» »

Problem z baterijo na prenosniku

Problem z baterijo na prenosniku

Doman ::

Po novi namestitvi Windows 7 imam na prenosnem računalniku Acer K53SD problem z baterijo. Naj omenim da je pred novo namestitvijo Windows 7 delalo vse ok. Računalnik je bil brez 220V napajanja prižgan skoraj dve uri. Sedaj mi v orodni vrstici javlja napako da je priporočljivo da zamenjam baterijo. Včasih se prenosnik izklopi po desetih, včasih po pol ure, kljub temu da baterija še ni prazna. Če je priklopljen na 220V dela vse ok.

Mi lahko pove v čem je problem? Morda preveč pade napetost na bateriji?

Blum ::

Kateri os je bil pa predhodno naložen, ter koliko je prenosnik star? Mogoče ti pa 7 toliko več "žere", da se pozna.

nwave ::

Da ne odpiram nove teme si bom sposodil tole.
Imam problem na Asus N55SF(star 3 leta, naložen Win 8.1). Problem je, da se mi računalnik ko se napaja z baterije pri približno 80% brez kakršnegakoli opozorila sam izklopi(V power setting je vse pravilno nastavljeno). To se mi je dogajalo tudi na Win. 7 ampak šele pri 20-30%. Google pravi da nekaterim pomaga menjava baterije, ni pa to garantirano popravilo.
Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z takim problemom?

Han ::

Včasih za takšen problem izdajo popravljen BIOS - preveri. Po 3-4 letih se baterija iztroši - menjaj.

nwave ::

Preveril pa ni nikjer omenjen kakšen fix za ta problem. Baterijo preveril po dolgem in po čez pa ni nikjer videti kakšnih napak, kapaciteta baterije se je pričakovano zmanjšala. Razmišljam, da bi uveljavljal mimoskrbi garancijo pa naj se na servisu ubadajo s tem.

Doman ::

Predhodno je bil naložen isti OS, prenosnik je pa star 2leti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 8.1 - težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
282216 (813) BivšiUser2
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819549 (6985) specing
»

Baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
283637 (2530) klekej
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398811 (8258) Pšenični
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312197 (11584) k0lar

Več podobnih tem