why I don't give you a job

Zelo dober post, hvala za link.

opeter ::

furion je izjavil:

darkolord je izjavil:

Dejanska stevilka brezposelnih je veliko vecja, js sm naprimer tut brezposeln pa nism prijavljen na zavod.
In obratno, kar nekaj je prijavljenih na zavodu, pa vseeno delajo.


Dvomim, da bi se nekdo, ki ima delo prijavu na zavod. A je to sploh mogoce?


Recimo jaz. Delam preko občasne avtorske in redkeje podjemne pogodbe, pa sem vseeno prijavljen na Zavodu ... seveda nekih ugodnosti nimam (denarno nadomestilo sem dobil pred tremi leti za tri mesece). Je pa več znancev reklo, da je bolje, če si prijavljen na Zavodu, ker lahko lažje zaposliš. No ugotovil sem, da ti Zavod ne bo poiskal delo. Sam si ga moreš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

djordjevic ::

Invictus je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Kaj ti pomaga diploma? Treba je znat počet kaj, kar se na trgu potrebuje in plača. Vse ostalo je enakovredno papirju za rit obrisat. Žal.


Žalostno če diplomiraš, pa ne veš kaj bi s tem. Saj si imel cel faks čas razmišljati kaj bo po diplomi. Mogoče pa diplome niti nimaš ?

As a matter of fact, še ne. Na žalost me že 8 let ovira obilica dela na področju, ki me že od nekdaj zelo veseli in sem ga pravzaprav študiral ter pripeljal povsem do diplome. Ergo, diploma dandanes marsikje niti približno ni pogoj. Kvečjemu ti olajša pristop do dela - potem je tako ali tako vse odvisno od tega, kaj znaš in kaj lahko pokažeš. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

furion ::

Js sicer nism sou na fax, ampak mislim, da bi kot web developer z lahkoto dobil delo. Tudi brez formalne izobrazbe. Ce ne v Slo, pa drugje.

opeter ::

opeter je izjavil:

... Je pa več znancev reklo, da je bolje, če si prijavljen na Zavodu, ker lahko lažje zaposliš. No ugotovil sem, da ti Zavod ne bo poiskal delo. Sam si ga moreš.


POPRAVEK: ker se lahko lažje zaposliš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IceIceBaby ::

furion je izjavil:

Js sicer nism sou na fax, ampak mislim, da bi kot web developer z lahkoto dobil delo. Tudi brez formalne izobrazbe. Ce ne v Slo, pa drugje.


Web developerji ne rabijo faxa. To je v veliki večini primerov obrtniško delo, za katerega trenutno itak ni neke pametne izobrazbe.

M1_Abrams ::

Že smo pri rekordni brezposelnosti -> 116.403 Klik
PHP & MySQL

jalovec09 ::

Saj so rekli, da bo letos še naraščala brezposelnost, hec je v tem, da mene niso niti za čistilca vzeli, ker je bojda navala ogromno, ampak sej je doma kmetija...

Pa nimam diplome....pa še moja ponudba je izvirna in pregledal so mi jo eni v društvo za pomoč.

PaX_MaN ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

djordjevic ::

Nimaš pojma, Pax. Če rečeš, da je nekaj rekordno, se sliši ful bolj tragično - senzacionalizem everywhere press. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

Primerjava ni na mestu. Takrat se je izgubil veliki trg YU, zdaj bi se v času EU trga pričakovala večja agilnost naših 20 letnih glupih Vlad + gospodarstva.
Ne da delajo ravno kontra, uničujejo SLO gospodarstvo.

jype ::

Večja agilnost naših podjetij.

Vlada očitno bolj težko kaj bistvenega stori, razen talanja zastonj denarja naokoli, še posebej, če je nesposobna, kot so bile vse do danes.

Jaz še kar čakam zakonodajo, ki bi odstranila vse ovire za imet paperless office.

gensi ::

jype je izjavil:

Večja agilnost naših podjetij.

Vlada očitno bolj težko kaj bistvenega stori, razen talanja zastonj denarja naokoli, še posebej, če je nesposobna, kot so bile vse do danes.

Jaz še kar čakam zakonodajo, ki bi odstranila vse ovire za imet paperless office.



Saj del problema je ravno v tem, da vlada "nekaterim" posredno (priviligiranje pri projektih, nerealne obrestne mere, krediti brez ustreznega kritja) ali neposredno (subvencije) deli zastonj denar (namesto, da bi znižala davke in kot si zapisal poenostavila sistem). Slabša situacija kot bi lahko bila je tudi, ker zaradi je zaradi pretirane regulacije onemogočena gospodarska aktivnost (npr. ali kdo ve koliko časa je potrebno, da se zberejo vsa dovoljenja za malo hidro centralo - npr. moči 5 kW? Čas se meri v letih.)
Za situacijo v kateri smo so v največji meri krivi politika in sindikati (na zavodu je zelo veliko sposobnih ljudi, ki tam izgubljajo čas - žal pa službe ne dobijo).

Blinder ::

Kaj so tej oglasi za job, kjer piše "Želimo zaposliti delavca zunaj EU (tujci iz t.i. tretjih držav): nova zaposlitev tujca ? Uvažajo poceni delovno silo? Pa sej v vsakem primeru morajo vsaj minimalno plačo dat!?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Keyser Soze ::

jype je izjavil:

Jaz še kar čakam zakonodajo, ki bi odstranila vse ovire za imet paperless office.

To je predrago. Pa itak bi pol vsak še papirnato kopijo za osebni arhiv naredil. :D
OM, F, G!

kmetek ::

Blinder: so primeri, ko dajo manj od minimalca.

jalovec09 ::

Št. iskalcev zaposlitve 114664
665 prostih delovnih mest

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

si dobil job jalovec? al si na pol nehal iskat in rajši delaš na kmetiji?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mtosev ::

jalovec09 je izjavil:

Št. iskalcev zaposlitve 114664
665 prostih delovnih mest

a ti si tisti kateri nonstop joka kak ni dela pa to:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

oemdzi ::

Dela je kukr hočeš, sam k morš skor zastonj delat :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Looooooka ::

jype je izjavil:

Večja agilnost naših podjetij.

Vlada očitno bolj težko kaj bistvenega stori, razen talanja zastonj denarja naokoli, še posebej, če je nesposobna, kot so bile vse do danes.

Jaz še kar čakam zakonodajo, ki bi odstranila vse ovire za imet paperless office.

Ja kaj bojo pa pol na uradih delal. S cim bos zamenjal izgovor, da imajo se veliko papirologije za uredit, preden bodo vidni rezultati :D

jalovec09 ::

mtosev je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Št. iskalcev zaposlitve 114664
665 prostih delovnih mest

a ti si tisti kateri nonstop joka kak ni dela pa to:D


kak si žleht, skrajšen delovni čas imam.

opeter ::

Ja pa delam preko avtorske ... druge možnosti enostavno ni. S.p. se mi enostavno ne splača.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lukethere ::

Jaz se trenutno soočam s problemom, ker moji naročniki nočejo več plačevati preko avtorske, češ je davek previsok. "Daj rajši na račun." pravijo. -"Nimam s.p.-ja." jim odvrnem. Naj delam na črno?

opeter ::

lukethere je izjavil:

Jaz se trenutno soočam s problemom, ker moji naročniki nočejo več plačevati preko avtorske, češ je davek previsok. "Daj rajši na račun." pravijo. -"Nimam s.p.-ja." jim odvrnem. Naj delam na črno?


Lahko poskusiš, samo pazi, da te ne bodo dobili.
Ker te bo lahko doletela zelo visoka kazen. Jaz osebno se takih, ki komplicirajo zaradi avtorske ali podjemne pogodbe, raje izogibam. Ne splača se zajebavat.

Brezglavo s.p.-ja odpirat pa se ne splača, ker lahko tudi solidno nasankaš, če ne boš pravočasno plačal prispevke (kaj šele, da bi bil pozneje, če bi se ti povečal promet, DDV zavezanec).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Isotropic ::

lukethere je izjavil:

Jaz se trenutno soočam s problemom, ker moji naročniki nočejo več plačevati preko avtorske, češ je davek previsok. "Daj rajši na račun." pravijo. -"Nimam s.p.-ja." jim odvrnem. Naj delam na črno?

kaksno vrsto dela pa opravljas oz. kaj delas?

Vikking ::

opeter je izjavil:


Lahko poskusiš, samo pazi, da te ne bodo dobili.
Ker te bo lahko doletela zelo visoka kazen. Jaz osebno se takih, ki komplicirajo zaradi avtorske ali podjemne pogodbe, raje izogibam. Ne splača se zajebavat.

Brezglavo s.p.-ja odpirat pa se ne splača, ker lahko tudi solidno nasankaš, če ne boš pravočasno plačal prispevke (kaj šele, da bi bil pozneje, če bi se ti povečal promet, DDV zavezanec).


Hja, po novem ZPIZ-2 bodo podjeemne in avtorske še bolj zategnile izplačevalca. Tako da je možno da zaradi vztrajanja na avtorski pogodbi izgubiš še več strank. Strošek pri podjemni pogodbi za 1.000€ bruto bo po novem ZPIZ-2 30€ višji za izplačevalca. Pri Avtorskem honorarju pri istem brutu pa po novem za kar 88€ več.

V bistvu je bolje kako stranko več dobit, stare zadržati in zaradi tega odpreti s.p. . Kot pa da ti počasi odhajajo ker vztrajaš na podjemni. Vsekakor je pa tudi odvisno od vrste in načina dela ki ga opravljaš.

Mavrik ::

Nova davčna zakonodaja za S.P.je s pavšalnimi stroški je tudi dost ugodna za storitvena podjetja.
The truth is rarely pure and never simple.

Smurf ::

Vikking je izjavil:


Hja, po novem ZPIZ-2 bodo podjeemne in avtorske še bolj zategnile izplačevalca. Tako da je možno da zaradi vztrajanja na avtorski pogodbi izgubiš še več strank. Strošek pri podjemni pogodbi za 1.000€ bruto bo po novem ZPIZ-2 30€ višji za izplačevalca. Pri Avtorskem honorarju pri istem brutu pa po novem za kar 88€ več.

Ampak to ne velja, ce si v delovnem razmerju, right?

opeter ::

Ampak za 500-600 evrov mesečno se mi ne splača odpirat s.p., saj mi prispevki pojedo vse ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Invictus ::

opeter je izjavil:

Ampak za 500-600 evrov mesečno se mi ne splača odpirat s.p., saj mi prispevki pojedo vse ...

Če imaš drugo službo, potem plačaš samo enih 40 EUR. Kot včasih za popoldanski s.p.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

opeter ::

Invictus je izjavil:

opeter je izjavil:

Ampak za 500-600 evrov mesečno se mi ne splača odpirat s.p., saj mi prispevki pojedo vse ...

Če imaš drugo službo, potem plačaš samo enih 40 EUR. Kot včasih za popoldanski s.p.


Nimam. Ravno to pravim. To je moja služba ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Invictus ::

Pol pa ne boš pavšalist ...

Je bolj kar na črno delat ...

Pa plačat minimalne prispevke. Ali pa povečati obseg dela ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jalovec09 ::

Bi rekel rekordna brezposelnost

Št. iskalcev zaposlitve 115635

Prostih mest je kao 600

Potihoma se zapirajo podjetja, ljudje izgubljajo delovna mesta, sam da se vsak dan na TV-ju pojavijo politiki.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

opeter je izjavil:

Ampak za 500-600 evrov mesečno se mi ne splača odpirat s.p., saj mi prispevki pojedo vse ...


Zmanjšaj si urno postavko tako, da bodo stranke plačale še vedno enako kot prej, ti pač boš pa manj zaslužil.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jalovec09 ::

Hudič tole pa hitr raste:
št.iskalcev

123336

Prostih del okoli 700

Invictus ::

Kolikor je bilo včeraj objavljeno na TV, jih je bližje 150.000. Okoli 17.000 je takih ki so zgubili status zaradi neizpolnjevanja obveznosti.

Pa enih 15.000, ki so zavedeni v drugih evidencah. Da ne govorim o tistih, ki sploh niso bili nikoli prijavljeni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kmetek ::

Saj bomo kmalu Hellas 2....200.000 zna hitro past. Važno, da ima politik 4-5x minimalca.
««
7 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532801 (7393) St235
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636888 (29299) Vitez

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269761 (60709) dzinks63
»

Zavod za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5613588 (10707) AndrejS
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832150 (26854) Mr.B

Več podobnih tem