» »

Ko ugasnem luč - izklopi elektriko!?

Ko ugasnem luč - izklopi elektriko!?

BlackHole ::

Nekje sem enkrat bral, da se da to stvar nastaviti. Ker imam v sobi (kjer spim) ogromno električnih (audio/video) naprav, bi znala bit tole koristna zadeva, če bi bila pravilno nastavljiva. Torej, recimo ko bi ugasnil TV (ki je ponavadi zanja naprava, ki jo ugasnem), bi se prekinil tokovni krog, vendar samo v moji sobi. Kakšen poseg je potreben za to? Zadovoljen bi bil že s kakšnim razdelilcem, ki to ponuja, ker imam vse naprave na kupu in bi lahko vse štekal v en razdelilec. Samo moral bi imeti možnost nastavit nek časovni interval, kdaj bi naj to pravilo veljalo, ker podnevi tega ne bi uporabljal.

Aspirinix ::

Najbolj enostavno ti je predelati osnovni podaljšek na akterega boš priklopil vse ostalo.
Vzameš npr. razdelilec s potrebnih številom doz. Nekje pri vtikaču prerežeš. Na mestu kjer si stvar prerezal vgradiš eno čist običajno stikalo.
Vgradiš in namestiš. Prišaltaš v vtičnico in sprobaš.
Po koncu dela se samo dotakneš stikalca in vidiš kaj bo. Taka bi bila verjetno najcenejša varianta.
Za kaj bolj kompliciranega lahko dodaš timeswitch na vtičnici (časovni pogoji).
Če pa iščeš kaj takega že izdelanega pa kar v neko elektro trgovino, ki pa mora biti konkretno založena.;)

BlackHole ::

Saj v bistvu si niti ne predstavljam, na kak način bi naj ta stvar delovala. Upam, da ni potreben kak poseg v električne napeljave. To, da bi vstavljal stikalo vmes med vtičnico in razdelilec ni potrebno, saj se dobijo razdelilci, ki imajo to stikalo že montirano (tudi sam ga imam). Samo to ne pride v poštev, zato ker je razdelilec na nasprotni strani od moje postelje in hočem da se odklop zgodi avtomatsko. Kje ste štromarji!?

Zgodovina sprememb…

Zavo ::

Blachhole ne razumem prav kaj bi rad naredil?

Malo bolj potrobno prosim!

Povej mi ko ugasneš TV, da bi zaspal, ti nabija od zadaj še stolp ali kaj?
Ne razumem pa kako lahko gledaš TV in obenem stolp poslušaš...???

noraguta ::

http://www.x10.com

samo pri nas so te stvari , svinsko drazje, kot pa v USA. se pa dajo modificirat.

BlackHole ::

Zavo, ne vem kje si pobral to s stolpom.0:) Ker imam v sobi veliko naprav (domači kino, računalnik), bi rad da se mi vse naprave popolnoma ugasnejo (ne samo v stand-by) ampak power off takrat, ko bi ugasnil zadnjo prižgano napravo. Kot sem rekel, ponavadi ugasnem nazadnje TV, preden zaspim.

gumby ::

obstaja t.i. "master-slave" razdelilnik, ki omogoča točno to. imajo ga pri konradu, verjetno še kje...
klik, vpiši 610425 v polje išči...

cekr ::

Hočeš, da bi vso elektriko izklopil z enim stikalom?
Vprašanje je predvsem, kako imaš izvedeno inštalacijo po sobi ( v zidu). Če imaš samo eno glavno razdelilno dozo, potem se samo vgradi "močnejše" klecno stikalo na začetku inštalacije. Močnejše predvsem zato, ker se ti bo navadno stikalo sčasoma prekurilo. Lahko pa se na začetku inštalacije vgradi rele, ki ga krmiliš s posebnim IR-senzorjem(IR-stikalo za luči), katerega lahko krmiliš z običajnim TV-daljincem. Pri vsej zadevi je važno, da prideš na začetek inštalacije.

BlackHole ::

Saj pravim, če je le možno, bi rad opcijo, kjer ne bi rabil razdirat električnega omrežja.

t.g. , kako točno deluje tista naprava od Konrada, na kak način se izklopi? Ker ta ima tudi zaščito za prenapetostne sunke. Ali se izklopi samo takrat, ko pride do prevelikega sunka ali ima tudi druge možnosti, recimo preko pilota ali kot sem rekel, ko bi ugasnil točno določeno napravo?

gumby ::

stvar tipa tok na master vtičnici - ko je tam poraba (npr. vključen TV), potem aktivira ostale vtičnice. nastaviš lahko tudi prag vklopa.
imajo tudi razdelilec, kjer lahko vsako vtičnico posebej vlkopiš z daljincem, če to hočeš...
in malo poglej po drugih trgovinah, kjer boš pri konradu dal precej $$$ za te stvari

BlackHole ::

Katere trgovine priporočaš?

gumby ::

trgovin je polno...
hte, ic-elektronika, čip, ... malo poglej po pirs-u

BlackHole ::

No saj, nisem vedel če misliš tuje trgovine ali naše.

cekr ::

Dajte si že dopovedat; vsak tokokrog je potrebno prekiniti na začetku, drugače se ne bo izklopila cela veja. Tisto, kar imajo pri Conradu, ima pa isti problem, kot če vse pustiš v stand-by.
Še poglej, če ima ojačevalec od tvojega sobnega kina, kakšen izhod 230V. Če ga ima, lahko potem vse krmiliš s tem izhodom.

BlackHole ::

Ojačevalec ima 2 izhoda, samo mora biti prižgan, če hočem uporabljat naprave, ki bi bile priključene na njega. Pa saj imam že zdaj na razdelilcu stikalo, s katerim prekinem tokokrog za vse naprave, ki so priključene na njega, samo bi rabil nekaj bolj komot, ker ta razdelilec ni ravno pri roki.

BlackHole ::

Pri Konradu so mi ponudili tole zadevo. V polje išči všpišite 613100.

gumby ::

to je verjetno to, kar iščeš...

SkIDiver ::

In nazadje boš postal tako len, da se boš še z avtom začel vozit na sekret školko. Seveda vse z pritiskom na en gumb:D

BlackHole ::

Ma ne, ne gre se za lenost ali kaj takega, ampak bi enostavno rad, da se v moji sobi, med spanjem, čim manj dogaja po vsem kablovju, ki ga imam.:)

BlackHole ::

Če prav razumem, ta naprava na sliki (613100) je sprejemnik. Zraven dobim še en oddajnik. Ker ne vem kako izgleda oddajnik, me zanima ali ta set zadostuje za izklop večih naprav, ki so na istem razdelilcu. Če pa bi rad izklapljal vsako napravo tudi ločeno od ostalih, pa potrebujem več oddajnikov. Kam pa se priklopi oddajnik? Ne vem, če si stvar pravilno predstavljam. Možno, da
sem zamenjal pomene besed oddajnik in sprejemnik.

SkIDiver ::

Eh. Zadevo se da prov simpl uredit. Si že kdaj slišal kako južnjak ugasne luč in preveri, če je okno zaprto? No ti pa ugašaj tako zvečer vse naprave. Kamen v roke pa cilat v glavno stikalo:D

ali3n ::

Pomojem boljš da s tenis žogico... kamen je mal... khm...
(ob posteljo postaviš uno košaro z žogicami, ki jih imajo na tenis igriščih,... ko ti uspe zadet gl. stikalo zaspiš, zjutraj pa brez napora pobereš žogice po sobi... sčasoma boš potreboval samo en met...:D ) )
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

gumby ::

b-varianta,:D

SkIDiver ::

To bo torej pol BlackHole varjanta ugašanja luči:D

BlackHole ::

To varianto sem uporabljal kar nekaj časa, ampak vam povem, da se ne splača, zato iščem zdaj cenejšo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricna poraba naprav , elektricna stikala in podobna vprasanja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193968 (2058) radoha62
»

Vezava vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6722397 (8907) tony1
»

Udar strele

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4212600 (10956) revvs
»

OMFG - Vse o strelah, praktičnega

Oddelek: Pomoč in nasveti
484549 (3133) Azrael
»

Ugašanje monitorja z daljincem

Oddelek: Programska oprema
151203 (921) ganzi

Več podobnih tem