» »

grafična crkuje

grafična crkuje

1
2
»

AC_DC ::

Kondenzatorji so narejeni za maxtemp okoli 105C.

solatko ::

AC_DC - notranje temperature, peko prav lepo zdržijo, če niso proti koncu delovanja.
Delo krepa človeka

AC_DC ::

Koliko časa traja, da se zunanja temperatura pečice 200C izenači z notranjo v kondenzatorju :)) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Riff ::

saj pri eni moji 8800gts ki, ko je bla že ene 6x v pečici, so potem pri ponovni ( 7dmi) peki popadli elementi pa še kakšen kondenzator dol, tako da je bila potem kartica res fuč, ena 9800gtx je pa že prec drug dan po peki odpovedala tako da tukaj tud ni bilo več smisla v peki :D, včasih rata včasih ne, ampak vedno sem pekel pri temperaturi 200°C, mogoče bi bilo smiselno povečat čas peke, ker z dvigovanjem temperature nad 200°C pa res ne pridobiš nič

hojnikb ::

ubistvo lahko pečeš tut pr ~150-160C, bo isti efekt. Itk tukaj ne gre za taljenje cinka (kot večina misli) ampak za defekte v samem čipu. Vsaj kar se tiče te generacije čipov
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ttommy ::

Glede pečice- jaz sem na tak način usposobil Comtron Asus prenosnik. Ko sem ga prižgal, je čisto počasi štel RAM-e in ko je prišel do 167MB, je crknil in ni šlo naprej. Zato sem ga razstavil in dal osnovno ploščo v pečico ogreto na 200 stopinj za 8 minut. Po osmih minutah sem ugasnil pečico in odprl vrata pečice, ter čez pol ure vzel ven osnovno ploščo in računalnik sestavil nazaj. Na veliko presenečenje, se je prižgal in naložil operacijski sistem. Po enem tednu še vedno dela.
Gamer

solatko ::

S peko je pač tako, da se polomljen kontakt, spet vzpostavi in drži, dokler spet ne poči.
Hojnik - pečt pod 200 stopinj nima smisla, saj je utekočinjenje cina le malo pod to temperaturo. Nič se ne popravijo elementi, temveč se zopet vzpostavi izgubljena povezava, kaj je pa reballing drugega.

Problem je, ker 200 stopinj ni ravno optimalna rešitev, je pa 8 minut ravno dovolj, da se ne uničijo ostale komponente in premalo, da bi zadeva delovala naprej še nekaj let.

Tudi tako opevani reballing ne pomaga za veliko več časa, kot peka, razen če je dejansko napaka na chipu in ne na povezavah na MB, kar pa je največkrat vzrok.

V bistvu bi najbolj pomagalo, če bi se lahko MB ponovno prelotal na celotni površini in med sloji.

Za enkrat, je peka edina rešitev (začasna in ne vedno uspešna), za hitro popravilo grafike ali MB pred nakupom nove komponente.

Peka pomaga ravno zato, ker se prične topiti cin, ki ni pod vplivom zraka, oksidiral (loti med plastmi), saj se zunanji loti niti ne zmehčajo dovolj, da bi zadevo spet zalilo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Seljak ::

hojnikb je izjavil:

8xxx serija je bla cela zanč...

Tukaj si pa malo mimo pihnil. Meni je 8800GT OC delala 6 let brez problemov potem pa sem jo prodal,ker sem potreboval močnejšo.

hojnikb ::

izjema ne potrjuje pravila...

ti bodo jezni ownerji povedal ;)
#brezpodpisa

ttommy ::

Moja 8600 GS v Medionovem računalniku dela že več kot 6 let brez problema. Prej je pa 7600 GS bila dve leti, a je bila zaradi strele menjana.
Gamer

shadeX ::

Sem mel 8800GT v mojem PC-ju 3-4 leta. Nato sem jo dal partnerki, mela jo je 2 leti nato je crknila. Kupil isto za 15EUR, dobil zjebano. Ma hojnik kr prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

hojnikb ::

Itk. 8xxx je bil turd (kar je tudi potrjeno s strani expertov). Niso bli zastonj odpoklici večjih firm.

Also, dandanes recimo težko najdeš acerje z nvidija grafikami iz tistega obdobja, ki še delujejo brez težav.
#brezpodpisa

Seljak ::

No,jaz kar sem prvo naredil je bilo,da sem zamenjal stock hladilnik z dobrim ventilatorjem iz bakra,ker stock hlajenje je bilo zares v kur*u. Morda sem ji tudi z tem podaljšal življenjsko dobo ;)

Riff ::

men pa 8600gt še vedno deluje bp pa brez peke seveda

BorutK-73 ::

Riff je izjavil:

men pa 8600gt še vedno deluje bp pa brez peke seveda

Problem so bile 8800 serije, gts in gtx in kasneje tudi nekatere 9800. Vse so imele blover hladilnike. Takrat je nvidia ponosno zagotavljala da je 100C normalno za grafično.

hojnikb ::

nope, najhujse so ble 8400/8600
#brezpodpisa

Riff ::

tud sam sem zapekel največ 8800gts/gt/gtx kartic, vmes pa še ene 3 radeone: HD 3850, 4850, 6850

shadeX ::

Se mi zdi da imam še obe 8800GT na podstrešju. Če kdo rabi ju podarim. Pokvarjeni seveda :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

9800gt artefakti

Oddelek: Strojna oprema
476021 (5128) dottor
»

Ali mi je odpovedala grafična? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
548179 (6917) Riff
»

Umira grafična?

Oddelek: Zvok in slika
182399 (1953) Sssaga
»

Problem z igranjem iger. Nobena igra ne deluje, priložena slika. Prosim za pomoč!

Oddelek: Igre
161721 (1396) commissar
»

Odkup grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
193281 (2946) Riff

Več podobnih tem