» »

Baterija na prenosniku-naenkrat "hin"

Baterija na prenosniku-naenkrat "hin"

rytmonorm ::

pozdravljeni,

ve slučajno kdo kako je to možno, da baterija na prenosniku (HP) iz danes na jutri crkne? Včeraj sem dala prenosnik na popravilo, ker ga je napadel trojan, danes, ko sem ga dobila nazaj, pa ugotovim, da ga ne morem uporabljat več brez kabla. Narisan je križec in piše, da bom mogla zamenjat akumulator. Je pa še včeraj zdržal 2 urim max brez polnjenja.
Je možno to kr tak naenkrat? Je možno, da crkne baterija če se celi sistem zruši in se ga ponovno naloži?

Prosim za nasvet.
lp

BALAST ::

Ja na servisih se "včasih izgubijo" prvotne baterije, ker vedo da baterija ima zelo omejeno garancijo in bo stranka mogla kupit novo (če se le da pri njih).
(npr. BigB zna izgubit marsikatero stvar med servisom)

Verjetnost da bi crknila baterija zaradi sesutega sistema je tako minimalna, da bi jaz raje napisal pritožbo na servis, ker sumiš da so original "delujočo" baterijo verjetno med servisom zamenjali. Pojdi osebno na servis in jim povedej da baterija, katero si oddala zraven prenosnika, ni enaka bateriji katero si prejela.

rytmonorm ::

BALAST je izjavil:

Ja na servisih se "včasih izgubijo" prvotne baterije, ker vedo da baterija ima zelo omejeno garancijo in bo stranka mogla kupit novo (če se le da pri njih).
(npr. BigB zna izgubit marsikatero stvar med servisom)

Verjetnost da bi crknila baterija zaradi sesutega sistema je tako minimalna, da bi jaz raje napisal pritožbo na servis, ker sumiš da so original "delujočo" baterijo verjetno med servisom zamenjali. Pojdi osebno na servis in jim povedej da baterija, katero si oddala zraven prenosnika, ni enaka bateriji katero si prejela.


No, to zna bit malo nerodno, ker nisem bila na servisu, ampak mi je kolega to delal. Močno dvomim, da bi mi baterijo menjal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rytmonorm ()

fosil ::

Vzemi baterijo ven in očisti kontakte.
Včasih pomaga.
Tako je!

cojss ::

Lahko pa je kateri od kontaktov tudi ukrivljen in sploh nima stika - meni je uspelo tako "popravit" eno sicer neoriginalno baterijo za hp-ja, ki je šla malce bolj na trdo v režo od originalne...pa so tiste predelne plastike med kontakti kar odletele...

rytmonorm ::

Hvala za hitre nasvete,

sem jo vzela ven in popihala, pa zdaj dela. Sicer križec je še vedno, samo sem šla na nastavitve in odkljukala tam, ko piše, da naj me opozori, ko bom rabla nov akumulator. Bom vidla kako dolgo bo. Je pa tudi res, da se mi računalnik včasih pregreje in kr crkne, mogoče je to tudi s tem kaj povezano.

Hvala še enkrat

SG_101 ::

sam imam 2 hpja 4710s (oba sta isto stara), pa se je obema po 1 letu uporabe naredil ta križec z napisom, da je potrebno zamenjati akumulator. in to tako kot tebi, čez noč... en akumulator je bil na srečo še v garanciji (zadnji dan), pri drugemu pa ni bilo te sreče, je bilo par dni čez.

KTr1sk ::

Mene še nekaj zanima, na prenosniku se venomer resetira računalnik, če je priklopljen samo z baterijo, kadar pa je v elektriko vključen pa deluje normalno, kaj je narobe kaj z baterijo ali z samim računalnikom windowsom?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

oLi' ::

hej

Imam podobne tezave, zato bom postavila vprasanje kar tu. Vceraj se mi je na prenosniku (Toshiba Satellite L-500, star dve leti) zgodilo, da mi je racunalnik mrknil pri delovanju na bateriji, ceprav je bila baterija takrat se nekje okrog 20%. Ko sem racunalnik vstekala na kabel pa filat ni hotel. Pridem v winse (win 7), pise plugged in, not charging.

Po guglanju in branju miljon razlicnih stvari sem se vedno tam, kjer sem bila, da nimam pojma kaj je narobe. Sem pa ugotovila sledece: baterije noce filati v nobenem primeru, niti v biosu, niti ko je ugasnjen, niti ko je prizgan. Prizge se lucka kot da se fila ob zagonu, gori ene 7 sekund in mrkne. Najvecja fora pa je, da mi senzor kaze, kot da je baterija polna, in da jo pomoje zaradi tega noce polniti. Povrhu vsega jo niti spraznit noce, enostavno se obnasa, kot da baterije nima (se je pa ze sama po sebi od vceraj do danes spraznila).

Evo dve slikci, da se vidi kako zadeva izgleda:



Sedaj me zanima, a obstaja kaksen "brute force" nacin, kako pripravit prenosnik do tega, da bi zacel baterijo polnit? Ker ocitno ima on informacijo, da je polna, ceprav ni (poskusila sem ze z brisanjem drajvrjev za baterijo, ni nic pomagalo). Nimam pa drugega prenosnika, da jo ruknem noter, in poskusim ce bi jo tam polnil (ali sploh zaznal).

Hvala za odgovore in lp..

logit ::

oLi' na zanašaj se na stanje katero ti posreduje baterija. Le ta namreč skozi čas "izgubi spomin" o dejanski napolnjenosti baterije in zato kaže napačno informacijo. Poskusi s kalibracijo baterije. Sicer je pa dve leti povprečna doba današnjih baterij.

oLi' ::

Fora je, da se je ista stvar zgodila na ocimovem prenosniku dva dni pred mano. Preveliko nakljucje je to za moje pojme.

Drugace pa, logit, kako naj naredim kalibracijo, ce mi jo noce niti praznit niti polnit?? In vem, da gre baterija h koncu, ampak ponavadi je tako, da ima cedalje manj minut na razpolago, ne da kar crkne, in se ne more vec uporabljat (in na mojem laptopu mi je baterija drzala malo vec kot pol ure, medtem ko na ocimovem pa okoli ene ure, pa se nama je kljub temu zgodila ista stvar)..

KTr1sk ::

No naj jaz sem zgoraj napisal da se venomer resetira kadar je sam baterija notri in zdaj je rešena težava...nova baterija in dela vse ok.
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

oLi' ::

A je v mojem primeru smiselno poskusit se zamrznit baterijo? In ce slucajno baterija ce ni cist crknjena, a jo lahko na ta nacin dokoncno unicim (ce ne bo poratalo)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
283637 (2530) klekej
»

Problem z baterijo na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
51087 (981) Doman
»

Servis - po prevzetju zaznane napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
393780 (2748) solatko
»

Acer prenosnik ne polni baterije

Oddelek: Pomoč in nasveti
213694 (2835) fosil
»

Apple bo namesto baterij menjal iPade (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9627902 (25996) zee

Več podobnih tem