» »

Zamenjava avtoradia

Zamenjava avtoradia

He-Man ::

Pozdravljeni,

avto je WV Polo United TDi 70 (letnik 2008), vgrajeni avtoradio pa izgleda takole:



Rad bi ga zamenjal saj tale predvaja le navadne CD-je, niti MP3-jev ne bere. Doma imam drugi avtoradio, tisti klasične manjše oblike.

Ali kdo ve iz prakse, če se to da zamenjati in koliko zahtevno oz. drago bi bilo?

Hvala!

Bud_Bundy ::

Ne vem odgovora.. poznam pa poceni alternativo..

FM oddajnik

St235 ::

15 minut in cc 20€-30€ materiala.

Rabiš tole: http://www.nexxia.co.uk/product.asp?s=S...
in verjetno tole, če nimaš iso kablov http://www.ebay.com/itm/CT20VW04-VOLKSW...
in ponavadi tole, da dobiš ven original radio: http://www.ebay.com/itm/VW-Polo-Car-CD-...

He-Man ::

Hvala za odgovor. Mogoče veste koliko bi prišlo, če bi to dal narediti kakšnemu avtoradio servisu?

šernk ::

dela je v osnovi za 5minut, vse ostalo je pa odvisno od tega kaj želiš. lahko narediš tako kot je lakotnik predlagal če nimaš iso kablov, lahko kable režeš in nanje samo iso konektor daš (pride precej ceneje kot kupovati sam adapter), lahko pa odrežeš komplet vse in direktno vežeš radio kabel na kabel.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

He-Man ::

Hvala vsem za pomoč.

St235 ::

He-Man je izjavil:

Hvala za odgovor. Mogoče veste koliko bi prišlo, če bi to dal narediti kakšnemu avtoradio servisu?

40-60€materiala in vsaj 100€ dela.

TehDucky ::

Jaz sem namesto tistih jezičkov, ki jih je lakotnik linkal vzel kar dva navadna noža od pribora, malo tanjša pa notri porinil. Zdaj nisem delal to sicer za original avto radio, ampak je bil že podoben notri, vseeno je bilo potrebno zatlačit notri en konc, da so se jezički notri zaskočil in si lahko vn vzel.
Če je 2008 letnik avto, bi moral že imeti ISO konektorje, tako da tega po vsej verjetnosti ne boš rabil. Boš pa seveda izvedel ko odpreš.
Sem pred tem že enkrat ven vzel prejšnji radio, nalotal gor aux kabel, samo ni bilo isto, zato sem postopek že poznal npr. kje so jezički in kako jih lahko zahakljam nazaj. Tako, da sem ob menjavi radia potreboval verjetno kakšno urco. Izkušnje pa itak ne škodijo.

šernk ::

40-60€materiala in vsaj 100€ dela.


menjava avtoradia 100€ dela? to je 5ur dela? kaj skuhajo še kosilo vmes? 100€ ni pri velikem servisu dela na uradnem servisu...

sploh če se odloči za adapterje je 5min dela. z vezavo kabel na kabel, ki je časovno najbolj potratna je 30min dela, če nimaš sheme recimo cela ura ampak itak ni kaj dosti za falit in delajo zadeve na pamet dobesedno ljudje, ki se s tem večkrat srečajo. meni je avtoelektričar pred 7imi leti vgradil avtoradio v 15ih minutah, s tem da je moral še iskati iso konektor, da smo ga dali gor, ker na avtu ga ni bilo. pač 10min za povezat kable ostalo je pa samo še zlaganje lego kock.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto zvočniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8711335 (6582) dottor
»

Kateri avtoradio bi se prilegal ?

Oddelek: Na cesti
71615 (1336) Heavy
»

Priklop avtoradia

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
349633 (7640) fulgur
»

Kateri adapter za avtoradio alpine -> xplore

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82114 (1963) WildChild
»

Zamenjava Avtoradija Z NOVIM

Oddelek: Loža
233361 (2698) WinXP

Več podobnih tem