» »

PODATKI SO ŠLI z diska

PODATKI SO ŠLI z diska

WinXP ::

Pozdrav.Imam veliko težavo in sicer so se mi ob nalaganju Windowsa na novo
vsi podatki s PARTICIJE E zbrisali verjetno za vedno - zakaj mislim da ne bo mogoče z Recovery orodjem,pojasnjujem spodaj...

Disk je nov in je bil razdeljen na 3 particije (C kot zagonsko,D, in pa E s filmi).

Sistem Win7 kar ni in ni hotel ponovno naložiti svežo kopijo oziroma jo je dokončeval na pol in potem zaspal,zato sem prešel na Windows XP,kateri je sicer hotel zagnati,A JE TUDI ON SILIL DA FORMATIRAM particiji D in E,
kar pa seveda nikakor nisem hotel,če ne bi s tem zbrisal z njih tudi vse svoje podatke!

Ker to nisem hotel narediti,sem kot ponavadi dal formatirati in instalirati na zagonsko particijo C,a glej ga zlomka,Windows je pa ZRAVEN KAR SAM FORMATIRAL TUDI PARTICIJO E s filmi!
Enako se mi je zgodilo že lansko leto in ne vem kako bom tole prenesel,ker mi pride da sesujem računalnik in AM3 sranja in F3 diske na komade.

P.S.: Pred tem sem tudi pregledoval disk z različnimi orodji in so pokazali da je ravno ta particija E "Invalid" ne pa kot druge 2 Primary in Logical.
Zdaj je niti ne pokaže več,torej hoče da ustvarim NOVO v Partition Managerju.Je bila pa ta particija E (pravtako kot D) ENKRIPTIRANA z BitLockerjem.Toliko za info,zdaj ali obstaja še kakšno upanje ali je to totalno konec?:'( Se da kaj z Knoppixom ali Hirens Boot CD?:(

Hvala vnaprej za pomoč
  • spremenil: WinXP ()

amigo_no1 ::

BitLocker dela na win 7/vista, tako da si "zmagal" ;).
Če nisi nič šaril (pisal) po E jo lahko dobiš nazaj z "testdisk", vendar bo potem jeba ker verjetno nimaš shranjenih obnovitvenega ključa za tvoj SID (nekako tako kot pri EFS zaščiti @ win xp).

Vsekakor na win xp nimaš kaj praskati.
Če imaš še kje obnovitveni ključ bi jaz prvo dal v pc en drug svež disk, starega izklopil (napajanje), na nov disk namestil win 7, potem priklopil stari disk in dekodiral E (potem, ko ga seveda testdisk dobi nazaj).

Če se igračkaš z enkripcijo raje uporabi truecrypt - imaš dostop do podatkov tudi če gre OS v maloro.

Me pa dejansko čudi da je win xp setup samodejno formatiral D in E particiji.
Ponavadi označiš kam boš namestil winse in se setup "ukvarja" samo s to particijo.


edit
obstaja BitLocker To Go Reader, vendar dela samo na FAT particijah
http://www.microsoft.com/downloads/en/d...

http://support.microsoft.com/kb/970401

If the drive is NTFS formatted, it can only be unlocked on a computer that is running Windows 7.

Zgodovina sprememb…

WinXP ::

Zdravo...najprej hvala za nasvet.Res sem še živčen ker sem zgubil cca. 700 GB podatkov (Filmi,dokumentarci itd...) ki sem jih mel na particiji E.
Ker je Windows 7 nekaj čaral v nedogled,sem probal naložiti z Windows XP-jem na novo Windowse.
In kot sem rekel sem pred tem normalno formatiral C (zagonsko particijo)
E mi je pa kar sam formatiral! (Particijo D je pustil)

Zdaj tkole je: Obnovitvenega ključa na žalost od particije E ki je bila šifrirana z BitLocker-jem in SAMODEJNO IZBRISANA (diagnostična orodja prej so mi javljala da particija ni kot ponavadi Primary ali Logical ampak Invalid) nimam.

Vse kar lahko zdaj naredim je:
A) USTVARIM NOVO PARTICIJO Z PARTITION MANAGERJEM V WINDOWSU ALI DOSU
(ker mi jo zdaj ne kaže v raziskovalcu)
B) NE USTVARIM IN PUSTIM SKRITIH TEH 700 GB PARTICIJE E tako kot je,priklopim dodatni disk in poskušam dostopiti do izbrisanega materijala brez ustvarjanja particije

Al je pogoj najprej na novo ustvarit particijo iste velikosti kot je bila in z isto oznako da bi se lahko brskalo po "formatiranem materijalu" oz.NOVONASTALI E PARTICIJI?)
Orodje bi bil pa kaksen Knoppix..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

amigo_no1 ::

Spiješ pivo in si umiriš živce, kajti podatki so šli nepovratno v pm.
Brez obnovitvenega ključa ne bo šlo.

BitLocker je zašifriral celotno E particijo, tako da tudi, če bi jo šel takrat, ko je še bila cela, gledati v linux-u bi videl samo en kup random bajtov - kot bi gledal en z geslom zaščiten winrar arhiv v hex editorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Wox ::

So to bili filmi in dokumentarci iz domače produkcije (wet room), da so bili deležni enkripcije?
Commodore 64

WinXP ::

Malo sem še gledal z Hirens Boot CD-jem preden ustvarim v DOS-u novo particijo na izgubljeni particiji E... (particija pa je bila enkriptirana z BitLockerjem ko je formatiral in to manj kot v 5 sekund)

PODATKI SO SLEDEČI:

SLIKA 1 (MY COMPUTER)


SLIKA 2


SLIKA 3


SLIKA 4

-mislim da je Windows XP ravno zaradi te particije D (130GB),ki je tudi enkriptirana in kaže napako zbrisal particijo E (MOVIE,700GB)
Če bi vsaj D zbrisal,bi še nekako prenesel,ampak ravno na največjo particijo E se je spravil;((

SLIKA 5


SLIKA 6


SLIKA 7


SLIKA 8


SLIKA 9 (KAJ JAVLJA DISKPATCH)



Kakšna ideja? Da ne ustvarjam NOVE particije na isti formatirani,če se še kaj da...glede na sliko 7..

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

WinXP ::

Povprašal sem pri strokovnjakih ki se ukvarjajo z reševanjem podatkov in opisal zadevo odgovor pa je takle:

Pozdravljeni!

Možno je, vendar pa kar predvideno precej drago, saj so na disku najverjetneje slabi sektorji, kar vam je po vsej verjetnosti povzročilo celotno umedo.
Lahko prinesete disk na pregled, ki stane 20,00 EUR in na podlagi le tega vam lahko točno predvidimo ceno in predvidimo uspešnost restavriranja.
LP

To pa je tudi vse kar se da,v kolikor je človek pripravljen tudi malo močneje odšteti.Koliko stane je itak odvisno od same zadeve,prilagam pa eno sliko kot informacijo ki bo mogoče še komu koristila.

cenik resevanja podatkov enega izmed podjetij



Hvala vsem ki ste pomagali na razreševanju zadeve in vzeli čas za pomoč.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

amigo_no1 ::

Kot kaže pišem po kitajsko da ne razumeš.

Reševanje plaintext podatkov iz ponesreči zbrisanega diska (particij) ali fizično okvarjenega diska je eno, reševanje zbrisanih (1) ter zakodiranih podatkov (2) brez ključa za dekodiranje pa drugo.Točka 1 je izvedljiva, 2 ne (razen če poznaš kakšen backdoor v bitlocker način enkripcije).

Lahko dobiš nazaj zakodirane podatke z E particije, potem je zgodba konča, saj nimaš ključa za dekodiranje.
Bolj enostavno ne morem povedati.

Highlag ::

Mogoče se bo spametoval potem, ko bo dal kupček denarja za enkriptirane podatke s katerimi nima kaj početi?
Never trust a computer you can't throw out a window

WinXP ::

Ok ok,razumem.Mislil sem da oni kot stručkoti za te zadeve lahko rešijo tudi ENRIPTIRANO particijo,glede na to da morda poznajo tudi kakšne finte kot je kakšen backdoor.
Je pa vprašljivo vem.Kar se tiče denarja ti iščejo 20 eur za analizo,(no tukaj V Sežani je pregled BREZPLAČEN)potem pa povejo kaj lahko in kaj ne ,ne glede na to če je ENKRIPTIRAN bil ob formatiranju.Saj mislim da so za to stručkoti..

Razumem pa da vidva (kot tudi jaz sam delno) mislita da je to samo metanje denarja in da ne bojo mogli izvesti oz.rešiti podatkov na formatirano-enkriptiranem pogonu.

SLIKA

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

WinXP ::

Fanta uspel sem dobiti z enim programom nazaj BitLockerjev obnovitveni ključ!

povrnitev obnovitvenega kljuca od enkriptirane particije ki je formatirana


Kaj naj sedaj? Ali naj ustvarim NOVO particijo na tem formatiranem pogonu -ali...?

TRENUTNO STANJE FORMATIRANE (ENKRIPTIRANE) PARTICIJE E


Na disku javlja da se nahaja incorrect sektor...

slika


-----------------------------------------------------------
KAJ NAJ NAREDIM ZDAJ DALJE v zvezi s tem kar si mi svetoval?

amigo_no1 je izjavil:

Če nisi nič šaril (pisal) po E jo lahko dobiš nazaj z "testdisk".

Ta testdisk http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk sem downloadal in instaliral,katero opcijo naj izberem tukaj?

slika testdisk


Predvidevam da prvo (INTEL/PC Partition).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

WinXP ::

No jaz sem zdaj začel z TrueCryptom in izbral opcijo Intel/PC.
Bilo je označeno da je INVALID NTFS or EXAF Boot (če gledamo na sliki pod št.1)

slika 1


Bila je poleg zvezdica in je pisalo HPFS - NTFS


Zdaj ko sem popravil tablo oz.strukturo se je zvezdica premaknila na "Rezervirano za sustav"
na izgubljeni formatiranoenkriptirani particiji E (MOVIE) pa mi zdaj piše P (torej PRIMARY),kar je v redu znak.

slika 2


KAKO PA ZDAJ DALJE DO PODATKOV IN KJE NAJ UPORABIM RECOVERY KEY OD BITLOCKERJA? Ali naj ustvarim NOVO particijo zdaj,pa grem iskat z data recovery orodji po njej izgubljene podatke? Anyone here?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

WinXP ::

Dobro,čakate da zdaj kaj zaje..m po svoje.Ni problema.Delam vse na svojo odgovornost.Hvala za "pomoč".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

amigo_no1 ::

Nismo vsi cel dan za kompom...

Ključ od bitlocker-ja uporabiš ko imaš nameščene win7/vista.
S TestDisk poskrbiš da bo E particija spet vidna, nič ne ustvarjaš novih particij v kakem programu za taka opravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8 in prve težave z njim

Oddelek: Operacijski sistemi
192138 (1904) krneki0001
»

Združitev particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
182962 (2598) MIHAc27
»

Enkriptiranje datotek z BitLocker-jem

Oddelek: Informacijska varnost
174859 (4341) karafeka
»

KAKO do datotek?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91330 (1063) solatko
»

Nov članek: Vzpostavitev v celoti šifriranega sistema na Ubuntu Feisty

Oddelek: Novice / Nova vsebina
465518 (3875) poweroff

Več podobnih tem