» »

Nenavadne težave z grafično kartico !

Nenavadne težave z grafično kartico !

magical_L ::

Pozdravljeni!

Pred dnevi je računalnik začel kazati znake, kateri so namigovali na to, da je nekaj narobe z grafično kartico. Nato pa so stvari postale še malo bolj komplicirane. Problem je opisan spodaj.

Pred nekaj dnevi se mi je med igranjem igre COD2 slika nenadoma ustavila. Nekaj področij slike pa se je obarvalo vijolično. To mi je naredilo po kakih 45 min igranja. preostalo mi je samo, da sem na trdo resetiral rečunalnik.
Potem se je stvar začela stopnjevati in se mi je ista zadeva zgodila pri gledanju filmov. Sedaj že po kakih 15 minutah se je slika ustavila in obarvala na nekaterih predelih vijolično.
Nato se je stvar še stopnjevala in se je stvar začela že na splošno pogosto dogajati, ko sem naprimer prižgal računalnik, se je po kakih 10 minutah zgodilo isto kot prej med gledanjem filma na youtube. Zadevo sem slikal s telefonom:


Potem pa se je stvar še stopnjevala in se mi je že na strani za vpis gesla to zgodilo po kakih 5 minutah.


Zanimivo pa je, da če sem zagnal v varnem načinu, da je vse delovalo normalno, brez vrhnjih težav.

Rekel sem si, da je nekaj narobe z grafično in sem rekel prijatelju, da mi posodi njegovo GeForce8600 GT katere ni uporabljal že nekaj časa.

Vstavil sem jo in pognal računalnik in vse je bilo vredu, ampak ta grafična še ni imela inštaliranih driverjev
ko pa sem inštaliral driverje, pa so se pojavile kocke, ki nekako utripajo in so zelo moteče.
naredil sem priintscreen, tako da boste lahko videli (sedaj pišem z laptopa)

(nimam ideje zakaj kaže tisti del desno, ko pritisnem Printscreen)
in pa še slika s telefonom


Imate kakšne ideje kaj bi lahko bilo narobe. Je možno, da je tudi s prijateljevo grafično nekaj narobe, ali težava tiči čisto drugje ?

Tukaj vam podajam še specifikacije mojega PC-ja
matična: Gigybyte P35-DS4
grafična: Evga Geforce 8800GT
procesor: Intel Quad q6600 2.40 gHz
rami : Kingston HyperX DDR2 2x2GB 1066Mhz (KHX8500D2K2/4G)
(je možno da je napaka povezana z rami, saj imam že približno mesec dni sledeče rame, moja matična pa podpira frekvenco se mi zdi da največ 800 mhz ali pa še manj, toda kot sem prebral na nekem forumu naj to nebi predstavljalo težave)
napajalnik : Enermax 650 W
Monitor: LCD 23" Samsung SyncMaster P2350
ohišje Antec, katero vsebuje 5 ventilatorjev.

Hvala za vaš čas in pa že vnaprej se zahvaljujem za vsak vaš odgovor
LP

kivi113 ::

P-35 DS4 ima podporo za naveden ram:
Support for DDR2 1200 (O.C.)/1066/800/667 MHz memory modules

Predlagam, da preveriš, kako imaš z nastavitvami v biosu, predvsem če so vse voltaže ok. Mogoče dela kaka reža pod previsoko napetostjo ali kaj podobnega. Resetiraš lahko bios. V windows pa moraš preveriti, pod kakšno frekvenco delujeta grafični kartici, in morda malo znižat to.

ombre ::

Mislim da ti je crknil ram na grafični kartici. Se pravi grafa je za vrčt stran. :|
OmbreMan - Galaxy of knowledge

BALAST ::

Znana napaka pri Geforce 8800GT serijah je da se odkruši cin na grafičnem čipu, pomaga edino da razstaviš grafično na prafaktorje in jo daš v pečico 220°C za 10min. Verjetno ima 8600gt podobne probleme, ampak še nisem zasledil da bi jo kdo rešil s peko v pečici.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

magical_L ::

@kivi113 hvala za informacije in pa sm resetiru BIOS, ampak je bilo enako, z ostalimi stvarmi se pa rajši nisem igral, ker so se mi zdele nekako primerno nastavljene in se mi zdi da težava leži drugje, hvala.

@ ombre in BALAST No tudi sam sm predvidevu, da je nekaj narobe z grafično. Od prijatelja GeForce 8600 GT je definitivno pokvarjena, saj ko sem spet vstavil notri svojo EVGA 8800 GT, je bila slika normalna, brez kakih kock, se je pa pojavljala ista težava, katero sem opisal zgoraj.
Tako da zgleda da nimam druge izbire in zato sem že prej dopoldne naroču tole zadevo http://www.mimovrste.com/artikel/263000...
Glede na ceno in kakovost se mi zdi najbolj primerna. Imate mogoče še vi kak nasvet za cenovni razred pod 90 EUR? Hvala

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Ja,grafična je šla po gobe. Če jo zapečeš bo mogoče še laufala kakšno leto. 6670 je pa kar vredu nadomestek za 8800gt.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Sssaga ::

POdobne probleme imem z 9800 GT.

2x zapekel za 10 minut na 220 in je delalo :D

magical_L ::

Sam moram priznat da se tale zadeva da grafo zapečeš zlo prijetno sliš ... bom še sam pomoje probu, zgolj za zabavo hahaha :)

opeter ::

Samo pazi, da odstraniš vse plastične dele, preden daš v pečico!!! ZELO POMEMBNO.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

lahko kupiš tudi novo grafično. za 60-65E še dobiš dosti boljšo od 8800GT
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

Saj je že. V drugi temi piše, da je kupil Radeona 6670 ...

Računalnik se noče več prižgati!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Voluharr ::

200°C/10min je dovolj, preizkušeno na 9600gtx.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Sami ::

Imel sem iste probleme pri 8800GTX, zapekel sem jo ene 5X, delala je se kako leto, potem pa je sla po gobe.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

filip007 ::

Ah 6670 je bolj za silo, pri Solo imajo še 5770 za podobno ceno.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Riff ::

jaz tud zapekel 8800GTS že 2x in dela bp pa tud 9800GTX pa en Radeon HD 3850 na AGP vodilu, kupim tole 8800GT :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična crkuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
677470 (5774) shadeX
»

ALI grafična Dela ali NE??

Oddelek: Pomoč in nasveti
13832 (674) Freaxx
»

geforce 8800gts problem

Oddelek: Zvok in slika
192142 (1842) Riff
»

Katero grafično kartico do 40-50eur?

Oddelek: Kaj kupiti
141812 (1498) g. Oden
»

Kaj ponuja največ za svoj denar?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
264304 (2395) Shegevara

Več podobnih tem