» »

AMD K6-500MHz a se da al ne?

AMD K6-500MHz a se da al ne?

su37 ::

Zdravo navijalci mašin!
Zanima me če je možno naviti AMD K6-500MHz na kaj več. Jaz imam sicer že problem kako na plošči LS 5MVP3 doseči teh 500MHz,BIOS sem update-al,tam pravijo da je to za 500MHz, vse JP sem dal kot piše, pa mi podpre mislim 415MHz. A kdo ve kaj bi lahko bil vzrok in če je možno spravit še kaj čez 500MHz na kakšno foro bi ga dal???? :|
Če kdo kaj ve, naj mi prosim sporoči Web naslov ali pa pove kak nasvet. Vsako mnenje je zaželjeno.
Ajd folk, uživajte na čim več MHz

OZZY ::

Tvoj proc dela na 100fsb. Če ti plata ne podpira 100fsb pol ne bo nič. Ampak kakor zgleda ti podpira le 66,75 in 83fsb in mogoče kake ferkvence vmes.

su37 ::

Ej OZZY a misliš da je to možno če pa piše v dokumentaciji da podpira tudi faktor 100. Tako da ne vem v čem je problem.Vseen hvala za komentar0:)

Boky ::

Tudi jaz ima LuckyStar 5mvp3 ver.4.0+ na kateri laufam k6 III 450 (4.5*100). Na AMD-zone pa sem zasledil, da ljudej na tej plati laufajo k6 III+ 450 @550, tako da se enkrat preveri vse skupaj.
Ti si izgleda nastavil juperje na 5*83 =415. Daj preveri jih se enkrat. Ce ti nikakor ne bo uspelo dat vodial na 100 MHz, ga daj na 83 (kot ga izgleda imas zdaj) mnozilnik pa daj na 2. Proc bo to razumel kot 6X, kar ti bo v koncni fazi tudi dalo 500 Mhz, ceprav to ne bo optimalno. Btw kero verzijo plate imas ?
K6 II (predpostavljam) 500 bo pa bol tesko OC-ti. Kakih 522 (5.5*95) ce bos imel dosti srece mogoce 550.
Probaj za kakim dobrim burnin-om. Seveda pa moras stvr najprej ozivet pri 500-tih Mhz.
Javi ce ti bo uspelo.

KuhaR ::

Čuj Su37 kakšen K-6 pa imaš. II ali III. Kakšni dve leti nazaj sem sam imel K6-II 400 @ 500 od trenutka ko sem ga vstavil v mat plato in to pri defaul voltaži. Če bi bila plata sposobna višje frekvence ali pa večkratnika bi šlo sigurno na 550. Takrat sem bil kar dosti informiran o proc. tako da vem da sta obstajali dve vrsti procesorja (K6-II). Razlik je bila v jedru en je deloval pri 2,2V en pa pri 2,4V. Jaz sem imel prvega novejšega, kateri se ni grel preveč in je omogočal friziranje. Uni bolj požrešni pa niso bili preveč zadovoljni pri povečavi frekvence.

su37 ::

Živjo ludi, ja takle je, zdej ravno iščem dokumentacijo po netu za mojo platko oziroma za mojo JP, BB jaz sem vse 5x pregledal glede faktorja, je pa tako da imam V1.4 in K6-II, torej kaj misliš, tisto s faktorjem 2 pa še nisem posukusil bom pa še danes. Tako da hvala za predlog, če pa ima kdo še kaj dodati pa prosim z besedo na dan.
Mejte se, ciao!!

su37 ::

Še nekaj me zanima, kaj bi blo če bi flashal bios za V4, ma sam to je ful čudno, ko prižgem pc mi itak tam zgoraj napiše da je bios v4 pa še nekaj, ampak na plati piše da je 1.4???8-O

su37 ::

Ja kaj naj rečem, zdej pa se je mu je mal zbutal. Zdej sem faktor dal na 2 in vse ostalo pustil pri miru in ko se prižge pc mi kaže 697MHz !!!! no potem v winsih pa mislim da se pokaže bolj realne slika in sicer Sandra mi kaže 540MHz, torej to je najbrž to kar sem iskal. Da vsaj procesor izkoristim če ga že imam. nullnull
  • null
  • null

    Boky ::

    Vzami si dol WcpuID in WpcuClk. WcpuID ti pokaze med drugim tudi na koliko ti laufa FSB.(WcpuID najdes tudi v slo-tech-ovem downloadu) Sicer pa mislim da sandra tudi pokaze pravilno clk od proca ampak jaz WcpuID-ju in WpcuClk-u vseeno bol zaupam! :)
    Plate ti pa ne priporocam flash-at z kakim drugim biosom, razen z tistim ki je prav za tvojo plato.


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    par vprašanj

    Oddelek: Navijanje
    6873 (761) Hux
    »

    SSE in Tbred

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    121051 (941) msmiha
    »

    Test plošč (malo navite):)

    Oddelek: Navijanje
    161381 (1030) morphling1
    »

    Socket 7

    Oddelek: Strojna oprema
    161401 (1235) Boky
    »

    Nov rekord! (strani: 1 2 )

    Oddelek: Navijanje
    594238 (3561) tejo

    Več podobnih tem