» »

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Andruxa ::

Zdravo,
izbiram netbook. Gledam prvo na prenosljivost/debelino, kvaliteto ohišja in predvsem kvaliteto tipkovnice (tu mi Asusi ne dišijo) pa performanse. Načeloma sta mi tale dva nekje najbližje:

Asus

asus bednotipkovničar



in pa

thinkpad

thinkpad



Kaj mislite o teh dveh, sprejemam tudi kakšne druge predloge in kritike.
Lp, A
  • zavaroval slike: bluefish ()

rdecaluc ::

Kaj pa malo zmogljivejša: Hp dm1z ali pa Lenovo x121e?
Est modus in rebus. ,typos

Andruxa ::

Pomembna je tudi dobavljivost (cena in čas). Rad bi mel zadevo v tednu dni preden odpotujem. Tale Lenovo mi je všeč, kje se ga pa da naročit in kakšna je cena?
Lp, A

rdecaluc ::

Nažalost še ni v sloveniji.. se niti ne upam poklicat na lenovo in vprašat.

Dobavljiv je tule.. cena pa malo pod 400€.

Sicer pa HP dm1 ni po godu?
Est modus in rebus. ,typos

gslo ::

jst bi v tem primeru vzel thinkpada sam zato ker je thinkpad in ker je druga opcija asus. ne da bi gledal specifikacije. :P thinkpad pač poseka.

Andruxa ::

Ne, HP mi ni všeč, zadaj je zadebeljen in tipkovnica mi ne sede, sicer je pa vredu mašina ja. Samo glede na to da ga bom moral gledat naslednji dve leti, sm raj na take malenkosti pozorn :)

Meni je tudi thinkpad všeč, samo se počutm kot bi bil v severni koreji glede izbire pri nas ...
Lp, A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andruxa ()

Andruxa ::

rdecaluc je izjavil:

Nažalost še ni v sloveniji.. se niti ne upam poklicat na lenovo in vprašat.

Dobavljiv je tule.. cena pa malo pod 400€.

Sicer pa HP dm1 ni po godu?


Probal sem dve trgovini izmed prvih na seznamu in ne pošiljata v slo. Na amazonu in ebayu ni (čeprav na ebayu ne bi šel tega naročat). Poleg tega imajo tisti laptopi verjetno nemško tipkovnico? Zadeva mi je drugač še najbolj kul v tem trenutku, sam zdej morm stuhtat kako jo uvozit v slovenijo... a morda kakšna od naštetih trgovin pošilja v slovenijo, da ne bi šu zdej vsake trgovine probavat s svojim ničnim znanjem nemščine?

A kdo morda pozna kakšno trgovino v Celovcu/Gradcu, kamor bi lahko poklical?
Lp, A

Andruxa ::

Lenovo slovenija:


Pozdravljeni!

Model prenosnika za katerega ste spraševali (X121e) bo v naši ponudbi šele v mesecu septembru!

lp
Lp, A

dwinxp ::

X121e bo tudi v tujini na voljo šele čez 2-3 tedne... se ga da pa prednaročit in ko pride ti ga takoj pošljejo... zato pa imajo trgovine to tudi na seznamu, da ga je možno kupit... čene je pa super ja predvsem zaradi matt zaslona... :D

dwinxp ::

Pa kar sem pregledal teste in vse možne članke od teh prenosnikov z E-350... Tale Asus 1215b naj bi mel odpravljeno napako tipkovnice, ki jo je mel Asus 1215N... se pravi da se upogiba na sredini. Čeprav ponekod so še vedno zaznali majhen upogib vendar večinoma so rekli, da je nemoteče ter da je možno normalno tipkanje...
Kar se same moči tiče so prenosniki enaki E-350 1.6GHz dvojedrniki, vsem je možno nadgradit do 8GB DRR3 1333MHz rama (tudi asusu kjer pišejo da gre največ 4GB, pa po testih sodeč ljudjem dela tudi 8GB)... edina razlika se nahaja v disku... asus ima 5400rpm diske medtem ko Lenovo ter HP ponujata 7200rpm diske...
Kar gre v prid Asusu je to da ga moč kupiti brez operacijskega sistem ter posledično je cena zares privlačna 299€ za verzijo z 2GB rama... ter zaslon pri asusu je 12.1" kar je 1.2cm več kot pri 11.6" prenosnikih...se pač oči manj matrajo...
Osebno si bom verjetno Asusa naročil, kljub temu da sm že skori kliknu na kupi za HP dm1 :D... vendar po vseh prebranih testih bom raje privarčeval, ker Windowsov ne rabim da mi pridejo zraven ter za tisti denar si raje dokupim še 4GB rama... ter imam malček večij zaslon... :D

LP :D

alphasaphir ::

dwinxp je izjavil:

Tale Asus 1215b naj bi mel odpravljeno napako tipkovnice, ki jo je mel Asus 1215N...


Baje ima kar motečo težavo z driverji za touchpad. Je tudi nekaj mnenj na to, da bi naj bil obupen zaslon. Nekje sem zasledil, da bi naj imel lenovo mat zaslon???

dwinxp ::

Lenovo bo imel matt zaslon šele v verziji ki prihaja torej v X121e ... ta pride pa šele 28. tega meseca v nemčijo na police ter pri nas na slovenskih policah šele v septembru...

Zaslon na Asusu se mi ni zdel toliko za nič... tudi na youtubu je posnetek zunaj na prostem... seveda ob direktnem sončnem vpadu ni bilo nič videt, medtem ko ga je postavil v senco je blo kar ok... seveda je matt zaslon za zunaj veliko boljši...

Za touchpad kar sem teste gledal se ni noben nič pritoževal... gledam sem tudi enega, ki je igral igrco preko touchpada pa je bil se kar odziven... seveda tudi Asus ima multitouch tako, da podpira upravljanje z dvema prstoma, kar je zelo dobrodošlo... :D

Kar se pa driverjev tiče pa nevem... vem samo, da iz neta si mogel potegnit starejšo različico gonilnikov potem je bilo vse ok... ta zadnja verzija ga pa nekaj serje to sm slišal tudi jaz na enem forumu ja... :D

p.s.
Sedaj sem pobrskal prav glede touchpada pa očitno res nekateri imajo ogormne težave z njim... tako, da kar se touchpada tiče je odvisno od sreče na kaj naletiš hm hm... vseeno mogoče ne bi bilo slabo raje dat par EUR več ter vzeli HP dm1 ki je brezhiben...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dwinxp ()

alphasaphir ::

Verjetno boš ob živce, če ti bo po par ur dela z asusom, touchpad začel zafrkavat, pa si to vedel. Na x121e ne bi počakal? kaj pa kak ideapad 11,6" od 260EUR z fusion e-350, hdmi (ima pa resda samo 1Gb, a še vedno eno režo prosto). Pišejo tudi da z amd catalyst 11.3 ahci+vga driverji postane tišji (kar bi naj bila "hiba" tudi pri hpju poleg tipkovnice). Pač to sem zasledil kot malenkosti, ki lastnikom grejo v nos.

aja ideapad za 280EUR iz avstrije oz. 260EUR iz DE, kar je pa kar ugodno link

edit: Lenovo M632GGE+2GB Lenovo IdeaPad S205 M632GGE FreeDOS + 2GB RAM - 269EUR v DE itd z 4Gb...

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

je tok teško dodatno miš kupiti?

260 + ptt gratis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

alphasaphir ::

Problem z mišjo je na primer na vlaku, zunaj, ko držiš prenosnik v roki, nasploh pa ko ti touchpad divja sam od sebe in nekako nisi želel tega, plačal si pa izpraven računalnik. Najboljše da pride z nedelujočim zaslonom, saj ni problem kupit drugega, kdaj je pa bil denar problem?

v nemčiji je poštnina zastonj, v avstrijo 19€, v slo 39€ - computeruniverse - se pravi 310€ ideapad z fusionom in 3Gb rama. drugače pa napišeš mail njim in se pozanimaš, če ne znaš nemško pa probaš v angleščini, če kupuješ.

edit: cyberport.at - napisat mail in vprašat kako je z dobavljivostjo, ampak v avstriji je 269EUR in 4 eur poštnina. Kako je pa s poštnoležečo pa se je tudi treba pozanimat.

LP

Zgodovina sprememb…

IgorM ::

obujam temo, zanima me za katerega si se odločil in kakšne so izkušnje?

trenutno je s205 ugoden v nemčiji cca 280€, sploh če ga primerjam s ceno 10" asusa v BB, ki je 250€.
Edino kar me zaenx moti pri s205 je svetleč zaslon, ali se da omiliti refleksije s kakšno folijo?

69charger ::

Tisti ASUS v BB ima zelo slabo baterijo ker je le 3 celična,sem že imel namen tistega kupit pa so me opozorili na to. Malce poglej na www.mediaplanet.si. Imajo poceni prenosnike pa veliko jih je na zalogi. Recimo 1015b je dober. Ali pa tisti 1215b ki je omenjen v prvem postu.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230271492 (92050) MrStein
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242937 (2766) SLO_Matej
»

iPad vs. Laptop

Oddelek: Kaj kupiti
233212 (2557) iAmJure
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254164 (3655) lmorgh
»

Netbook za HD prezentacije

Oddelek: Kaj kupiti
194442 (3796) MK99

Več podobnih tem