» »

Acer prenosnik ne polni baterije

Acer prenosnik ne polni baterije

tomi77 ::

pozdravljeni, imam sledečo težavo. lastim si netbook Acer Aspire One. In težava ej v tem, da mi kar naenkrat noče več polnit baterije. Lučka od baterije ko priklopim napajanje za polnitev sveti, nato čez nekaj časa začne mižikat. In ne postavi več baterije pokonci. Tudi ko grem v windowse preko napajanja...mi pri pregledu v windowsih pokaže baterijo na 0%, in je z rdečim križcem prečrtana. In ko pogledam karateristike baterije, mi piše kot da je UNKNOWN battery.

A mogoče ve kdo kaj bi lahko bilo narobe?

hvala
Core2Duo E6400 ; ASUS P5B; Ram OCZ 4 GB DDR2 ram, 4x 1GB PC2-6400, 800MHz;
Sapphire ATI HD 3870 ; 2x Seagate 7200.10 320GB SATAII;

solatko ::

Baterijo bo potrebno zamenjat.

tomi77 ::

samo kako je to mogoče...računalnik star 3 mesece? držal se vseh navodil za vzdrževanje baterije..itd...itd...
a tukaj lahko uveljavim garancijo?
Core2Duo E6400 ; ASUS P5B; Ram OCZ 4 GB DDR2 ram, 4x 1GB PC2-6400, 800MHz;
Sapphire ATI HD 3870 ; 2x Seagate 7200.10 320GB SATAII;

solatko ::

Baterija je lahko že čisto nova zanič, nesi na servis, ti morajo zamenjat, se mi zdi, da imajo batrije 6 mesecev garancije, ne bom pa trdil.

misek ::

Ni rečeno, da je baterija fuč. Na mojem starem prenosniku sem kupil novo baterijo, ki pa se prav tako noče polniti, oz. se včasih polni, včasih ne. V mojem primeru je verjetno kriv kar računalnik (elektroniak za polnjenje). Pa baterije ne prepozna ipd.

G-Rega ::

Sicer je tole precej pozno, a vseeno za tiste s podobnimi težavami:

Se mi je zgodilo enako, baterije ni prepoznal in ne polnil. Sem jo parkrat potegnil ven in noter, se malo pohecal s kontakti, potem je bilo pa OK.

Pyr0Beast ::

Lahko je kaj ali z baterijo ali pa s prenosnikom.
Poizkusi polniti v samem BIOSu, lahko, da SW kakšne težave dela.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

silver007 ::

tudi jaz imam enak problem in vas prosim za odgovor kaj ste naredili, ali je bilo potrebno zamenjati baterijo ali kaj ?

sandmat ::

lahko je problem tudi v tem,da je prišlo do preizpraznenja. če imaš baterijo predolgo časa zunaj, maš problem ker se sama izprazni do te mere, da je ni možno več polnit.

solatko ::

Imaš instalirane vse gonilnike za pravi OS. Če je gonilnik za Visto, imaš pa Windows 7, je možno da gonilnik ni pravi in ti zato ne dela polnjenje baterije. (imel sem tak primer na Dell 1550, po instalaciji viste, je bilo vse v redu).

Tilk ::

meu isti problem, sm raj kr nesu na servis pod garancijo, in dubu novo baterijo. Đabe se bos zajebavu,če pa nimaš znanja pa sploh ne šar po bateriji.
;)
Tilk

ToniT ::

Imel sem isti problem. Pomagala je nadgradnja BIOS-a.

trto ::

Jst imam pa problem z Acerjem.
Kupljen lani julija, že kak mesec mi polni baterijo izključno do 2/3 in sicer do 66% pa čeprav priklopljen in nič več, nič manj

Kako je z garancijo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trto ()

sandmat ::

ponavadi ima baterija garencijo 1 leto. Čim prej na servis :)

trto ::

nebo šlo, sem klical na servis in so mi rekli da je garancija samo pol leta.

Vprašal bi znalce, ker mi baterija dela samo na 2 celicah od 3, ali je kakorkoli možno to nedelujočo celico popraviti??

fosil ::

Zakonsko določena garancija je 1 leto, drugače pa jih prijavi na inšpekcijo.
Tako je!

trto ::

kaj pa če na računu piše 6m

fosil ::

Račun ni nad zakonom.
Kot vemo iz ene druge teme je računalnik, prenosnik pa sploh, komplet kot celota z baterijo vred in torej velja zanj zakonsko predpisana garancija.
Sicer ne vem če bo uspelo, ampak je za probat, prijava na inšpekcijo nič ne stane.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

trto ::

se pravi jim morm zatežit ....

Pa si ti sigurn da je to res da je prenosnik kupljen v enem delu, garancija 1 leto

fosil ::

Mal poglej tole temo
Tako je!

trto ::

hvala, bom

fosil ::

Če bo inšpekcija rekla da baterija ni del prenosnika bo na nek način negirala sama sebe.
Za probat je, prijava nič ne stane in mogoče boš ustvaril precedans :D
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija in baterija. Lahko uveljavljam?

Oddelek: Mobilne tehnologije
226463 (2110) St235
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819258 (6694) specing
»

Baterija na prenosniku-naenkrat "hin"

Oddelek: Strojna oprema
122228 (1784) oLi'
»

Servis - po prevzetju zaznane napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
393606 (2574) solatko
»

Ali je na prenosniku izdihnila baterija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111231 (978) Pyr0Beast

Več podobnih tem