» »

Dostavna služba dostavila kr nekomu

Dostavna služba dostavila kr nekomu

1
2
3

Furbo ::

Hja če piše v pogojih dostavljalca, da lahko dajo sosedu, potem ne vidim problema, to je praksa po celem svetu. Večina dostavnih služb ti dostavi tudi kam drugam, npr. v službo, če jih pokličeš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bluefish ::

Kaj ima tukaj dostava na drug naslov, ki ga navede naročnik ob pogovoru preko telefona, veze? Nedopustno je, da paket dostavijo v sosednji blok, hišo,... Kdo jamči, da bo prejemnik res predal pošiljko naslovniku (sploh, če dostavljavec ponaredi podpis)?

Poleg tega tisti splošni pogoji eno figo držijo, če gredo mimo zakonov in ustave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mihec87 ::

Še enkrat bakica iz bližnjega bloka je soseda? ,potem je tako celo naselje sosed wtf??
In pol naj iščem paket za katerga sem plačal dostavo na dom(dostava na dom, ne dostava prvemu neznancu ki ga dostavljalec nafuka da prevzame, podpis pač ponaredi ka pa to kaj takega..)
Vrata so sosed al kaj??

Kaj ma to veze če se jaz z dostavljalcem zmenim da mi prpele v službo oz na nek drug naslov...

solatko ::

Jaz bi bil pa zelo zadovoljen s tako dostavo, če prav mi kar veliko zadev dostavijo, se mi še ni zgodilo, da ne bi prišlo točno na moj naslov in, da je lahko podpisal eden od domačih. Kako rad bi včasih podvojil zadeve, saj če bi našel prenosnik na pragu, takoj obvestim pošiljatelja, da se je paket zgubil in naj urgira. Imel bi lepo prenosnik, pa še 1000€ odškodnine, pa še advokat bi našel kakšne stroške. Sam kaj čmo, eni imate srečo, drugi je pa nimamo.
Delo krepa človeka

TOP ::

solatko je izjavil:

Jaz bi bil pa zelo zadovoljen s tako dostavo, če prav mi kar veliko zadev dostavijo, se mi še ni zgodilo, da ne bi prišlo točno na moj naslov in, da je lahko podpisal eden od domačih. Kako rad bi včasih podvojil zadeve, saj če bi našel prenosnik na pragu, takoj obvestim pošiljatelja, da se je paket zgubil in naj urgira. Imel bi lepo prenosnik, pa še 1000€ odškodnine, pa še advokat bi našel kakšne stroške. Sam kaj čmo, eni imate srečo, drugi je pa nimamo.

Lepo si tole napisal in res bi bilo lepo,če bi tako ti uspelo naredit.Sam pa veš da tole je misija nemogoče,ker tudi ti nimaš dokaza,da paketa nisi prejel in preko advokata pa itak ne bi nič rešu,ker je pošiljatelj iz tujine.In tile paketi iz tujine niso poslani,kot vrednostni paket,tako da z odškodnino ni nič.

solatko ::

Čim na listu ni mojega podpisa ali podpisa kakšnega člana moje družine, je bil paket oddan neznani osebi, torej je dokazno gradivo na osebi, ki je paket dostavila, kaj pa če ga da svojemu prijatelju in si delita dobiček?
Dostava paketov in pošiljk je resna zadeva in, če vam dejansko pakete dajejo tako, kot pišete tukaj (malo sicer dvomim), bi osebno to izkoristil in naučil dostavne službe, kako se pošiljke dostavlja. Verjetno model ne pošlje paketa za 1000€, brez zavarovanja vrednosti, meni zmeraj napišejo vrednost paketa, tako da odškodnina v takem primeru, ne bi bila problem.
Delo krepa človeka

poweroff ::

Furbo je izjavil:

Hja če piše v pogojih dostavljalca, da lahko dajo sosedu, potem ne vidim problema, to je praksa po celem svetu. Večina dostavnih služb ti dostavi tudi kam drugam, npr. v službo, če jih pokličeš.

WTF?

Pri nas imamo po ustavi zagotovljeno tajnost pisem! Kaj imajo za dat komu drugemu kot tistemu, kateremu je bila pošiljka namenjena??? Kaj ša če so notri osebne ali celo intimne zadeve?

Verjamem, da je za službo lažje in ceneje, da izročijo prvemu, ki ga srečajo. Ampak njih pogodba zavezuje (!), da dostavijo meni.

Če tole drži, potem je zadeva zrela za prijavo APEKU in vložitev kazenske ovadbe na policijo. Pa naj jih inšpekcija in sodišče naučita kozjih molitvic.

Evo, tlele naj nekdo vpraša: http://www.apek.si/sl/posta
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Furbo ::

mihec87 je izjavil:

Še enkrat bakica iz bližnjega bloka je soseda? ,potem je tako celo naselje sosed wtf??
In pol naj iščem paket za katerga sem plačal dostavo na dom(dostava na dom, ne dostava prvemu neznancu ki ga dostavljalec nafuka da prevzame, podpis pač ponaredi ka pa to kaj takega..)
Vrata so sosed al kaj??

Kaj ma to veze če se jaz z dostavljalcem zmenim da mi prpele v službo oz na nek drug naslov...


Ja človek iz sosednje zgradbe je sosed ja.

Tisti v isti hiši so pa sostanovalci. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

bluefish ::

Fino, potem lahko mojo pošiljko dostavijo v bližnjo 18-nadstropno stolpnico z nebroj stanovalci, pa bom hodil od vrat do vrat kako uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mihec87 ::

Furbo povej kolegom/sodelavcem da naj se držijo naslovov za dostavo,pa naj ne fejkajo podpisov..
Ker drugega razloga ne vidim več razen če si res tako trd..

solatko ::

Furbo - sosed je v večstanovanjskih hišah samo tisti nasproti tebe oziroma stanovalci v istem hodniku, če jih je več in pošiljka je lahko dostavljena samo sosedu, ki sem ga s tem seznanil in ga prosil, da pošiljko prevzame za pošto mora bit celo pooblastilo. Vse drugo je proti vsem običajem dobrega poslovanja.
Delo krepa človeka

mihec87 ::

Če bi blo po furbotovo bi dostavljalec iz amerike paket za lj dostavil nekam v prekmurje..

Furbo ::

mihec87 je izjavil:

Furbo povej kolegom/sodelavcem da naj se držijo naslovov za dostavo,pa naj ne fejkajo podpisov..
Ker drugega razloga ne vidim več razen če si res tako trd..


Meni se pa zdi, da eni mislite, da če kupite za jurja, da vam bo naročeno kramo pripeljal nekdo v limuzini in kravati in vam pripeljal zadevo kam, v vrtec?

Z dostavnimi službami nimam pa nobenih povezav, razen teh, da mi kdaj prinesejo kak paket.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

connel ::

Ni videti, ker res ne vem kako lahko zagovarjaš šlamparijo pri dostavah? Zaradi mene počni to pri sebi, samo ne pol jokat ko ti bodo kdaj dostavili precej vreden paket nekam drugam. Pa v končni fazi sam vrednost niti ni pomembna, pomembno je to, da če si nekaj naročil domov, naj bo tja tudi dostavljeno oz. puščeno obvestilo o pošiljki v nabiralniku, ne pa da se to pušča kar tako malo naokrog ali celo da kar enemu neznancu.

Ales ::

Furbo je izjavil:

Meni se pa zdi, da eni mislite, da če kupite za jurja, da vam bo naročeno kramo pripeljal nekdo v limuzini in kravati in vam pripeljal zadevo kam, v vrtec?
Narobe se ti zdi. Pričakuje se profesionalno izpeljana dostava, v skladu z zakonom in plačano storitvijo. Ne pričakuje se, da bo paket visoke vrednosti stal na pragu ali končal pri tretji osebi in ne pričakuje se ponarejanje podpisa. Toliko ti je menda jasno.

Z dostavnimi službami nimam pa nobenih povezav, razen teh, da mi kdaj prinesejo kak paket.

Vse bolj dvomim v to.

bluefish ::

Meni se pa zdi, da eni mislite, da če kupite za jurja, da vam bo naročeno kramo pripeljal nekdo v limuzini in kravati in vam pripeljal zadevo kam, v vrtec?
Ti očitno pozabljaš, kaj je osnovno poslanstvo dostavnih in poštnih služb.

mihec87 ::

furbo boli me kurac v čem pripelje zard mene lahko v hojci, pa tudi ga ne briga vrednost namreč dobi plačano storitev dostavo na ta pa ta naslov, ostalo me ne briga.Če tega ni sposoben kaj se sili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

solatko ::

Furbo - Na paketu je naslov prejemnika in to je za vsako dostavno službo zakon. Če ne bi dobil paketa tako kot je napisano, bi dal izjavo, da paketa nisem dobil. Kaj to pomeni za dostavno službo, ti je menda jasno.
S čim dostavna služba vozi okoli je njihov problem, jaz pričakujem pošiljko na naslov, ki sem ga dal in do sedaj, je zmeraj prišlo, ali pa sem dobil obvestilo v nabiralniku.
Tudi mi smo že dostavili manjšo vrednost z AMG, pa voznik je bil v Armanijevi obleki, včasih pa tudi s Kangoojem, voznik pa je bil v pajacu, vrednost pa 10k€, vendar vedno naročniku.
Tvoja izjava, pa je izjava priučenega poštarja, ki ga za dobro firme od katere živi, boli k..
Delo krepa človeka

Steinkauz ::

No preden sem dobil paket (v torek) sem že v ponedeljek klical GLS kako mislijo to rešit in so rekl da more pošiljatelj sprožiti postopek in da on dobi povrnjeno potem pa povrne meni.
Ko pa sem kontaktiral trgovino, so rekl, da je to nenavadno in da bo znal trajat ali se celo ne bo rešilo.
Sicer če se nebi, bi odprl paypal dispute, ampak sem že vidu kako se bom jebal kak mesec ali dva da dobim nazaj keš + na novo naročit robo, ki je redko na zalogi. Tko da solatko, jst bi velik raje tako dobival pakete, kot jih ti.

solatko ::

Saj jih boš, enkrat jim naredi štalo, pa bo naslednjih nekaj let v redu. Trgovina, ki ti je poslala, bo z veseljem reklamirala izgubljen paket in boš enostavno čez kakšen mesec dobil še en kos. Potem boš videl, kako ti bodo osebno domov prinesli ob uri, ki jo boš navedel.
Imel sem nekaj problemov s pošto, vsak paket je šel mimo naslova na pošto, po nekajkratnem urgiranju, da pač plačam dostavo domov, ne na pošto, sem napizdu dispečerja v poštnem centru LJ, od takrat, dobivam normalno pakete na naslov, prej pa so se vozil mimo, da je bil prej frej, drugi dan mi je poštar dostavil listek o dospeli pošiljki.
Z ostalimi nikol problema, vedno pokličejo, ko so blizu naslova, so mi pa tudi, po pogovoru, peljali čisto na drug konec LJ, brez doplačila.
Delo krepa človeka

Furbo ::

solatko je izjavil:

Furbo - Na paketu je naslov prejemnika in to je za vsako dostavno službo zakon. Če ne bi dobil paketa tako kot je napisano, bi dal izjavo, da paketa nisem dobil. Kaj to pomeni za dostavno službo, ti je menda jasno.
S čim dostavna služba vozi okoli je njihov problem, jaz pričakujem pošiljko na naslov, ki sem ga dal in do sedaj, je zmeraj prišlo, ali pa sem dobil obvestilo v nabiralniku.
Tudi mi smo že dostavili manjšo vrednost z AMG, pa voznik je bil v Armanijevi obleki, včasih pa tudi s Kangoojem, voznik pa je bil v pajacu, vrednost pa 10k€, vendar vedno naročniku.
Tvoja izjava, pa je izjava priučenega poštarja, ki ga za dobro firme od katere živi, boli k..


Model, sodeč po tvojih izjavah si ti nekakšen pomočnik poštarskega vajenca.

Jaz pa kot rečeno nimam nič s pošto niti z dostavnimi službami, se mi pa zdi smešno vaše razvajeno jokcanje in stokcanje okoli tega.
Če vas ni doma, komu naj pa dostavijo? Naj hodijo ti reveži na vsake pol ure gledati, če ste že iz bifeja?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bluefish ::

Če vas ni doma, komu naj pa dostavijo? Naj hodijo ti reveži na vsake pol ure gledati, če ste že iz bifeja?
Imajo telefonsko številko in možnost, da pustijo listek na vratih.

Ales ::

Furbo je izjavil:

Jaz pa kot rečeno nimam nič s pošto niti z dostavnimi službami,
A bejš no bejš.

se mi pa zdi smešno vaše razvajeno jokcanje in stokcanje okoli tega. Če vas ni doma, komu naj pa dostavijo? Naj hodijo ti reveži na vsake pol ure gledati, če ste že iz bifeja?
Ti se delaš norca ali dejansko še nisi slišal za obvestilo o pošiljki? To je en tak magični listek, na katerem ti napišejo, da te nekaj čaka tam in tam do takrat in takrat in da pridi iskat. A veš?

Hm. Ne veš? Misliš da je boljše ponarediti podpis na dobavnici in pustit pošiljko na pragu? Ja? Ma ti 100% delaš kot kurir. :))

Venomus ::

Samo to bom rekel.... z GLS-jem nisem imel še ene dobre izkušnje.

1x so mi že dostavili paket sosedu, 3 hiše naprej.... nevem zakaj??

Zaposlene imajo neke opice, ki nimajo pojma o osnovni komunikaciji. Gledajo grdo, kot da so tam na silo, kot da ni to njihova služba.

techfreak :) ::

Ales je izjavil:

Ti se delaš norca ali dejansko še nisi slišal za obvestilo o pošiljki? To je en tak magični listek, na katerem ti napišejo, da te nekaj čaka tam in tam do takrat in takrat in da pridi iskat. A veš?

Ta magičen listek sem zaenkrat dobil samo pri Pošti Slovenije. Pri drugih so me pa klicali kdaj in kje mi lahko dostavijo.

mihec87 ::

furbo v google vtipkaj mobilni telefon pa boš videl to čudo tehnologije, vau celo poklicat se da nekoga...

O kakih razvajencih pa bifejih to(nekateri imajo službo za razliko..)?
Človek njim/vam plačaš za dostavo saj ne delajo/te nobenemu zaston usluge....
Wtf ti taksistu plačaš km do doma čeprav te je na pol poti vn fuknu?

poweroff ::

Lepo se sprehodi do policijske postaje in jih vprašaj, ali gre tukaj za kršitev tajnosti pisem.

(3) Enako kot v prejšnjem odstavku se kaznuje, kdor s katerim od dejanj, ki so navedena v prvem in drugem odstavku tega člena, omogoči drugemu, da se neposredno seznani z vsebino sporočila ali pošiljke.


Pa obvezno mail ali še bolje - klic - na APEK, pa naj jim vzamejo licenco.
sudo poweroff

Furbo ::

Ales je izjavil:

Furbo je izjavil:

Jaz pa kot rečeno nimam nič s pošto niti z dostavnimi službami,
A bejš no bejš.

se mi pa zdi smešno vaše razvajeno jokcanje in stokcanje okoli tega. Če vas ni doma, komu naj pa dostavijo? Naj hodijo ti reveži na vsake pol ure gledati, če ste že iz bifeja?
Ti se delaš norca ali dejansko še nisi slišal za obvestilo o pošiljki? To je en tak magični listek, na katerem ti napišejo, da te nekaj čaka tam in tam do takrat in takrat in da pridi iskat. A veš?

Hm. Ne veš? Misliš da je boljše ponarediti podpis na dobavnici in pustit pošiljko na pragu? Ja? Ma ti 100% delaš kot kurir. :))


Lej model, vsak ki se ne strinja s teboj, ni kar takoj avtomatično pripradnik skupine po kateri trenutno pljuvaš. Vem da je težko stopiti iz miselnosti NAŠI/VAŠI ali tabeli/tardeči ali IVEK/MANEKEN oziroma na karkoli si že navajen. Nekateri ne rabimo biti v službi/stranki/vojni nekje, da razumemo da svet ni črnobel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mat xxl ::

solatko je izjavil:

Saj jih boš, enkrat jim naredi štalo, pa bo naslednjih nekaj let v redu. Trgovina, ki ti je poslala, bo z veseljem reklamirala izgubljen paket in boš enostavno čez kakšen mesec dobil še en kos. Potem boš videl, kako ti bodo osebno domov prinesli ob uri, ki jo boš navedel.
Imel sem nekaj problemov s pošto, vsak paket je šel mimo naslova na pošto, po nekajkratnem urgiranju, da pač plačam dostavo domov, ne na pošto, sem napizdu dispečerja v poštnem centru LJ, od takrat, dobivam normalno pakete na naslov, prej pa so se vozil mimo, da je bil prej frej, drugi dan mi je poštar dostavil listek o dospeli pošiljki.
Z ostalimi nikol problema, vedno pokličejo, ko so blizu naslova, so mi pa tudi, po pogovoru, peljali čisto na drug konec LJ, brez doplačila.


Tole ne drži, pozanimaj se na pošti za sistem, da bi dostavljalec paketov ne nesel in poslal samo potrdilo preko normalnega poštarja, to na Pošti ne gre, žal so eden najbolj urejenih sistemov in vem, da to ni res !!! Pa GPS imajo v avtu, pa listek lahko napiše samo dostavljalec paketov, res pa je, če te ni doma, napiše listek, paket pa odda na tebi najbližji oziroma tvoji rajonski pošti. Pa če ne verjameš se pozanimaj. Sam nimam veze z Pošto, razen, da nekoga poznam, ki je tam napredoval od zadnjega poštarja do upravnika večje pošte, pa mi kaj razloži. Sicer pa sam če se le da zahtevam, da mi pošljejo iz D in A vse pošiljke preko nacionalne pošte, pride zmeram 3 delovni dan !!!

Naj najnaj slabša varianta iz D sem je pa GLS ali Hermes, oboje katastrofa na kvadrat pa dražje pa počasnejše od Pošte !!!

solatko ::

Spet eden ki lupa brez veze. Dostavljalec je šel lepo mimo bloka, na pošti se je zgovoril, da ni mogel do kaselcev in naslednji dan, je redini poštar prinesel obvestilo o došli pošiljki. Problem je v tem, da sem imel delo doma in sem pošiljko čakal za stranko, tako da mi je s svojim nevestnim delom pobral en dan in to ne enkrat. Urgiranje na pošti ni pomagalo, klic v MB na upravo, nič, dispečerski center LJ, popoln uspeh. Od takrat dobim vsak paket, domov, spodaj lepo pozvoni in stopim po paket. Ko pa pride paket, kot pismo, pa sploh ni problema, me poštar pokliče, če je nujno in se srečava pri prvem bloku, kjer začne raznašati, že okoli 8-me ure.

Vse druge dostave GLS, TNT....., imajo navado, da v bližini naslova pokličejo in povedo točen čas prihoda, tako da mi ni jasno, da pri enih puščajo 1000€ vredne prenosnike kar na pragu.
Delo krepa človeka

Ales ::

Furbo je izjavil:

Lej model, vsak ki se ne strinja s teboj, ni kar takoj avtomatično pripradnik skupine po kateri trenutno pljuvaš. Vem da je težko stopiti iz miselnosti NAŠI/VAŠI ali tabeli/tardeči ali IVEK/MANEKEN oziroma na karkoli si že navajen. Nekateri ne rabimo biti v službi/stranki/vojni nekje, da razumemo da svet ni črnobel.

Ti si res ne dojameš da te zezam? Trdoglav si ko bukov gozd. :D

Furbo ::

Slabo se vlečeš ven.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ales ::

V tej temi sodelujem striktno z namenom, da morebitne oškodovance taka tema na forumu poduči o njihovih pravicah. Ker očitno je kar brana. Nima to nobene zveze osebno s tabo, kot si očitno narobe dojel.

Ampak glede na tvojo vztrajno zanikanje, da je zasebnost pošiljk zagarantirana z ustavo in sankcionirana z zakonom, ter da je ponarejanje podpisa kaznivo dejanje, lahko sledi samo eno od:
- delaš za kurirsko službo in točno to počneš tudi sam
- trdoglav si kot bukov gozd.

Karkoli od tega je, je čisto tvoja stvar. Dokler pa ljudi na forumu javno prepričuješ, da brez veze komplicirajo četudi so očitno oškodovani, pa boš na tvoje prispevke dobival tudi ustrezne odgovore. Resne ali malo manj resne, kakor hočeš.

Še manj pa bo vlečenje ven, če/ko kaka dostavna služba kaj podobnega naredi z meni namenjeno pošiljko. Ker zagotavljam, da bo sledila ovadba in po potrebi tudi civilna tožba.

GrimReaper ::

Zdej pa res ne vem več. Še nedolgo nazaj se spomnim da če te ni blo doma, si od GLS (enako DHL, za ostale se zdej ne spomnim) lepo dobil listek, da si se zmenil za ponovno dostavo. Oz. mislim da je celo dvakrat prišel, za tretjo dostavo pa je dal listek.
V zadnjem mesecu pa že dvakrat ko sem prišel domov, srečam na cesti sosede, ki jih še po videzu ne poznam ali pa komaj poznam (zraven moje stanovanjske hiše sta dva manjša bloka), in imajo v rokah moj paket.
Mislim da bi bili dosti boljši možnosti da bi pustil kar v MOJI stanovanjski hiši (7 stanovanj, se vsi kokr tolk poznamo) na vrhu kaslca, ali da bi dal kateremu od res MOJIH šestih sosedov. Že če bi vrgel čez ograjo bi bilo IMO boljše, vsaj sigurno bi blo na moji zemlji. Tut sem siguren da ve katera zemlja je moja, ker vedno ko pride me ne čaka pred kaslci, ampak pred vrati na vrt.

Ne vem če sploh vedo da imaš lahko tud 2000 ali celo več evrov vreden paket, ki ni signed for.
In zdej tak paket dobi kr en sosed, in ga vzame zase, sam ne bom vedel nič, ne kdo ga bo sploh razposlal k meni (danes sem preveril na pošti), ne kje je ta paket pristal.

Jutri jim bom pa nekaj sočnih po telefonu povedal.


Pa še glede poštno ležeče, vidim da ste se pogovarjali na prejšnji strani.
BTW, se oproščam ker obujam 2 leti staro temo.
PS je tut eno sranje. Imam naročeno poštno ležeče, ampak je v tem letu vseeno parkrat poštar nosil paket okol, kar je bil glavni razlog da sem sploh naročil poštno ležeče.
Potem na sami pošti so pa uslužbenke tut nesposobne. Dvakrat se je zgodilo da sem čakal na paket, ki je bil na pošti že več kot 1 teden. Potem sem našel številko paketa, da so lahko našli moj paket.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Aha, prejšnji je bil celo Royal Mail Signed for. Ta paket, ki sem ga dons dobil iz Nemčije, pa ima tracking številko, tko da je tut najbrž signed for.
Oz. mislim da kar večina paketov, ki jih GLS raznaša iz tujine, so signed for. Vsaj za Royal Mail vem da je tako, da kar je navadnih gre k PS, kar pa signed for pa h GLS.
To je pa že skrajno nedopustno, da lahko kar en (ne bom ga imenoval sosed, ker kakor smo že ugotovil, to ni sosed) podpiše paket.
Če smo že pri tem, če bi blo po moje, tudi brat ali oče nebi smela podpisat paketa. Kako pa poštar sploh ve kdo je kdo, če ni treba pokazat osebne. Potemtakem tut meni samemu nebi smel dat, ker sploh ne ve kdo sem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Sem uredil, na telefon sicer nisem nobenega dobil, ampak v nasprotju s pričakovanji je mail enako učinkovit.

Najprej bi se vam rada za nastalo neprijetno situacijo iskreno opravičila.

Cenimo mnenje strank, saj lahko na podlagi le-tega izdelamo določeno oceno kvalitete našega dela.

Zadevo smo preverili pri dostavnem kurirju, ki je bil opozorjen na nepravilnost predaje paketov. Paketi nikoli ne smejo biti predani drugi osebi brez predhodnje odobritve s strani prejemnika, zato imate popolnoma prav, ko nas opozarjate na našo napako.
Storili bomo vse, da do ponovnih zapletov ne bo več prišlo in bodo paketi dostavljeni v vaše roke. Iz tega razloga vas prosim, če mi lahko posredujete še vašo mobilno telefonsko številko, tako da jo bomo lahko posredovali kurirju.

Kurir bo zaradi napačnega ravnanja predaje vse kakor ustrezno sankcioniran.

Hkrati vas tudi obveščam, da je postopek dostave pri paketih, ki prispejo iz tujine sledeči:
Po prvi neuspešni dostavi je stranki puščeno obvestilo, na podlagi katerega se dogovorimo za ponovno dostavo na naslov, na katerem ste dosegljivi v dopoldanskem času. Paket se v Sloveniji nahaja deset delovnih dni.

Za vse nevšečnosti, ki so vam bile zaradi omenjenega primera povzročena se vam v imenu GLS-a še enkrat iskreno opravičujemo. Upamo, da omenjeni primer ne bo vplival na naše nadaljnje sodelovanje.

Veseli bomo, če vas bomo v bodoče lahko prepričali o zanesljivejših storitvah.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

B-Stard ::

Slej ko prej pričakuj da ti bo ta isti kuril sigurno dostavil paket osebno

shadeX ::

Ok, spodbuden E-mail. Upam da se to ne bo več dogajalo. :D

Mercier ::

Nisem ravno pogosta stranka dostavnih služb, naročeno sem pa še vedno dobil brez zapletov. Dve opažanji:

Zmotilo me pa je pri pošti, da nimajo urejenega sistema sledenja, vsaj ne s poslovnimi partneri. Še vedno, ko sem dobil tisto številko je bila napačna. Ali s kodo nisem prišel skozi, ali pa je bila koda nekega drugega paketa (,ki nima z mano nobene veze).

Hecna mi je možnost doplačila za klic pred dostavo. Meni je pravzaprav vseeno koliko se bodo dostavniki vozili s kombijem preden mi bodo dostavili, njim pa najbrž ne.

tomaz- ::

GrimReaper je izjavil:

Sem uredil, na telefon sicer nisem nobenega dobil, ampak v nasprotju s pričakovanji je mail enako učinkovit.

Najprej bi se vam rada za nastalo neprijetno situacijo iskreno opravičila.

Cenimo mnenje strank, saj lahko na podlagi le-tega izdelamo določeno oceno kvalitete našega dela.

Zadevo smo preverili pri dostavnem kurirju, ki je bil opozorjen na nepravilnost predaje paketov. Paketi nikoli ne smejo biti predani drugi osebi brez predhodnje odobritve s strani prejemnika, zato imate popolnoma prav, ko nas opozarjate na našo napako.
Storili bomo vse, da do ponovnih zapletov ne bo več prišlo in bodo paketi dostavljeni v vaše roke. Iz tega razloga vas prosim, če mi lahko posredujete še vašo mobilno telefonsko številko, tako da jo bomo lahko posredovali kurirju.

Kurir bo zaradi napačnega ravnanja predaje vse kakor ustrezno sankcioniran.

Hkrati vas tudi obveščam, da je postopek dostave pri paketih, ki prispejo iz tujine sledeči:
Po prvi neuspešni dostavi je stranki puščeno obvestilo, na podlagi katerega se dogovorimo za ponovno dostavo na naslov, na katerem ste dosegljivi v dopoldanskem času. Paket se v Sloveniji nahaja deset delovnih dni.

Za vse nevšečnosti, ki so vam bile zaradi omenjenega primera povzročena se vam v imenu GLS-a še enkrat iskreno opravičujemo. Upamo, da omenjeni primer ne bo vplival na naše nadaljnje sodelovanje.

Veseli bomo, če vas bomo v bodoče lahko prepričali o zanesljivejših storitvah.



wow, kot bi bral copa-paste maila, ki sem ga jaz dobil pred cca pol leta za podoben zaplet... No, očitno imajo par mailov že vnaprej pripravljen.. Mercator bi temu "rekel": pogrej in pojej :-)

Bogve koliko se očitno ne bo spremenilo, hehe

šernk ::

Ne veš vsakemu posebej si zmišljujejo novo zgodbo :)

seveda da se človek znajde in skopira besedilo iz prejšnjega maila.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bluefish ::

Niti ni s tem nič narobe, če se pritožbo nato dejansko posreduje naprej in je ta upoštevana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

St235 ::

Bistveno vprašanje je ali do tega pride zaradi lenobe uslužbencev (potem bodo pritožbe mogoče celo kaj spremenile) ali gre za odločitev vodstva, da je ponovna dostava dražja od morebitnih zapletov pri napačni vročitvi.

Venum ::

Same slabe izkusnje mate s tebi dostavnimi sluzbami.. Js sm ze meu parkrat dostavo prek gls pa ni blo nikol problemov.. Vedno so me par ur prej poklicali ce sm doma in ce lahko dostavijo.. A vi pri narocilu dopisete zravn svojo stevilko? Ce ne jo dejte pa bo pomoje vlko manj problemov z dostavo.

Hayabusa ::

Problem v tem, ker so vozniki brez vsake navigacije in potem kličejo& sprašujejo, kje si :)) (in da, sem preveril, z navigacijo te vsak lepo najde).
Kot bi mesar rezal meso z zložljivim žepnim nožkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

RejZoR ::

GrimReaper je izjavil:

Aha, prejšnji je bil celo Royal Mail Signed for. Ta paket, ki sem ga dons dobil iz Nemčije, pa ima tracking številko, tko da je tut najbrž signed for.
Oz. mislim da kar večina paketov, ki jih GLS raznaša iz tujine, so signed for. Vsaj za Royal Mail vem da je tako, da kar je navadnih gre k PS, kar pa signed for pa h GLS.
To je pa že skrajno nedopustno, da lahko kar en (ne bom ga imenoval sosed, ker kakor smo že ugotovil, to ni sosed) podpiše paket.
Če smo že pri tem, če bi blo po moje, tudi brat ali oče nebi smela podpisat paketa. Kako pa poštar sploh ve kdo je kdo, če ni treba pokazat osebne. Potemtakem tut meni samemu nebi smel dat, ker sploh ne ve kdo sem.


Če je v določenem koncu vedno isti poštar in že pozna večino folka, bojo dal tud ožjim družinskim članom za podpisat. Pri nas je to stalna praksa, ker itaq tolk različno delamo, da ne moreš vedno čakat na poštarja al pa pol letat po pošti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Problem je ker se potem poštar menja in (pravilno) ne da za podpisat in se potem folk buni na pošti. Najebe pa originalni poštar, če ni delal po pravilih,

gendale ::

Včasih naročim kaj iz UK preko UPSa in sem zadovoljen z uslugo. Cena ni previsoka, vse pride v 1 dnevu, šofer pokliče ene 20 minut preden pride, vpraša če sem doma, potem pa še enkrat ko pride. Tracking pa tudi dela.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

GrimReaper ::

Danes je spet prišel iz GLS-a. Me pokliče na šiht, ter vpraša komu lahko da paket. Rečem da je doma brat, a se je izkazalo da ga ni bilo.
Potem pa še enkrat pokliče in vpraša če lahko vrže paket čez ograjo. Ker se mi ni dalo več ukvarjat z njim in paket ni imel take vrednosti, sem mu potem rekel naj ga da kr na kaslc, da ga ne bo noben vzel.
Ampak ko pridem domov je bil pa zažokan noter. Na srečo je bila železna stvar, tko da ni blo nič polomljeno.

Pa sej v bistvu je res še najboljša varianta da mi vrže čez ograjo, itak ne kupujem steklenih stvari, tko da nebi smel bit kakšnih poškodb.
Tut kakšna ura in računalniška komponenta mora zdržat, sej je ponavad dobro zavita v škatlo s peno.
Vsekakor bolje kot če daje sosedom, ki jih sploh ne poznam.

Ga tud zastopim, tkole dopoldne vozit mora bit zajeban, ker ni nobenga doma. Ampak sam se nebi nikol podpisoval na pakete, upam da je vsaj tolk pameten da ne da svojega podpisa.

Btw, a obstaja kakšen malo večji kaslc, kjer bi šel paket od zgoraj noter, nekako narejeno da ga ne moreš več vzet ven, potem bi ga pa odprl s ključem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Heh, očitno je z GLS enako po vsej Evropi:
http://www.royalmailchat.co.uk/communit...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714993 (8410) jocoj
»

UPS - hitra dostava My Ass (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630951 (11001) Marina2
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545211 (16052) uporabnik50
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718296 (10926) Šimpanz
»

Posta Slovenije po kavbojsko

Oddelek: Loža
368503 (7015) imagodei

Več podobnih tem