» »

Sony hdr cx 160

Sony hdr cx 160

sokel ::

Ima mogoče kdo to kamero in kaj menite glede nje? Ima še kar velik zoom in naj bi bila kar kvalitetna. Samo ne vem, je to bolj starejši model ali bolj novejši.

Hvala

jc ::

Jaz imam en starejši model torej CX-150, pa sem z njo zelo zadovoljen. Zuma ne uporabljam, kvaliteta slike je pa res v redu. CX-160 je pa prišla v trgovine marca.

sokel ::

Do sedaj sem uporabljal minidv, sedaj pa bom prešel na hd. Je manjša, lažja, ni kaset in stabilizator slike.

Jaz sem danes iskal tehnične podatke in nisem našel nič pametnega. Najbolj me zanima senzor in velikost mega pixlov, koliko časa drži baterija. Koliko veliko kartico imaš ali snemaš samo na notranji pomnilnik in koliko časa lahko snemaš ali poraiš za eno uro psnetka?
Kako je pa kaj v temnejših pogojih? A ima mogoče za priklop zunanjega mikrofona? Pa to me še zanima, kako je kaj hitra pri vkloppu in snemanju?

Hvala za podatke.

krebs11 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krebs11 ()

refosk ::

Kaj pa kakšna druga firma, te ne zanima? Recimo Panasonic hdc-sd90 = hdc-sd99! Sem zelo zadovoljen z njo.

refosk ::

sokel ::

Iščem full hd kamero z velikim zoomom od 30x in naprej.
Bi pa prosu, če bi mi lahko en zmeru razdaljo od začetka kamere pa do odprtega ekrana. Da vidim, če je ista razdalja kot pri moji stari ali ne. Ta podatek potebujem zaradi okularja.

Hvala
P.s.
Si bom ogledal tega panasonica.

sokel ::

Hvala lepa za link Kreba11!

Je kar v redu kamera. Samo tam piše, da se vse na lcd upravlja in zoomira. A to pomeni, da nima zgoraj gumba, da lahko ročno zoomiraš in snemaš?.je vredna 500€?

sokel ::

Se opravičujem refosk! Sem mislu, da spet kdo piše za kako kamero z malim zoomom. Sem šel gledat in sem ugotovil, da sem si jaz že ogledoval to kamero na tujih straneh. Je kar ok, pa še za 3d snemanje ima funkcijo.

sokel ::

Kolk je pa stara tale Panasonic? Ker pri nas ga nisem nikjer našel za nakup.

refosk ::

To je nov model marec 2011, sem jo dobil (SD99) pri makspro za 480€.

sokel ::

A mi lahko malo opišeš ta panasonic če ni preško?
Kako ima glede nastavitev al ima vse na lcd.

Hvala

Pa kolk videa lahko posnameš z eno pono baterijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sokel ()

refosk ::

Vse nastavitve gredo preko lcd razen start-stop, zoom, fotografiranje, iA, 1080p.
Z baterijo lahko snemaš 1h 40 min. Sicer imaš pa vse zelo dobro razloženo tukaj: http://panasonic.net/avc/camcorder/hd/9...
kompletno navodilo pa si lahko snameš tukaj: http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/P...

sokel ::

V navdilih piše pod specifikacijo, da ima:
Optical Zoom 21x.

Je to res? Če ne pa lahko sam pogledaš ta podatek.
Hvala za opis in povezave.

refosk ::

sokel je izjavil:

V navdilih piše pod specifikacijo, da ima:
Optical Zoom 21x.

Optični zoom je res 21x, vendar ima 1/4.1 ccd s 3.32 megapixlov in je zoom do 40x čisto OK.

sokel ::

A bi lahko kje videl primr, odaljenega zooma in približevanje? V ponedljek grem v akcijo in se moram prej seznant, da ne bom potem obžaloval. Nisem videl pri specifikaciji, če ima tudi doaten priklop za dodaten mikrofon.

refosk ::

Malo bolje si preglej user manual - stran 6, vse lepo piše, zoom si pa lahko ogledaš na youtubu.

sokel ::

Sem sivčraj ogdlee 2poseka. Kar se pa tiče uporabniškh navodil,pa ne vem. A je pri men kaj narobe al kaj, ker je besedilo motno in se matram, da kaj razberem. Bom probal skopirat in prenest v word in tam prebrat.

sokel ::

Vzel bom kamero Sony hdr cx106 in dodatno kartico ter baterijo.
Različne so ceene kartic. Je vseeno katero sdhc ali moram bit na kaj pozoren? Kaj pa glede clas 6-10 je to vseeno ali ne?

Hvala

krebs11 ::

Kupi rajši hitrejšo, kaj takega http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_25...
moja kamera podpira samo Memory Stick in so tudi kartice dražje, jaz sem kupil tako že kar nekaj časa nazaj http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_25...
Bodi pazljiv na pisanje na kartico: branje: do 15MB/sekundo pisanje: do 15MB/sekundo
LP

Futsal ::

Bom kar tukaj vprašal.

Zanimam se za nakup kamere Sony DCR-SX85E, ki pa ima 16GB notranjega pomnilnika. Poleg tega lahko še dokupiš spominsko kartico.

Zanima me ali je 16Gb dovolj za snemanje tega formata (720 x 576), ki ga ta kamera snema ali bom moral še dokupit še nekaj kartic.

lp
Janko in Metka

krebs11 ::

Na 16GB posnameš v načinu HQ: 9 Mb/s= 235min,SP: 6 Mb/s=340min,LP: 3 Mb/s=715min.
Snemaj v formatu HQ in 16:9, če imaš tak tv,itak pa posnetke preneseš na PC,tako da je to dovolj.
LP
preberi še to:http://pdf.crse.com/manuals/4264740121....
http://www.sony.si/product/sdh-standard...

sokel ::

Vedno je bolje imet dodatno kartico in baterijo, ker nikoli ne veš kje te lahko zapusti sreča in ostaneš brez.

Futsal ::

ali ima kdo kakšne izkušnje s tem Sony videokameram. Kera firma prednjači...Sony...Panasonic...JVC?

Kdo kakšno mnenje..?

Še nekaj me zanima pri tej kameri piše da ima HQ: Approx. 9Mbps 720 pixels ×
576 pixels/16:9, 4:3

Kaj to pomeni ne snema v formatu 640 * 480 ?

Za domačo uporabo bo verjetno dobra ane?
Janko in Metka

krebs11 ::

Še nekaj me zanima pri tej kameri piše da ima HQ: Approx. 9Mbps 720 pixels ×
576 pixels/16:9, 4:3

To pomeni, da snema v resoluciji 720x576 z izbiro razmerja stranic 4:3 ali 16:9, 4:3 so stari crt tv, 16:9 pa novi lcd ali plazme.
Kaj to pomeni ne snema v formatu 640 * 480 ?
To pa pomeni, da fotografira slike v tej ločljivosti na spominjsko kartico ali notranji pomnilnik.
Taka kamera je za domačo uporabo čist v redu, jaz imam Sony HDR-CX105E http://www.sony.si/product/cam-high-def...
in sem čisto zadovoljen z njo.Prej sem tudi imel sonyevo minidv kamero in sem bil z njo tudi zadovoljen.
Če te še kaj zanima, vprašaj.

sokel ::

Sony ma kar vredu kvaliteto slike. Jaz včeraj imel isti kameri z isto ločljlivosto, z tem da je samsung imel še opcijo slikanja in nastavitve za totoaparat. Pri moji se je videla takoj razlika že pri samem gledanju, brez da bi kaj snemal. Pri posnetku, je pa Samsung z 30% slabša kvaliteta slike.
Krebs11, povej mi razliko med tvojo bivšo Sony minidv in to HD cx105, kakšna je razlika v % v kvaliteti.

krebs11 ::

Razlika v kvaliteti med mini dv in HDcx105 je 200%,
mini dv ločljivost 720*576 in 800.000pik; slikanje na trak 5 sek (ločljivost 720*576);analogen-činči(video+audio) in Izhod i.LINK™ (DV) za snemanje na PC,usb-skoraj neuporaben;Celotno število točk (K)800,Število točk v načinu aktivne kamere (K)400
HD 1920*1080; slikanje 4MP, med snemanjem 2,3MP;hdmi izhod+kompozitni+komponentni, usb za hiter prenos posnetkov iz kamere na PC;Celotno število točk (K)2360,Število točk v načinu aktivne kamere (K)Način 16:9: 1430

V glavnem je kvaliteta slike zelo vidna, kot če gledaš kak zelo star divx in kakšen HD film.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krebs11 ()

Futsal ::

Ok, takole po pregledu teh kamer sem se odločil da kupim full HD kamero in investiram malo več.Več ali manj imajo vse tri podobne karakteristike (opt. Zoom,teža, resolucija, izhodi…) Ostalo nisem toliko gledal ker se ne spoznam…velikost senzorja so podobni..Edino če je še kaj takšnega če sem spregledal.

Sony hdr-cx130 (363€)
Sony HDR-CX115 (313€)
Canon Legria HF-R106 (369€)
Canon Legria HF-R206 (304€)
Panasonic HDC-SD40 (284€)

Kaj menite katero izbrati.. cene so iz 4you.si.
Janko in Metka

krebs11 ::

Jaz ti priporaočam to Sony hdr-cx130 (363€)in kartico sd-hc 16GB ali 32GB in dodatno baterijo pa ti ne bo žal.

sokel ::

Dej mi povej Krebs11, kolk časa ti drži 100, mislm baterijo?
Jaz sem zračunu, če je po podatkih, da bi morala nekje 3ure pa pol zdržat. Ker original baterija ma 1025mAh, 100 ma pa 3990mAh.

Hvala

krebs11 ::

Jaz imam malo drugačno baterijo tip NP-FH100 6,8v in 3700mAh in imam zdajle približno 90% polno in mi kaže še 430min, moraš pa vedeti, da ji minute hitreje padajo, če je bolj hladno, če večkrat ugašaš in prižigaš kamero in če veliko zumiraš.

sokel ::

Baterija je NP-FV100 3990mAh. Pol se prav,d a ene 250min bi mogu met časa z vsem zoomiranjem in vklaplanjem in izklaplanjem. Če z 2 baterijami ne bo za 6ur, pol bo m pa še kako dokupu.

A mogoče veš kako je kaj z dodatnim priklopom za mic? Bi pridobil na boljšem zvoku in ga približal ali ne? Pa kak mic bi priporočal, če se spoznaš na to?
Hvala

krebs11 ::

Glede mikrofona nevem, ali se ga splača, saj ima kamera kar dober stereo mikrofon, odloči se pa sam. Ima tudi možnost zoom mikrofona. Poglej si ta dva modela za kamero HDR-CX160E
nov model: http://www.pixmania-pro.si/si/uk/079784...
starejši model: http://www.kupipoceni.si/sony-ecmmsd1-p...
Nov model je cena okoli 155€ starejši pa 101€

sokel ::

V čem je razlika med modelom Sony hdr cx160 in Sony hdr cx160E?
Na moji stari miniDV Sony je bil bolj slab notranji stereo mic, tako da na razdalji 5m na odprtem si komaj kaj razumel. Kako pa je z tem zoom mikrofonom?.

krebs11 ::

Razlike ni, to je isti model (cx160 ali cx160e)edino kar je da je narejen za evropo -e. Zoom mikrofon pa deluje tako, če npr. snemaš nogomet in zumiraš potem slabo slišiš, kaj govorijo igralci, ampak slišiš, kaj govorijo tisti, ki so v tvoji bližini. Če imaš pa vključen zoom miklofon, pa deluje mokrofon skupaj z zumom, ko snemaš igralce, ti poudari zvok igralcev, ki so dlje stran, tiste, ki so pa v tvoji bližini pa jih manj slišiš.

sokel ::

To pa ni slabo. Seveda sama beseda zoom pove, da približaš odaljiš zvok, samo si nisem predstavljal da je tako. Potem je treba vklopit al samo mikrofon ali pa zoom mikrofon, če prav zastopim?

krebs11 ::

Če hočeš imeti zoom mikrofon vklopljen, ga samo vključiš in na ekranu se ti pojavi znak, da je vklopljen, če pa nočeš imeti, pa samo izklopiš.To se vklopi prek menija na kameri in ne rabiš imeti dodatnih mikrofonov, to funkcijo dela tisti mikrofon, ki je v kameri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD ali FULL HD KAMERA

Oddelek: Zvok in slika
285322 (4346) JOKER
»

Kamera ali DSLR?

Oddelek: Zvok in slika
212838 (2416) telexdell
»

Nakup HD kamere do 1.500€

Oddelek: Zvok in slika
101609 (1368) MicomaN
»

Širokokotni objektiv (wide lens) za kamero

Oddelek: Kaj kupiti
121447 (1043) kelly1
»

Katero KAMERO naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
173350 (2201) Luciano

Več podobnih tem