» »

Nakup kamere

Nakup kamere

sameone ::

Zdravo

Rabil bi pomoč pri nakupu kamere. Cena do 500 eurov.


Prosil bi tiste ki imajo izkušnje z kamerami da mi svetujejo in mi povedo kaj je najpomembnejše pri nakupu kamere. (optični zoom, shranjevanje - disk, kaseta, sd kartice, ...)


Prosim za pomoč in nasvet

69charger ::

Čimveč optičnega zooma in manj digitalnega,najboljša opcija za shranjevanje je disk. Izberi tako,da snema v HD resoluciji.

sameone ::

Katero kamero pa priporočaš ??

Koliko naj bo velik disk. 120gb = 20 ur snemanja v največji resoluciji


hvala

Okapi ::

Če ne poveš, za kaj (in kje ter koliko) nameravaš kamero uporabljati, ti nihče ne bo mogel prav svetovati.

O.

boogie_xlr ::

Ali te kamere shranjujejo na disk kot raw video ali je že kompresirano(mpeg4/x264)?

Okapi ::

Kompresiran. Najboljša kakovost je AFAIK še vedno na kasete.

O.

vice boy ::

Živjo. Da en bom odpiral nove teme bom kar tukajle vprašal za nasvet.
Prva stvar ki sem jo opazil je zelo majhna ponudva video kamer v naših tehničnih prodajalnah.
Če pa so že so tiste za okoli 300 evr. Jaz kupujem kamero v rangu do 1000 evrov.
V big bangu sem gledal sonyevo HDR CX350 za 900 evr.
A kdo priporoča še kakšno?

LP
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

Okapi ::

Canon in Panasonic imata še par modelov v tem cenovnem razredu. Pojdi na www.ceneje.si, poglej videokamere (so v foto oddelku) - sortiraj jih po ceni in glej tiste okoli jurja.

Za natančnejši nasvet bi bilo potrebno vedeti, kaj, kako in kje nameravaš snemati.

O.

kurjač ::

Panasonic HDC-TM700 (940EUR)
Ena izmed prvih kamer za domačo uporabo, ki snema v progresivnem načinu z 50 fps/s
Strup za snemanje v slabih svetlobnih pogojih
http://reviews.cnet.com/best-hd-camcord...

vice boy ::

Ta Panasonic HDC TM700 res trga. Edino kar mi ni pr tej kameri všeč je to, kolikor sem lahko prebrau, da se jo ne da polniti med samim snemanjem, da je
potrebno baterijo odstraniti in jo polnit preko adapterja.
Kamero bom uporabljal za snemanje športnih dogodkov, tekem.
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vice boy ()

vice boy ::

Se opravičujem za napako. Kamero se seveda da priključiti na električno omrežje, s to opombo, da je potrebno odstraniti baterijo.
Vse bolj in bolj mi je všeč ta model kamere.
Kolikor sem bral lahko snema tudi 1080 60P, ki se ga lahko editira v Adobe Pro CS5.
V njihovem najnovejšem editorju HD Writer AE 2.0 se da osnovno montiranje, tudi z 1080 60P, ki pa naj bi bilo zelo okorno in kjer se lahko
dela najbolj osnovne stvari (prehodi, napisi...)
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

kurjač ::

Istočasno ne gre polnit baterijo v polnilcu in napajat kamero.
Za naš trg se prodaja 50P. Program AE 2.1 je precej štorast za delo v primerjavi s pinnaclom 14, se pa da vse naredit za domačo uporabo. Za konvertiranje priporočajo 4-jedra i7. Iz progressiva 1080p v standardni AVCHD 1080i pretvarja minimalno 10X dlje od dolžine posnetka. Pri tem omogoča priklop kamere preko USB na kateri se konvertiranje pospeši nekje v realnem času (1:1).
Z pinnaclem 14 se zaenkrat ni za ukvarjat, ker ne prepozna 50P
Baterija originalna je s poštnino 25EUR (ebay), pri nas blizu 100EUR
Adobe ne uporabljam....

leco ::

kaj pomeni 50p, jaz imam pinacle 14 pa imam težave.

.:joco:. ::

p je progressive scan
i pa interlaced

Za snemanje sporta vsekakor raje tako, ki lahko snema progressive.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

vasquez ::

Problem pri 1080p50 je, ker ni po AVCHD standardu, zato ga marsikateri SW za obdelavo videa ne podpira.

vice boy ::

Glede baterije sem mislil to, da če imam na samem mestu snemanja možnost električnega priključka, da se pač preprosto priklopim
na električno omrežje. Zakaj bi kupoval še eno baterijo?
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

kurjač ::

Za 100EUR je tudi jaz ne bi kupil. Je pa fino imeti eno v rezervi in jo vzameš takrat ko se ti tista v uporabi izprazni.
Ajde še mal minusov za TM700: Precej kockasta slika gledanja skozi kukalo, avtomatika mi osebno ni všeč, ko svetloba pade na minimum in spremeni iz 50 v 25p (prižge se ikona sveča). Takrat ne moreš snemat hitrih premikov ker slika šteka. Rešitev je preklop na ročno, ki že prej v nastavitvah onemogočiš 25p in nastaviš IRIS iz -18 na -15db. Dobiš sliko tako kot jo vidiš realno brez umetnega dviga svetlobe in kopico šuma. No en minus bi še dal za en kubik ikon na LCD-ju, ki prekrivajo sliko pa fotografije niso nek biser.... Za vse ostalo dam kapo dol.

vice boy ::

Kockasta slika skozi kukalo me ne moti, ker bom gledal posnetke na TV ju, fotografiral pa tudi ne bom.
Hvala za kritiko.
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj izbrat: .mts ali mp4

Oddelek: Zvok in slika
133485 (3215) vasquez
»

Katero HD kamero?

Oddelek: Kaj kupiti
324234 (3318) assez
»

HD ali FULL HD KAMERA

Oddelek: Zvok in slika
285310 (4334) JOKER
»

DSLR ali kamera

Oddelek: Kaj kupiti
353574 (2744) LordTado
»

Nakup HD kamere do 1.500€

Oddelek: Zvok in slika
101607 (1366) MicomaN

Več podobnih tem