» »

Katera grafična za gamerja???

Katera grafična za gamerja???

1
2
»

Lonsarg ::

Za dvakrat-trikrat višjo ceno pa res upam da je razlika :D Ampak za večino nas je čisto dovolj da igramo 99% špilov čisto do konca, tisti 1%, ki izstopajo po tem kako grafiko rabijo pa maš pač malo nižje.

@zupanman ja tisto kar je od Nvidee ostalo kar lepo izbriši pod dodaj/odstrani pa ti ne bo več težilo da nimaš.

zupanman ::

Evo :D Kartica lavfa tako kot more =) Metro 2033 na 1024x768 na ultra high dela supr. Mrbit kšn dev k je res velik nabit mav zalagga. Prej sm pa mu na 800x600 pa ultra low use pa mij še vseen laggal k nevem kva sam se je dal špilat :D Špil je pa tut najbl odbit kar sm jih do zdej špilu tok dam še na bolši resoluciji in grafiki nasploh ubrnu xD
Hvala vsem za pomoč!

Meizu ::

jan01 je izjavil:

// hd5750 in hd5770 eno veliko razočaranje napram prejšnje generacije


Ne, sej je kul... Za normalen in soliden gaming še zdaj več kot HD5770 ne rabiš. Sa vse ostale stvari je tu HD5850 ki je pa itak daleč pred HD4850 recimo.

Verjetno primerjaš HD5770 z HD4770 ampak verjetno pri Atiju niso razmišljali v tej smeri. Performanse luknjo HD4870 z DX11 so mogli zafilat in nastal je HD5770. Zakaj bi delal dve grafi ki sta približno enako hitri? (HD4770 pa HD4850 recimo)

Lonsarg ::

Mah mene so razočaral z 5830, ki je tako draga, da v bistvu niso nobene luknje zakrili. Med 5770 in 5850 ni nič vredno kupovat, še vedno luknja... Mogoče bo pa Nvidia luknjo zafilala:)

zupanman ::

No a bi mi lahko še enkrat pomagal pri odločitvi =) Trenutno sm finančno dobro razpoložen, in nameravam kupiti Sapphire HD 5870. Sedaj pa nevem... Ali naj vzamem navadno ali naj dam nekaj več EUR in kupim Vapor-X?
Kupil bom pa tudi 27inchni monitor zato bo pomojem zelo odlična kombinacija, morda kasneje tudi z dvema ali tremi ekrani.

BALAST ::

Ne rabiš Vapor-X, saj je že original hlajenje zelo dobro narejeno. Pa poglej malce za grafične po Funtech, ker se zna kdaj pojavit ugodna Slo-Tech cena.

zupanman ::

Potem navadna 5870 ni tako vroča? Ker gledal sem grafe ki prikazujejo da navadna 5870 v loadu pride do 83°, podobno kot sedaj moja 5750. Za Vapor-X naj bi pa v loadu prišlo samo do 60°. Tudi v idle je skoraj za 10° hladnejša. In pa tudi v FPSjih naj bi se malo poznalo...

BALAST ::

Glej, če boš bolje spal kupi potem Vapor-X (v trgovinah okoli 440EUR), drugače pa ima tudi Gigabyte dobro hlajenje z dvema ventilatorjema in ob igranju pride GPU le do 63°C (v trgovinah okoli 360EUR).

Izberi kar ti paše, jaz vem, da bi raje vzel gigabyte.

Lonsarg ::

Tudi če je res veliko bolše hlajenje, boš v najbolšem primeru za 5-10% več navil. Dražja je pa za več kot 5-10%, ampak če se gre za top FPS potem pač kupi, saj se ve, da ne gre linearno cena pri high end grafah.

zupanman ::

Ok, potem se bom kar odličil za navadno 5870. Samo sedaj pa spet nevem... ali naj vzamem:
Sapphire ali Gigabyte (1) ali Gigabyte (2)?
Gigabyte (1) http://www.mimovrste.com/artikel/263006...
Gigabyte (2) http://www.mimovrste.com/artikel/263007...
V čem je sploh razlika med tema gigabytovima? Tista ima 2 ventilatorja ampak za vodilo piše PCI-E 2.1 namesto
2.0... Kaj je potem razlika? In katero mi svetujete naj kupim? cene so približno enake...

IN pa še če bo vse lepo zdržalo... Imam 650W LGjev napajalnik, AMD Phenom II x4 965, matično gigabyte-ma790X-UD3P, 4gb DDR2. Kupil bom pa tudi nov monitor z resolucijo 1920 x 1080.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zupanman ()

Nwanko ::

Ena ma boljšo hlajenje. Če imaš dober pretok zraka vzami z dvema vent. če ne pa referenčno.

zupanman ::

Za zrak imam čisto normalno poskrbljeno. 12cm vent odspredaj ki daje zrak notri, nato čisto vzadaj še en 12cm ki ga daje ven, potem še PSU ki ga tudi daje ven, za CPU imam pa na stranici kot nekak filter ki naj bi bil zato, da CPU dobi bolj hladen zrak direktno.

Nwanko ::

galu ::

Zdej pa poglej to... Novo 5870 + custom kuler dobiš za 400e. Jaz sem pa dobil HD5870 + FC blok od eddya za 290EUR. Overpriced/foolish? Yes.
Tako to gre.

Nwanko ::

galu je izjavil:

Zdej pa poglej to... Novo 5870 + custom kuler dobiš za 400e. Jaz sem pa dobil HD5870 + FC blok od eddya za 290EUR. Overpriced/foolish? Yes.

Novo z garancijo?

galu ::

Z garancijo od dneva mojega nakupa.;)
Tako to gre.

Nwanko ::

Aha,no lepo si skozi prišo:P Ga morem sam poklicat če ma kako 5850 :D

zupanman ::

No sm naroču to Gigabytovo =) Upam da bo dobr delala pa da se bo poznala razlika med 5750 heh.

Nwanko ::

zupanman je izjavil:

No sm naroču to Gigabytovo =) Upam da bo dobr delala pa da se bo poznala razlika med 5750 heh.

5750 pa 5870 je VELIKA razlika.

zupanman ::

Bo možno igrati crysis warhead na very high z 8x AA? Kajti sedaj mi okoli 30FPS samo na very high brez AA... In pa seveda če bo še ostalo kaj moči da bi se lahko še za boljšo grafiko izkazalo?

Meizu ::

Težka bo z HD5870 1680x1050 very high 8xAA. Oz. mislim da ne bo šlo.

Nwanko ::

Naviješ na 1k/1,3k pa bi moglo no.

Meizu ::

Težko. HD5870 je po zmogljivostih tam nekje z HD4870x2 oz. mogoče kanček boljša, vendar je HD4870x2 nekako uspela goniti 1680x1050 very high, bognedaj da bi 8xaa vžgal.

No mogoče je takšen performanse posledica pač dveh sparjenih jeder HD4870 in dejstva, da SLI in CF ne skalira ravno dobro v Crysisu, tako da ima mogoče HD5860 kaj boljše rezultate, v nasprotnem primeru pa HD5870 ni sposobna gonit 8xaa na takšnih resolucijah v crysisu.

Edit: No moje napovedi se potrdijo s temle benchmarkom:

http://www.tomshardware.com/reviews/rad...

HD5870 je v zmogljivostih za fps ali dva hitrejši od HD4870x2, kar pomeni da boš užival v 37FPSjih pri 8xaa ter 1680x1050. Ne ravno vzpodbudno za grafično vredno 400EUR, ter igro, katere launch date je 16. november 2007. HD4870 ima pri isti resoluciji ter 8xaa dobrih 10FPSjev manj od HD5870.

Je pa to edina igra, kjer je performans teh novih grafikulj u p**di. V ostalih igrah HD5870 leti za znoret.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

galu ::

Jaz dobim pri 1920x1200 (enth.), DX10, 2xAA
avg = 40FPS (970GPU). Na 930MHz dobim nekje 38FPS.

@Meizu
Rahlo se motiš.. 5870 z novimi driverji je dosti močnejša od HD4870X2, in še lahko iz mojih lastnih izkušenj zatrdim da je HD5870 hitrejša v Crysisu, kot pa GTX295.
Tako to gre.

Meizu ::

No ja, ti bi znal natančneje o tej grafi povedat, saj si jo konec koncev tudi lastiš. Sam lahko povem za HD5770 in 5850.

zupanman ::

Ok. ravno sem inštalirav tanovo gigabytovo 5870. Dela ok samo temperature so nekam visoke...
Ko testiram v FurMarku za stability test mi pride skoraj do 90°. Z ventilatorjem na 85% mi zniža na 85-86°.
Je to normalno? Ima pa 2 ventilatorja in velik hladilnik, torej zakaj tako? Pri 5750 mi je z OC na vent 70% prišlo pod 80.

bluefish ::

5870 in 5750 sta pa vsaka razred zase.

zupanman ::

Ja samo ali so te temperature previsoke ali je dobro? kot je BALAST dejav : drugače pa ima tudi Gigabyte dobro hlajenje z dvema ventilatorjema in ob igranju pride GPU le do 63°C.
Ne moti me ravno če niso take temperature, samo ali je varno? in ali je vredu če se še kaj navije...

mr1two ::

Če ti sama grafična ne dvigne hitrosti ventilatorja na 100% ti že to nekaj pove ane. Drugače bi morale skoraj met kakšno termalno zaščito pred pregretjem. glej link

zupanman ::

No evo da malo poročam :P za enkrat je grafa več kot odlična. Crysis warhead dela very high 8xAA pri 30fps+, redko kdaj na kakšnih delih ko je res velika obremenitev, naprimer da vse gori okoli ali kaj podobnega se spusti na kakšne 25 za nekaj sekund. Prav tako GTA IV sem lahko z lahkoto na čisto vse na high dav zaradi 1gb memory.
Glede temperatur sem pa še malo naokoli pogledal in izvedal da se navadna sapphirova zgreje ob full load tudi do okoli 88°, ta gigabytova ki naj bi bila Super Overclock pa tudi tam okoli 86°. Trenutno imam ventilator naštiman na 85% pri 860clock in 1205memory. In kar se spomnim ko sem nekaj dni nazaj delal stability teste mi je prišla temperatura okoli 83°+-.
Sem pa tudi že probal OC pri 900clock ter 1290 memory, ampak se mi je pri stability testu zatemnil ekran (FurMark crash), nato sem še enkrat zagnal stability test, ampak so bili fpsji namesti 120+ samo 10-15. Nato sem resetiral rečunalnik in vse je bilo normalno ko sem naštimam clock in memory nazaj na 860/1200.
Tako da priporočam kartico vsem če vam ni škoda dati nekaj EUR več za 5870 namesto 5850.

galu ::

Dej si AA na 2x, ker ni razlike.

Evo, tu še slikca bencha.

Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

zupanman ::

galu je izjavil:

Dej si AA na 2x, ker ni razlike.

Evo, tu še slikca bencha.



Mi lahko poveš kašne so temperature pri tebi? Jaz nevem ali je varno da OC do 900+ za core, kajti sedaj mi pri 85% ventilatorju so temperature 86° v FurMarku. Misliš da je varno OC?

IvoJan ::

če hočeš boljši performance v crysisu ugasni AA v špilu in ga vklopi v CCC.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

galu ::

Jaz imam vodno (40°C v load).
Tako to gre.

zupanman ::

o.O kako pa to hehe? Imaš stock hladilnik in ventilator ali customized?

IvoJan ::

napisal ti je da ima vodno lol
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

zupanman ::

aja xd se opravicujem heh

Meizu ::

8xAA je neumnost. Več kot 4xAA opazil ne boš. Ubistvi se tudi brez AA da zelo lepo igrat. Za optimalen performans daj AA na 2x in bo odlično.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9811020 (9399) Xserces
»

Katero grafično kartico kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
432187 (1520) Shumbi
»

ATI Radeon HD 5850 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34523027 (10740) Xserces
»

hd5770 vs gtx260

Oddelek: Kaj kupiti
161927 (1705) Kreddy
»

Očitno me zanima kaj kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
9854 (730) BALAST

Več podobnih tem