» »

grafična crkuje

grafična crkuje

«
1
2

Ikspe ::

Pred par meseci mi je grafična začela delat pike. Zamenjal sem 2 kondenzatorja in je bilo spet ok.
Zdaj mi je spet začela delat pike. Na začetku PC grafično normalno zazna. Med nalaganjem Windows zablokira. Kondenzatorji zgledajo vredu. Enega sem vseeno zamenjal pa ni nič boljše.
Ko sem jo dal iz kište se mi je zdela precej vroča.
Pomislil sem da ima grafična element ki ob pregretju zablokira delovanje grafične. Ali pa se motim.

Kaj bi lahko bilo narobe?

hojnikb ::

vent se ti suče ?
termalna pasta je ok ?
#brezpodpisa

Ikspe ::

grafična je pasivna, aluminij je še vedno na mestu.
Ko je začela nagajat sem aluminij odstranil in spihal. Takrat se je vez s posušeno pasto prekinila ampak dvomim da je to vzrok da bi crkovala.
Lahko pa vseeno kupim pasto in sprobam.

hojnikb ::

torej sploh nisi dal paste gor, ko si dal nanov hladilnik gor ?

Svašta.
#brezpodpisa

Ikspe ::

S čim se odstrani stara pasta? Alkohol? Fini šmirgel papir P1500? ali kaj drugega?

m0LN4r ::

wc papir
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

opeter ::

Ikspe je izjavil:

S čim se odstrani stara pasta? Alkohol? Fini šmirgel papir P1500? ali kaj drugega?


Stara bombažna kratka majica (oz. delček) je tudi čist okej.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dev ::

Isopropyl alcohol (99%) je najboljš za odstranjevanje, ker je posebej temu namenjen. Ne poškoduje plastike in takoj izhlapi.
http://www.ebay.com/bhp/isopropyl-alcoh...
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

Riff ::

za katero grafično pa gre če ni skrivnost ? če je nvida serije 8x00GT/gts jo je treba dat v pečico

Ikspe ::

8500gt
Kako to misliš v pečico?

Ikspe ::

Pravkar sem nanesel pasto in sprobal. Nič ni pomagalo.
Kaj bi še lahko bil vzrok za tistih nekaj pikic na ekranu in zablokiranje računalnika med zagonom windowsov?
Bi pomagalo če vzporedno prilotam še en kondenzatorček?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ikspe ()

particle ::

Probaj jo dati v pečico. Pobereš vso plastiko dol, pa za 10min na 200C. Baje v 80% pomaga. Še en LINK.

Ikspe ::

particle je izjavil:

Probaj jo dati v pečico. Pobereš vso plastiko dol, pa za 10min na 200C. Baje v 80% pomaga. Še en LINK.


Ta pa je bizarna. Če mi drugega ne preostane se bom res lotil tega. Bolj kot ne zarad potomcev da jim bom čez 50 let lahk razlagal o starodobnem popravilu grafičnih kart. :))

solatko ::

Ikspe - Samo ne v mamini pečici, ker boš čutil hude posledice, nihče namreč ne mara pečenke ali piškotov, ki smrdijo po kurjeni grafični.
Brez heca - smrdi negravžno in to kar nekaj tednov po peki.
Delo krepa človeka

Ikspe ::

particle je izjavil:

Probaj jo dati v pečico. Pobereš vso plastiko dol, pa za 10min na 200C. Baje v 80% pomaga. Še en LINK.


V angleščini nisem ravno dober ampak sem gledal samo po sliki...odvijačili so sprednjo pločevino, par kovinskih vijakov in aluminijasta rebra z ventilatorjem.
Jaz imam pasivno karto in bom dal dol aluminijasta rebra zaradi samih plastičnih vijakov ki držijo aluminij gor.
Ne vidim pa smisla zakaj bi dol vijačil sprednjo ploščico z vijaki kot so to naredili na tistem linku. Saj to ni plastika ampak pločevina.

zbrisan ::

Pred leti sem dal 8800 v pecico ker so se kazali artifakti po ekranu pa ni nic pomagalo. Po peki je bilo se vedno isto.

BorutK-73 ::

Peka ni 100% fix!! Bolj 20% uspešnosti.

Meni ni uspela peka na AMD4850.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

peka je samo obliž na rano, ne fix.
#brezpodpisa

Riff ::

BorutK-73 je izjavil:

Peka ni 100% fix!! Bolj 20% uspešnosti.

Meni ni uspela peka na AMD4850.


zbrisan je izjavil:

Pred leti sem dal 8800 v pecico ker so se kazali artifakti po ekranu pa ni nic pomagalo. Po peki je bilo se vedno isto.



jaz sem imel več sreče: svojo 8800gts sem zapekel 6x uspešno, 8800gtx 3x uspešno, HD radeon 4850 tud 3x uspešno, sedaj si lastim pa HD 6850 za 1x je bila že 3x v pečici in še dela bp in vse grafično dokler so delovale normalno so držale približno eno leto potem jo je bilo pa spet treba dat v pečico

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

dolenc ::

6870, težave z artefakti v 3dju, prvič v pečici sem jo pol ubil, v drugo čist... Zdej je pa lep okras

Ikspe ::

Riff povej nam bolj natančno po kakšnem receptu si pekel svoje grafikulje da ti tako lepo uspevajo.. temperature, časi, dišavnice...

FX6300B ::

no bom pa kar malo iz radovednosti prašal zakaj je treba nekaterim tokrat treba narediti reball jaz pa furam 8 let staro 8600gts pa še vedno normalo neluje je to samo sreča ali kaj drugega :D
May the force be with you!

hojnikb ::

brez skrbi, tut teb bo slej ko prej crknala
#brezpodpisa

FX6300B ::

sj nočem da crkne nej dela ker nerabim igrice igrat :D sem drugače na ubuntuju pa mal programiram , osebno ne maram winsov
sam je zanimivo nekatere crknejo takoj nekatere pa delajo 20+let
May the force be with you!

Sssaga ::

Ali pa če te nekdo zamoti in se ti pol ure peče čip. Veš, da je šlo vse v maloro, ko dobiš ven vso porjavelo :D

filip007 ::

Redke grafične se pokvarijo same od sebe, tam kjer je zadosti hlajenja bo stvar delela.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Sami ::

8800GTX sem 3X spekel v pecici in je delovalo :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

8xxx serija je bla cela zanč...
#brezpodpisa

filip007 ::

Ali pa Radeon serija 4xxx ta tudi ni bila zlata.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Riff ::

Ikspe je izjavil:

Riff povej nam bolj natančno po kakšnem receptu si pekel svoje grafikulje da ti tako lepo uspevajo.. temperature, časi, dišavnice...



pač sem imel več sreče kot nekateri, nobena umetnost - pečem 10 minut na 200°C( sem nabavil rabljeno manjšo pečico ki se obanša kot pečica za kruh ) , sem pa imel tud neuspšne peke naprimer 8800gt sm zapekel potem so mi pa kar že med peko začeli elementi odpadat od grafične :D, pa tud 2X 8800gts sem bil že na začetku neuspešen , na eni grafični če se prav spomnem HD 3850 so se mi pa tud kondenzartji napihnili pri peki ker niso bli keramični ampak navadni :), tako da tud jaz nisem bil vedno uspešen pri peki, ampak če daš par E za grafično, nimaš kaj zgubit če jo spečeš


delam podobno kot v tem videu: https://search.yahoo.com/yhs/search;_yl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

FX6300B ::

hojnikb je izjavil:

8xxx serija je bla cela zanč...

men po osmih letih 8600gts dela?
May the force be with you!

hojnikb ::

zaenkrat se....
#brezpodpisa

FX6300B ::

>:D

boš vidu čez 2 leti bo šekr :D
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

solatko ::

Crkavanje grafike je povezano z načinom uporabe. Zahtevno programje, slabše napajanje, prah, premikanje delujoče mašine, slabo urejeno hlajenje,........ znajo močno skrajšat življensko dobo komponent, ne samo grafike.

Tudi najbolj pokvarljivi avtomobili delajo 20+ let, če so bolj malo v prometu.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Me zanima, če ma kdo 5x dražji pam-telefon enako dolgo, kot grafično ?
V mislih mam 8800gt
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dr_M ::

hojnikb je izjavil:

8xxx serija je bla cela zanč...



Ja sej, jest sm mogu svojo 8800GT po 5 letih vrzt z 2.5m visine, da je crknila. Kera jajca...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ikspe ::

Recepta za peko moje grafične 8500 GT na netu nisem našel navodil.

Sssaga ::

Dr_M je izjavil:

hojnikb je izjavil:

8xxx serija je bla cela zanč...



Ja sej, jest sm mogu svojo 8800GT po 5 letih vrzt z 2.5m visine, da je crknila. Kera jajca...


A macole pa ni blo pr rok?
Mau za hec, mau za res. 8800 čip poganja Battlefield Hardline, GTA V & Project CARS ca. 40-70 fps (720p, low).
Mogoče je pa vse bloomfield delu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

hojnikb ::

720p ?

Kaj je to.. :)
#brezpodpisa

Sssaga ::

Prašaj konzole.

FX6300B ::

Sssaga je izjavil:

Dr_M je izjavil:

hojnikb je izjavil:

8xxx serija je bla cela zanč...



Ja sej, jest sm mogu svojo 8800GT po 5 letih vrzt z 2.5m visine, da je crknila. Kera jajca...


A macole pa ni blo pr rok?
Mau za hec, mau za res. 8800 čip poganja Battlefield Hardline, GTA V & Project CARS ca. 40-70 fps (720p, low).
Mogoče je pa vse bloomfield delu...


men na 8600gts battlefield 4 800x600 :D cca 35 fps

hojnikb je izjavil:

720p ?

Kaj je to.. :)


koker jaz vem 720p je 1280x720 al pa 720x1280 ??
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Ikspe ::

Naj dam za 10 minut v že na 200 stopinj ogreto pečico, ali jo dam v hladno in ko se izklopi lučka začnem štopati 10 minut?

TOP ::

V ogreto.

Ikspe ::

Zrihtano.
Najprej sem imel občutek da je en kondenzator malenkost napihnilo. Zgleda da ni ker grafična spet normalno dela. 8-)

Riff ::

super, boš lahko to spet naredil še večkrat ko spet crkne

Ikspe ::

pa bom, ratal pravi gurman

Trololololol ::

filip007 je izjavil:

Ali pa Radeon serija 4xxx ta tudi ni bila zlata.

GTX 500 določeni modeli sranje, GTX 680 če se ne motim isto sranje. Vsak proizvajalec da na toliko časa nekaj zastonj dreka ven, večkrat po nepotrebnem.

Dr_M ::

Trololololol je izjavil:

filip007 je izjavil:

Ali pa Radeon serija 4xxx ta tudi ni bila zlata.

GTX 500 določeni modeli sranje, GTX 680 če se ne motim isto sranje. Vsak proizvajalec da na toliko časa nekaj zastonj dreka ven, večkrat po nepotrebnem.



Mas ti nek fantazijski vecer al kaj?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ikspe ::

Prišel je čas da obnovim in zaključim zgodbo.
Oktobra so se po ekranu pojavljale bele pike ki sem jih odpravil z 10 minutno peko grafične pri točno 200 stopinjah. Danes so se spet pojavile in sem se v gurmanskem vzdušju zopet odpravil k pečici.
Tokrat sem temperaturo dvignil na 208 do 210 stopinj.
Po 10 minutah je bila grafična toliko zapečena da je napihnilo prav vse kondenzatorje.
Amen

solatko ::

Zamenjaš kondenzatorje, ki so bili verjetno proti koncu in bo morda spet delalo. Čemu dviguješ temperature, če vsem na 200 lepo deluje nekaj časa, tisto kar deluje.

Velikokrat namreč tudi peka ne pomaga.
Delo krepa človeka
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

9800gt artefakti

Oddelek: Strojna oprema
476013 (5120) dottor
»

Ali mi je odpovedala grafična? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
548156 (6894) Riff
»

Umira grafična?

Oddelek: Zvok in slika
182395 (1949) Sssaga
»

Problem z igranjem iger. Nobena igra ne deluje, priložena slika. Prosim za pomoč!

Oddelek: Igre
161719 (1394) commissar
»

Odkup grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
193270 (2935) Riff

Več podobnih tem