» »

racunalnik se ne prizge

racunalnik se ne prizge

>>><<< ::

Zdravo!

Nekaj dni nazaj se je pricel racunalnik cudno obnasati. Ob pritisku tipke za vklop se je vcasih prizgal, drugic spet ne, nekajkrat se je tudi med delovanjem sam od sebe ugasnil. Zdaj je prislo vse skupaj do te tocke, da ob pritisku na tipko za vklop sploh ne reagira... Prizge se ga lahko samo tako, da se tisti 24 pinski konektor za maticno plosco ne vtakne do konca v maticno plosco. Tedaj se vse skupaj ustali na system standby, se pravi, da se ventilatorji zavrtijo, to je pa tudi vse. Napajalniku se ob vklopu zacne vrteti ventilator, ob zagonu plosce pa se le ta ustavi in cuje se le piskanje iz napajalnika. Moje vprasanje je, ce mogoce kdo ve kaj je treba zamenjati - cpu ali napajalnik?

Naj omenim se, da se napajalnik brez bremena zazene... naj zmerim napetost na linijah ali kako ga naj stestiram, da bom znal ali je problematicen?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Ales ::

Prvo, *ne* zaganjaj napajalnik brez bremena. Drugo, ne zaganjaj komp z napol vključenimi priključki. Ne vem od kod ti take ideje, predvsem slednja je skregana s vsako logiko...

Si prepričan, da je piskanje iz napajalnika? En nepretrgan pisk ali...?

Si poskusil ven potegniti vse kartice razen VGA, odklopiti diske in DVD pogone, se pravi prižgati samo s priklopljeno matično, CPU, RAM in VGA? Če ne bo šlo, poskusi še brez VGA?

Za postopek testiranja poskusi npr. tale link. Na hitro pogledal, zgleda ok. Multimeter boš rabil...

>>><<< ::

Piskanje je ziher iz napajalnika... Probal bom zmerit linije 3, 5 in 12 v in pogledat, ce se deklarirano odstopanje ujema. Ce ne, gremo pac po drugi napajalnik. J***** pa ta LC power!
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

>>><<< ::

http://pcsupport.about.com/od/toolsofth...

Zmeril sem linije po zgornjem vodiču, vse so v mejah tolerance. Ko pa priklopim PSU na matično se pa nič ne dogaja - gori standby led, včasih se zavrtijo ventilatorji, to je pa to... Je možno, da je šla matična rakom žvižgat?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

DeeCoy ::

Ja, precej možno je, da je šla matična.

All ::

Včas pač matični kšn napajalnik ne rata več simpatičn...pa ne da signala za vklop (power OK)
isti napajalnik zna drugje delati ok, pravtakopa ista matična z drugim napajalnikom ...ni pa rečeno... .-)

>>><<< ::

Spet imam probleme... #$%&!#$%&&! Kupil sem novi napajalnik, vse je delalo ok do nedavnega, ko se mi je računalnik sam od sebe med delom ugasnil. Takoj sem znova stisnil gumb za vklop in se je vklopil ter takoj izklopil. Mislil sem, da se je mogoče pregrel pa bo delal lepo znova, ampak se ob vklopu vrtijo ventilatorji na polno in obstane v system boot up. Je možno, da mi je spet skurilo že 3. napajalnik?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

amigo_no1 ::

Preveri napetosti vtičnic(e) , še posebej če je stara napeljava.

>>><<< ::

Si bom sposodil multimeter od nekoga. Kolikšno je lahko odstopanje od 220 V?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

Gapi ::

230V bi moralo bit v omrežju.
No person is rich enough,to buy back his past.

anonynino ::

pomoje zaradi pokvarjnega napajalnika.. (meni se je to isto zgodilo)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156251 (5601) Uporabnik-6
»

Problem pri prvem zagonu novega računalnika Hofer Medion?

Oddelek: Pomoč in nasveti
193624 (2455) shadowfax
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
131225 (1071) snooze77
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162846 (2100) fosil
»

napajalnik se užge, matična plošča se odziva neprimerno

Oddelek: Strojna oprema
393836 (3540) Pyr0Beast

Več podobnih tem