» »

par vprašanj

par vprašanj

lovro1a ::

moj sistem: abit nfs-s, box barton 2500+ (mam drug vent gor), 512 ddr long dimm 512MB 400MHz,ati rad 9800pro 128mb, chieftecdx-01b-d 360w.

zanč enkrat sem v biosu poveču multiplyer factor na 13.5 . zanima me, če je to kej vplival na hitrost procesorja. mam en program od winbonda, ki mi sicer kaže, da je temp 46°C na procesorju (kar je več kot je bla prej) in iz tega sklepam, da najbrž hitrej dela :)8-) :)
Bega me to, da mi razni programi in windowsi xp navajajo isto hitros proc, kot je bla serijska (men se zdi da je neki čez 1.8 GHz). sam te najbrž hitrost odčitajo tko, da prepoznajo procesor in mu pripišejo default hitrost? kwa p jes vem.
čudn se mi zdi tud zato, ker povsod berem kaj vse morš povezat in zalepit, da odkleneš athlona. kar prelepo bi blo da bi bil moj kr odklenjen; se mi zdi...
ali je torej moj proc navit? in če ni, kako to storim? ali nej povečam tud fsb? na kok? kako?
pa še tole: tm u meniju od biosa maš tud eno nastavitev za agp frequency. pr men je bla po defaultu na 66. da se jo naštimat na 66-100.
a nej to kej drkam a nej pr gmah pstim? :)

thx

aja pa še to. a je kšn program, ki bi v realnem času prikazoval hitrost cpuja? po možnosti v windowsih.

The B ::

The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Jackal ::

Če te zanimajo osnove navijanja si najprej preberi članek, ki ga je spisal Owca - klik

Potem lahko obiščeš še sticky temo Preberi me v oddelku navijanje, kjer je zbranih veliko povezav na vprašanja.

Drugače je vprašanj o navijanju tukaj malo morje, zato uporabi še iskanje, saj se nobenemu ne da stokrat ponavljati eno in isto.

Athloni XP (Bartoni) so zaklenjeni, če so narejeni po 40. tednu 2003. Spreminjanje množilnika tako ne pomaga. Kdaj je procesor narejen piše na črni ploščici na procesorju. Naviješ lahko le preko FSBja. Najverjetneje iz BIOS-a. Več informacij boš sigurno našel v priročniku matične plošče.

Program za detekcijo ure realnega časa ima tudi WcpuID
Walking the way is something completely different than imagining the way.

lovro1a ::

ok!
wcpuid mi kaze 1837,50. to se prav default. sam kako pa da se pol proc bl greje odkar sem dal multiplyer na 13,5?

Sami ::

wcpuid mi kaze 1837,50. to se prav default. sam kako pa da se pol proc bl greje odkar sem dal multiplyer na 13,5?


Tvoj barton je zaklenjen, greje pa se ti tako kot prej, samo si ga takrat verjetno imel že dalj časa vklopljenega in 100% obremenjenega...:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

DarwiN ::

optična varka 8-O
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Hux ::

Dnevi so vedno bol voroci tak da se vedno bol greje. Pocakaj se par dni pa se pol cudi ko bos v sobi mel 30 stopinj hehe. We all love Klime!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samodejno Undreclockanje proca AMD (CPU Z) !!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
211932 (1406) njok
»

AMD Athlon XP 2600+?

Oddelek: Strojna oprema
81082 (936) denalom
»

kolk navit 2600+

Oddelek: Navijanje
321716 (911) Tugo
»

Komentarji članka Osnove navijanja I

Oddelek: Navijanje
402925 (2102) BaRtMaN
»

Navijanje Athlona 2800+

Oddelek: Navijanje
9944 (762) Nacek

Več podobnih tem