» »

racunalnik se vgasuje 10sekund po zagonu.

racunalnik se vgasuje 10sekund po zagonu.

mihec161 ::

Ko vklopim rac. Se 10 sekund po zagonu vgasne.ce ga probam se enkrat vklopit se mi izklopi v 2sekundah.

Lp.miha

amigo_no1 ::

Premalo podatkov.
Imaš procesor pravilno nameščen 8-) ?

mihec161 ::

Procesor mam prav namescen ja.

kuglvinkl ::

Self-preservation system se po moje vklopi. Neki ne štima. Kej piska? Ker imaš erorr code za plato. Se ti pregreva? Se CPU fan suče? Trafa k qrcu?

mihec161 ::

Nic ne piska.se ne pregreva.cpu fan se mi suce.racunalnik dela vse normalno po 10sekundah pa kot da bi ga naenkrat izklopil iz elektrike lucka na plati pa se ne vgasne niti za sekundo.

kuglvinkl ::

Sam bi začel s trafo.

Al pa z RAMi.

Zgodovina sprememb…

mihec161 ::

Trafo=graficno?

mihec161 ::

Sem probal rame in graficno menjat vseeno se izklopi

kuglvinkl ::

trafa.

DeeCoy ::

To je verjetno transformator? Se pravi da je možno, da je hin napajalnik.

kuglvinkl ::

trafa pogovorno equals napajalnik, ja. Al pa PSU...

brodul ::

Premalo podatkov.

Spihaj usb porte za hec.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

mihec161 ::

napajalnik sem menjal in se vedno se vgasuje.

kuglvinkl ::

Jeba... In vedno enak vzorec? Se pravi po 10 sekundah?

mihec161 ::

ja :(

logit ::

So kondenzatorji na matični v redu?

solatko ::

Enako kot v drugi temi, mi naj ugotavljamo, kaj je narobe na nekem neznanem sistemu, je star 15let ali 15dni, je prenostnik ali namizni, amd ali intel, windows ali linux ali os2, je morda abak?
Delo krepa človeka

mihec161 ::

solatko je izjavil:

Enako kot v drugi temi, mi naj ugotavljamo, kaj je narobe na nekem neznanem sistemu, je star 15let ali 15dni, je prenostnik ali namizni, amd ali intel, windows ali linux ali os2, je morda abak?

star je priblizno 2 leti,je namizni,ima intel processor.zaenkrat nima windowsov pa nic gor sem nameraval instalirati windowse ampak se mi vgasne se pred zacetkom instalacije.

amigo_no1 ::

Pusti gor samo najnujnejše (cpu&cooler, grafična, 1 palčka rama).Resetiraj bios.

DeeCoy ::

Potem ostaneta samo še matična in procesor, predvidevam pa, da je kriva matična.

mihec161 ::

amigo_no1 je izjavil:

Pusti gor samo najnujnejše (cpu&cooler, grafična, 1 palčka rama).Resetiraj bios.

bom sprobal

mat xxl ::

Jaz pa da je napajalnik ! Skoči takoj v bios in preglej vse ali se tudi tukaj ugasne ??? Napajalnik ima več napetosti in sklopov, tako, da ni crknil, ko vse lučke ugasnejo ampak lahko tudi takrat ko še delajo, saj lahko odpili kondič za eno vejo. Če si tu doma lahko pogledaš, očistiš, če pa ne, bo pa najceneje kupiti solidnega novega !

logit ::

mihec161 je izjavil:

napajalnik sem menjal in se vedno se vgasuje.

Loocas ::

mogoče stikalo za priklop na ohišju?

mat xxl ::

To bo potem samo plata še , poglej sedaj kondenzatorje.....

grofsi ::

Ojla,
Sem imel isti problem in je bila plata kriva. Tako, da ...

lp

MVB_0110 ::

Pozdravljeni
js mam podoben problem. Se pravi da se rač zažene delajo vsi ventilatoji nato pa se po 2s ugasne sam od sebe zatem pa ponovno prižge in to se ponavlaj dokler ga sam neugasnem. Pa nič nepiska, je namizni intel, windows xp, star 5-6 let. Je spihano vse pravtako sem procesor, rame, napakjalnik dal ven in nazaj noter, ni počenih kontenzatorje,...
lp

solatko ::

In čarovna kugla naj pove ostale podatke, ki so potrebni za kakšen pameten nasvet.
Takole na uč, poglej (če imaš možnost, zamenjaj) napajalnik ali matična plošča. Če je sistem AMD 754 ali 939, je lahko crknil procesor, pri teh dveh podnožjih so kar pogosto odletaval.
Daj več podatkov.
Delo krepa človeka

MVB_0110 ::

Ima podnožje 939 tako da bom zamenjal procesor. Bom sporočil rezultat. Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689421 (7883) Helena123
»

Namizni računalnik do 150 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
303450 (2789) lonewolf_
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156095 (5445) Uporabnik-6
»

Utripanje lučk na tipkovnici ob vklopu

Oddelek: Strojna oprema
171031 (766) amigo_no1
»

Težave z zagonom pc-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
221111 (953) Pyr0Beast

Več podobnih tem