» »

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

SIDdd ::

Ravno sem opažal, da mi je začel računalnik nekaj štekat zadnje dni. Zagnal sem antivirusnega in register počistil, pa vseeno ko zaženem kako aplikacijo začne vse delovati počasneje (pred kakima dvema tednoma še ni). Zagnal sem program coretemp in vidim da je temperatura okrog 90 stopinj. Procesor je Core Duo. Glede na to da je računalnik star 4 leta in se ne spomnim če je takrat sestavljalec mojega PCja nanašal termalno pasto, ali je mogoče krivo to? Ohišje in diski so zelo vroči, da ne moreš met prsta gor 5 sekund, vendar to je bilo že od začetka odkar imam računalnik.

Ali nebi že kdaj crknil procesor če bi bile vedno tako visoke temperature, ali mi kaj drugo opočasnjuje računalnik (mogoče disk, od 300gb je samo 40gb še fraj).

MadMax ::

V 4 letih se je na CPU coolerju zagotovo nabralo že ulala prahu.
Ko k temu dodaš še povišane temperature okolice, si tam.
Preveri torej najprej hladilna rebra, ventilatorje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

SIDdd ::

Ja je bilo dosti prahu in sem prej očistil pa so vseeno temperature enake oz. so se spustile za 10 stopinj iz 100 na 90.
Ali je varno da imam računalnik še prižgan do torka, takrat pa bom šel kupit termalno pasto.

Blinder ::

Hladilnik od procesorja je ful ful vroč? je pa težko na dotik ocenit temperaturo. Ti tudi piše kje, koliko obratov ima ventilator od procesorja? Hladilnik od procesorja je original?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dzinks63 ::

Ali je varno da imam računalnik še prižgan do torka, takrat pa bom šel kupit termalno pasto.

Hočeš povedati, da furaš comp brez termalne paste na procesorju, pa ne da trolaš?

mihec87 ::

V bistvu nekaj ugiba ker ne ve a mu je tisti ki je sestavljal dal pasto gor ali ne.

SIDdd ::

Ja neki zmazek zgleda gor na pokrovu od procesorja, tak da verjetno je dal. S tem da sem jaz zdaj vzel dol hladilnik pa spihal prak pa dal nazaj gor brez kake paste, ampak zgleda je bila.

Blinder ::

zdaj bo še slabše ko prej brez paste :)) Sej za spihat ne rabiš odmontirat dol. Daš da póje kompresor in je.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mihec87 ::

V bistvu si naredil eno dobro delo ter z tem naredil slabo delo...

Blinder ::

mihec87 je izjavil:

V bistvu si naredil eno dobro delo ter z tem naredil slabo delo...


kozarček na pol prazen ali na pol poln? :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

lopov ::

IMO bi raje počakal do torka in nabavil pasto (kaj je narobe s ponedeljkom?). Ko boš ravno kupoval vzami še piksno stisnjenega zraka da naslednjič ne razstavljaš vsega. Brez paste ... yay!

In ne pretirajaj s pasto, rabiš je čisto malo; malce pogooglaj pa kkšen filmček na youtube poglej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

flood ::

mene tudi zanima nekaj glede temperatur
stestiral sem procesor s programom AIDA64 kakih 15min full load
in pride do 90°C pa me zanima, če je to normalna temp., ker se mi zdi previsoka
procesor je i3-330m, prenosnik toshiba star niti leto dni
v sobi pa je 25+ stopinj


lp
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

mihec87 ::

Si že posesal kaj reže kjer piha ven ter tam kjer ventilator vleče(pri ugasnjenem računalniku seveda)..
Problem prenosnikov je da če zadevo veliko postavljaš na prtu,deki,postelji,kavču ter nasploh vsepovsod se nabere ogromno praha in zabije rebra...

Steinkauz ::

Prenosniki se vsi zafilajo z prahom in se orng orng poznajo temperature(tut do 50 stopinj razlike). Jst na pol leta odprem pa spucam

solatko ::

Temperature procesorja nad 70 pri full obremenitvi, kličejo najmanj po čiščenju sistema, zamenjavi termalne paste in preverjanjem delovanja ventilatorja. i3 procesorji niso med bolj toplimi, zato temeljito očisti svoj prenostnik. Ravno se je pojavil nov post mihca87, sesanje ne pomaga nič, potrebno je odpret spodnji del prenosnika ali odstranih tipkovnico, odvisno od tipa računalnika, potem pa s kompresorčkom lepo spihati celotno notranjost. Če ni pri roki kompresorja, se dobi pločevinke s stisnjenim zrakom - Conrad, Delko,....
Delo krepa človeka

flood ::

prenosnik je v garanciji :)
sicer na pogled s svetilko zgleda vse čisto, ampak to vrjetno ne pomeni da je
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

mihec87 ::

Solatko da prideš do hladilnika je treba zadevo še precej več razdreti vsaj pri mojem inspironu-vzeti cel prenosnik narazen tipkovnico ter ohišje...
Nvm do sedaj ga dobro presesam na 2-3 mesece pa je zadeva super.
Nimaš kaj izgubit če presesaš,če že ni preveč zabito potem pride v upoštev samo še predlog solatkota...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

solatko ::

Seveda je vsak prenosnik malo drugačen, pri enem prideš spodaj do skoraj vseh vitalnih delov, pri drugih moraš razkopati z vrha, vendar za kolikor toliko solidno čiščenja, ni potreb po razkopavanju celega prenosnika. S sesanjem ne narediš nič, priročen pa je tisti kompresorček, za polnjenje blazin, še bolje je pravi suhi kompresor (ne sme pihat olje ali vodo). Prah se na komponente prilima in sesanje ne pomaga, moraš ga odbiti stran s curkom zraka. Tisto sesanje je samo za občutek, da smo nekaj naredili, pomaga pa za max 14din, 2x - 3x, potem pa nič več.
Obvezno fiksiranje ventilatorja!!!!!!!!!!!!!!

Če je v garanciji, nesi na pooblaščen servis, saj so temperature občutno previsoke.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Blinder ::

glede avtorja teme: 90°C tudi brez termalne paste je preveč. Brez termalne paste pride, recimo, 10°C več. Tako da če boš dal pasto bo vseeno temp med 80 in 90°C. Meni bi čudno da bi ti sam pasta zbila 30°C. A ne pridejo quadi z stock coolerjem pa NEnaviti tut do 90°C pri intelu? q6600 ipd
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

logit ::

Obvezno fiksiranje ventilatorja!!!!!!!!!!!!!!

Solatko zakaj točno je potrebno ventilator ohraniti pri miru? Vem da vsi tako pravijo, nikjer pa ne najdem razloga za fiksiranje.

Moj HP Probook je imel po enem letu samo za ščepec prahu na lopaticah ventilatorja. Procesor i3 350 pa nikoli čez 55 stopinj.

ontopic: A se vam kaj ugaša računalnik? Pri 90 stopinjah je že kar nevarno in bi se moral računalnik preventivno zaustaviti.

flood ::

ja meni se je enkrat ugasnu :8)
max 55°C si imel full load poleti?
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

logit ::

flood je izjavil:

ja meni se je enkrat ugasnu :8)
max 55°C si imel full load poleti?

Ne, na full load je meja 63 stopinj.
Drugače če se ti začne ugašati ga takoj odpri in očisti. A ima tvoj prenosnik vstopne reže za zrak na spodnji strani? Ker se mi zdi da je slednje potrebno bolj pogosto odpirati (večkrat letno).

solatko ::

Ventilatorček, se zavrti v kontra smer, poleg tega se proizvede velika količna statične elektrike, zavrti pa se lahko tudi krepko čez deklarirane vrtljaje. Procesorji Intel v prenosnikih, naj ne bi presegali 70 stopinj, če gre čez, je lahko slab stik procesorja s hladilnikom, lahko je hladilnik premalo učinkovit, lahko je kontrola v bios-u napačno nastavljena..... Če je mašina v garanciji, obvezno pri takih temperaturah reklamirat.
Delo krepa človeka

mihec87 ::

Ob pihanju z kompresorjem ventilator zavrtiš prekomerno in lahko z tem poškoduješ ležaje+solatkov..

ST-777 ::

SIDdd je izjavil:

vidim da je temperatura okrog 90 stopinj. Procesor je Core Duo. ... Ohišje in diski so zelo vroči, da ne moreš met prsta gor 5 sekund
Program, ki meri temperaturo na mojem procesorju intel Core Duo E4400 navaja dva podatka 31 in 37 stopinj. Sedaj poleti sta ti dve temperaturi redko preseženi. Če je pri tebi 90 stopinj, je možno, da hladilnik ne nalega dobro na procesor.

Če je tvoj disk zelo vroč, je razlog verjetno v tem, da se v ohišju nabira vroč zrak, kar rešiš tako, da montiraš bolj zmogljiv ventilator spredaj, da sesa zrak in še enega zadaj, da izpuhava vroč zrak iz ohišja.

SIDdd ::

Včeraj sem gledal v BIOSu, kaže temperaturo procesorja 85 stopinj, vri pa se ventilator na 2000, napajalnikov pa 1200. Potem sem hotel iti v Windowse in se je med zagonom ugasnil računalnik. Jutri grem po termalno pasto, upam da bo pomagalo. Sem še danes sčistil vso notrajnost kolkor s papirji gre.

DeeCoy ::

S čem si čistil? S papirjem? A se hecaš al ka? Obvezno ščisti s stisnjenim zrakom!

Blinder ::

ma kašen hladilnik imaš?????
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

SIDdd ::

tale je

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

ST-777 ::

SIDdd je izjavil:

Jutri grem po termalno pasto, upam da bo pomagalo.
Uporabljam termalno pasto Arctic Silver 5, je zelo v redu in tudi na forumih jo hvalijo. Je pa nekoliko dražja od navadnih, stane 7,90€ pri agt.si.

lopov ::

Podoben hladilnik mam na q9450 in je celo nekaj manjši kot ga ima C2D 8600. Trenutno kaže 45 stopinj in to v masardi, kjer je 28 stopinj ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

mihec87 ::

Dobrih past je kar nekaj arctic cooling mx-2 ;mx-3 ;mx-4 potem noctua nt-h1..as-5 je že rahlo outdated(še vedno dobra) ćeprav razlike med temi pastami so par stopinj tako da največ pridobiš z bolšim hladilnikom..

Blinder ::

Procesor ima core duo. Mogoče ima še uni stari dual-core ki veliko gre, predhodnik od core2 duo & co(quad, solo). Gor nameščen intelov box cooler ampak od enga drugega procesorja, ki se manj greje, in pride pol vn previsoka temperatura.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

SIDdd ::

Nekaj me se zanima. V eni temi sem zasledil da je mozno spihat prah tudi s tistim za gume pumpat na bencinski. Pa me zanima ce to samo pihnes zrak v notranjost kjer je ventilator al kako drugace? Govorim za graficno in napajalnik

mihec87 ::

To je kompresor tako kot vsak..sam na pumpi majo enga velikega kamor so te zadeve prkloplene.Ja spiha se rebra ter ventilator(ventilator obvezno blokirati da se ne vrti saj v nasprotnem ga lahko uničiš).Da pa se tudi kupiti stisnjen zrak v pršilki, namreč kakšen kompresor ima tendenco da zraven še ven prileti kakšna mini kapljica vode sam mislim da če se posuši nebi smela bit težava..

Blinder ::

za ceno termalne paste in flaške zraka pod pritiskom bi dobil že boljši procesor ali pa hladilnik :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

solatko ::

Kompresorji na pumpi, niso primerni, ker izpihani zrak vsebuje kaplice olja in vode. Tam lahko spihaš hladilnik, ki si ga odmontiral in snel ventilator, prazno ohišje in podobno, nikakor pa ne elektronskih komponent. Najbolj uporabna je pumpa za blazine, saj je na 220 in dosti močna, za tisto kar rabiš, saj dobiš zraven nastavek z majhno luknjico, skozi katero kar fino pihne.
http://www.merkur.si/sezona/poletna-opr...

Stane toliko, kot dve piksne zraka.
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

mihec87 je izjavil:

Ob pihanju z kompresorjem ventilator zavrtiš prekomerno in lahko z tem poškoduješ ležaje+solatkov..

Zato se uporablja izvijač, da ventilator miruje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

SIDdd ::

Uf, za zdaj kaže da je pomagala termalna pasta :D

Temperature so šle iz 85 na 49.

Blinder ::

neverjetno
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

SIDdd ::

Čeprav zdaj spet ob 50% loada skače med 55 in 60 po 15 min prižganega računalnika...

SIDdd ::

Temperature so še vedno okrog 68 stopinj ob 10% loadu... Ali bi se dalo kako ta ventilator pojačat, glede na to da se vrti na 2000 rpm, ali je to maksimum?

mihec87 ::

Če se pogovarjamo o loadu se dajmo pogovarjat o 100% loadu(uporabiš program npr prime95), namreč tole 10% load itd ni vse skup nič..

Kako imaš priklopljen ventilator?
Koliko paste si nanesel?
Kako imaš prevetreno ohišje?

Problem je nastal v teh dneh ker je res vroče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

lopov ::

Priklopiš ga preko potenciometra na napajalnik in ročno uravnavaš obrate; seveda pričakuj povečano glasnost.

mihec87 ::

Tile obrati so v bistvu max za tale ventilator....
http://www.frostytech.com/articleview.c...

Tako da ostane par stvari dodaš kakšen ventilator da piha ali vleče iz ohišja(idealno obadva) ali pa zamenjaš cooler..Čeprav če ohišje nima ventilatorja ki bi topel zrak vlekel iz ohišja se ta samo vrti po ohišju..

SIDdd ::

Problem z temperaturami se ni pojavil sedaj ampak je bol ali manj bil vsako poletje, vendar nikoli nisem gledal kakšne so temperature, je pa se mi tudi parkrat ugasnil. Je pa res da nimam nobenega dodatnega ventilatorja noter. Bolj me moti to da je celoten sistem ratal počasen zadnje dni, pa mi ne najde nobenega virusa ali spyware in sem mislil da je zaradi vročine to, vendar tega pred tem še ni bilo. Verjetno bo res potrebno formatirat disk.

Sem zagnal tisti test. Ob 100 loadu kaže 93 stopinj v Real Tempu, potem pa pade na 72 stopinj ob 10%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SIDdd ()

solatko ::

SIDdd - Standardni hladilnik procesorja, je zelo slab. Če imaš še dodatno hlajenje, še nekako gre, v tej vročini, pa pomaga odstranitev ene stranice ali pa nakup boljšega hladilnika. So že od 20€ naprej, poleg tega, da bolje hladijo, so tudi neprimerno bolj tihi.
Če boš dajal kakšne ventilatorje, si oglej kakšno skico (jih je na ST kar nekaj), da ne boš naredil še večjo štalo.
Najbolj se obnese 120 ventilator spredaj (če ga imaš kam dat) in eden ali dva zadaj. Prvi vleče svež zrak v notranjost, ter istočasno hladi še trdi disk, zadnja pa vlečeta vroč zrak iz kište.
Delo krepa človeka

Blinder ::

s termalno pasto 3 stopinje več kot prej :)) big deal ta termalna pasta
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

logit ::

Procesor je Core Duo

Za katerega se sploh gre?

bond007 ::

Kaj če bi malo znižal voltažo procesorju, tako imaš full load brez problema tudi 20-30 stopinj manj...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824659 (4419) Valvoline
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404552 (3321) solatko
»

Počasno delovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
463957 (3572) smacker
»

Pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
386931 (5933) MasterTade
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019418 (18487) Havq

Več podobnih tem